Dodaj do ulubionych

blizna pooparzeniowa

14.05.06, 21:36
Proszę o pomoc i poradę. 7 tygodni temu oparzył mi się syn. Miał założony
opatrunek z aqua-celu, który przyjął się i zalecono mi stosowanie
contractubexu. No i masuję Maluszka tym, poza tym używam dermatix. Oparzenie
oszacowane jest jako II B. Półklatki pioersiowej, brzuszek i większa część
rączki. Rączka jest w gorszym stanie i tam stosuję dermatix, brzuszek
contractubex.
Proszę... polećcie mi coś, bo każdy mówi co innego!!!
Obserwuj wątek
    • dwyrzyk Re: blizna pooparzeniowa 14.05.06, 22:16
      Miła Pani; Leczenie blizny u dziecka po oparzeniu głębokości IIB (czyli goiło
      się co najmniej 21-28 dni?) na takiej powierzchni (ponad 10% powierzchni ciała)
      wymaga konkretnego i konsekwentnego leczenia przez co najmniej 12 miesięcy!
      Stosowanie "wcierek" z maści czy żelu typu Contractubex na takiej powierzchni
      to ...przeszłość. Dermatix na ramieniu, pod ubraniem również nie gwarantuje
      pewności leczenia (żel silikonowy wymyślono do leczenia blizn w miejscach
      odsłoniętych typu twarz i szyja)bo może się po prostu wycierać. Należy wybrać
      albo leczenie kontaktowe (Hypafix lub Silon lub Cica-Care lub...) albo ucisk
      (zależnie od lokalizacji - ramię i okolica nadobojczykowa trudna do tego typu
      leczenia), albo też obie te metody połączyć (np. Silon pod ubranko uciskowe).
      Najlepiej prowadzić leczenie pod okiem doświadczonego specjalisty (chirurg,
      rehabilitant). Pozdrawiam Dariusz Wyrzykowski
      • majkamw Re: blizna pooparzeniowa 15.05.06, 21:38
        Dziękuję za wiadomość. Dostosuję się do zaleceń. Każdy niestety mówi co innego.
        Dziecko jako takich blizna ma kilka, bo 3, wygladają jak pęknięta skóra, martwi
        mnie ten rumień. To, że czekać rok, to wiem, niestety na Śląsku, bo stąd
        pochodzę, nie potrafię uzyskać konkretnej porady.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka