Dodaj do ulubionych

Panasonic: Płyty Blu-ray wytrzymają 50 lat

16.09.09, 17:55
Bujdy na resorach. Płyty CD też miały wytrzymywać 100 lat, a po roku czy dwóch są już problemy z odczytem.
Najdłużej wytrzymują dyskietki 5,25 cala z lat osiemdziesiątych.
Obserwuj wątek
    • 4v za 50 lat NIKT nie będzie pamiętać bluray 17.09.09, 00:03
      ... a żadnego kolejnego dysku optycznego po prostu nie będzie.

Agora promuje na siłę 2 rzeczy: Twittera i Bluray.

obie są skazane na porażkę. obie nie przetrwają (w dobrej kondycji) następnych 5
      lat.

zostanie Facebook i karty pamięci+dyski twarde+transmisja live streaming.
      • 444a Najlepsza jest kartka papieru 17.09.09, 10:50
        Papier to najlepszy nośnik, przetrwał tysiące lat. Ew. jeszcze mogą konkurować
        kamienne tablice.

A co do Agory i Bluray, to jaki interes miałaby GW w Blurayu?

Ja zresztą też uważam, że lepiej wprowadzać Bluraya z 50 GB pojemności niż HD
        DVD z pojemnością 20 GB. Po prosu więcej pomieści a trwałość w praktyce taka sama.
        Po co przechodzić na format HD DVD, skoro można od razu przejść na pojemniejszy?
        • xp17 Re: Najlepsza jest kartka papieru 17.09.09, 11:05
          444a napisał:

> Papier to najlepszy nośnik, przetrwał tysiące lat.

Niestety nie. Chodzilo ci pewnie o pergamin albo papirus. Papier od kiedy
          wprowadzono technologie kwasowa ok 1850 roku wytrzymuje ok 100 lat i zamienia
          sie w proszek. Popqtrz na gazety sprzed 20 lat, wszystki sa zolte i rozpadaja
          sie w rekach Sa co prawda technologie ratujace ksiazki, ale jest to kosztowne i
          czasochlonne.
    • Gość: xxdvn bn Re: Panasonic: Płyty Blu-ray wytrzymają 50 lat IP: *.xdsl.centertel.pl 06.02.10, 17:43
      ty opowiadasz bujdy . oryginalne płyty CD audio wytłoczone w latach 80 tych wytrzymuja kilkadziesiat lat bez problemu.
      PHILIPS nie kłamał mówiac ze do 100 lat sa w stanie wytrzymac
      z tym ze mój drogi płyty wielokrotnego uzytku tłoczone na tajwanie 20 lat pózniej wszelkie dv-d dv+r CD-r nie maja jakosciowo nic w spolnego z płyta CD audio. mam płyty oryginalne z muzyką , majace prawie 20 lat, dbam o nie o jeszce posłuza mi długo. natomiast kopiowałem dane na płyty DVD-R marki LG i po 2 latach faktycznie zaczeła płyta sie sciarac ( a naprawde dbałem) Te czyte płyty wielokrotnego uzytku to tandeta nie sa wykonywane w tej samej technologii co ich poprzedniczki kilakdziesiat lat wstecz

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka