Dodaj do ulubionych

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Pitagoras w Nadarzy

29.03.17, 19:05
Będę wdzięczny za informacje o Szkole Pitagoras w Nadarzynie.
Obserwuj wątek
  • mmmimesis Re: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Pitagoras w Na 30.03.17, 10:55
   Jak najbardziej polecam. Szkoła zaczęła swoją działalność we wrześniu ubiegłego roku i jako rodzice pierwszoklasisty obawialiśmy się z mężem posyłania syna do szkoły, o której nic nie wiadomo. Nasze obawy rozwiały się jednak bardzo szybko, a dziś nie wyobrażamy sobie, żeby syn mógł chodzić do innej szkoły.
   Największym atutem szkoły jest doświadczona, zaangażowana kadra. Nauczyciele są bardzo życzliwi i otwarci na potrzeby pierwszaków, rzeczywiście dostosowują treści nauczania do możliwości poznawczych uczniów.
   Bardzo ciekawa jest oferta zajęć dodatkowych. W szkole działa koło małego konstruktora., koło małego odkrywcy, koło zręczne ręce. Jest balet, szachy, piłka nożna i rugby. Syn chodzi na wszystkie dodatkowe zajęcia, stanowczo sprzeciwiając się jakimkolwiek próbom wcześniejszego odebrania go ze szkoły.
   Lekcje są prowadzone w sposób ciekawy, urozmaicony. Dzieci badają różnego rodzaju obiekty, mierzą, ważą, przeliczają, konstruują. Często organizowane są wycieczki poszerzające zainteresowania dzieci np. wycieczka do Matecznika Mazowsze, do teatru, na wystawę „Gateway to space”, lekcje muzealne czy farmę dyń.
   Szkoła korzysta także z pomocy Montessori (według mnie mnie to duży plus) Bardzo dobre warunki lokalowe. Smaczne obiady i choć na chwilę obecną brak diety np. bezglutenowej czy bezmlecznej (tu mały minusik), dzięki życzliwości personelu dostosowujemy posiłki do potrzeb syna, który jest alergikiem. Przystępne czesne, obejmujące wszystkie zajęcia dodatkowe. Pitagoras to świetna alternatywa dla szkól masowych. Naprawdę warto!
  • kiaramaala Re: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Pitagoras w Na 30.03.17, 15:16
   Mam tam syna i podsumowując w jednym zdaniu - zazdroszczę mu takiej szkoły. On nawet nie wie, że się uczy :) bo wg niego ciągle coś robią, bawią się, grają, wymyślają, przygotowują. Tną centymetr i składają, układają się ciałami (z kolegami) w kształty literek, mieszają tajemnicze eliksiry (odmierzając 25ml kilku soków) - i w ten sposób bezboleśnie po pół roku dzieciak liczy (dodaje, odejmuje i czasem mnoży) do 100 (i więcej), czyta, pisze. W domu zupełnie nie musiałam niczego go uczyć, odrabiać prac domowych, itp. Duży nacisk na matematykę (ale jak pisałam - bezboleśnie, nie nudne zadania czy strony działań do przepisania), ale też taką wiedzę ogólną - geografia, inne kultury, przyroda. Do tego mnóstwo sportu i ruchu, więc zajęcia pozalekcyjne mam zupełnie z głowy. A, i już czasem zaczyna mi w domu "pyskować" po angielsku i niemiecku ; )
   Największym plusem jest jednak to, że tam dziecko jest szanowane i zauważane, więc moje do tej pory bardzo nieśmiałe dziecko zmieniło się nie do poznania, bo pani pomogła mu odkryć jego mocne strony. A gdy w wakacje mówiliśmy, że zdecydowaliśmy się posłać go jednak do pierwszej klasy a nie do zerówki, to wszyscy uważali, że sobie nie poradzi :)))
  • savant9 Re: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Pitagoras w Na 05.04.17, 14:36
   Dziękuję za wszystkie opinie
  • oolandkow Re: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Pitagoras w Na 09.04.17, 23:39
   Szkołę serdecznie polecam! Nasza córka uczęszcza do pierwszej klasy i jest zachwycona. Szkołę wyróżnia życzliwa, zaangażowana kadra. Nauczyciele wspierają dzieci, ucząc je współpracy i szacunku. Indywidualne podejście do każdego dziecka. Dużo godzin języków obcych i zajęć sportowych. Każde dziecko ma szanse wybrać dziedzinę, w której się odnajdzie. Częste wycieczki i zajęcia w terenie pozwalają poznać wiedzę nie tylko z książek ale także ją dotknąć, przetestować, eksperymentować. Bardzo dobre warunki lokalowe. Odrabianie lekcji w szkole, dzięki czemu w domu jest czas na zabawę. Własna kuchnia. Piękny budynek położony w urokliwym miejscu. Rozległy teren z placem zabaw, dwa kroki od boiska. Szeroka oferta zajęć dodatkowych: logopedia, szachy, klub gier planszowych czy szermierka. Córka nie chce wychodzić przed 17!
  • etmirowska Re: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Pitagoras w Na 06.03.18, 19:30
   Szkołę polecam. Mam tam córkę w I klasie. Tosia jest zachwycona szkołą , a poszła jako 6 latka i trochę się martwiliśmy jak sobie da radę. Daje rade świetnie i uwielbia szkołę. Pitagoras ma bardzo dużo do zaoferowania zarówno dzieciom jak i rodzicom w pewnym sensie. Zajęć dodatkowych jest bardzo dużo: balet, szermierka, mnóstwo zajęć sportowych ( codziennie WF!!!) z tego część na świeżym powietrzu, codziennie język angielski w tym zajęcia z "nativem", drugi język obcy, fajne koła zainteresowań - i to pozwala nam na spędzanie popołudniowo - wieczornych godzin w domu bo nie musimy na żadne dodatkowe zajęcia jeździć. Dzieci mają w szkole tzw "odrabianki" i tam odrabiają lekcje, w domu tylko ewentualnie douczamy się wierszyków i robimy inne rzeczy dodatkowe jak dziecko ma ochotę. To bardzo fajne i pomaga w organizacji życia domowego naszego znacznie. Co jeszcze dodać mogę? Moje dziecko nie chce wychodzić ze szkoły przed 17.00 dopóki się wszystkie zajęcia i zabawy nie skończą, zresztą nawet jak się po nią wybiorę wcześniej, to i tak bardzo często "utykam" w szkole, bo ciągle się tam coś dzieje i rodzice się wszyscy znają i atmosfera jest bardzo domowa. Dzieci dużo bardzo robią w szkole, widzę bardzo duże postępy u córki. Szkoła ma swoja kuchnie i moim zdaniem jest bezwzględnie warta płaconego czesnego, które jest bardzo przystępne. Jest miło i zupełnie normalnie, bez "nadęcia" , które zdarza się w innych szkołach prywatnych. Kadra bardzo zaangażowana. Fajnie. Polecam.
  • nbokun Re: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Pitagoras w Na 25.04.19, 13:17
   Czy mogę prosić o nowe opinie o Szkole? Mieszkamy w Komorowie, dopiero zaczynamy we wrześniu zerówkę, ale myślę już o szkole podstawowej. Czy są w Szkole dzieci z Komorowa? Czy jest dużo dzieci "trudnych", które nie radzą sobie w szkołach publicznych (takie słyszałam opienie o szkołach prywatnych, że sporo jest trudniejszych dzieci)?
   Jakie są minusy? Oprócz ewetualnie bardziej bananowej młodzieży niż w szkole państwowej.
  • pasnipa Re: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Pitagoras w Na 28.03.20, 10:42
   Dzień dobry! Szkoła Pitagoras w Nadarzynie to najlepsze miejsce dla rozpoczynającego edukację szkolna dziecka. Mając na uwadze, jaki system edukacji spotykamy w okolicznych placówkach oświatowych bez zająknięcia zdecydowałem się na posłanie dziecka właśnie do tej szkoły. To, co najbardziej podoba nam się w tej szkole to fakt, iż tam wszystkim po prostu się...chce! Chce się im uczyć, bawić, doświadczać, wyznaczać kierunki, inspirować! Mam wrażenie, że w innych szkołach nauczyciele pracuję za karę. Tutaj pracują nauczyciele z pasją! Skąd się to wszystko bierze? Myślę, że przykład idzie z samej góry. Dyrekcja szkoły stawia wysoko poprzeczkę zarówno sobie ale i nauczycielom oraz uczniom. Co więcej - czuć, że całe grono pedagogiczne to jedna, wielka ale przede wszystkim zgrana drużyna. Wkładają w edukację najmłodszych mnóstwo siły i wysiłku i przynosi to widoczne efekty. Wizytówka tego mogą być uśmiechnięte buzie dzieciaków, którzy czują się tam bardzo dobrze a edukacja jest dla nich bardziej zabawa niż siedzenie w ławkach, spisywanie z tablicy i odrabianie niezliczonej ilości prac domowych. Dobrym przykładem jest jedna z rozmów z dziewczynką z klasy 1 (w dniu, w którym został ogłoszony lockout), zapytana przez mnie dlaczego płacze odpowiedziała: "Bo ja nie chcę się uczyć w domu!". To pokazuje, jak dobrze dzieci czują się w tej szkole! Jak się przedstawia obecna sytuacja związana z edukacją w domu? Powiem tak - fenomenalnie! Reakcja dyrekcji szkoły na przeniesienie nauki ze szkoły do domu była błyskawiczna: w środę opuszczamy mury szkoły, w piątek już pierwsza lekcja próbna. d 16.03 normalne lekcje prowadzone droga elektroniczną. Nie znam szkoły, która by w takim tempie przeorganizowała system pracy z offline na online. Po dwóch tygodniach "takiej" nauki mogę tylko dodać, że jest to nie lada wyzwanie - "ogarnięcie" grupki dzieciaków poprzez łącze internetowe, nauka na odległość i to opanowanie w głosie Pani Wychowawczynie - ręce same składają się do oklasków. Ogromne brawa i gratulacje dla całej szkoły!
  • osaczony Re: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Pitagoras w Na 22.04.20, 12:16
   Witam,
   Potwierdzam. Nauczanie zdalne wyszło super. Tempo, jakość, sposób prowadzenia zajęć. Brawo! Potwierdza, to tylko, że szkołę prowadzą ludzie, którym się chce. Dla mnie osobiście mistrzostwem świata jest przeprowadzanie sprawdzianów on-line oraz WF. Do tego w ćwiczeniach może uczestniczyć młodszy syn, dla którego jest to też niesamowita frajda. Ostatnio pojawiły się jeszcze popołudniowe zajęcia dodatkowe - obaj chłopcy byli bardzo podekscytowani, a tematy z tej lekcji omawialiśmy jeszcze przez kilka dni. Jednocześnie, taki sposób zorganizowania szkoły, w tych trudnych czasach, pozwala nam - rodzicom - na w miarę normalne pracowanie z domu. Dziękujemy!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka