Dodaj do ulubionych

Zmiany w Transporcie linie 132 i 134

02.04.22, 14:16
Dzień dobry,
Zapewne wielu z Was zainteresuje fakt, że od września 2022 linie 132 i 134 zmienią trasy.
Linia 132 ma być przeniesiona (!) z ul. Ostródzkiej na ul. Głębocką, dzięki czemu dojazd do pracy i szkoły będzie koszmarem dla wielu mieszkańców.
A przecież wystarczy zaobserwować ilu ludzi jedzie codziennie z rejonu ul. Ostródzkiej w stronę tramwajów na Rembielińskiej, przystanku PKP Żerań, węzła komunikacyjnego przy FSO Żerań czy też do pracy lub szkoły na Bielanach i Żoliborzu...
Pandemia spowodowałą, że wielu ludzi pracowało z domów, ale pandemia dogasa, więc jeśli linia 132 zniknie z Ostródzkiej, alternatywą dla transportu miejskiego będą samochody/ rowery...?

Do niedawna szkoły średnie na Bielanach i Żoliborzu były jedyną opcją dla młodzieży chcącej uczyć sie w szkole średniej/liceum.
Od września mamy liceum na Ostródzkiej, jednak myślę, że znaczna część rodziców woli pewną szkołę średnią po lewej stronie Wisły, niż testowanie nowo powstałej placówki (do której dziecko będzie musiało udać się na piechotę/rowerem chyba, że dowóz do liceum powstanie).

Proszę zmobilizujmy się.
Przyjdźmy na konsultacje do SP/Liceum na Ostródzkiej 175 w dniu 11 kwietnia (poniedziałek) w godzinach 18:00-20:30.
Piszmy petycje, protestujmy, bo nie będziemy całe życie aż tak sprawni, żeby 2 km iść do najbliższego przystanku, w celu dojechania w godzinach szczytu do pracy/szkoły.
Brak działania sprawi, że potraktowani będziemy jak podatnicy II kategorii, którzy mogą dojechać do 2 linii metra autobusem linii 134, jeżdżącym co 15 minut w godzinach szczytu.
A w celu udania się na Bielany czy Żoliborz (czy nawet do naszego białołęckiego ratusza) będziemy objeżdżać pół miasta...

Działajmy,
proszę.
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka