Dodaj do ulubionych

W jaki sposób pomóc chłopakowi z BPD?

27.01.20, 08:55
Mój chłopak ma 29 lat. Dla mnie jest dobrym partnerem, tzn. opiekuńczym. Ale to bardzo trudny związek. Czuję, że ja też muszę troszczyć się o niego ale w bardzo niezdrowy sposób (kosztem siebie - muszę podporządkowywać swoje życie, jego życiu.
Dopasowywać się. np. nie pójdziemy tu czy tam, bo wiem, że on może wybuchnąć gniewem, zwyzywać kogoś i będzie bardzo nieprzyjemnie). Powinnam przestać brać odpowiedzialność za niego (niegdy nie zapomnę jak wygrażał mi 1,5 roku temu, że się zabije gdy go zostawię. Jego groźba działała na mnie, bo miał już wiele prób i wiem, że jest zdolny do kolejnej próby s. Ostatnia, z podcięciem żył - można powiedzieć, że został uratowany w ostatniej chwili.
On jest uzależniony od alkoholu, nie pije od roku ale i tak boję się, że kiedyś znów zacznie. Gdy go poznałam był bezdomnym. Teraz nie może już mieszkać u mnie i boję się, że znów trafi na ulicę, bo nie wiem czy będzie w stanie utrzymać się, (płacić za wynajem pokoju) z prac dorywczych.
Kuźwa boję się o niego. Że nie wyżyje za 400/500zł. Nie chcę by znów był na ulicy..
Do swoich rodziców nie wróci, bo jest skłócony z ojcem.. a nawet gdyby się pogodzili to i tak u niego w domu za kołnierz się nie wylewa więc tam nie będzie mieszkał
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka