Dodaj do ulubionych

Czy Wy tez tak macie?-prosze odpowiedzcie

05.12.06, 13:54
Chciałam Was zapytać czy U Was tez tak to wygląda podczas bólu.Jak zaczyna
mnie brać ten napad,który nieraz trwa kilka dni a nawet tygodni jak ostatnio
zaczyna dziać sie coś od wewnątrz niesamowitego.Postaram sie to opisać.Ból
promieniuje od wszystkich stawów na całe ciało-jednak najbardziej stawy
nóg,rąk.Ból powoduje właśnie takie uczucie jakby jakas siła chciała rozerwac
człowieka na kawałki,czuję sie obezwładniona,brak kompletny
sił,rozbicie,słabo,przyspieszony oddech,oszołomienie,brak koncentracji/o
zadnej koncentracji tak właściwie nie ma mowy/widzę jak przez mgłę-jakbym
miała zemdleć,kołuje sie w głowie,czuję się jak przy 40 st.gorączceraz mam
dreszcze to znów oblewające gorąco od wewnątrz.TO JEST KOSZMAR.Pisze tak
dokładnie bo tak było do wczoraj przez wiele tygodni i mam to swieżo w
pamięci.Wczoraj dostałam 1 zastrzyk diprophosu,mydocalm i dzisiaj jest już
trochę lepiej.Odpowiedzcie prosze czy macie takie odczucia?
Oprócz tego lekarz przepisał mi lek o nazwie Pernazyna.Jak zapytałam na co to?
powiedział tylko ze na moje dolegliwości.Widział w jakim byłam stanie,cała
zapłakana z bólu.Jak w domu przczytałam na co to jest to wcale tego nie
wzięłam.Nie dość że było tam wiele skutków ubocznych nawet ze pogarsza
depresję/na którą sie leczę/to jest to lek na przewlekłą
schizofrenię,leki,omamy i urojenia.Dobiło mnie to zupełnie.Powiedzcie
dlaczego Ci lekarze nie wierza w naszą chorobę?Dlaczego mi to przepisał?
Czy ktoś z WAS dostał taki lek Pernazinum 25?Prosze odpowiedzcie dokładnie,bo
ja mam juz wątpliwości czy to jest napewno fibromialgia a moze jeszcze coś
innego.Ale jak to możliwe zeby mieć urojenia 30 lat?z coraz większym
nasileniem?Ja w to nie wierzę a Wy co sadzicie o tym?
Obserwuj wątek
    • ivee83 Re: Czy Wy tez tak macie?-prosze odpowiedzcie 05.12.06, 20:56
      Ja mam straszne zawroty głowy,brakuje mi powietrza,mam wrażenie że zaraz
      zemdleję ale tak się nie dzieje,jest mi słabo,raz zimno raz gorąco,pocę
      sie,czuje jakby wszystko we mnie drżało,musze sie polozyc bo nie mam sil dzwigac
      wlasnego ciala i mam wrażenie ze jest ciemniej niz zwykle,mam przyciemniony
      obraz-niewiem jak to opisac,moze tak:u mnie w kuchni jest zarowka 100,wtedy mam
      wrazenie ze pali sie np. 60W
    • ivee83 Re: Czy Wy tez tak macie?-prosze odpowiedzcie 05.12.06, 21:13
      W tym tygodniu bylam u "swojego"lekarza,po zrobieniu wszystich badan powiedzial
      mi ze jestem zdrowa...Jest mi przykro bo nie wymyślilam sobie tego
      wszystkiego,naprawde czesto chcialabym opuscic juz swoje cialo bo nie moge na
      nie liczyc,jestm nim ograniczona,a tak wiele chcialabym jeszcze zrobic.Tez mam
      depresje,pomimo brania antydepresantow,ale jak mozna jej nie dostac kiedy zycie
      jest takie przykre?Ewo,nie bierz tego leku wogole,bo leki na schizofrenie podane
      osobom zdrowym psychicznie (depresja sie nie liczy) potrafia ją wywołać,czytałam
      o takich przypadkach,a kiedy do tego dojdzie ogromny ból mozna naprawde stracic
      poczucie rzeczywistosci.Ciekawe jest dla mnie założenie że w fibromialgii
      następuje obniżenie tzw. progu bolu (nieprawidłowe przetwarzanie bólu
      sprawiajace ze bol jest odczuwany znacznie silniej niz u osob zdrowych,to jest
      cos tam z serotonina itd.)moim zdaniem to jest prawda,bo po np.takiej glupiej
      wizycie u dentysty przyczepy mięśni przy zębie ktory leczylam bolaly mnie przez
      tydzien!
      • ewax100 Re: Czy Wy tez tak macie?-prosze odpowiedzcie 05.12.06, 21:55
        Widzisz to masz zupełnie podobnie jak ja.Właśnie chciałam to porównać bo to
        jest istotne ze ten ból wywołuje takie własnie jak piszesz
        przedziwne,niesamowite samopoczucie-ze czuje sie jakby sie miało zemdleć,czy
        umrzeć nawet,brak powietrza,wszystko wiruje,jest sie zupełnie oszołomionym i te
        własnie dreszcze naprzemian z goracem-to dla mnie wszystko jest koszmarne nawet
        brak słów zeby to dokładnie opisac i porównać.Leku tego co pisałam oczywiście
        nie wzięłam ale po tym zastrzyku diprophosie poczułam ulgę -ciekawe na jak
        długo.Wiem o tej serotoninie ale ja brałam przez długi czas anafranil a to jest
        własnie na to niby jednak na ból to mi nie pomogło.Owszem moze byłam
        spokojniejsza mniej płaczliwa i to wszystko.Poczytaj watek na forum
        Zdrowie "Hipochondria czy rzeczywistośc" jak tam komentuje ktos/rura001/ze
        fibromialgia to jest choroba mózgu,głowy... co Ty na to?
        • ewax100 Re: Czy Wy tez tak macie?-prosze odpowiedzcie 05.12.06, 22:06
          Do ive83:piszesz ze lekarz powiedział ze jestes zdrowa bo z pewnościa masz
          dobre wyniki.To jednak nie świadczy o zdrowiu.Nie wiem gdzie mieszkasz ale
          jesli blisko Wrocławia to udaj sie do prof.Szechinskiego Szpital Kolejowy
          Reumatologia a jesli moze blizej Poznania to prof.Samborski sie w tej chorobie
          specjalizuje.Nie wiem czy zauwazyłas ale niektórzy narzekają na ból miejscowy i
          nie mają tego koszmarnego samopoczucia jak my i bólu jakby calego
          ciała.Widocznie to róznie przebiega z róznym stopniem nasilenia.Pozdrawiam
      • jagoda85 Re: Czy Wy tez tak macie?-prosze odpowiedzcie 05.12.06, 22:42
        Ja czytałam, tylko nie pamiętam już gdzie, że w fibromialgii jest złe
        przewodnictwo nerwowe, dlatego są takie bóle, i dlatego jak się np. denerwuję,
        do mi sztywnieją mięśnie i bardzo mnie bolą. Wygląda to tak jakby mnie zawiało.
        Moja lekarka mówiła mi, że przy tej chorobie powinno się zażywać dużo witaminy
        E, która działa przeciwbólowo, i magnez z witaminą B6. Ludzie którzy chorują na
        fibromialgię mają obniżony poziom magnezu w organiźmie i powinni go uzupełniać.
        Najlepiej jest on wchłaniany przy witaminie B6. Ja przy dłuższym zażywaniu tego
        magnezu z witaminą B6, czuję się trochę lepiej, jestem mniej nerwowa i ból jest
        trochę mniejszy. Poza tym staram się przygotowywać posiłki z takich produktów,
        które zawierają naturalny magnez i witaminę B6. Bo w takiej postaci organizm
        wchłania najlepiej. Poczytajcie sobie książkę Ireny Gumowskiej "Kuchnia i
        medycyna". Moim zdaniem jest świetna. Można się z niej bardzo dużo dowiedzieć.
        Pozdrawiam.
        • ivee83 Re: Czy Wy tez tak macie?-prosze odpowiedzcie 06.12.06, 09:30
          Biorę magnez z wit.b6 lub aspargin (szczegolnie gdy boje sie ze zemdleje a
          gdzies sie wybieram sama)+wit.E przez wiele lat,łącznie z mnóstwem innych
          suplementów,troche pomaga,ale na ile to trudno mi stwierdzic.Objawy o ktorych
          pisalam u mnie zaczely sie okolo 1,5 roku temu w maju,pamietam to dokladnie bo
          przez tydzien nie spalam,nie moglam,wczesniej byl tylko bol i zmeczenie,ale
          dopiero to "cos"zalamalo mnie zupelnie.Choruje od jakis 8lat,wiec moze
          "to"przychdzi kiedy choroba wchodzi w stan przewlekłosci,bo z kazdym rokiem u
          mnie pojawia sie kolejna przykra niespodzianka,kolejny dziwny i dokuczliwy
          objaw.Co do serotoniny to chodzi o coś z wychwytem zwrotnym i nieprawidlowym
          przetwarzaniem bolu (nie bede przytaczac wszystkiego bo pewnie podobnie jak ja
          juz wszystko przerobilyscie),ale napewno nie jest to choroba glowy!Jesli juz to
          nieprawidlowa biochemia organizmu.Co do anafranilu to nie jest on podobno zbyt
          suteczny nawet w leczeniu depresji,ja biore amitryptiline i oprocz tego ze sie
          po tym niezle spi to niewiele wlasciwie pomaga,czytałam cos o duloksetynie,ze
          byly prowadzone badania na pacjentach z fibromialgia z dobrym skutkiem u
          znacznej ich grupy,ale moj lekarz wogole nie uznaje fibromialgii wiec o czym tu
          mowa.Niestety to Poznania mam daleko,bo mieszkam w okolicy Lublina,a tu z
          lekarzami jest naprawde bardzo źle,co moze potwierdzic inna uczestniczka tego
          forum ktora jest z Lublina.Rozważalam nawet wizyte u lekarza w Warszawie,ale
          musialbym mieć 100%pewnosć ze sie na tym zna i potraktuje mnie powaznie.Pozdrawiam.
      • myalgan Re: Czy Wy tez tak macie?-prosze odpowiedzcie 12.12.06, 04:34
        Do ewax100.
        Te objawy o ktorych piszesz jeszcze niekiedy miewam.
        To sa stany lekoewe,mi zaczelo przechodzic po cloranxenie i depakinie
        chrono.Depakiny juz nie jem bo po 4 latach stosowania doszlam do wniosku ze one
        nasilaja moj bol w nogach ibol skory.
        A co do dretwienia palcy to mam w prawej rece.Juz przyzwyczailam sie do tego
        zdretwienia,raz mam lzej raz mocniej.Chodzilam na zabiegi ale jak sie domyslasz
        nic to nie dalo.Lekarz powiedzial ze mam sie przyzwyczaic.No to sie
        przyzwyczajam.A dokucza mi to bardzo.Ale co mam zrobic?To moze byc tez od
        kregoslupa.Moze idz do ortopedy to cos poradzi.Ja zlecialam wszystkich
        specjalistow.Niestety nic nie pomoglo.(leki,zabiegi,smarowania masciami)No,jak
        sie dostalam na forum to dowiedzialam sie ze moze mi byc wszystko.to teraz
        poprostu do lekarza chodze po recepty na stale leki.Jak nic mi nie pomoze to co
        bede szukac.Jeszcze sie rzuce na te sterydy bo tego jeszcze nie
        wyprobowalam.Pozdrawiam.Trzymaj sie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka