Dodaj do ulubionych

mała słabość wielkiego Sławka

30.01.13, 09:50
KE potwierdziła we wtorek, że przerwała wypłaty funduszy UE na projekty drogowe zarządzane przez GDDKiA...
"Zgodnie z tymi informacjami, potwierdzonymi przez polskie władze, prokurator oskarżył 11 osób o zmowę na rzecz próby utworzenia kartelu (10 byłych i obecnych menadżerów dużych firm budowlanych i jeden dyrektor GDDKiA). Jeśli te oskarżenia się potwierdzą będą stanowić złamanie przepisów dyrektyw o przetargach publicznych w UE oraz będą świadczyć o potencjalnie poważnej słabości systemu zarządzania i kontroli"
Obserwuj wątek
  • map4 Re: mała słabość wielkiego Sławka 30.01.13, 13:49
   wubecja napisała:

   > KE potwierdziła we wtorek, że przerwała wypłaty funduszy UE na projekty drogowe
   > zarządzane przez GDDKiA...

   W odwecie Rada Ministrów poleci ministerstwu finansów wstrzymanie przelewów polskiej składki do Brukseli. Następnie Bruksela przestanie opłacać polskich europarlamentarzystów, którzy zablokują ulicę Wiejską. Krajowi parlamentarzyści przestaną pobierać diety, bo w skutek zablokowania budynków parlamentu w Warszawie przestaną być zdolni do świadczenia usług z tytułu umów o pracę zawartych w ostatnich wyborach ze społeczeństwem. Na skutek paraliżu prawodawczego trzeba będzie zwolnić masę urzędników z kancelarii sejmu, senatu i rady ministrów, bo zakończy się sraczka ustawodawcza polskiego parlamentu.

   Efektem tego będzie zmniejszenie zatrudnienia wśród terenowej biurokracji rządowej (urzędy wojewódzkie) oraz samorządowej (urzędy marszałkowskie, powiatowe, gminne). Zmniejszenie zatrudnienia w urzędach centralnych i lokalnych wywoła całą lawinę zwolnień wśród pracowników urzędów zależnych od rządu i agencji rządowych. Skoro kontrololerów z centrali zabraknie, to trzeba będzie zacząć masowo zwalniać w urzędach skarbowych, w lasach państwowych, na kolei, w spółkach skarbu państwa, w kuratoriach, radzie telefonii i telewizji, w urzędzie komunikacji elektronicznej, w prokuraturach, sądach, szkołach, przedszkolach i na policji. Efektem pośrednim zmniejszenia wydatków na biurokrację będzie konieczność zmniejszenia podatków.

   Ogólne odbiurokratyzowanie państwa spowoduje masowy wzrost bezrobocia wśród samodzielnych doradców podatkowych połączony ze skokowym wzrostem rentowności przedsiębiorstw. Wolne środki firmy masowo wydadzą na inwestycje albo podkradanie najlepszych pracowników konkurencji. Pensje fachowców wystrzelą pod niebo. Zmniejszenie obciążeń fiskalnych spowoduje eksplozję konsumpcji.
   To z kolei nakręci wpływy podatkowe.

   Rostowski z Tuskiem będą po nocach siedzieć i kombinować na co by tu tą świeżą górę szmalu wydać. No bo nie na Brukselę przecież, ani tym bardziej na Grecję.

   Podpowiem więc: wybudujcie Ygreka. Chińczycy dali radę wybudować 1100 km trasy kolejowej, którą pociągi poruszają się z prędkością 350 km/h w cztery lata.
   Mając górę szmalu pochodzącego z wykastrowania biurokracji możecie Ygreka przerobić na podwójnego Ygreka i dociągnąć z jednej strony do Wilna i Mińska a z drugiej do Berlina i Drezna.

   A resztę górki budżetowej proponuję wydać na autostrady Szczecin - Poznań - Wrocek - Praga, Rostock - Szczecin - Gdańsk - Wilno, oraz Białystok - Siedlce - Lublin - Rzeszów - Koszyce.

   Podsumuję:
   jestem za jak najszybszym wypowiedzeniem wojny Unii Europejskiej. Tylko natychmiastowe wyjście z Unii i przecięcie pępowiny z euroszmalem połączone z kastracją polskiej biurokracji może jeszcze uratować państwo polskie przed bankructwem.

   Donald, weź się wreszcie do roboty !
   • wubecja Re: idzie idzie 30.01.13, 14:13
    map4 napisał:

    > Podsumuję:
    > jestem za jak najszybszym wypowiedzeniem wojny Unii Europejskiej. Tylko natychm
    > iastowe wyjście z Unii i przecięcie pępowiny z euroszmalem połączone z kastracj
    > ą polskiej biurokracji może jeszcze uratować państwo polskie przed bankructwem.
    >
    > Donald, weź się wreszcie do roboty !
    >
    Aleście poleciał solówę! Dobrze, ale za późno - Donald właśnie stracił robotę.
    Ostatnio wszystko mu rozlatuje. Czy stracił poparcie, czy mas krytyczny mataczenia reaguje łańcuchowo, czy łata na łacie nie trzyma? Nie ważne. Gorsze, że jutro możemy się obudzic w innym wymiarze. Jest coś o czym jeszcze nie wiemy. Coś wielkiego. I to nadchodzi...
    • napoj.chmielowy Re: idzie idzie 30.01.13, 15:27
     wubecja napisała:

     > Gorsze, że jutro możemy się obudzic w innym wymiarze.

     To się nie uda. Inne wymiary są już dawno wykupione, ogrodzone i pilnowane przez rosłych ochroniarzy. Obudzimy się w tym samym wymiarze, inny będzie tylko sposób mierzenia.
     • skoonk Re: idzie idzie 01.02.13, 17:54
      napoj.ch:
      > Obudzimy się w tym samym wymiarze, inny będzie tylko spo
      > sób mierzenia.

      Na przykład taki, że ofiary budownictwa drogowego poskarżą się Brukseli, a ta stanie w ich obronie. W tedy Donald stwierdzi, że trzeba przyspieszyć bieg do euro i z 12mld w zębach zajmie miejsce obok Zapatera. Bo jak nie, to odetną i wyląduje za Orbanem... brrrr, zgroza.
      • wubecja Re: idzie idzie 02.02.13, 13:35
       skoonk napisała:
       > Na przykład taki, że ofiary budownictwa drogowego poskarżą się Brukseli, a ta s
       > tanie w ich obronie. W tedy Donald stwierdzi, że trzeba przyspieszyć bieg do eu
       > ro i z 12mld w zębach zajmie miejsce obok Zapatera. Bo jak nie, to odetną i wyl
       > ąduje za Orbanem... brrrr, zgroza.

       Donald idzie. W odstawkę. Za Donaldem idzie Komisarz. Powiedział, robi się akt oskarżenia przeciw Polsce. Tego nie można robić. Są granice grania interesem własnego kraju. Mówią językiem konferencji PiS. Tego się właśnie bałem - komentuje unijny komisarz Janusz Lewandowski.
       • skoonk Re: idzie ale nie przejdzie 02.02.13, 15:23
        wubecja napisała:
        > Donald idzie. W odstawkę. Za Donaldem idzie Komisarz. Powiedział, robi się akt
        > oskarżenia przeciw Polsce. Tego nie można robić. Są granice grania interesem wł
        > asnego kraju. Mówią językiem konferencji PiS. Tego się właśnie bałem - k
        > omentuje unijny komisarz Janusz Lewandowski.
        >
        są granice których przekraczać nie wolno!
        Dlatego nie będzie żadnych oskarżeń, ani "zmów cenowych" tylko wolnorynkowe europejskie "ceny umowne". Tak jak nie ma problemu sprzedaży ziemi dla spółek rolniczych pod GMO. CBA siedzi cicho, żeby Bruksela się nie dowiedziała. Jeszcze by nam zatrzymali dopłaty bezpośrednie...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka