Dodaj do ulubionych

MAROKO w październiku

03.09.10, 22:17
Szukam chetnych na backpackerski wyjazd do Maroka w październiku. Planuję skorzystać z
Ryanairowskiej promocji. Trwa ona do poniedziałku, więc czas nagli. Koszt samolotu ok 200 zł, więc
cena naprawdę powalajaca. Pobyt na miejscu około tygodnia, plan wyprawy w trakcie
organizowania.
O mnie :
30 lat, Trochę świata, również i egzotycznego już zobaczyłem. W wyprawach backackerskich
jestem zaprawiony
Obserwuj wątek
        • aga_frwa Re: MAROKO w październiku 05.09.10, 20:50
          ok, przed Medialon ok, z tego co piszą można w tym czasie na pieszo dostać się do miasta. Natomiast
          ja nie jestem w stanie podjąć decyzji do pn. Widzę, że na razie oprócz nas nie ma innych os
          chętnych, może coś sie zmieni w tym temacie. Sprawdzałeś może jaka jest różnica w cenie w
          późniejszym terminie zakupu? Jakie lotnisko w ogóle Cię interesuje?
    • silent81 Re: MAROKO w październiku 06.09.10, 10:24
      Hej
      Szukałem juz właśnie ofert biur podróży na Maroko w październiku, ale postanowiłem jeszcze zajrzeć na forum i trafiłem na twój post :)
      Przyznam, że backpackerski wyjazd znacznie bardziej by mnie interesował, niż przepłacony wyjazd z biurem podróży i w towarzystwie emerytów.
      Na promocję raczej się bym już nie załapał, gdyż dziś pewnie biletów bym nie dał rady kupić, ale zakładam, że jakiejś kosmicznej różnicy poza promocją by nie było.
      Jaki termin planujesz? Ja mam wesele w rodzinie 02.10, a potem juz cały październik jestem dyspozycyjny. Jeśli jednak planujesz wyjazd juz od 01.10, to nie ma sprawy, będę szukać dalej ;>
      W Maroku chciałbym na pewno zobaczyć Marakesz, Casablance i troche pomoczyć nogi w oceanie. Zakładam, że Twój plan to uwzględnia? :)
      Pzdr
      Marcin /29 lat/ Wrocław
      • najlepszyfacet Re: MAROKO w październiku 06.09.10, 11:31
        Cześć my planujemy wylot na początku października do Maroka najwcześniej 04.10 lub tydzień później
        Oczywisćie niskobudżetwo ale na 10-12 dni optymalnie i tak chyba bedzie, tydzień to za mało...na Maroko. Jeśli macie ochotę dołączyć nie widze przeszkód, jest nas dwoje z koleżanką , ja + 30 , i k 27

• mungopark Re: MAROKO w październiku 06.09.10, 11:52
          Owszem, chciałbym nadłużej wyskoczyć do Maroka, nawet 2 tyg. to mało, ale niestety czas nie pozwala, poza tym końcem listopada uderzam na dłuzszą ekspedycję, więc tu odskakuję na kilka dni tylko z racji zainteresowania Marokiem połączonego z przystępnymi cenami samolotów.
          Mój plan wygląda następująco :
          Pobyt w dniach 06.10 - 15.10

Wylot :
          06.10 z Krakowa do Bergamo, tam nocleg (znam dobre miejsce noclegowe) - cena lotu 21 zł plus bagaż
          07.10 z Mediolanu do Fezu - cen lotu 5 Euro plus bagaż

Powrót :
          14 ewentualnie 16.10 - Tanger do Mediolanu (tu nocleg) - cena 5 Euro plus bagaż
          15 ewntualnie 17.10 - Mediolan do Katowic - cena 50 zł plus bagaż

W sytuacji gdyby się zebrali jacyś chętni, możemy wziąć np : jeden bagaż na 2 osoby, wówczas zaoszczędzimy co nie co. Nieraz to praktykowalem. 10 kg bagaż podręczny wystarczy, w końcu to wyjazd backpackerski.
          Ja dzisiaj bookuję samoloty, chętni mogą to zrobić również dzisiaj, ewentualnie zawsze jest szansa później, licząc że Ryanair przedłuży promocję.
          Pozdrawiam
          • mungopark Re: MAROKO w październiku 06.09.10, 11:57
            Co do planu podróży - jest na etapie krystalizowania, ale pewne must see się już w nim znajdują, na pewno - Fez, Marrakesz, raczej na pewno Agadir, Essaouira, Meknes. Najbardziej jednak kusi 2 dniowy trek na Jabal Toubkal, najwyższy szczyt w Maroku. Drogą przemyśleń i eliminacji trzeba będzie plan zawężać i doprecyzowywać.
            • lerak Re: MAROKO w październiku 06.09.10, 14:55
              Kurcze, bardzo fajna promocja:) A spotkałeś się może z jakąś inną promocją, planowaną lub już istniejącą? Pytam się, bo może podczas poszukiwań lotów do Maroka znalazłeś inne tego typu promocje?:) Byłbym wdzięczny za informacje, ponieważ samolot do Maroka za 100 zł jest kuszącą propozycją:)

A jak z towarzystwem? Udało Ci się kogoś znaleźć na wspólny wyjazd? Czy jeszcze szukasz? Pozdrawiam, hej!
            • aga_frwa Re: MAROKO w październiku 06.09.10, 22:55
              Dla mnie termin, miejsce wylotu, postój w Mediolanie bardzo ok. Jeśli jesteś z K-wa to wolałabym jednak wcześniej spotkać się porozmawiać, aby nie rozminąć się co do obrazu ew. wyjazdu. Może uda mi się dokupić bilet w podobnej cenie i może ktoś z forum jeszcze dołączy. Mam 31 lat, wolę tego typu wyjazdy od turystyki zorganizowanej, natomiast jeszcze nigdy nie korzystałam z forum...
              • mungopark Re: MAROKO w październiku 08.09.10, 23:16
                Propozycja dalej aktualna. Widać w większośvi wypadków odezw miał charakter nietrwały ?
                Jestem z poludnia kraju, więc z tych lotnisk najłatwiej mi wylecieć. Bilety można kupić. Wprawdzie nieznacznie drożej, ale i tak bardzo tanio. Tyle tylko, że promocja trwa tylko do czwartku, potem bedzie znów drożej - taka polityka promocyjna Ryanaira.
                Kontakt do mnie - robert.stoszek@wp.pl
                P.S. Podróżowałem już z ludźmi z różnych forów podróżniczych, były to bardzo udane wyprawy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka