Dodaj do ulubionych

Filipiny lub okolice z 6-cio latkiem

30.12.05, 12:19
witajcie,

zacząłem się ostatnio zastanawiać, czy na ferie zimowe 2007 nie pojechać może
na wyspy filipińskie, bo ponoć i pięknie i stosunkowo niedrogo, ale mam pewną
wątpliwość. Zawsze jeździmy z córką, która będzie miała w tym czasie prawie 7
lat i zastanawiam się nad kwestią bezpieczeństwa, itp. Czy ktoś z Was był
może w tamtym rejonie na organizowanym samodzielnie wyjeździe z dziećmi?

A może macie jakieś inne propozycje dotyczące podróży z dzieckiem w tamten
rejon świata?

Pozdrawiam
Bartek
Obserwuj wątek
    • paaw Re: Filipiny lub okolice z 6-cio latkiem 03.01.06, 14:08
      W tym samym czasie co Ty - marzec/kwiecie 2007 bedziemy z naszą córeczką
      podróżować po Indonezji. Będzie wtedy miała 3,5 roku i wydaje mi się
      że jeśli tylko Twoja córa lubi azjatyckie jedzonko to nie będzie żadnego
      problemu :-).
      Ale sama też chętnie posłuchałabym rad kogoś kto już ma jakieś doświadczenia
      w podróżowaniu z małym dzieckiem po tych rejonach.
      Pozdrawiam,
      Pola
      • tropikey Re: Filipiny lub okolice z 6-cio latkiem 03.01.06, 22:46
        Witaj!
        no rewelacja! Świetnie wiedzieć, że inni też czasem udają się tak daleko z
        takimi maluchami... Mamy znajomych, którzy swojego, obecnie prawie 6-letniego
        syna zabierają wszędzie. Był, np. w Iranie, a teraz jest w Kambodży i
        Wietnamie. Tyle, że oni, to prawdziwi globtroterzy, a my szukamy bardziej
        odpoczynku, pięknych widoków, no i (z punktu widzenia kosztów niestety) w miarę
        wygodnych warunków. Ciekaw jestem, jaki wy styl podróżowania macie zamiar
        przyjąć na indonezyjską wyprawę? Jak się domyślam, organizujecie wyjazd sami,
        ale czy jedziecie z plecakami, karimatami, itp. atrybutami trampów, czy też
        raczej rezerwujecie hotele, wynajmiecie samochód, itp.
        A tak nawiasem mówiąc, najprawdopodobniej zmieniamy plan - zamiast Filipin, w
        2007 udamy się gdzieś bliżej, ale przymierzamy się by od końca czerwca do
        początku września 2008 odbyć podróż dookoła świata. Oczywiście z Julią...
        Pozdrawiam i liczę na wasze kolejne posty!
        Bartek
        • polawnek Re: Filipiny lub okolice z 6-cio latkiem 06.01.06, 18:37
          Witaj!
          Nasza podróż będzie trwała 2 miesiące i będzie miała następującą trasę:
          Tajlandia-Kambożdża-Malezja-Sumatra-Jawa-Borneo-Sulawesi-Lombok-Papua Nowa
          Gwinea :-). Mamy zamiar wynająć samochód i nocować po małych hotelikach i
          kwaterach prywatnych - jedziemy bądź co bądź z małym dzieckiem i jakiś
          standard musimy mieć zapewniony ;-).
          A podróż dookoła Świat to świetny pomysł!!! My też o tym myśleliśmy, ale
          postanowiliśmy podzielić ją na kilka segmentów, i to jest jeden z nich.
          Pozdrawiam Was serdecznie,
          Pola.
    • liloom Re: Filipiny lub okolice z 6-cio latkiem 22.03.06, 19:15
      my jezdzimy z corka po calym swiecie od kiedy sie urodzila, pierwsza podroz w
      tropiki odbyla gdy miala 2,5 roku.
      znalazlam na innym forum takie stronki - zobacz:
      www.zglobtroter.com/linki.html
      www.mal_art.webpark.pl/
      ja bym tylko polecila odpowiednie szczepienia + ubezpieczenia, my mielismy
      niemila przygode w Kenii, gdzie nasza corka bardzo powaznie zachorowala i
      wyladowala w szpitalu (!) Bylo to straszne przezycie, ktorego nikomu nie zycze.
      Od tego czasu robimy jednak pelne ubezpieczenia przed kazdym wyjazdem.
    • romuald1965 Re: Filipiny lub okolice z 6-cio latkiem 10.07.06, 23:56
      Wyjazd na Filipiny, nawet z dzieckiem jest doskonalym pomyslem. Ja pojechalem
      na Filipiny sam w ubieglym roku i spedzilem tam prawie 2 miesiace. Ceny sa
      faktycznie dosc niskie a wyspy wspaniale, rowniez mieszkancy slyna jako
      najbardziej goscinny narod poludniowo-wschodniej Azji. Jesli chodzi o
      bezpieczenstwo to nie ma tam jakis sczegolnych zagrozen, trzeba tylko zachowac
      rozsadek, jak wszedzie indziej w tamtym rejonie swiata. W miescie Lapu-Lapu w
      srodkowych Filipinach (rejon Visajas) znajduje sie filipinsko-polskie biuro
      podrozy, ktore sluzy pomoca i rada w zalatwianiu spraw zwiazanych z pobytem,
      zakwaterowaniem i podrozami po wyspach. Dla zainteresowanych na osobiste
      zyczenie moge podac namiary biura. W porownaniu do np. Tajlandi - Filipiny nie
      sa tak zalane hordami turystow, jest tam nadal wiele miejsc czekajacych na
      odkrycie (to ponad 7000 wysp z czego wiekszosc bezludna!) Ja wybieram sie na
      Filipiny ponownie w koncu tego roku lub na poczatku przyszlego, do swojej
      dziewczyny (tak, tak - to Filipinka!), poza tym "zachorowalem" na punkcie tego
      kraju. Pozdrawiam wszystkich,
      Romuald

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka