Dodaj do ulubionych

Tanie latanie po Europie !!!

08.01.11, 17:02
Witam,
tanie linie lotnicze, takie jak Ryanair czy Wizz Air oferują nam loty w obie strony poniżej 100 zł. Cena wydaję sie być śmieszna, choć chętnych na takie wyprawy (średnio 3 dni) brak. Jestem z Wrocławia i szukam kogoś kto jest chętny na taki rodzaj zwiedzania Europy.

Tomasz88
Obserwuj wątek
    • kajagaja Re: Tanie latanie po Europie !!! 09.01.11, 13:07
      Hej:)
      trafiłam na Twoje ogłoszenie i postanowiłam napisać bo...no właśnie, świat stoi otworem ale samej czasem trudno jest pojechać. Jestem z Krakowa, także odległość nie jest raczej problemem. Jak się już zapewne domyśliłeś jestem kobietą, 32 lata, nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie;) gdybyś miał ''coś na oku'' to zapraszam, pozdrawiam, kaja
        • tomaso88 Re: Tanie latanie po Europie !!! 09.01.11, 19:24
          Cześć Wam,
          widzę jakieś zainteresowanie tematem ;)
          z mojej strony wygląda to tak;) aktualnie próbuję uporać sie z sesją co do najprzyjemniejszych rzeczy nie należy, ale przy dobrych wiatrach początek lutego będę już wolny;) Przejrzałem, z czystej ciekawości, loty na miesiąc luty, dla przykładu:

Z Katowic do Mediolanu bilet w obie strony kosztuje 44 zł.
          Lecimy 16.02.2011 r. Wracamy 21.02.2011 r.
          Takie są ceny, naprawdę !!!!

Moim zdaniem warto byłoby z takich okazji skorzystać, potraktować taką wyprawę jako wyjazd do „E.Leclerca” a nie jak podróż na koniec świata ;) Chociaż na taką też się może my kiedyś wybrac ;)

Z czystej ciekawości, byliby jacyś chętni na ten lot powyżej ??????

Pozdrawiam, Tomasz
      • a.g.a.w.a Re: Tanie latanie po Europie !!! 10.01.11, 20:36
        a ja to już mam w ogóle fajnie, bo jestem właśnie z Katowic :-)
        Fajnie by było poznać ludzi, którzy faktycznie poważnie myślą o wyjazdach (ekonomicznych najlepiej :-)). Tzn omawiamy, umawiamy się i jedziemy, a nie tylko o tym piszemy.
        Tak sobie to wymarzyłam :-)
        • tomsik7 Re: Tanie latanie po Europie !!! 11.01.11, 04:08
          Z tej strony imiennik autora watku - tez Tomek. Pisze z Czestochowy. Wlasnie taki watek chodzil mi po glowie a tu prosze, podane na tacy. Otoz ja jestem maniakiem taniego latania po Europie (i nie tylko). W zasadzie codziennie sledze ciekawe oferty i jak tylko sie cos nadarza i zgrywa czasowo to korzystam. Ostatnio byla to Walencja na 3 dni za 100zl, w najblizszy weekend Barcelona za 100zl plus wizyta na meczu FC Barcelona. W kolejny weekend jednodniowy wypad do Szwecji z Pyrzowic za 30zl. Jesli ktos jest zainteresowany to prosze smialo pisac, na pewno gdzies wyskocze w lutym, marcu i kwietniu. Z checia tez doradze gdzie najtaniej doleciec. Fajnie byloby skoczyc gdzies wieksza grupka niz jednoosobowa.
    • spec24 Re: Tanie latanie po Europie !!! 11.01.11, 14:41
      problem z podróżowaniem w niskich cenach (zakup biletów w promocyjnych cenach) polega na tym, że dostępne są zazwyczaj w nieatrakcyjnych (pod względem wyjazdy turystycznego) dniach tygodnia. Za bilety na loty zahaczające o weekend są zazwyczaj droższe. Trzeba jednak trzymać rękę na pulsie, bo dzięki niewielkim czasem kombinacjom można udać się na super wycieczkę w dobrych cenach! powodzenia!
      -----
      www.sky4fly.net/
    • tomaso88 Re: Tanie latanie po Europie !!! 11.01.11, 15:36
      Zaczynam żałować, że zamieściłem taki wątek na forum ;D nie mogę się skupić na nauce, ciągle mi jakieś pomysły latają po głowie.
      Niech się już ta nieszczęsna sesja kończy, bukujemy bilety i za 3 tyg. siedzimy już razem w samolocie ;)
      Pozdrawiam Wszystkich, odezwę się jak już będę „wolny”. Mam nadzieję, że zainteresowani dalej będą chętni na ten wyjazd.
      Tomasz
      • codes Re: Tanie latanie po Europie !!! 11.01.11, 19:54
        Mnie interesowałyby takie wyloty, ale tylko w weekendy. W tygodniu wiadomo, nie ma czasu. Miejsc wylotu właściwie nie ma znaczenia.
        Towarzystwo mile widziane:) Ważne, by nie było marudne i lubiło zwiedzać, więc chętnie dołączę.
        • tomsik7 Re: Tanie latanie po Europie !!! 11.01.11, 21:22
          To racja, ze weekendy sa z reguly drozsze ale nie zawsze tak jest. Warto sledzic na biezaco interesujace oferty. Jest ktos kto ma wolne w kwietniu? Mam kilka pomyslow na tani wyjazd, poki co jeszcze nie zdecydowane, ale w gre wchodzi Maroko, Madera, Malta, Teneryfa, Portugalia itp. Gdzies gdzie juz w kwietniu jest stosunkowo cieplo i mozna pozwiedzac i pochodzic po gorkach.
          • a.g.a.w.a Re: Tanie latanie po Europie !!! 11.01.11, 22:30
            Madera jest fajna do chodzenia po górkach, polecam gorąco. Widoki zapierające dech w piersiach. Generalnie od marca mogę pozwolić sobie na urlop w każym terminie. Uwielbiam zwiedzać, plątać sie po nowych miejscach i w ogóle jak tylko mogę się gdzieś wyrwać to robię to. Niezależnie czy to Kraków czy Lizbona. W razie czego podaję mój adres agnieszka102@autograf.pl
            • lopik45 Re: Tanie latanie po Europie !!! 12.01.11, 09:17
              prześledziłem oferty na tej stronce>>trzeba się trochę naszukać by znaleść faktycznie tani bilet i jednocześnie drugi bilet na powrót (równiez tani) ale jest to możliwe>>W jedną stronę polecieć za 30 czy 60 zł nie ma problemu, tylko trzeba również znaleźć powrotny w niedalekiej odległości czasowej>>no bo co byłby za interes polecieć TAM za 6 dych a wrócić za 7 stów>> skórka za wyprawkę:))
              • hello_7 Re: Tanie latanie po Europie !!! 12.01.11, 09:52
                Witajcie. Sama chciałam założyc taki wątek.
                Jestem z Raciborza, mam 25 lat. A widzę tu wiele osób ze śląska ;)
                Pomysł autora wątku bardzo interesujący, lecz osoboście wolałabym wypady 2-3 dniowe, najlepiej zeby były to weekendy, ale wiadomo ze ceny droższe, a my chcemy jak najtaniej tak ? Więc czekam na jakieś propozycje ;)
            • sylwia121121 Re: Tanie latanie po Europie !!! 13.01.11, 21:50
              Ja też jestem chętna jak co!! Z terminami u mnie różne... ale pamietajcie o mnie:):):) Byle tanio, do tego jakis hostel i sprawa gra.

Jestem z opolskiego - wylot z Wrocka jak najbardziej, do Katowic może z biedą ale też jakoś dotre:)

Ps. W razie jakichś konkretów zostawiam maila bo nie zawsze tu zaglądam: sylwia121@gmail.com
                • sen_o_warszawie Re: Tanie latanie po Europie !!! 14.01.11, 16:26
                  cześć
                  ja też się chętnie dołączę do podróżowania - mam nadzieję, że na zapale się nie skończy :)
                  ja bym zaproponowała mimo odległego terminu długi weekend: 29.04 - 03.05
                  miejsce docelowe: Barcelona albo Rzym (ale wiadomo, że zgodnie z wątkiem: szukamy tanich lotów, więc to tylko wstępna propozycja)
                  a czy ktoś z Was ma (lub może mieć - tzn. pomyśli nad tym :)) nazwijmy to wstępną wizję takiej wycieczki? - można by wtedy dopasować długość pobytu i łatwiej byłoby ustalić datę
                  pozdr
                  Nika
        • tomaso88 Re: Tanie latanie po Europie !!! 14.01.11, 20:51
          Widzę, trochu za dużo kombinowania ;/
          Zamierzenie tego wątku jest takie, żeby wyjazd był krótki, tani i szybko zorganizowany.

Zdaję sobie sprawę, że ludziska chodzą do pracy itp. ale nie da się zorganizować wyjazdu, który zaczynamy w „piątek po pracy” i jesteśmy z powrotem tak żeby zdążyć w poniedziałek na szóstą. Oczywiście, może i się da, ale to chyba nie tym kosztem który jest w naszych zamierzeniach.

To ma być kwestia maksymalnie trzech tanich noclegów.

Zaproponowałem dwa loty, kiepsko z chętnymi, dużo pytań i na tym się kończy ;/ dokładnie tak się to ma jak "rzeczywistości" ….

Yyyyy, szukam jakiś ludzi, którzy są bardziej zdecydowani i mniej obarczeni różnego rodzaju przeszkodami ( „szefostwo, praca, rodzina, mąż, żona, dzieci …) albo takich, którzy potrafią jedno z drugim pogodzić.

Tomasz
    • antares.82 Re: Tanie latanie po Europie !!! 24.01.11, 15:32
      Cześć wszystkim.
      Coś czuję, że dyskusja i pomysł wzięły się po lekturze weekendowego artykułu na Onecie?:) Też czytałam, też parę razy myślałam o krótkich wypadach - w końcu mamy możliwości. Tylko trzeba chcieć i chcieć poszukać. A ja bym chciała. Na przykład z Poznania do Sztokholmu, wylot w marcu za 30zł w obie strony: 19-22.03. (so-wt), WizzAir.
      Ja jestem z Wrocławia, ale do Poznania mogę dojechać. Kwestia zorganizowania taniego noclegu, bo Szwecja jednak nie jest tania.

Ania, 29l
      • antares.82 Re: Tanie latanie po Europie !!! 24.01.11, 21:19
        Możemy w takim razie pomyśleć nad wyjazdem. Tylko trzeba się dobrze zastanowić nad kosztami. Noclegi są drogie, nie opłaca się jechać we 2 osoby, minimum 4 powinny być, żeby jakoś się kasa rozłożyła.
        Ale możemy pomyśleć i nad innymi opcjami - w Paryżu też jeszcze nie byłam:) Pewnie też drogi, ale chyba bliżej w zasięgu wyjdzie, niż Szwecja. Kwestia rozeznania.
              • hello_7 Re: Tanie latanie po Europie !!! 25.01.11, 07:45
                Pierwszy wyjazd Kijów. Jak juz było pisane, noclegi tanie i w ogole tanio :D
                Mnie obojętne czy do niedzieli czy poniedzialku. Tylko decydujcie. Wybierzemy opcję z wiekszą ilością głosów. I teraz mówimy i Kijowie, nie Paryz, budapeszt i inne. ja tez bym chciala ale na to bedzie czas. Teraz zapisy na Kijów :D
                Tomasz - normalnie wiedziałam ze z Ciebie paker haha.
                • a.g.a.w.a Re: Tanie latanie po Europie !!! 25.01.11, 08:42
                  no i super. To jedno mamy już ustalone.
                  Teraz termin, wstępnie był podany 18-20.03, ale powiem Wam, że według mnie to trochę za krótko, mało zobaczymy. Byłabym za tym aby przynajmniej o jednej dzień przedłużyć nasz wyjazd. Sprawdzałam, jest taka możliwość za tą samą cenę 18-21.03 i tym samym jesteśmy prawie trzy dni w Kijowie. Ten termin jest o tyle fajny, że z weekendem. Trzeba tylko sprawdzić jeszcze sprawę z lotniskami bo pod koniec marca ma się coś zmienić.
                  Inny termin za tę samą cenę to 20-23.03. Piszcie.
    • tomaso88 Wszem wobec ogłaszam zapisy do Kijowa !!! 25.01.11, 09:34
      "I teraz mówimy i Kijowie, nie Paryz, budapeszt i inne"

Po prostu się wpiszcie bez zbędnych komentarzy ;)
      później na szybkościach dogadamy się co do terminu i lecimy.

W piątek załozę wątek z terminami.

p.s. Autor jest zwolniony z wpisu, rzecz jasna, jemu wolno ;D
          • sylwia121121 Re: Tanie latanie po Europie !!! 31.01.11, 12:26
            juz tam nigdy nie wyleca:P

...studenckie zycie jest na tyle prostsze ze nie ma sie zbyt duzo zobowiazan...
            ja bym z Wam na bank leciała - niestety terminy w pracy nie pozwalaja:(
            ale sledze watek na biezaco wiec moze... przy nastepnym wypadzie:)
          • nowytomek Re: Tanie latanie po Europie !!! 31.01.11, 23:57
            Witam,
            Ten wątek bardzo rozwinął się więc czy moglibyście w skrócie opisać Wasze plany? Przyznam, że nie chcę mi się czytać całości :) Kiedy chcecie lecieć? 20-23 marca? Na lotnisku Żuliany samolot ląduje ok północy czyli trzeba będzie najprawdopodobniej przenocować na lotnisku ( komunikacja miejska zazwyczaj już nie działa, pozostaje drogie taxi - jednak przyznam , że nie sprawdzałem jeszcze tego tematu ) . Zdajecie sobie sprawę , że to jest dalekie od komfortu , kto nocował na lotnisku ten wie :) i rano będziemy "śniętymi rybami" . Rozumiem , że na samo zwiedzanie jest jakieś 2,5 dnia przy założeniu , że powrót jest wieczorem? Przyznam , że nie lubię się spieszyć na wakacjach :) ale tyle musi wystarczyć.
            Nocleg - kwatery prywatne czy hostel? Czy jest już plan zwiedzania? Jeżeli jeszcze szukacie chętnych ( 3 osoby są pewne, prawda? ) i sam zdecyduję się na ten wyjazd to bardzo chętnie pomogę w każdym aspekcie.
            Mam nadzieję, że dacie się skusić na skosztowanie lokalnej kuchni?
            Proszę o odpowiedzi i kiedy kupujecie bilety?
            Pozdrawiam serdecznie,
            Tomek

• hello_7 Re: Tanie latanie po Europie !!! 01.02.11, 07:54
              Więc może nasza chętna trójka + nowytomek, wpisujcie jak sobie wyobrazacie ten wyjazd. jeśli o mnie chodzi to wolę na spontanie pozwiedzać, niz miec zaplanowane co o ktorej godzinie robię ;)
              kuchni oczywiscie spróbujemy, bo cos trzeba zjesc przecież.
              Wieczorem postaram się poszukac jakiegos hostelu, poczytac o komunikacji. moze da sie zorganizowac jakis hostel blisko lotniska, gdzie po przylocie mozna się udać.
              Wszelkie przemyslenia napiszę tutaj, liczę również na Waszą pomoc.
            • a.g.a.w.a Re: Tanie latanie po Europie !!! 01.02.11, 08:57
              Jak podzielimy koszt taxi na ilość osób to nie powinno wyjść drogo. W razie czego faktycznie zostaje lotnisko, a rano dwie mocne kawy i do przodu :-) Może i mało komfortowe, ale wyśpimy się po powrocie. Ja mam punkty obowiązkowe, które chcę zobaczyć. Wydaje mi się, że jak ktoś będzie chciał „odłączyć się” od grupy to nie będzie problemu :-) Jedziemy razem ale chyba nie będziemy nierozłączni ? Wieczorkiem prześlę Wam namiary na fajny hostel. Kuchnia ukraińska koniecznie.
                • a.g.a.w.a Re: Tanie latanie po Europie !!! 03.02.11, 09:58
                  no i niestety termin który nas interesował juz nie jest dostępny. Inne są owszem, ale droższe, coś mi sie wydaje, że chyb anie uda się zgrać wspólnego wyjazdu. Widzę, że zainteresowanie jakoś zbladło... szkoda. Po co w takim razie ten wątek... ?
                  • tomaso88 Re: Tanie latanie po Europie !!! 03.02.11, 12:53
                    Nie chce być złośliwy, ale tak kończy się każdy „KONTROLOWANY spontan”… ;/
                    Jedno drugie wyklucza ;/ albo kontrolowany albo spontan ;/ nie ma innej możliwości.
                    Po co tyle pytań, na dwa dni ???
                    ;/;/;/
                    Nawet gdybyśmy w ogóle nie przespali tych nocy to co by się stało … ;/ ??

„zirytowany”
                    • a.g.a.w.a Re: Tanie latanie po Europie !!! 03.02.11, 13:20
                      teraz też to wiem. I to wcale nie jest złośliwość tylko fakt :-) Zapał, zapał i koniec. Oczywiście, że nic by się nie stało dlatego myślę, że nie ma sensu na forum ustalać co i jak skoro nie ma zainteresowania. Lepiej wysłać wiadomości na maila do osób które faktycznie chcą jechać. Tak będzie szybciej i konkretniej. Szkoda bo cena była super no i ten weekend.
                    • nowytomek Re: Tanie latanie po Europie !!! 04.02.11, 00:49
                      Zamiast konkretów , umiecie się tylko "napinać" , nie rozumiecie prostych pytań. To przez takich jak Wy trudno kogokolwiek namówić na wspólną podróż. Aga i hella7 jeśli chcecie spędzić kilka dni w Kijowie to napiszcie na prv, OK?
                      Pozdrawiam serdecznie,
                      Tomek
              • nowytomek kontrolowany spontan 01.02.11, 23:09
                Wolałbym wiedzieć wcześniej co jest do zobaczenia ale zmiana planów w tzw. miedzyczasie jak najbardziej. Wciąż nie wiem jakie ustaliliście terminy ale może jakiś "wypad" poza miasto?
                Myślę, że krótki odpoczynek w hostelu jest 100 razy lepszy niż nocowanie na lotnisku. Jeśli ktoś zna rosyjski to czy mógłby sprawdzić stronę lotniska i dowiedzieć się czegoś więcej? Co do noclegowni to wolałbym bliżej centrum - wszędzie można dojść pieszo.
                Co z rezerwacją biletów? Ewentualni kolejni chętni mogą to przecież zrobić później. Nie chcę naciskać ale muszę ustalić drogę powrotną do domu oraz zgłosić urlop:) Gdy to wszystko ustalone zostanie to na 100% dam znać czy lecę. Teraz 99% .
                Pozdrawiam serdecznie,
                Tomek
                • a.g.a.w.a Re: kontrolowany spontan 02.02.11, 10:30
                  Tomku,
                  w weekend będę miała więcej czasu to napiszę. Mam na oku hostel blisko centrum (obsługa zna nawet język polski :-)), ale nie wiem na co ostatecznie się zdecydujemy. Ja jadę na 100%, nawet jak inni zrezygnują (no chyba, że siły wyższe nie pozwolą). Czekam aż kolega wróci ze Lwowa bo być może będę miała namiary na jakąś kwaterę, ale to tylko moje pobozne życzenie. Myślę, że wypad za miasto nie bedzie miał sensu przy tak krótkim pobycie - zależy czy chcesz zwiedzać (a jest co, oj jest) czy też wolisz przemkąc przez Kijów i wyskoczyc na przykład do Białej cerkwi, ale uwierz mi przy tak krótkim pobycie nie ma to sensu, lepiej się skupić na Kijowie. Z jakiego jestes miasta ?
                  Pozdrawiam
                  Agnieszka
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka