Dodaj do ulubionych

Znak zakaz zatrzymywania

24.04.15, 16:17
Witam! Mieszkam na osiedlu już ponad dwa lata i do tej pory nie przeszkadzało mi to, ale ostatnio coraz bardziej mi przeszkadza to ze przy bloku 79 ustawiony jest znak zakazu zatrzymywania i nikt do niego się nie stosuje a szczególnie denerwujące są pojazdy które zaparkowane są na łuku uliczki zaraz za tym znakiem. Za każdym razem trzeba uważać żeby z nikim jadącym z naprzeciwka się nie zderzyc. Czy ktoś już próbował coś z tym zrobić? Raz widziałem że za wycieraczki ochrona włożyła tym pojazdom jakieś kartki o tym że nie wolno tak parkować ale nic się nie zmieniło. Nie chce być złośliwy ale chyba straż miejska to jedyne rozsądne rozwiązanie, droga jest oznaczona jako publiczna więc będą mieli pole do popisu.
Obserwuj wątek
  • rypioze Re: Znak zakaz zatrzymywania 26.04.15, 14:43
   Postawiono znak zakazu i uznano sprawę za załatwioną.Przykład idzie z góry.Uchwala się ustawę i nikt jej nie egzekwuje.Może zacząć wywozić na koszt tak parkującego?
  • obserwatorvictoria Re: Znak zakaz zatrzymywania 30.04.15, 22:21
   Niech chcesz być złośliwy hehehe, proponuję zadzwonić na policję będzie rozsądniej wink będziesz kolejnym człowiekiem którego to irytuje wink i uwierz mi wink policja chętnie takie sprawy załatwia, zostawi na później rozboje, pijanych kierowców, wypadki... i przyjedzie uporządkuje Twój wizualny obraz parkingu smile
   a poważnie, skoro to problem dla Ciebie, to powalcz o naklejanie "nalepek" na szybę przednią, które trudno usunąć... powalcz, zainteresuj się skoro Ci to przeszkadza wink
  • lewaszki Re: Znak zakaz zatrzymywania 09.12.15, 16:04
   W ostatnim czasie trafił mi do rąk regulami porządku domowego i jest tam zapis dotyczący parkowania w miejscach do tego nie przeznaczonych.

   Paragraf 20
   Postój wszelkich pojazdów na terenie Nieruchomości niezgodnie z niniejszym
   regulaminem, będzie skutkował usunięciem pojazdu na koszt właściciela.


   Kiedy to wreszcie będzie respektowane?!?
   Może administracja powinna podjąć odpowiednie kroki i zawołać ekipę, która by wywiozła samochody parkujące na wskazanej uliczce.


   Pomysłowość niektórych osob zaczyna przekraczac wszelkie granice, np kierowcy mercedesa na numerach GPU **UN. Tak pięknie zaparkował samochód na zakręcie, że poraz kolejny śmieciarka nie mogła odebrać śmieci z altanki przy budynku 77. Dziś kubły wozili po chodniku aż do drugiej bramy.

   Zgłoszenie tego faktu na ochronie nie spowodowało, żadnej reakcji bo sami nie wiedzą kto to i do kogo przyjechał.
  • ania41782 Re: Znak zakaz zatrzymywania 10.01.16, 01:30
   Może trochę nie na temat ale też chodzi o samochody które źle parkują a mianowicie przed wejściem do bloku nr 77 i przed rowerownią. Co to za banda de**li ? Tak ciężko postarać się o miejsce parkingowe.Nawet jeśli ich nie ma to niestety trzeba parkować po za osiedlem jak robi wiele osób.Nie można innym utrudniać życia.Blokowanie dojazdu do śmietnika śmieciarce oraz Straży Pożarnej i Pogotowiu Ratunkowemu to bezmyślność ale te 4 samochody które ciągle parkują na noc nie myślą o tym.Patrzą tylko żeby za daleko nie mieć od samochodu do klatki bo ich nóżki bolą.Inwalidzi ale chyba umysłowi...Jeden samochód to ciemna Honda civic na WWL 88*** , drugi to biały Citroen na warszawskich blachach(chyba WF *****) trzeci to Renaylt Megan szary na WWL i czwarty to biały Fiat Seicento na NO oklejony jako samochód Telepizza. Ciekawe czy chociaż jedna z tych osób kiedykolwiek pomyślała że może być potrzebny dojazd pod samą klatkę.Już nie wspominam nawet o tym że matki z wózkami dziecięcymi są bez żadnych szans.Banda tych idio**w co parkują tam swoje samochody myśli tylko o własnych du**ch. Co za chołota się wprowadziła do bloku 77 ? Kilka osób będzie zatruwać życie całemu blokowi ? Trzeba podjąć wszelkie możliwe środki w ramach Regulaminu Osiedla i innych przepisów regulujących te kwestie aby przywrócić ład i porządek przed blokiem nr 77.Miarka się przebrała.
   • rypioze Re: Znak zakaz zatrzymywania 12.01.16, 19:25
    I co Aniu? Nic jak dotąd.
    • obserwatorvictoria Re: Znak zakaz zatrzymywania 14.01.16, 22:08
     i co z tym zrobisz? no nie pisz że tak bardzo napracowałaś się pisząc ten post, po to tylko by ktoś za Ciebie zrobił tutaj trochę porządku
    • ania41782 Re: Znak zakaz zatrzymywania 17.01.16, 17:42
     Jak to nic , od paru dni nie parkują pod blokiem 77 smile
     • lewaszki Re: Znak zakaz zatrzymywania 29.01.16, 18:24
      Nic się nie zmieniło. Jak parkowali tak parkują i delikatnie mówi mają w dupie, że zastawiają dojazd pod samą klatkę. Zwrócenie uwagi kończy się tylko kretyńskim śmiechem.

      Najlepszym rozwiązaniem by było, żeby wreszcie był realizowany paragraf 20 regulaminu osiedle - a co za tym idzie samochody parkujące poza miejscami wyznaczonymi powinny by wywożone na koszt właściciela. Gdyby ze 2 razy zapłacili po 600 PLN za odbiór samochodu to może by się nauczyli, gdzie jest ich miejsce parkingowe.
      • matesulek Re: Znak zakaz zatrzymywania 31.01.16, 18:41
       W przypadku parkowania przed naszym blokiem ajlepszym rozwiązaniem byłoby przywrócenie tych blokad co jeszcze ze 2 lata temu były. Klucz miałaby ochrona i jeśli byłaby potrzeba podjazdu pod sam blok to wtedy otwieraliby ale w uzasadnionych przypadkach.
       • jac3k27 Re: Znak zakaz zatrzymywania 08.02.16, 09:39
        Sprawa nieprawidłowego parkowania poruszana jest odkąd pamiętam. Sprawą powinien się zająć administrator i zarządca, ale oni nic z tym nie robią. Ja im się nie dziwię. Po co mają robić cokolwiek, skoro i tak na ich konto, co miesiąc wpływa regularnie, prawie 20000,00 i to bez względu na to, czy coś robią czy nie. Na zebrania wspólnoty przychodzi ok. 5% właścicieli, to po co się mają wysilać? Tak się ustawili, tak skonstruowali umowę na zarządzanie, że teraz nie muszą nic robić. Od jakiegoś czasu, za blokiem 75, parkuje na miejscu parkingowym Iveco, zastawiając cały chodnik i przejście. W regulaminie osiedla jest zapis, że parkować na osiedlu mogą samochody do 3,5 tony. Ten jest chyba większy. Gdzie jest ochrona? Gdzie jest administrator? Czy za każdym razem musimy wymuszać na administratorce, żeby robiła to co do niej należy i za co bierze pieniądze?
   • lewaszki Re: Znak zakaz zatrzymywania 13.03.16, 15:39
    Dwa samochody o, których wspominasz Citroen i Renault należą do osób z pod numeru 13.
    Wprowadzili się w okolicach wakacji o od tamtej pory mają, w głębokim poważaniu gdzie parkują. Jakby mogli to by wjechali do samej klatki.
    • ania41782 Re: Znak zakaz zatrzymywania 16.03.16, 18:21
     Masz jakiś pomysł aby ich skutecznie oduczyć ?
     • lewaszki Re: Znak zakaz zatrzymywania 17.03.16, 17:37
      Najlepsze rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to postawienie dwóch donic na wjeździe pod blok + dodatkowa zapora ruchoma.
      • rypioze Re: Znak zakaz zatrzymywania 17.03.16, 18:49
       Utrudni to życie wszystkim innym,np wprowadzającym lub wyprowadzającym a także przywożącym coś ciężkiego.Na rogu przy znaku donicę sobie odsuwają.
       • lewaszki Re: Znak zakaz zatrzymywania 27.03.16, 17:31
        Kiedyś przed blokiem 77 były ustawione 2 ruchome blokady, które pracownicy ochrony musieli opuszczać podczas dojazdu śmieciarek lub innych pojazdów dostawczych. Stali tak długo aż nie zakończył się rozładunek. Powinniśmy wrócić do tego rozwiązania, skoro płacimy duzo większe stawki firmie ochroniarskiej a oni i tak wpuszczają wszystkich na to osiedle.
        • rypioze Re: Znak zakaz zatrzymywania 28.03.16, 13:04
         Ktoś jedną z blokad wyłamał i znów zaczęli wjeżdżać,więc zlikwidowano i tę drugą.
  • rypioze Re: Znak zakaz zatrzymywania 19.01.16, 20:13
   A ja widzę,że parkują.Fata morgana?
   • obserwatorvictoria Re: Znak zakaz zatrzymywania 05.04.16, 22:11
    To weź człowieku zrób coś więcej niż bezsensowne pisanie on-line np. idź do administratorki, naklej nalepkę typu "jak parkujesz chu..", porozmawiaj z ochroną, zadzwoń do straży miejskiej, napisz list do burmistrza Radzymina ... możesz wiele zrobić, więc zrób cokolwiek skoro tak bardzo Ci to przeszkadza, no chyba że szukasz na tym forum "przyjaciół", a to inna sprawa smile
  • rypioze Re: Znak zakaz zatrzymywania 08.04.16, 11:52
   Obserwatorze po to jest to Forum żebyśmy mogli wymieniać swoje myśli,spostrzeżenia,uwagi,propozycje a nie od razu walić z grubej rury naklejkami i tp.Sądziliśmy,że jak to przeczytają to się może zreflektują.Może nie mają komputera?A jeśli mają to tylko do gier?
   • obserwatorvictoria Re: Znak zakaz zatrzymywania 16.04.16, 22:28
    a do czego Tobie służy komputer?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka