Dodaj do ulubionych

Masci natluszczajace, ktore polecacie

08.12.05, 15:19
My na buzie uzywamy na noc alantan, a w dzien 2 razy smarujemy linomagiem.
Czekamy az wszystko sie zagoi.
Obserwuj wątek
    • ma.kupczyk Re: Masci natluszczajace, ktore polecacie 09.12.05, 12:13
      Ja do natłuszczania używałam wazeliny kosmetycznej ale o wiele lepszy jest
      linomag. Lekarz mówił, że dobra jest też maść z wit. A i maść tranowa
      • vanessa_io Re: Masci natluszczajace, ktore polecacie 09.12.05, 15:33
        My natłusczaliśmy jakąś mieszanką, którą dali nam w szpitalu przy wyjściu:
        detreomycyna, wazelina, lanolina- taki skład z tego co pamiętam.
        • mama4dzieci Re: Masci natluszczajace, ktore polecacie 09.12.05, 16:48
          Zbyt dlugie stosowanie wit.A jest szkodliwe,to raz.
          Dwa miejsc po oparzeniu nie powinno sie smarowac mascia z wit,A,bo wysusza tak
          samo jak alamntan i alantan plus.

My uzywamy calej serii OILATUM,ADERMA oraz TOPYALIZE.
          Kąpać dziecko najlepiej w olekach do skóry atopowej ww wymienionej serii,.
          • ma.kupczyk Re: Masci natluszczajace, ktore polecacie 09.12.05, 19:43
            To lekarz powiedział o maści z wit. A ale ja jej nie stosowałam
            • makoba Re: Masci natluszczajace, ktore polecacie 09.12.05, 22:12
              Mi rowniez lekarz zalecal stosowanie masci z vit. A lub tez dermosanu, ktory
              rowniez posiada ta witamine. Twierdzil, ze ta wit posiada wlasciwosci
              regenerujace i odbudowujace naskorek, a jednoczesnie inne skladniki natluszczaja
              skore. Widze, ze co lekarz to opinia. U nas dermosan sie nie sprawdzil, bo chyba
              byl zbyt mocno perfumowany i podraznial skore Michalka. Potem sprobowalam
              alantanu (nie alantanu plus). Bylo lepiej, ale jeszcze nie rewelacyjnie.
              Najlepiej synek zareagowal na linomag masc. Doslownie po niecalych dwoch dobach
              skora na krawedziach (pisze o oparzeniach buzi i szyjki) oparzen zaczela bielec,
              a ogiolnie kolor nie byl juz tak intensywnie czerwony. Dodam, ze smarujac
              masowalam delikatnie skore, co podobno jeszcze lepsze od samej masci. Wlasnie
              masaz jest konieczny, a masc to tylko do niego dodatek. Uslyszalam jednak jedno
              madre zdanie: wybierajmy ta masc, ktora pomaga naszemu dziecku, zdajmy sie na
              intuicje, czy zastosujemy linomag, alantan, dermosan, lub inna polecona przez
              lekarza. Kazde dzieciatko jest inne i inaczej reaguje jego skora.
            • ewaradosz Re: Masci natluszczajace, ktore polecacie 11.12.05, 20:05
              my używaliśmy maści robionej w aptece wypisanej przez lekarza oraz maści
              silikonowej którą robili nam w szczecinie (bardzo tłusta żółta ale miałą w
              składzie silikon ta była najlepsza)
    • blou1 Re: Masci natluszczajace, ktore polecacie 03.01.06, 11:41
      Ja używam linomagu, stosowałam też zwykłą oliwkę bambino. Ważne żeby skórka
      była natłuszczona. W szpitalu polecano maść czy krem z nagietka, nie używałam.
      Smarowałam po masażach cepanem, czyli trzy razy na dobę i jeszcze ze dwa razy
      pomiędzy.
      • tess74 Re: Masci natluszczajace, ktore polecacie 21.03.06, 22:42
        a ja się martwię bo pan doktor kazał mi smarować dermosanem również niezagojony
        fragment oparzenia a na dermosanie jest napisane że uszkodzonej skóry nie
        wolno, dodam że pan doktor jest specjalistą w swojej dziedzinie i pewnie wie
        lepiej
        • tess74 Re: Masci natluszczajace, ktore polecacie 23.03.06, 23:40
          czy Wy myślicie, żę mogę na własną rękę wypróbować różne maście natłuszczające,
          bo wcale z tego Dermosanu zadowolona nie jestem? Myślę o Linomagu, Alantanie
          itp.
          • makoba Re: Masci natluszczajace, ktore polecacie 24.03.06, 10:59
            Czesc,
            Sobczynski wszystkim dzieciom dermosan przepisuje....
            Nie potrafie Ci doradzic, ale uwazam, ze intuicja podpowie Ci co jest najlepsze.
            Ja probowalam wszystkich masci. U nas najlepiej sprawdzil sie linomag i tointex.
            Jesli chodzi o alantan, to nie kupuj alantanu plus. Wysusza.
            Sciskam
            Marta
            • janeczkowamama Re: Masci natluszczajace, ktore polecacie 13.07.18, 21:55
              Zgadzam się, w naszym przypadku zauważyłam
              że Alantan Plus też strasznie wysusza( choć polecony przez panią chirurg z CLO) ,więc zaczęliśmy stosować Lipobase i widać jak fajnie nawilża. Bądźcie mamusie czujne i obserwujcie same dzieciaki jaka jest reakcja. Nie zawsze, nawet polecona przez lekarza maść będzie akurat u Was się sprawdzała.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka