Dodaj do ulubionych

Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej

30.07.12, 14:55
W związku z rozpoczęciem budowy kanalizacji ściekowej w ul. Mochtyńskiej (a tym samym całkowitym zamknięciem dla ruchu kołowego tej ulicy), od dnia 1.08 br. od początku kursowania do odwołania (na ok. 5 miesięcy), linie autobusowe 120, 304 oraz nocna N14 zostają skierowane na poniższe trasa objazdowe:
www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=2560&l=1
Obserwuj wątek
  • piojawor Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 30.07.12, 16:08
   Poza budową kanalizacji nastąpi także kompleksowa modernizacja ulicy Mochtyńskiej wraz wymianą na znacznym odcinku podbudowy, ułożeniem krawężników oraz położeniem nowej nakładki bitumicznej o zwiększonej wytrzymałości.
   • slavecky4 Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 31.07.12, 00:38
    hmmm.... rozumiem, że o budowie brakującego odcinka chodnika na części Mochtyńskiej i Ostródzkiej, łączącego te dwie ulice nie piszemy bo to naturalna oczywistość?
    Rozumiem, że udało się to zgrać?
    S.
    ps. bo ja tak głupi obawiałem się, że po 5 msc. remoncie i oddaniu do użytku ktoś znów za kolejnych parę miesięcy rozgrzebie tym razem aby wybudować ów brakujący chodnik.... smile
    Ale przecież to irracjonalne... smile
    • sibeliuss Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 31.07.12, 08:10
     Chodnik pewnie powstanie w innym terminie, obudź się.
  • lucka6 Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 31.07.12, 09:29
   Cześć!

   gdzie można dowiedzieć się więcej o inwestycji? Może będą podłączali już domki przy Mochtyńskiej i odnogach. Tylko kiedy??
   • pierwszy-z-brzegu Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 31.07.12, 10:17
    oj, nie byłbym taki pewien... przeczuwam scenariusz podobny do tego z chodnikiem, poruszony powyżej smile

    A tak na poważnie to rozumiem, że ta rozpoczynająca się własnie inwestycja to inicjatywa J.W. mająca na celu przyłączenie Betonowej Doliny do nitki, którą swego czasu wykonał Dom Dev. na potrzeby Regat, czy tak?
    • piotrekeke Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 31.07.12, 10:26
     Polecam zwrócić uwage na to, że na północnym krańcu Ostródzkiej, przy mostku, kilka dni temu wkopywana była rura kanalizacyjna przekroju około 110mm.

     Kto z Państwa chciałby być podłaczony do kanalizacji prowadzącej z osiedla bloków, z przepompowniami, o średnicy takiej jak pion kanalizacyjny w domu?

     Jeżeli Mochtyńska będzie rozkopana tylko po to żeby umieścic tam rurę fi 110 to byłoby to zupełnie nieperspektywiczne i bez sensu wydanie pieniędzy na coś co trzeba bedzie robić jeszcze raz.
     • lucka6 Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 31.07.12, 10:49
      Ale ta niebieska obecnie zakopywana, to jest chyba rura wodociągowa wody zimnej.
      • volak68 Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 31.07.12, 17:08
       lucka6 napisała:

       > Ale ta niebieska obecnie zakopywana, to jest chyba rura wodociągowa wody zimnej

       i to się nazywa SKUTECZNOŚĆ Betonowej Doliny.
       Ja i moi sąsiedzi (Leśny Potok i Złotokwiatu) od 2006 roku mamy obiecywaną co roku inwestycję w wodociąg. Nawet za własne pieniądze musieliśmy zmieniać projekt MPWiK bo ten ich okazał się przechodzić przez drogę która nie jest do końca przejęta przez Miasto - koszt około 40 000,-.
       Projekt zmieniony, wszystko uzgodnione, MPWiK czeka, Urząd obiecuje ... i nalicza stawkę dla MPWiK za umieszczenie rur w drodze ( którą z podziału działek dostaje za DARMO) w wysokości 3 X większej niż za ten sam odcinek wodociągu w ulicy Marszałkowskiej.
       Ostatnio - czas podjęcia tej decyzji: kilka miesięcy (mimo zapytań kierowanych ido radnych i do Urzędu Dzielnicy, Urzędu Miasta, Sejmu) - udało się zmienić tę stawkę na akceptowalną przez MPWiK, ale wodociąg znowu za rok.
       Ale Dyskoteki pod chmurką na Ruskowym Brodzie gdzie ze względu na odległość słyszę lansowanie się co poniektórych Urzędników, Fajerwerki i Iluminacje się dzieją i kosztują...       • jogger007 Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 31.07.12, 21:15
        No to jedziemy na jednym wózku:
        forum.gazeta.pl/forum/w,36264,137689495,137749332,Re_Woda_oligocenska.html
      • piotrekeke Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 01.08.12, 11:03
       Ci co kopali i ci co mierzyli geodezyjnie twierdzili że to rury kanalizacyjne. Dziwne.
    • lucka6 Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 31.07.12, 10:29
     Zakładam, że właśnie tak.
     Przy pozwoleniu na budowę w warunkach dostaliśmy info, że jest tam projektowany kanał ściekowy Ø0,6m (nr uzg. 168/K/8, inwestor J.W. C) i do niego będziemy mogli sobie zaprojektować kanał Ø0,2m.
     I pytanie czy to właśnie ten kanał, jak się do niego dołączyć, projektować, budować, kto płaci, jak płaci, etc.
     W Gminie osoby które mogą coś wiedzieć są na urlopie, w MPWiK trzeba czekać na pisemną odpowiedź (bo telefonicznie takich informacji nie udzielają...)
     • piojawor Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 31.07.12, 21:15
      lucka6 napisała:

      > Zakładam, że właśnie tak.
      > Przy pozwoleniu na budowę w warunkach dostaliśmy info, że jest tam projektowany
      > kanał ściekowy Ø0,6m (nr uzg. 168/K/8, inwestor J.W. C) i do niego będzie
      > my mogli sobie zaprojektować kanał Ø0,2m.
      > I pytanie czy to właśnie ten kanał, jak się do niego dołączyć, projektować, bud
      > ować, kto płaci, jak płaci, etc.
      > W Gminie osoby które mogą coś wiedzieć są na urlopie, w MPWiK trzeba czekać na
      > pisemną odpowiedź (bo telefonicznie takich informacji nie udzielają...)

      Proszę przesłać mi na maila pjaworski@bialoleka.waw.pl zapytanie wraz danymi działki. Postaram się jak najszybciej sprawdzić i odpowiedzieć mailowo. Rzeczywiście osoba, która zajmuje się szczegółowo tą ulicą jest na urlopie.
      • piotrekeke Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 01.08.12, 11:09
       Niepokojące jest że przygotowane i obrócone-"niewidoczne" zakazy wjazdu/ruchu (zakaz wjazdu od południa według stanu na 17-tą, zakaz ruchu od pónocy o 1-szej w nocy) nie miały pod spodem tabliczek "nie dotyczy" dot. mieszkańców odciętych ulic, słuzb komunalnych, dojazdu do firm takich jak poczta, apteka, szkoła.
       Do końca roku!
      • lucka6 Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 03.08.12, 20:08
       Udało się może coś ustalić?
       Pytam, bo muszę na dniach podając decyzję - szambo, czy kanalizacja. Jakby miała być już w grudniu, czekałbym na nią i $$ przeznaczone na szambo i jego obsługę z wielką chęcią przeznaczył bym na dofinansowanie kanalizacji.
  • zamek Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 02.08.12, 01:48
   Jestem sobie 300 km od domu (po zamknięciu Mochtyńskiej nawet ze 310), czytam o organizacji kursowania 120 i obawiam się o przytomność pomysłodawców.
   Otóż powinienem być wraz z pozostałymi mieszkańcami mojego osiedla wdzięczny za zawrotkę dla 120 jadącego od dworca ku Olesinowi. Mamy ją niemal pod progiem. Ale czasem jeździ się też w przeciwną stronę - do pracy, na dworzec etc. I tu już adiu fruziu, albo zasuwaj człeku piechotą do Zdziarska-kanał, albo przesiadaj się ze 120 na Olesin w 120 na dworzec, oczywiście kasując albo 2 jednorazowe, albo czasowy.
   I tu parę pytań:
   - dlaczego nie ma wjazdów kieszeniowych na zawrotkę Mochtyńska-kanał w kierunku dworca? Nie mówię, że w każdym kursie, ale chociaż w co drugim?
   - dlaczego - skoro już tych wjazdów nie ma - nie wprowadzono honorowania biletu skasowanego na odcinku Mochtyńska-kanał do Zdziarska-kanał w 120 jadącym w przeciwnym kierunku i w 134 w kierunku Żerania? Brak informacji o takowym oczywistym poniekąd przywileju na stronie ZTM.
   - dlaczego odcięto nas od linii nocnej?
   Liczę, że w błyskawicznym tempie pojawią się tu odpowiedzi p. Jaworskiego tudzież naszych radnych.
   • asdfers Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 02.08.12, 21:07
    Witam,
    podłącze się pod pytanie o komunikacje miejską. Jak to jest, że można bez żadnego ostrzeżenia mieszkańców wsiadających na przystanku Aroniowa odciąć ich od komunikacji miejskiej? Jak Pan wyobraża sobie dojeżdżanie rano na uczelnie i do pracy? Ja mam to szczęście, że nie jeżdże z dzieckiem, ani nie mam problemów z chodzeniem, ale co mają zrobić Ci ludzie? Chodzić 2 przystanki na piechote?
    Wiem jakie są koszty zajęcia pasa drogowego i wiem, że niemało pieniędzy płaci za to JW, a miasto nie może nawet zorganizować porządnej komunikacji zastępczej.
    Przy okazji, skoro już Pan odpisuje na pytania, to co pan sądzi o puszczeniu linii przyspieszonej z osiedla Regaty do metra? Myśle, że wielu ludziom by to ułatwiło życie.

    Pozdrawiam,
    Mieszkaniec Aroniowej
    • piojawor Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 02.08.12, 21:45
     Na forum mogę tylko napisać, bo to mi wypada, że Dzielnica zgłosiła wiele zastrzeżeń do organizacji ruchu przygotowanej przez wykonawcę kanalizacji. Niestety nie my ją zatwierdzamy.

     Co do komunikacji zastępczej jeżeli macie Państwo propozycje modyfikacji, szczególnie w zakresie 120, to proszę śmiało pisać. Zgłoszę to osobiście do ZTM.
     Zastanawiam się tylko jak ją można lepiej zorganizować . Pomysł autobusu Z20 jeżdżącego przez Kobiałkę, Plochocińską, Modlińską do tramwaju to ciekawe rozwiązanie.

     Każdy remont to utrudnienia. W tym wypadku jako mieszkaniec tego terenu muszę przyznać, że również dla mnie osobiste.

     Co do połączenia ZB z Urzędem Dzielnicy i BOK dostaliśmy od ZTM odmowę. O metrze na razie nawet nie wspomnę.
     • piotrekeke Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 03.08.12, 07:48
      Po pierwsze: należy rzetenie informować o skali zamknięcia ul. Mochtyńskiej. Wczoraj wieczorem zamknięty był dla ruchu tylko krótki (ok. 100 metrowy) fragment od Mańkowskiej do poczatku Ostródzkiej, zawierający pokręcony most. Oznakowane wyglądało na poprawne (za wyjątkiem blach biało-czerwonych opartych o wielkie betonowe ograniczniki na jezdni nieprzymocowanych i czekająchch na średnio duzy wiatr). "Aktualność" o zamknięciu dla ruchu całej ul Mochtyńskiej, która była widoczna na stronie dzielnicy 31.07 po prostu zniknęła i w zamian nie ma żadnej informacji.

      Dzielnica powinna poinformować obywateli, ze dojazd do takich miejsc przy Mochtyńskiej jak poczta (która kilka dni temu zaczęła się zajmować przesyłkami poleconymi dla mieszkańców z okolicy), apteka, przedszkole możliwy jest aktualnie od strony ul. Kobiałka.
     • piotrekeke Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 03.08.12, 08:03
      Na poboczu Mochtyńskiej stały przygotowane do wkopania ścianki sczelinowe (czy jak inaczej się nie nazywa coś z grubej stali zapobiegające zapadaniu się wąskiego głębokiego wykopu). Czyli wykop będzie wąski.

      Czy można w związku z tym otworzyć dla autobusu 120 Mochtyńską w jedną stronę (jeden pas)?

      Utrudnienie ma ponoć trwać aż 6 miesięcy! W tym miesiące z niskimi temperaturami.
     • tarantula01 Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 06.08.12, 11:33
      piojawor napisał:

      > Co do komunikacji zastępczej jeżeli macie Państwo propozycje modyfikacji, szcze
      > gólnie w zakresie 120, to proszę śmiało pisać. Zgłoszę to osobiście do ZTM.
      > Zastanawiam się tylko jak ją można lepiej zorganizować . Pomysł autobusu Z20 je
      > żdżącego przez Kobiałkę, Plochocińską, Modlińską do tramwaju to ciekawe rozwiąz
      > anie.

      Z tego wynika, że dzielnica nie ma żadnej koncepcji na kursowanie linii 120.

      > Co do połączenia ZB z Urzędem Dzielnicy i BOK dostaliśmy od ZTM odmowę. O metrze na
      > razie nawet nie wspomnę.

      Jaką trasę chciała dzielnica dla tej linii i jak uargumentowano odmowę?
      • tw.zecik Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 06.08.12, 18:13
       tarantula01 napisał:
       >
       > Z tego wynika, że dzielnica nie ma żadnej koncepcji na kursowanie linii 120.
       >
       Proponuję zwołać specjalną wakacyjną sesję na temat współpracy dzielnicy z ZTM.
       Swoją drogą to może pan radny wystartuje na dyrektora ZTM przy najbliższej okazji.


       > Co do połączenia ZB z Urzędem Dzielnicy i BOK dostaliśmy od ZTM odmowę. O
       > metrze na
       > > razie nawet nie wspomnę.
       >
       > Jaką trasę chciała dzielnica dla tej linii i jak uargumentowano odmowę?
       >

       Też chętnie bym się dowiedział.
       • tarantula01 Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 06.08.12, 21:26
        ZTM kieruje się głosami (nogami) pasażerów. A stołek ZTMowski koliduje z funkcją radnego.

        > tw.zecik napisał:
        > Też chętnie bym się dowiedział.

        Mam nadzieję, że się dowiesz.
        • tw.zecik Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 07.08.12, 11:09
         tarantula01 napisał:

         > ZTM kieruje się głosami (nogami) pasażerów.

         Raczej swoim własnym widzimisię.

         > A stołek ZTMowski koliduje z funkcją radnego.

         Jak widać stołek ZTM-owski wyższy, więc do boju.
         • tarantula01 Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 07.08.12, 18:41
          tw.zecik napisał:

          > > A stołek ZTMowski koliduje z funkcją radnego.

          > Jak widać stołek ZTM-owski wyższy, więc do boju.

          Wolę być zależny bezpośrednio od mieszkańców, niż od partyjnych bonzów.
          • tw.zecik Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 08.08.12, 12:01
           tarantula01 napisał:

           > tw.zecik napisał:
           > > Jak widać stołek ZTM-owski wyższy, więc do boju.
           >
           > Wolę być zależny bezpośrednio od mieszkańców, niż od partyjnych bonzów.
           >

           Mieszkańcy bywają kapryśni, wciąż czegoś chcą. Natomiast dyrektor ZTM-u może więcej niż dzielnicowi partyjni bonzowie. Przychodzi sobie rano do pracy, patrzy, pismo o dodatkową linię przyśpieszoną. Myśli sobie - mają ludzie zachcianki, to ja im za to zmienię trasy linii które jeździły prawie bez zmian przez 50 lat, a co? Taki dyrektor to ma klawe życie smile
      • tarantula01 Jaka miała być trasa tej linii? 23.08.12, 22:42
       Powtórzę:
       >> Co do połączenia ZB z Urzędem Dzielnicy i BOK dostaliśmy od ZTM odmowę.
       >> O metrze na razie nawet nie wspomnę.

       > Jaką trasę chciała dzielnica dla tej linii i jak uargumentowano odmowę?

       Czy jest szansa na poznanie odpowiedzi?
    • tw.zecik Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 02.08.12, 22:31
     asdfers napisał(a):


     > Przy okazji, skoro już Pan odpisuje na pytania, to co pan sądzi o puszczeniu li
     > nii przyspieszonej z osiedla Regaty do metra? Myśle, że wielu ludziom by to uła
     > twiło życie.
     >

     Pan Ruta (ZTM) ma Zieloną Białołękę w głębokim poważaniu, tak samo jak i HGW. Na to co sądzi p. Jaworski o nowej linii przyśpieszonej nikt w ZTM-ie nikt nie zwróci uwagi.
     • sibeliuss Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 06.08.12, 13:28
      Nie liczyłbym na nową linię przyspieszoną skoro ZTM nie ma koncepcji jak wyprostować trasę 120, żeby nie zwiedzało całej ZB.
  • piotrekeke Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 14.12.12, 11:26
   Kibicuję żeby ostatnie warunki do zakończenia przebudowy ulicy Mochtyńskiej (takie jak np. uprządzkowanie przyległego terenu) jak najszybciej umożliwiły powrót na Mochtyńską autobusów 120, 304 oraz N14.
   Według stanu na wczoraj wieczorem ulica była asfaltowa na całej długości i przejezdna.
   • sibeliuss Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 16.12.12, 12:58
    W pierwszej wersji miał to być 17 grudnia.
   • lucka6 Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 17.12.12, 14:40
    piotrekeke napisał:

    > Kibicuję żeby ostatnie warunki do zakończenia przebudowy ulicy Mochtyńskiej (ta
    > kie jak np. uprządzkowanie przyległego terenu) jak najszybciej umożliwiły powró
    > t na Mochtyńską autobusów 120, 304 oraz N14.
    > Według stanu na wczoraj wieczorem ulica była asfaltowa na całej długości i prze
    > jezdna.


    Jakość nawierzchni wykonywanej przed drugiego wykonawcę na odcinku od Mochtyńskiej 78 w kierunku ul. Kobiałka pozostawia wiele do życzenia - fale Dunaju...
    • kanclerek Re: Zamknięcie dla ruchu ul. Mochtyńskiej 28.12.12, 00:55
     Całe szczęście, że już otworzyli tą Mochtyńską odciążając ruch na Zdziarskiej, na której był w ostatnich miesiącach straszny kocioł szczególnie w godzinach szczytu. A w najbliższym czasie czeka Zdziarską jeszcze napływ kilkuset przybyszów z całej Polski na Betonową...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka