Dodaj do ulubionych

Apple pokazuje jak testowane są anteny w iPhonach

20.07.10, 12:00
Nie ma problemów z anteną w iPhone 4. Jest tylko podsycana przez dziennikarzy panika, bo ktoś nagłośnił, że w iPhonie dzieje się to, co w każdym innym telefonie - jak zasłonimy antenę to pogarsza się sygnał. Bumper nie jest rozwiązaniem problemu - Jobs stwierdził, że skoro niektórzy uważają, że to rozwiązuje sprawę, to na razie będą dawać bumpery za darmo. Sam - podobnie jak wszyscy odpowiadający na konferencji na pytania pracownicy Apple - używa iPhone'a bez bumpera.
Obserwuj wątek
    • pan_zielony Re: Apple pokazuje jak testowane są anteny w iPho 20.07.10, 14:17
      @cvbyui
      "w iPhonie dzieje się to, co w każdym innym telefonie" - sprawdziłem NOKIE (moją i żony), wyciągnąłem z szuflad nasze stare telefony i smartfony (NOKIE, SE, Motorole i Alcatela sprzed jakiś 10 lat) i żaden z tych telefonów nie gubi mi zasięgu choćbym go trzymał nawet dwoma rękoma. Dlaczego fanboye nie są w stanie przyznać, że Apple dał ciała? Błąd jak wiele innych, bo firma jak wiele innych - nic wyjątkowego.
    • pocalujta_wujta Re: Apple pokazuje jak testowane są anteny w iPho 20.07.10, 15:09
      Problem w tym - co juz pisano na appleinsider.com - ze test przeprowadzano w tym laboratorium nieprawidlowo z punktu widzenia nauki i inzynierii. Mozna poczytac o tym gdzie wypowiiada sie fachowiec z danego zakresu i opowiada jak testuy anten przeprowadza sie prawidlowo.

Tu nie chodzi o sprzet i laboratorium ale o metode. Tak samo jak najszybszy samochod swiata nie uczyni kierowcy najszybszym czy najlepszym.

Pozdrawiam
      (takze inzynier elektronik po PW... na stale informatyk za granica)
    • akirat Re: Apple pokazuje jak testowane są anteny w iPho 20.07.10, 15:24
      pan_zielony... i o tym wspomina cvbyui mówiąc że to podsycana przez dziennikarzy panika. iPhone nie gubi zasięgu od tak sobie jak go tylko odpowiednio złapiesz. Po prostu w specyficznych okolicznościach (tj. przy sygnale na granicy zmiany wskaźnika zasięgu) uchwycenie aparatu w odpowiedni sposób powoduje graficzny spadek sygnału i efekt o którym wszyscy się rozpisują. Twoje telefony tak samo by się zachowały ale w Twoim eksperymencie nie były one na granicy zmiany wskaźnika. Gdybyś miał przy sobie iphone to byś stwierdził, że bzdury piszą dziennikarze, ponieważ u ciebie i iPhone nie zmienił by zasięgu.

Sprawa rozbija się o to, że zmiana zasięgu zawsze występuje (czy to przez zmianę położenia telefonu, czy też trzymanie go za antenę) ale wskaźnik reaguje po przekroczeniu pewnych określonych wartości (jest to zależne od oprogramowania)
      Pierwsza kreska ma większą tolerancje niż następne i Apple dało ciała gdyż tą tolerancję zawyżyli w efekcie tego wskaźnik iPhone potrafił zareagować bardzo spektakularnie.
      Efekt... afera w szklance wody :)

Pozdrawiam
    • master4k Re: Apple pokazuje jak testowane są anteny w iPho 20.07.10, 16:00
      Śmiem twierdzić, że cała ta "afera" z iPhonem to grubymi nićmi szyta prowokacja pedałów, masonów i cyklistów. A jeśli nawet nie ich to bankowo maczało w tym paluchy PO.

Litości...

To jest problem ale go nie ma? O tej kwestii rozpisywało się sporo serwisów, w tym również nie branżowych. Z zasięgu w iP 4 cedzili już nawet w Top Gear. Mało tego, że jest problem przyznał sam producent (może i nie ma zasięgu ale inni też nie mają). Tylko jakoś miłośnicy marki, którzy nota bene sami byli źródłem zastrzeżeń, zdają się mówić, że wszystko jest cymes. Wariatkowo.
    • akirat Re: Apple pokazuje jak testowane są anteny w iPho 20.07.10, 16:01
      @koham.mihnika
      przeciez ludzie uzywaja komorek w domu i na ulicy, nie w komorze bezechowej. Na cholere im takie testy ;D

Może dlatego, że takie komory mogą symulować różne warunki używania aparatu (dom, ulice, pole, piwnica, nagłe zmiany zasięgu aż po takie, jakich nawet nam do głowy by nie przyszło)?

Pozdrawiam :P
    • akirat Re: Apple pokazuje jak testowane są anteny w iPho 20.07.10, 16:24
      @master4k
      "To jest problem ale go nie ma?"

Postaram się to krótko wytłumaczyć na przykładzie :)

W centrum Puszczy Amazońskiej moja komórka nie ma zasięgu... Czy to jest problem czy nie?

Jak ktoś rozdmucha sprawę to jak ma tłumaczyć się producent? Co mają powiedzieć użytkownicy?

Teraz to wystarczy przełożyć na akcje z iPhone...

Prosty przykład :)
    • akirat Re: Apple pokazuje jak testowane są anteny w iPho 20.07.10, 16:44
      @ogrodnik.january
      "Kosztowne testy zderzeniowe przy produkcji samochodów sprawiają, że konstrukcje są bezpieczniejsze. Komory bezemisyjne Apple pomogły wynaleźć za 100 milionów dolarów najbardziej zaawansowaną niedziałającą antenę na świecie :-)))"

A ja słyszałem, że ta antena działa.

No to rzeczywiści Apple pojechało po bandzie... wydało telefon z którego nikt nie może dzwonić.
      Zaskakujące dlaczego 98.4% posiadaczy iPhone nie oddaje go do sklepu skoro nie działa w nim antena...?

To jakaś paranoja...:)
    • kartofeldopieca Re: Apple pokazuje jak testowane są anteny w iPho 20.07.10, 18:49
      Ajfons to trup a jako taki wzbudza pożądanie jedynie wśród nekrofilów co jest obrzydliwe... Ajfons poza designem nie posiada żadnych zalet. Wyjątkowo gówienny dotykowy wyświetlacz, słaba bateria, instalowanie czegokolwiek wyłącznie przez przymusowego sutenera (itunes). Myślę że wytworzyła się specyficzna kasta ajfonsowych moherów którzy podobnie jak fani Rydzyka trącą nieco masochizmem...
    • xp17 Re: Apple pokazuje jak testowane są anteny w iPho 20.07.10, 19:30
      @akirat
      "iPhone nie gubi zasięgu od tak sobie jak go tylko odpowiednio złapiesz. Po prostu w specyficznych okolicznościach (tj. przy sygnale na granicy zmiany ws
      kaźnika zasięgu) uchwycenie aparatu w odpowiedni sposób powoduje graficzny spadek sygnału i efekt o którym wszyscy się rozpisują."

Bzdury mosc wypisujesz. Przy trzymaniu srajfona w lewej rece sygnal zanika az do zerwania rozmowy. To nie jest kwestia znikania 1 czy 2 kresek. W internecie sa setki filmow to pokazujacych.
    • jan.szulc Re: Apple pokazuje jak testowane są anteny w iPho 20.07.10, 21:36
      @akirat:

1) W innych tez antena siada, jak sie ja zasloni - nie, nie siada.
      2) specyficzny spadek zasiegu - nie specyficzny spadek, tylko całkowity, aż do zerwania rozmowy. To nie jest problem z czujnikiem, tylko anteną
      3) zaskakujące, że miliard procent... - bo wierni dalej ufają, że stiw wie lepiej.
    • akirat Re: Apple pokazuje jak testowane są anteny w iPho 20.07.10, 22:19
      "Tylko głupiec patrzy na palec gdy mędrzec wskazuje księżyc"

Więcej w temacie nic nie napiszę bo wszytko wyjaśniłem w poprzednich postach.
      Kto chce pomyśleć i spojrzeć na sprawę z dystansu to to zrobi, a kto chce tylko bić pianę to nawet jak mu się udowodni, że białe to białe, a czarne to czarne, będzie twierdzić inaczej.

myapple.pl/content/281-jobs-o-problemach-z-antena-tak-jest-z-kazdym-smartfonem.html

Pozdrawiam :P
    • kaboom1993 Re: Apple pokazuje jak testowane są anteny w iPho 22.07.10, 19:09
      > W centrum Puszczy Amazońskiej moja komórka nie ma
      > zasięgu... Czy to jest problem czy nie?
      > [...]
      > Teraz to wystarczy przełożyć na akcje z iPhone...

No więc przekładam - po dotknięciu anteny iPhona 4 nagle stwierdzamy, że równie dobrze moglibyśmy być w puszczy amazońskiej...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka