Dodaj do ulubionych

Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach

29.03.13, 15:37
Czy może ktoś z was się orientuje czy gmina w tym roku choćby planuje utwardzenie ul. Złote Łany i ul. Kinetycznej? O asfalcie można pewnie zapomnieć ale może choćby zwykłe utwardzenie i wyrównanie jak przy wiadukcie na ul. Poloneza? Skróciło by to dojazd okolicznym mieszkańcom do Warszawy o nawet połowę...
Obserwuj wątek
  • tuurodzony Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 29.03.13, 17:42
   Odwiedzić gminę i się dowiedzieć, zadzwoni, wysłać meila
   • b.czysty_motocykl Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 30.03.13, 07:24
    Kiedyś się tym interesowałem. Złote Łany - co widać na mapie (www.raszyn.pl - zakładka mapa gminy), składają się się z kilku działek i to podobno droga prywatna. Żeby ją robić - gmina powinna wykupić. A jak ćwierkają wróbelki, radni nie zgadzają się na wykupy działek pod drogi. Czyli, nawet jak będzie gotowa POW, to korzyść z tego będą mieć ci przy Al. Krakowskiej. Reszta, nawet na drugą stronę nie przejedzie, bo Kinetyczna należy do Warszawy, a ta nie jest zainteresowana robieniem ulicy, którą mało który warszawiak będzie jeździł. Poprawi nam się tylko o tyle, że mniej samochodów będzie. Ale my tak łatwo z trasy nie skorzystamy.
    Swoją drogą uważam to za duże niedopatrzenie: porozumiewamy się z powiatem, dlaczego nie możemy tego samego robić z Warszawą. Przecież od lat wiadomo, że trasa tak będzie biegła, gdzie będą wiadukty. Droga przez Złote Łany i Kinetyczną to wielki skrót - na Żwirki i Wigury można dojechać w 10 minut.
    Czy ktoś wie jak będzie można dojechać do węzła Lotnisko? Czy od strony naszej gminy będzie jakiś dojazd?
    • starix62 Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 30.03.13, 08:38
     panie 105, grabisz sobie nawet u radnych,to niedopatrzenie to chyba iwan!
     • grocholica Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 01.04.13, 20:26
      No właśnie , gdzie te wróbelki tak ćwierkają i cóż to za uczeni ornitolodzy u nas, że mowę tę rozumieją.

      Czytam taki post i myślę sobie, że w sumie nieważna odpowiedź na pytanie, ale to, ze radni nie tacy a i Warszawa nie bardzo.

      Dlaczegóż to cały świat sprzysiągł się przeciw raszynowi?
      • stoper57 Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 01.04.13, 20:38
       z całym szacunkiem do niespełnionej misji zostania radną, ale wychodzi , że teraz to lepiej chyba nie być.
       W Raszynie "dobrzy" radni występują krótko i rzadko. Albo przemiennie - raz są dobrzy, raz źli.
       Zależnie od aktualnej sytuacji obserwujących.
       • tuurodzony Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 02.04.13, 15:27
        Dobry radny /przynajmniej na jakiś czas/ to taki który MNIE coś załatwił. Zły radny to taki co załatwia sprawy dla społeczności dobre, ale dla mnie niekoniecznie. No bo racja musi byś po MOJEJ stronie!
        • stoper57 Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 02.04.13, 18:03
         trochę przesadzasz - Dobry Radny, to taki, który załatwiając coś sobie - mnie też przy okazji coś załatwi, najczęściej dlatego, że niewiele/nic go to kosztuje.
         A naprawdę to pewnie taki, który z nudów i niepowodowany chęcią zysków/wpływów, zabezpieczony finansowo, chciałby coś załatwić dla Wszystkich (no, tu ja przesadzam - dla większości, tak -pro publico bono)
         Radny taki występuje rzadko, na krótko i szybko się zniechęca. Najczęściej oporem tejże publiczności wobec dobra, które mogłoby przypaść (niestety) - wszystkim. (czyli tej małpie Kowalskiej również !)
         Radni tacy występują/nie występują we wszystkich gminach Rzeczypospolitej. Raszyn nie jest ani wyjątkowo obdarowany, ani upośledzony.
         • polopot Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 05.04.13, 13:09
          Słodko, nie wiem kto tu jest kim i kto się ukrywa pod jakim nikiem, ale wydajecie się być towarzystwem wzajemnej adoracji. Na proste pytanie o dojazd do wiaduktu merytorycznie odpowiedział jedynie b.czysty_motocykl (za co dziękuję) a reszta tylko ten temat wykorzystała do jakiś personalnych wojenek. Słowem zero informacji/pomysłów/działań co zrobić wspólnie by ten dojazd jednak powstał tylko klasyczne polskie piekiełko udup.ianie innych i jakieś osobiste wycieczki. Jestem nowym mieszkańcem tych okolic (co pewnie zaraz mi zostanie wypomniane  ) i dla mnie droga do wiaduktu nie ma koloru partyjnego czy danego radnego, a za to skróciła by wszystkim mieszkańcom dojazd do Warszawy do 10 min. Zatem jeżeli zamiast pluć na siebie jadem w Internecie czy liczyć na radnych wolelibyście się zorganizować i zasypać wszystkich od poziomu gimny, powiatu, ministerstwa infrastruktury, petycjami i pismami oraz nagłośnić ten absurdu w mediach tak by te 2 km drogi powstały (lub chociaż zostały utwardzone jak przy ul. Pololoneza) to chętnie się w to zaangażuję. Miłego weekendu 
          • starix62 Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 05.04.13, 17:01
           Mówisz o pomysłach, ta ekipa po prostu nie jest do niczego zdolna. Przez ponad dwa lata nie potrafią pozyskać nawet jednej złotówki unijnej !
           • b.czysty_motocykl Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 06.04.13, 11:15
            Ten tekst potwierdza tylko to, o czym pisze POLOPOT. Dla niektórych każdy tekst jest pretekstem, żeby pluć jadem z jednej strony, a z drugiej nie mieć żadnego pomysłu na zrobienie czegokolwiek.
            Ja też, jak pisałem, mieszkam tu od niedawna, więc mogę obserwować to co się dzieje bez świadomości kto kim jest i kto za kim stoi. To pozwala na czysty obraz. Swoje opinie opieram na tym, co jest na stronie raszyn.pl, szczególnie w BIP-ie, co jest na stronie raszyn.net, szczególnie w relacjach z sesji i na tym co jest w gminnych gazetach. A tych jest sporo: Kurier Raszyński - bardzo dużo informacji o tym, co się dzieje. Zdjęcia, jak sprawdzałem, zgodne z rzeczywistością, informacje o przetargach w BIP-ie, pozwalają wierzyć w prawdziwość informacji. Większość z nich potwierdzają Kurier Południowy i WPR24. Sporo informacji o gminie jest w Gazecie Sąsiedzkiej, która od ponad roku regularnie trafia do mojej skrzynki. Rzadziej, ale też od jakiegoś czasu - Tandem. Jak się jeszcze pochodzi trochę po stronach GOK-u, GOS-u, Świetlicy w Rybiu, to naprawdę można się dużo o gminie dowiedzieć. I widać, że wbrew temu, co piszą na tym forum, w gminie dużo się robi. To są źródła, a nie teksty starixa, który operuje ogólnikami. I uważa, że jak powiedział, tak jest, nawet jeżeli fakty świadczą o czymś innym.
            Swoją drogą cieszy, że opozycja wobec Wójta, którego coraz bardziej szanuję i popieram, bo z nim stoją fakty i sensowna robota, jest taka marna. To dobrze rokuje na przyszłość.
            • stoper57 Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 06.04.13, 11:39
             z całym szacunkiem dla Twoich poglądów, a mnie nie można zarzucić, że kiedykolwiek na tym forum obsr....m którekolwiek władze gminy - co najwyżej opozycję - ale posyp trochę piaskiem swoją wypowiedź, bo aż ślisko od .........
            • starix62 Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 06.04.13, 13:30
             czysty "105"ja nie pluje jadem, ja tylko stwierdzam fakty! Wazelinę to czuć od ciebie na kilometr.A co do Kuriera R to masz rację, zdjęcie szkoły w Sękocinie potwierdza że tam nic się nie dzieje.
             • starix62 Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 06.04.13, 15:58
              A jeszcze na ostatniej sesji Rady Gminy, Wójt Zaręba zapewniał radnego Michała Słome...że w sprawie budowy (rozbudowy) szkoły w Sękocinie wszystko jest OK. I komu tu wierzyć, Wójtowi czy Kurierowi Raszyńskiemu?
              • b.czysty_motocykl Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 06.04.13, 22:18
               Starix, sprawdzam! I co?
               Wchodzę na GminaRaszynTV, XXXIV Sesja Rady Gminy Raszyn, pkt 14 cz.2 - posłuchaj.
               Słoma pyta o szkołę w Sękocinie, a Zaręba mówi, że są opóźnienia i jeżeli wykonawca nie będzie gotowy do dalszych robót w kwietniu, - to umowa z nim zostanie rozwiązana. Że gmina płaci tylko za to, co zostało zrobione. I że Słoma o tym wie, bo dawał faktury na to co nie zostało zrobione i urząd ich nie rozliczył. Zaręba wyjaśnia, że jeśli trzeba będzie rozwiązać umowę to będą jeszcze większe opóźnienia. Mówi, że po interwencjach okna zostały założone i materiał na dach zwieziony. Czy on mówi, że wszystko jest w porządku?
               W Kurierze też podają, że może dojść do zerwania umowy, choć lepiej byłoby, żeby tego nie było.
               Kłamiesz, czy ktoś ci bzdury opowiada, a ty powtarzasz? Lepiej sprawdzaj tych swoich informatorów, albo kłam tak, żeby cie nie można było tak łatwo złapać.
               • starix62 Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 06.04.13, 23:55
                Oglądałem,Zaręba optymistycznie wypowiada się na temat dalszych robót w kwietniu. Jest kwiecień i nic tam się nie dzieje.A żeby było śmieszniej to materiały budowlane potrzebne do dalszych robót zostały wywiezione !!! Do czego się nie dotkniecie to porażka.
                • b.czysty_motocykl Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 07.04.13, 00:09
                 Słyszysz co chcesz. Zareba mówi, że jeśli w kwietniu firma nie będzie miała przygotowanego frontu robót, to umowa będzie rozwiązana. Gdzie ty tam widzisz optymizm? Dalej tłumaczy, z sensem zresztą, że to jeszcze bardziej opóźni budowę. To też optymizm?
                 Sądzę, że umowa została faktycznie zerwana i stąd to wywiezienie materiałów. Ale jeszcze niczego o tym nie znalazłem, więc tylko przypuszczam.
                 A co do ostatniego zdania, to odczep się. Ja mam tylko tyle wspólnego, że jak widzisz - szukam różnych informacji. I nie przeinaczam ich, bo tak mi się podoba.
                 Jak kłamiesz, to przynajmniej sprawdź, czy można cię sprawdzić
                 • starix62 Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 07.04.13, 00:57
                  Pójdziesz w poniedziałek do roboty, to dowiesz się od wójta, kiedy i w jakich okolicznościach wywieźli materiały budowlane. Idę spać, nara.
                  • b.czysty_motocykl Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 07.04.13, 08:48
                   Starix, jedno ci przyznam - jesteś spójny wewnętrznie. Tak samo, jak obsesyjnie wmawiasz, mimo, że tłumaczę i pokazuję skąd wiem co wiem i dlaczego tak sądzę, że jestem związany z wójtem, tak samo obsesyjnie, wbrew realnym faktom, krytykujesz wszystko, co aktualna władza robi. Ktoś cię chyba zaprogramował. Po prostu - nie przychodzi ci do głowy, ze można mówić prawdę.
                   Zgodnie z moją zasadą opierania się na realu, nie mogę uznać, że mam rację na 100%, bo być może o różnych rzeczach nie wiem. Być może to Ty masz rację, ale jak dotąd nie jesteś w stanie tego udowodnić.
          • mikey777 Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 07.04.13, 16:51
           >wydajecie się być towarzystwem wzajemnej adoracji. Na proste pytanie o dojazd do wiaduktu merytorycznie odpowiedział jedynie b.czysty_motocykl (za co dziękuję) a reszta tylko ten temat wykorzystała do jakiś personalnych wojenek.

           dopiero teraz to zauważyłeś? tu na tym forum zapytasz o dojazd, to temat za chwilę zejdzie na wójta. zapytasz o basen, zejdzie na radnych. zapytasz, gdzie kupić świeże bułki, zejdzie na urząd gminy, etc. etc. smile

           przecież to forum to nic innego, jak poletko wojny obecnych, byłych, przyszłych i niedoszłych radnych gminy raszyn! big_grin
           • tuurodzony Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 07.04.13, 17:22
            No to ja dla odmiany spytam się -gdzie w Raszynie można się bezpiecznie wysikać? Ciekawe jakim tematem się skończy? Trochę luzu i zimnego piwa!
            • konradzubko Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 07.04.13, 18:20
             "No to ja dla odmiany spytam się -gdzie w Raszynie można się bezpiecznie wysikać?"

             Całorocznych publicznych toalet brak.
             Pojawiają się przenośne publiczne toalety, ale zanim staną ciężko ustalić gdzie i na jak długo.
             Są miejsca publiczne z toaletami, ale tam jakby nie cieszą się z tego, że mieszkańcy nie robią na murek. Toalety takie znajdują się w Urzędzie Gminy, Centrum Medycznym, GOK, GOS, .... i są bezpłatne.
             W Jankach na terenach centrów handlowych też są publiczne i bezpłatne.
             Pewnie są i jakieś punkty gastronomiczne z kluczem przyczepionym do opony, ale jakoś nic mi na myśl nie przychodzi.

             W celu ochrony murków przed działaniem uryny UG mogłby oficjalnie poinformować, w których budynkach są toalety i kiedy otwarte.
             Ogólnie w temacie panuje posucha.

             P.S.
             Pisał to niespełniony kandydat na radnego.
  • patrzacy.z.boku Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 06.04.13, 16:27
   na blogu sek cos pisal o pani ktora na umowe zlecenie drogami sie zajmuje w gminie,ona pewnie wie najlepiej.poszperaj u sekawink
   • grocholica Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 07.04.13, 22:12
    Kiedyś się tym interesowałem. Złote Łany - co widać na mapie (www.raszyn.pl - zakładka mapa gminy), składają się się z kilku działek i to podobno droga prywatna. Żeby ją robić - gmina powinna wykupić. A jak ćwierkają wróbelki, radni nie zgadzają się na wykupy działek pod drogi. Czyli, nawet jak będzie gotowa POW, to korzyść z tego będą mieć ci przy Al. Krakowskiej. Reszta, nawet na drugą stronę nie przejedzie, bo Kinetyczna należy do Warszawy, a ta nie jest zainteresowana robieniem ulicy, którą mało który warszawiak będzie jeździł. Poprawi nam się tylko o tyle, że mniej samochodów będzie. Ale my tak łatwo z trasy nie skorzystamy.
    Swoją drogą uważam to za duże niedopatrzenie: porozumiewamy się z powiatem, dlaczego nie możemy tego samego robić z Warszawą. Przecież od lat wiadomo, że trasa tak będzie biegła, gdzie będą wiadukty. Droga przez Złote Łany i Kinetyczną to wielki skrót - na Żwirki i Wigury można dojechać w 10 minut.
    Czy ktoś wie jak będzie można dojechać do węzła Lotnisko? Czy od strony naszej gminy będzie jakiś dojazd?
    • grocholica Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 07.04.13, 22:21
     wytłuściłam merytoryczne, nieatakujące nikogo i sugerujące obywatelskie działania fragmenty.

     Warto promować naprawdę oddanych gminie mieszkańców.
  • polopot Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 08.04.13, 12:20
   Czytam i nie wierzę smile na jakieś 20 postów z 3 są konkretne i temacie smile

   Jako nowy uczestnik tego forum przez chwile miałem nadzieje że uda nam się razem skrzyknąć i może wspólnie wywalczyć utwardzenie dojazdu do wiaduktu. Bo jeżeli nie będziemy w stanie nawet wywalczyć utwardzenia ul. Złote Łany od swojej gminy to jaką szansę mamy w starciu z Warszawą by oni utwardzili swoją część?

   Jednak tak jak napisał mikey777: "tu na tym forum zapytasz o dojazd, to temat za chwilę zejdzie na wójta. zapytasz o basen, zejdzie na radnych. zapytasz, gdzie kupić świeże bułki, zejdzie na urząd gminy, etc. etc. "

   Panie i Panowie poziom waszej dyskusji i wszędzie wylewająca się zwiść, przerzucanie się tekstami o wazelinie itd. wybaczcie ale nadaje się do piaskownicy a nie do wspólnego budowania drogi.

   Jeżeli to prawda co napisał mickey777 że większość z osób biorących udział w tej dyskusji to "byli, przyszli i niedoszli radny gminy raszyn" to sądząc po poziomie skupienia na kwestii utwardzenia drogi jaki prezentujecie w tej dyskusji nic dziwi że ten dojazd jeszcze nie powstał i pewnie nigdy nie powstanie.

   Zatem miłego zagryzania się na wzajem, a ja tymczasem postaram się dowiedzieć czegoś więcej o czym tu za kilka dni napiszę.

   Odnosząc się do jednego z nielicznych konkretów, tak teoretycznie gmina powinna wykupić teren pod drogę jednak w przypadku wiaduktu na ul. Poloneza gdzie jest bliźniacza sytuacja, Ursynów porozumiał się z właścicielem działki i również nie mając obecnie środków na zakup terenu za zgodą właściciela utwardził go na swój koszt.
   • tuurodzony Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 09.04.13, 13:10
    Wpadnij czasem na radę gminy - to dopiero zobaczysz piaskownicę!!
   • travert Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 16.04.13, 17:36
    Fajnie, ze ktos w koncu zalozyl jakis merytoryczny post !

    -> odnosnie drogi to dementuje ze to "prywatne dzialki" - cala droga Zlote Lany od skrzyzowania do wiaduktu ok 450m jest pieknie widoczna w "geoportal.gov.pl" - ale niestety w najwezszych miejsca ma tylko ... 3m wiec faktycznie moze byc problem ...

    Nie rozumiem jednak, ze tak bogatej gminy nie stac na wyasfaltowanie badz tez utwardzenie tego odcinka !

    Ktos o to nie zadbal przy projektowaniu drogi ! - wydaje sie kupe kasy na drozki rowerowe , oswietlenie drzewka i inne pierdoly a ktos zapomnial ze praktycznie nie ma dojazdu do tej drogi poza autem 4x4 !

    p.s. jak mi starczy zapalu to moze zrobie jakies alternatywne forum do tego gdzie bedzie jakis moderator cial te politycznie scierwojadu i plucie jadem !
    • tuurodzony Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 16.04.13, 20:35
     Gdyby tak zainteresowani się skrzyknęli i pomogli gminie rozwiązać ten problem, np. ogłaszając czyn społeczny w ramach wzajemnej pomocy?
    • stoper57 Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 16.04.13, 20:37
     rozumiem, że masz zapał?
     To rzadkie zjawisko dzisiaj..
     • tuurodzony Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 16.04.13, 20:42
      Liczę na Twoją inicjatywę
      • stoper57 Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 16.04.13, 21:07
       jego pytałem, o nowe forum

       złote łany/terleckiego/kinetyczna i torowa (czy przytorowa) to był fajny choć trudny, skrót do Tanecznej i Puławskiej, ale już go nie ma i ja już do łopaty chęci też nie mam,
       popyszczeć na forum łatwiej
       • travert Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 16.04.13, 23:26
        Hmm - lopatą to sobie mozna we wlasnym ogrodku pogrzebac ...

        tu potrzeba kilkuset ciezarowek kruszuszywa, zgarniarka, zageszczarka ... - lopatami nawet w 100 osob zajeloby miesiac smile

        Niestety nie wiem kto to grocholica i o co chodzi z forum - ale jak tutaj kazda dyskusja konczy sie polityka to najwyzszy czas zalozyc cos nowego ...

        a tak BTW skrot na lotnisko / biurowce na sluzewcu jest mega fajny - zamiast 40 min pulawska zajmuje to tylko 10 minut nawet jezdzac (oczywiscie odpowiednim autem) po tych mega dziurach ...

        • polopot Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 17.04.13, 07:07
         @travert - jeżeli możesz to załuż takie forum gdzie zainteresowani drogą skupili by się na jednym wspólnym celu a nie na wszystkim

         - również uważam że tu jest potrzebny głównie ciężki sprzęt. Gdyby tu chodziło o np. malowanie szkoły to zupełnie coś innego ale tu są potrzebne walce itd. Słowem mało ludzi ale dobrze wyposażonych smile

         - działka pod drogę (jest wydzielona nr. ew. 121/5) choć czasem faktycznie dość wąska. Bardziej skomplikownie to wygląda po stronie Warszawy ale może na razie zajmijmy ise storną gminy Raszyn. jeszcze nie sprwdziłem kto jest właścielem ale jeżeli ktoś może to szybciej sprawdzić to pls napiszcie

         Ponadto:
         - Otrzymałem odpowiedż od Pana Jarosława Aranowskiego sołtysa Dawidów Bankowych, że według jego wiedzy nie ma żadnych planów poniewż nie ma środków. Podobno wójt i radni obecnej kadencji nie zogodzli się również na wykup działek. Pewnie to zajmie sporo czasu ale postaram się dowiedzieć kto się nie zgodził i dlaczego a wszystkie odpowiedzi tu zamieszczę smile

         - Moim następnym celem uzyskania informacji będzie Pan Tadeusz Pawlikowski - radny z Dawidów Bankowych smile Dziwne jest że poza co dwutygodniowymi dużurami jednego radnego (a Pana Pawlikowskiego nie wypda w najbliższej przyszłości) nie ma stronie raszyna nawet adresu mailowego. Zatem jeżli ktoś ma adres do Pana radnego lub wie może gdzie go znaleźć to proszę podzielcie się informacją. Aders maila radnego to chyba nie informacja tajna smile

         Sumjąc - jeżli wydzielony pas drogi czyli działka 121/5 okaże się własnością gminy to nie wiedzę najmniejszego powodu by nawet w swych skromych granicach nie została utwardzona.         - otrzymałem maila od sołtysa Dawidów Bankowych Pana
         • b.czysty_motocykl Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 17.04.13, 11:15
          Podobnie jak część przedmówców (przedmailowców) cieszę się, że zdarzają się na tym forum wątki o sprawach ważniejszych niż opluwanie.
          Taką są na pewno Złote Łany. Z tego co pamiętam były w budżecie na 2011 rok. Ok. 200 tys zł. Potem zniknęły. Dlaczego? Może warto, żeby, najlepiej przez sołtysów i radnego, wystąpić do gminy z petycją o uregulowanie sprawy tego gruntu i podjęcie rozmów z Warszawą. Nic nam nie da zrobienie drogi u nas, jeśli Kinetyczna będzie nieprzejezdna. A sprawa jest coraz pilniejsza i jeśli nie zostanie szybko ruszona, to będziemy patrzeć na wiadukt i wściekać się, ze nie tylko nie mamy dostępu do trasy, ale też nie jesteśmy w stanie skorzystać z rewelacyjnego skrótu, kiedy zamiast 40 minut jedzie się 10. Teraz często jeżdżę z Falent do Warszawy Długą i ze złością myślę, że mógłbym, a nie mogę zamiast w Baletową jechać na wprost i w ciągu paru minut być koło lotniska, albo kilkunastu w centrum Ochoty. Myślę, że frustracja będzie znacznie większa, kiedy trasa ruszy.
          Uważam, że są to działania, które zainicjować powinni: radny z Dawid, Dawid Bankowych, Jaworowej i Falent, bo mieszkańcy każdej z tych miejscowości na pewno ze skrótu skorzystają. Pomóc powinni im w tym sołtysi. To jest sprawa, która powinna łączyć, a nie dzielić. Powinna powstać, tak jak w przypadku szkoły w Ładach - petycja do gminy, żeby podjęła działania i petycja do radnych, żeby zgodzili się na wykup gruntu, jeżeli jest to prywatna droga. Na pewno bardzo dużo ludzi ją podpisze. Dopiero wtedy będzie można projektować ją. Tak właściwie to już jest bardzo późno. Jak trasa zacznie działać, to ludzie będą się burzyć, że nie mogą nad nią przejechać.
          Mam nadzieję, że są radni i sołtysi, którzy czytają to forum i czują się odpowiedzialni za to, co się w tej części gminy dzieje.
        • tuurodzony Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 17.04.13, 11:25
         Pozdrawiam. Nie pękaj, mór chiński wybudowali bez techniki, to i Polak potrafi. Więcej wiary
         • polopot Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 17.04.13, 12:15
          @ tuurodzony: I mury nadal budują ręcznie murarze, a do utwardzania dróg od dziesiętek inżynierowie lat wykorzystuje się maszyny. Przy całym szacunku dla twoich pewnie bezkresnych pokładów wiary w to że ludzie w ramach czynu społcznego są w stanie tak utwardzić drogę by nie rozpłynęła sie po pierwszym deszczu (których ja niestety nie mam smile ) to jednak uważam że tak jak napisał travert: "tu potrzeba kilkuset ciezarowek kruszuszywa, zgarniarka, zageszczarka ... - lopatami nawet w 100 osob zajeloby miesiac".

          Mówiąc krótko od wiary wolę plan działania, a od czynu społecznego skłonienie lokalnej władzach do robienia tego do czego została wybrana smile

          @ b.czysty_motocykl - dokładnie tak samo uważam że należy zacząć od kontaktu z lokalnym radnymi. Jeżeli możesz to również pls skontaktuj się również ze swoim. Ja tak jak napisałem zacznę od swojego czyli Pana Tadeusz Pawlikowski z Dawidów Bankowych a z sołtysem już się kontaktowałem.

          Odnośnie dojazdu ze strony Warszawy - tak oczyście jest on również niezbędny, jednak tu my mieszkańcy w większości gminy Raszyn nie będziemy w stanie wywrzeć nacisku na nie swoje władze Ursynowa czy Warszawy, gdy nawet nasza gmina nie jest chętna zrobić swoją część. A po "Warszawskiej" stronie wiaduktu nikt nie mieszka. Ten fragment zatem powinien powstać po rozmowach już na poziomie władz lokalnych wójtów czy burmistrzmów. Ale myślę zanim zaczniemy biegać najpierw nauczmy się chodzić i zmuśmy "naszych" by w ogóle zainteresowali się tematem.
          • tuurodzony Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 17.04.13, 21:18
           Co ciekawe. Cała Al. Krakowska została wybudowana praktycznie"ręcznie" za ubijaki były drewniane pale dźwigane przez robotników, konne wozy rozwoziły kruszywa, kostkę bitumiczną układali robotnicy klęcząc na kolanach. Obecnie na tej kostce jest nowoczesny asfalt i permanentne koleiny. Na ulicy sportowej od Krakowskiej do stadionu pod asfaltem jest przedwojenny bruk z polnych kamieni i wszystka działa. Nie pisz więc że ludzie nie mogą wybudować kawałka utwardzonej drogi. Pozdrawiam.
           • travert Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 18.04.13, 13:41
            Masz oczywiscie racje - piramidy tez zbudowano recznie i stoja do dzis smile

            Nie spierajmy sie jak to robic tylko naciskajmy na tych, ktorzy wlasnie na to powinni dac srodki !

            Notabene tez wokol wiaduktu nad obwodnica sa fajne sciezki rowerowe - ale problem tam dojechac po deszczu smile

            Dzwonilem dzis nawet do Wojta ! - niestety tylko raz odebral i do tego cicho mowil -> pewnie na jakims zebraniu siedzial smile
            • polopot Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 18.04.13, 15:36
             @tuurodzy. Nie chcę brnąć w temat z którego i tak nic nie wyniknie. To że ludzie od tysięcy lat wykorzystując mniej lub bardziej zaawansowane technologie budowali drogi to jest oczywista oczywistość. Zatem oczywiście masz rację. Zakładając jednak że akurat nie mamy pod reką konnych wozów i drewnianych ubijaków a mamy lokalny samorząd w którego gestii to leży pozwolisz że wrócę do meritum sprawy. smile

             @travert: Mógłbyś może napisać czy uzyskałeś jakąś informację?
             • tuurodzony Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 18.04.13, 17:56
              Odpowiadam. Uzyskałem miarodajną i pewną informację! Kryzys ma się ku końcowi, więc niebawem kapnie jakiś grosz i uruchomimy nasze plany rozwojowe. Nie zapomnimy o tak istotnej sprawie jak droga. Takie mniej więcej było expoze premiera Tuska. Pozdrawiam - nie trać nadziei.
            • zepsuty.motocykl Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 18.04.13, 19:58
             a może jak powiedziałeś siedział wink i już nie będzie mógł rozmawiać.
             Jak możesz to podaj numer do wójta bo na stronie nie ma.
             Czy jest to ten który opublikował bloger?
             • travert Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 19.04.13, 11:22
              Tak - to ten numer z bloga i rzeczywiscie nalezy do Zaręby (dzis zglasza sie skrzynka)

              Na "pocieszenie" - nie tylko my mamy ten problem, tak samo jest na poloneza - wiadukt na 4 pasy a potem 200m off-roada smile

              www.se.pl/wydarzenia/kraj/warszawa-ulica-poloneza-ciagle-bez-asfaltu_310867.html
              tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,ostry-off-road-na-poloneza-br-to-zasluga-wlodarzy-miasta,78596.html
              • travert Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 13.05.13, 18:58
               Ludzie !!!!

               Cud ! - wlasnie przejechalem ul Zlote Lany i Kinetyczna i ... jest super utwardzona ze mona spokojnie jechac osobowka !

               Nie wiem czy to skutek naszego pisania czy po prostu wykonawca obwodnicy sie zlitowal ...
               • patrzacy.z.boku Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 13.05.13, 22:44
                na 100% to skutek pisaniawink
    • patrzacy.z.boku Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 16.04.13, 21:45
     nie musisz zakladac bo juz jest zalozony.zapytaj grocholice o adreswink
  • polopot Gratulacje dla wszystkich :) 15.05.13, 12:38
   Panie i Panowie,

   Stało się i dojazd został utwardzony!!! smile

   Wszystkim którzy zadali sobie jakikolwiek trud czy to kontaktując się z przedstawicielami władzy, mediów czy choćby wypowiadając się na tym forum, chciałbym bardzo serdecznie podziękować i pogratulować wspólnego pięknego zwycięstwa smile

   Oby nam służył jak najdłużej smile
   • grocholica Re: Gratulacje dla wszystkich :) 15.05.13, 13:19
    to ja poproszę teraz o wytłumaczenie gdzie to jest i czy może mi się przydać w dojeździe ze szkoły raszyńskiej do Okęciasmile
    • m.kaiper Re: Gratulacje dla wszystkich :) 15.05.13, 16:35
     Ul. Złote Łany jest przedłużeniem Długiej w Dawidach w kierunku POW. Po stronie warszawskiej łączy się z Kinetyczną i objeżdżając wschodni język lotniska - dojeżdża do portu lotniczego. Jest to bardzo szybka trasa, niestety po stronie miasta - w bardzo kiepskim stanie. Jechałam nią parę miesięcy temu i była fatalna. Myślę, że ze szkoły w Raszynie naprawdę dobrym dojazdem do Okęcia będzie własnie POW.
     • stoper57 Re: Gratulacje dla wszystkich :) 15.05.13, 20:31
      jak ze szkoły w Raszynie do Okęcia jechać POW ?!
      chyba do PKP Okęcie, które z częścią gminy Włochy niewiele ma wspólnego.. ?
     • j.aranowski Re: Gratulacje dla wszystkich :) 17.05.13, 06:08
      Hmmm.... To POW będzie przechodzić przez Raszyn obok Szkoły Podstawowej i będzie miała tam wjazd? Ciekawe.... To może jakiś info w Kurierze Raszyńskim by się przydało bo jakoś cicho o tym fakcie? Może wywiad z dyrektorem GDKiA? Toż to rewolucyjna zmiana komunikacyjna dla mieszkańców Gminy Raszyn.
   • travert Re: Gratulacje dla wszystkich :) 06.06.13, 14:55
    Niestety po kilku tygodniach znowu sa mega dziury sad

    Nawet ostatnio znowu utwardzali - ale to syzyfowe prace ...

    Na dotatke zamknieto czesc ul Starzynskiego od Miklaszewskiego do Baletowej i teraz dopiero korki sa sad
    • konradzubko Re: Gratulacje dla wszystkich :) 07.06.13, 06:42
     Każda droga z nawierzchnią z od ubitego piachu do ubitych kamieni zostanie rozjeżdżona przez samochody jeżeli nawierzchni się nie połączy choćby przez zachlapanie lepikiem.
     • krysiu82 Re: Gratulacje dla wszystkich :) 18.09.13, 12:27
      Jak wygląda aktualnie odjazd w Dawidach do wiaduktu nad POW?
      Czy utwardzono nawierzchnię asfaltem, czy nadal gleba?
      • travert Re: Gratulacje dla wszystkich :) 29.09.13, 22:22
       Od Dawidow od Warszawskiej jeszcze jakos sie jedzie ... ale dalej Kinetyczna to tregedia jest
       i niestety to juz Ursynow a Guzial woli Hanke odwolywac a nie drogi budowac...

       Nadzieja mala jest bo po drugiej stronie torow wyasfaltowali ... 200m poloneza bo tam regularne bagno bylo...

       jest tez waska siezka dojazdowa z kostki do wezla - niestety kostka tez sie konczy a na dotatek podjazd do koncowki POW jest dostepny tylko dla dobrych terenowek wink
  • lune_tka Re: Dojazd do wiaduktu nad AOW w Dawidach 15.10.13, 14:19
   Czy wiadomo Wam coś o przyszłych losach Kinetycznej-Karnawał-Wirażowa? Od tygodnia przejazd zamknięty i znikąd informacji na jak długo i czy przejazd kiedykolwiek będzie....
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka