Dodaj do ulubionych

Przewidzieli?

08.01.15, 11:09
Rysunek z Charlie Hebo

https://i.imgur.com/GES32Be.jpg
Obserwuj wątek
    • map4 Re: Przewidzieli? 08.01.15, 13:28
      napoj.chmielowy napisał:

> Rysunek z Charlie Hebo

Dopiero wczorajszy atak uświadomił mi, że humor jest jedyną skuteczną bronią przeciwko terrorowi.

W Polsce takie czasopismo jak "Charlie Hebdo" zostałoby już dawno zamknięte a do jego zamknięcia posłużyłby paragraf kodeksu karnego o "obrazie uczuć religijnych".
      Oznacza to, że w Polsce fundamentalizm religijny jest chroniony z mocy ustawy a wolność wypowiedzi równoznaczna z wolnością wyśmiewania się z bliźniego swego nie istnieje.

To smutna konstatacja. Wygląda na to, że przegrywamy wojnę z terroryzmem o zabarwieniu wyznaniowym i to na własne życzenie. To nie terroryści islamscy nas pokonali, tylko nasi politycy.

Wznoszę toast za artykuł 196 kodeksu karnego Rzeczypospolitej Polskiej:
      "Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Allah u Akbar.
      • kolejar Re: Przewidzieli? 09.01.15, 02:08
        Nie mam ochoty tu pisać po obrazach w stylu "poniżej poziomu jak kolejar", ale może ostatni raz coś. A widzę już jawnie, że to forum to od dawna dyskusja dwóch osób sad

map4 napisał:
        > To smutna konstatacja. Wygląda na to, że przegrywamy wojnę z terroryzmem o zabarwieniu wyznaniowym i to na własne życzenie. To nie terroryści islamscy nas pokonali, tylko nasi politycy.

W kontekście wydarzeń ta konstatacja jest bardziej do V Republique. Wypowiedzi polskich polityków "prawej strony" są bulwersujące, orzeczenia Sądów RP również takie bywają (nie są zawsze!). Dla przykładu w Federacji Szwajcarskiej ZABRONIONO budowy minaretów, bo... oszpecają krajobraz alpejski. Tymczasem ledwie parę tygodni temu widziałem już ukończony meczet z minaretami w dzielnicy Wawa Wola. Nie jestem przeciw, ani za, chodzi tylko o to, że jestem przeciw terroryzmowi na tle religijnym, co w odwecie za terroryzm islamski ku swej chwale chcieliby wprowadzić politycy prawicowi nie tylko w RP.
        PS: Powalonego JKM koledzy partyjni obalili z Prezesa i ciekawe, jaka linia będzie dalej?
        • map4 Re: Przewidzieli? 09.01.15, 08:31
          kolejar napisał:

> Dla przykładu w Federacji Szwajcarskiej ZABRONI
          > ONO budowy minaretów, bo... oszpecają krajobraz alpejski.

Zakaz stawiania minaretów wydał naród w referendum. Jako prawdziwy i jedyny hegemon naród nikomu nie musiał tłumaczyć się z powodów podjętej przez siebie decyzji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka