Dodaj do ulubionych

blizny po oparzeniu

19.02.16, 18:18
Witam .Umieszczam zdjęcia swojego synka po oparzeniu.Blizny po 3,8 miesiącach i po 3 seriach laserem i w sumie on najlepiej pomógł.Blizne pod broda zaklejałam hypafixem,teraz synek ma 2,5 roku i odkleja wszystkie plastry.drive.google.com/drive/my-drive
Obserwuj wątek
      • damian.dam.95 Re: blizny po oparzeniu 06.07.16, 10:39
        ja poproszę gdyż moja corka poparzyła sie wrzątkiem i tez II i II stopień cała twarz i klatka piersiowa i boje sie jak to bedzie wygladac teraz gdy tylko sie zdenerwuje lub płacze jest cała bordowa, natomiast niewiem jak to jest z tym unikaniem słońca, przebarwieniami itp. jak by pani mogła udzielić mi kilku wskazówek była bym wdzieczna. Mój mail damian.dam.95@wp.pl czekam na zdjeciasmile
      • gosia11986 Re: blizny po oparzeniu 07.03.17, 23:08
        Poproszę o zdjęcia .pinior_1@interia.pl moja córeczka opazyla się miesiąc temu. Stopień II i III , konieczny przeszczep nad zacięciem lokciowym. Czy mogę prosić o jakieś rady jak teraz postępować . Lekarz zalecil nam kupic ubranko uciskowe,natomiast kazal smarowac tylko mascia alantan plus i zadnymi na blizny. Czy powinnam już smarowac jakimiś masciami? Mam możliwość stosowania lampy biopron, używamy od dwóch dni. Czy ma Pani jakieś doświadczenia z ta lampa? Pozdrawiam I proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.
    • klaudys12 Re: blizny po oparzeniu 17.05.16, 20:15
      Witam a mogłabyś mi równie przeslac zdjęcia? I napisać co stosowaliscie na blizny? Miał synek przeszczep skory? Moj synek tez się poparzyl dwa miesiące temu II i III stopień i miał przeszczep.
    • klaudys12 Re: blizny po oparzeniu 17.05.16, 20:16
      Witam a mogłabyś mi równie przeslac zdjęcia? I napisać co stosowaliscie na blizny? Miał synek przeszczep skory? Moj synek tez się poparzyl dwa miesiące temu II i III stopień i miał przeszczep.mój mail klaudii.szt@gmail.com
    • koza_beata Re: blizny po oparzeniu 10.06.16, 15:00
      Mam jeszcze pytanie...odnośnie stosowanych maści i preparataów na blizny po oparzeniu...Córka poparzyła 30-39 % ciała...bużkę II stopnia, szyję, klatkę piersiową, plecy i przedramię...na ramieniu, polowie pleców, połowie klatki,części podbródka III stopnia i tu wykonano przeszczep...Mamy ubranko uciskowe...problem mam co stosować pod ubranko....pomóżcie....dziękuję smile
    • w75michal Re: blizny po oparzeniu 02.07.16, 05:12
      Wpisz swoją odpowiedź Witam nasz maluch poparzył się 3 dni temu. Mój email mwbiznes@interia.pl możesz napisać swoje doświadczenia na co zwrócić uwagę podczas leczenia. Bardzo dziękuje i życzę dużo zdrowia dla Twojego maluszka !
    • olimartyna Re: blizny po oparzeniu 12.10.16, 15:22
      Prosze o doświadczenia. Moj synek lezy teraz w szpitalu ma 1,5 roku i poparzona całą rękę i kawałek buzki II i III stopien. Jak wyglada leczenie w szpitalu i ile trwa? Co pozniej? Czy bedzie mial przeszczep skory? Mail: tysia121100@wp.pl

Z gory dziekuje za odpowiedz.
    • pepepila Re: blizny po oparzeniu 06.01.17, 11:54
      Witam serdecznie jeśli to nie problem prosiłbym o zdjęcia blizny przed laseroterapia i po kasetach. Mamy córkę która uległa niecały rok temu poparzeniu kawą i pod brodą tworzy jej się przerost tzn już się zrobił i jest dość twardy mimo stosowania Bliznasilu plastrów silikonowych i noscaru. Efekty średnie. Szukam jakiej pewnej alternatywy. Proszę o zdjecia jeśli to nie kłopot dominik-otto@wp.pl
    • benita1106 Re: blizny po oparzeniu 25.02.17, 21:05
      Witam
      Bardzo proszę o zdjęcia na maila. Jak również o poradę i pomoc jak postępować dalej co sprawdza się najlepiej jakieś maści żele plastry? Mój synek ma poparzenia IIA oraz II B szyja klatka piersiowa brzuszek i ręce! Po ponad 2 tygodniach w szpitalu czeka nas przeszczep. I co dalej....? Jak postępować z bliznami, itp? Bardzo proszę o informację i pomoc.
    • danka_43 Re: blizny po oparzeniu 24.07.19, 13:00
      Mój syn oparzył się jak miał 1,5 roku. Po miesięcznym pobycie w szpitalu zalecono ubranie uciskowe. Chirurg zignorował fakt że takie ubranie unieruchomiłoby dziecku aż 3 stawy i zablokowało możliwość nauki chodzenia- oparzona była cała noga, II i III stopień, na szczęście uniknęliśmy przeszczepu.
      Zrezygnowaliśmy z ubrania, kupiliśmy w Łodzi plastry silikonowe - są elestyczne i dopasowują się ciała nawet w miejscach zgięć (tak jak u syn kolano) a nie utrudniają ruchów. Kolejne 1,5 roku syn chodził w tych plastrach.
      Teraz syn ma 5 lat, blizna jest czysto kosmetyczna, nie ma przykurczy ale niestety są brzydkie zgrubienia. Zastanawialiśmy się nad laseroterapią ale mieliśmy obiekcje bo różne są opinie. Teraz stosujemy klawiterapię jesteśmy po trzyceim zabiegu i widać że blizna się zmniejsza. Ale co najważniejsze zabiegi nie bolą i nie są inwazyjne.
    • plaguna Re: blizny po oparzeniu 01.03.20, 20:40
      Oparzenia to trudno gojące się rany i straszny dyskomfort. Zaraz po poparzeniu należy chłodzić miejsce narażone na wysoka temperaturę Może być to chłodna woda czy hydrożele. Nie używajmy jednak lodu ponieważ zbyt silne obkurczenie naczyń powoduje ich późniejsze obumarcie i poszerza pole poparzenia. Na świeżą ranę najlepsze będą opatrunki żelowe z silikonem lub hydroksycelulozą w składzie. Jakość ich jest bezdyskusyjna i stanowią na dzień dzisiejszy najlepsze rozwiązanie. Kiedy rana się już zagoi do pielęgnacji blizny po oparzeniu będzie nadawał się
      Octenicare . Dzięki swoim właściwościom pozwoli na szybką regenerację naskórka oraz chroni bliznę przed zakażeniem. Więcej informacji znaleźć można tutaj octenicare.pl/. Przy rozległych poparzeniach niezbędna jest pomoc lekarza specjalisty. Do poparzeń należy podchodzić z pełną powaga ponieważ źle leczone mogą prowadzić do dysfunkcji organizmu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka