Dodaj do ulubionych

Wyprawa do Panamy i Kostaryki!

17.02.11, 14:59
Żar Tropików – Kostaryka i Panama.

Jest to z pewnością jeden z najciekawszych programów, jakie do tej pory przyszło nam realizować. Panama i Kostaryka to kraje dysponują ogromnym potencjałem turystycznym, który jest wykorzystany w zaledwie znikomym zakresie.

Jeżeli wybierzesz się tam z nami, to w piętnaście dni przeżyjesz więcej, niż niektórzy doświadczają w ciągu roku.

Będziemy pod wulkanem Arenal, który około trzydziestu razy dziennie wybucha i zionie lawą. Zażyjemy kąpieli w ciepłych źródłach i zanurkujemy w podwodnych jaskiniach. Odbędziemy trekking na wulkan El Chato, w którego wygasłym kraterze znajduje się piękne, zielone jezioro, w którym przyjemności kąpieli jest bardzo trudno sobie odmówić. Spłyniemy rzeką Pacuare, nie bez powodu uznawaną za jedną z najpiękniejszych tras raftingowych świata. Poza tym, przejedziemy do miejscowości Limon, stanowiącej silne centrum kultury afrykańskiej.

Na wyspach Bocas del Toro będziemy pływać w krystalicznie czystej wodzie, nurkować na rafach koralowych karaibskiego wybrzeża i imprezować do białego rana. Odwiedzimy również wyspę Isla Grande, uznawaną za najpiękniejszą wyspę Panamy. Potem przeniesiemy się na wyspy San Blas, które do dziś skutecznie bronią się przed naporem cywilizacji. Tutaj poczujemy się jak w raju, biały piasek, palmy kokosowe, sielankowy nastrój i Indianie Kuna żyjący tym samym rytmem od setek lat.

Przygodę zakończymy w Panama City, gdzie poza spacerami po kolonialnej dzielnicy Casco Viejo, poznamy bogatą jak i biedną część miasta, jak również zobaczymy przeprawę statku na kanale panamskim.

Termin: 20 czerwca – 4 lipca.
Czas: 15 dni.
Koszt udziału: 1900$ + bilet na samolot (około 4 tys. PLN).
Standard: hotele klasy turystycznej, na wyspach San Blas noclegi w hamakach.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w tej wyprawie, proszę o przesłanie wiadomości na mój adres email: tomalazak@interia.pl, a niezwłocznie prześlę szczegółowe informacje na temat wyjazdu.

Pozdrawiam serdecznie,
Tomasz Zakrzewski
www.darien.pl

Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka