Dodaj do ulubionych

2 miesiące po, przeszczepy - dalsze postępowanie?

10.02.16, 12:34
2 miesiące temu z mojego powodu mój wtedy 7-miesięczny syn poparzył się gorącą wodą: na klatce piersiowej, ramionkach i udzie.

Aktualnie klatka piersiowa i udo mają różowy kolor, jak się zdenerwuje barwa się pogłębia, także po ciepłej kąpieli. Nie ma blizn, przynajmniej nic nie widzę, nic nie rośnie ani nie jest wklęsłe, a na skórce wyrosły delikatne włoski, taki meszek. Smarujemy alhydranem i linomagiem.

Gorzej jest z ramionkiem, gdzie był przeszczep skóry z drugiego uda. Skóra się ładnie wkomponowała (w większości, widać granicę), ale w dwóch miejscach mamy przerost, wypukłość. Na miejsca po przeszczepach dziś zaczęłam stosować cica-care (który planuję doklejać plastrami do kinezjotapingu). Wcześniej stosowaliśmy granuflex extra thin, ale nie było poprawy. Pogorszenia też nie... Czy jest szansa, że ta struktura się zmieni, polepszy? Skóra jest nadal różowa. Na wypukłości ma kolor zdrowej skóry.

No i kolejne zmartwienie - udo, gdzie pobrano skórę do przeszczepu. Paski są ciemno-różowe, czasem aż sine. Zwłaszcza jeden pasek, blizna zrobiła się dodatkowo twarda. Ale nie wypukła. Też stosowaliśmy granuflex, ale zaczynamy cica-care.

Bardzo proszę doświadczonych w temacie o wypowiedzi, kiedy będzie lepiej? Czy będzie lepiej?

Pozdrawiam serdecznie.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka