Dodaj do ulubionych

Sony Vaio S - wygodny, uniwersalny i... drogi

18.08.10, 22:04
Kupiłem niedawno VAIO z i5 540M i Radeon 5650. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i polecam, do grania i do pracy. Przy okazji warto uświadomić przyszłym nabywcom że niektóre laptopy Sony koszą baterię nawet po wyłączeniu (pomaga dopiero shutdown z BIOS lub wyjęcie baterii). Więc jeśli po tygodniu włączycie laptopa który został wcześniej naładowany na 100%, może się okazać że zostało 30% baterii. To nie jest błąd tylko prawidłowe działanie urządzenia (wg. Sony). Nie wiem czy wszystkie laptopy Sony tak mają, ale na forach można przeczytać o kilku-kilkunastu modelach.
Obserwuj wątek
    • mxs4 Re: Sony Vaio S - wygodny, uniwersalny i... drogi 18.08.10, 23:55
      Ach te wasze recenzje...
      "Co prawda brak wydzielonej karty Nvidii lub ATI nie pozwoli na chwalenie się w towarzystwie płynnym działaniem najnowszych tytułów, ale te sprzed roku lub dwóch uda się uruchomić na najwyższych detalach i z całkiem przyzwoitą ilością klatek na sekundę."
      A świstak siedzi i zawija w sreberka.
    • kosmiczny_swir Re: Sony Vaio S - wygodny, uniwersalny i... drogi 19.08.10, 01:08
      Krok w dobrym kierunku w segmencie konsumenckim, ale i tak lepiej dołożyć i kupić ThinkPada z serii T albo Della Latitude/Precision.
      Większość modeli konsumenckich ma jedną niewybaczalną wadę - błyszczący ekran. No i do tego czasem albo kiepska bateria, a jak nie kiepska bateria to kiepskie wykonanie.
    • warszaw-ianka Re: Sony Vaio S - wygodny, uniwersalny i... drogi 19.08.10, 02:13
      Kupilam 4 lata temu laptopa Sony Vaio i juz nigdy wiecej nie dam sie nabrac na zaden produkt Sony.
      1/ serwis - DO NICZEGO, 4 razy wyslali niekompetentnych ludzi do wymiany portu USB (zepsul sie po roku!), po czym okazalo sie, ze poniewaz jest to "tak skomplikowana naprawa, ze po 4 razach nie udalo sie zreperowac, kazali mi wyslac komputer do san antonio
      2/ oprocz problemu z zepsutym USB, nastepujace problemy:
      moj laptop ma oprawe plastikowa, po roku uzywania (dbam, o przedmioty), klapa byla mocno przesunieta (komputer jest ciezki), nie dalo sie zamknac haczykiem komputera, przez przesuniecie przestaly dzialac glosniki, po czym plastikowe zawiasy pekly.
      Oczekiwalam nieco wiecej od komputera za 3500$.

"srodek" - super. Ekran wspanialy (mam 17"), szybki procesor, od 4 lat nie instalowalam ponownie Windowsa XP ani razu (sony do tego nic nie ma, wiem).

Prosze na to wszystko zwracac uwage podczas kupowania Sony Vaio, generalnie.
    • warszaw-ianka Re: Sony Vaio S - wygodny, uniwersalny i... drogi 19.08.10, 02:16
      dodatkowa uwaga co do baterii.
      nie dotyzy tego nowego modelu Vaio, ale mysle, ze przyda sie ogolnie.
      Moja bateria jest krotsza od komputera. i odstaje sporo od buirka, czyli laptop "fruwa". To, moim zdaniem spowodowalo wygiecie sie calkowite ekranu, przesuniecia, poniewaz ciezar sprawial, ze komputer sie osunal.
      Wazne wiec, by bateria, jesli nie jest wmontowana calkowicie w laptop, byla na cala dlugosc komputera.
    • ekacewicz1 Re: Sony Vaio S - wygodny, uniwersalny i... drogi 19.08.10, 09:02
      Witam, kilka dni temu kupiłem komputer SONY VAIO model: VPCEA2S1E/B. Po zamknięciu pokrywy pękła matryca od środka! Oczywiście na laptopa nie była użyta zbyt duża siła przy zamykaniu, normalne zamknięcie. Zadzwoniłem do VAIO link kazali przesłać zdjęcia i później stwierdzili ze to moja wina! Tylko po zdjęciach! Widać maja jasnowidzów w serwisie! Oczywiście uparłem się aby wysłać im go do serwisu to straszyli mnie 400zł kosztami ekspertyzy, bo naprawa nie może odbyć się gwarancyjnie bo to moja wina! Mimo wszytko wysłałem, oczywiście ekspertyza wykazała moją winę! Koszt naprawy 1500 zł! Ale co najlepsze, zapłata z góry przed naprawą! I jak proszę o przesłanie ekspertyzy to jej nie mają! Sprawę zgłosiłem już do SONY Polska a oni to dalej. Za naprawę zapłaciłem bo co miałem zrobić, ale w tej chwili zastanawiam się nad wytoczeniem sprawy sądowej! Jednym słowem odradzam zakupów VAIO! Jak by ktoś miał podobny problem proszę o kontakt mailowy: ekacewicz(@)wp.pl, razem możemy coś więcej zdziałać.
    • family_guy Re: Sony Vaio S - wygodny, uniwersalny i... drogi 19.08.10, 09:09
      Takie zestawienie pozwala na bezawaryjną pracę z aplikacjami biurowymi, oraz oglądanie wszelkiej maści filmów.

Na bezawaryjna prace z aplikacjami biurowymi oraz ogladanie filmow pozwala pentium III windows 98 rok produkcji 1997 z 512MB RAM.. a horrory tez odtwarza?

Mimo więc iż producenci chwalą się unikalną wartością dodaną, aplikacje bardzo szybko i nader często lądują w koszu w niecały tydzień od zakupu.

Jaki normalny uzytkownik trzyma aplikacje producenta do tygodnia po zakupie? Pierwsze co sie robi to mozolne odinstalowanie tego spyware, addware, testware, scheissware

Druga cecha, która zwróciła naszą uwagę, to wysoka temperatura, którą osiąga laptop

Co za problem? Mozna sobie parzyc kawe na laptopie i trzymyjac go na kolanach gotowac jajka, plemniki podziekuja za jakuzzi

Kupujemy? Nie. Choć bardzo byśmy chcieli.

No to jest... to po co pisalismy ten artykul?

Otrzymujemy elastyczny i praktyczny komputer, który z powodzeniem można zabrać na wyjazd służbowy, wakacje nad morzem albo samotną wyprawę na fiordy.

No zdecyduj sie.. albo wyprawa na fiordy, albo vaio. Ja tam wole komputer i zabrac go ze soba do lozka...

Drugi to relatywnie wysoka cena.

No jakos musi szef sony mr sano zarobic na swoje perwersje i zakup organow ofiar wypadkow

• mani.us Re: Sony Vaio S - wygodny, uniwersalny i... drogi 19.08.10, 10:45
      Jak ktoś chce się wkurzać co chwilę to oczywiście SONY Vaio jest godny polecenia.
      Kupiłem 3 egzemplarze do firmy i po dwóch latach użytkowania mogę wymienić klikanaście wad, które dyskwalifikują go jako komputer biurowy :-)
      1. wysoka cena (zgadzam się z autorem),
      2. funkcjonalność: i tu jestem zdania odmiennego. ten komputer posiada wszystkie porty z boku, więc jak chcesz podłączyć kilka urządzeń zewnętrzynch to całe biurko jest zawalone przewodami. Próbowałem dokupić np. stację dokującą ale NIE SĄ PRODUKOWANE DO WSZYSTKICH MODELI (w tym do mojego :-)
      3. Słaba bateria: oczywiśćie w moim Vaio wytrzymywała przez rok max. 2 godziny a poroku zdechła całkiem. Sprawdźcie cenę nowej :-) w zasadzie się opłaca kupić nowy komputer.
      4. Itd...
      Generalnie słabiutki niczym nie wyróżniający się środek w dosyć estetycznej obudowie ale to nie uzasadnia jego ceny. Krótko mówiąc ODRADZAM a tym co i tak go kupią polecam sprawdzenie dostępności dodatkowych urządzeń do modelu, który kupujecie!!!
    • xp17 Re: Sony Vaio S - wygodny, uniwersalny i... drogi 19.08.10, 11:50
      "niektóre laptopy Sony koszą baterię nawet po wyłączeniu (pomaga dopiero shutdown z BIOS lub wyjęcie baterii)"
      Nic nie kosza. Po prostu masz zainstalowane programy, ktore maja prawo na wznowienie pracy komputera, kiedy wykrywaja, ze na nich nie pracujesz i maja czas na swoja robote.
      Nic niezwyklego, zdarzaly sie nawet pozary, kiedy laptopy (nie tylko sony) probowaly pobrac i zainstalowac aktualizacje a znajdowaly sie w tym momencie w walizce;)
      Trzeba to wszystko powylaczac i jest ok.

Co do lamania ekranow to gratuluje! Akurat seria EA jest dosc solidna i musiales niezle jeb... zeby pokruszyc matryce. ;) A moze dziecko albo zona sie nie pochwalili ladowaniem na podlodze?

Generalnie mam wrazenie, ze ludzie malo mysla wybierajac konkretny model. Np. jest masa narzekan na serie F11/12 z powodu glosnego wiatraka. No tak, kupuje laptopa do pisania w wordzie, ale chce "najlepszego" wiec biore i7 z 4 rdzeniami a potam narzekam, ze sie grzeje. A narzekalbys na spalanie ferrari?

Jest masa producentow laptopow, akurat VAIO sa dopracowane z zawsze dobra klawiatura i ergonomia. Jest wybor, ja od lat wybieram VAIO.

Niestety nie wiem jak dlugo, bo jest coraz gorzej. Kiedys montowano swietne matryce, ale SONY postanowilo wejsc na szerszy rynek i zdecydowanie obnizylo jakosc i.... Mam wrazenie, ze po chwilowym sukcesie okaze sie to strzalem w stope. Choc wciaz VAIO z cena powyzej 5tys jest dobrym wyborem. to Wszystkie tansze modele sa niestety juz tylko psuciem marki.
    • jasko_bartnik Re: Sony Vaio S - wygodny, uniwersalny i... drogi 24.08.10, 11:57
      Tak czytam i ręce załamuję. Jeśli ten laptop faktycznie kosztuje powyżej 4000 zł to jest to dno. Wystarczy schować tysiąc do kieszeni, kupić Acera 3820TG i dostaniemy większą moc i żywotność baterii w jeszcze mniejsze i lżejszej obudowie (zaoszczędzony tysiąc można przeznaczyć na duży zewnętrzny monitor z HDMI, którego będziemy używać w domu lub na dodatkowe 4 GB ramu).

Co do możliwości w grach Intel HD... z trudem na moim stacjonarnym jestem w stanie pograć w zeszłoroczne tytuły (chyba, że są to flash-ówki), to co dopiero odpalić na zintegrowanej grafice GTA IV w natywnej rozdzielczości z maks-detalami. Chyba, że chodziło np. o World Of Goo...
    • tene Re: Sony Vaio S - wygodny, uniwersalny i... drogi 24.08.10, 13:18
      "Tradycyjnie, matryca wyświetla obraz w proporcjach 16:9"
      To jakaś nowa świecka tradycja ? Na ilość lat, jakie pracuję z monitorami różnej maści, czas dostępności matryc 16:9 to max. 20%.

I nikt mi nie wmówi, że lepiej się na tym pracuje.
      A co do multimediów - coraz więcej nowych filmów ma jeszcze bardziej spłaszczone proporcje, więc czarne paski będą i tak (zresztą, kto ogląda filmy na 13-calowej matrycy?). To wszystko ściema producentów matryc - te matryce mają mniejszą powierzchnię, mniej pikseli i po prostu są tańsze w produkcji (aktualny odpowiednik dość przeciętnej matrycy UXGA 4:3 1600x1200 to 1600x900 - czyli 25% mniej powierzchni roboczej...).
    • aleocb Re: Sony Vaio S - wygodny, uniwersalny i... drogi 24.08.10, 15:32
      Bezsensu recenzja a gdzie Sony VAIO-E ??
      Ja mam od wczoraj a więc w skrócie: gniazdo e-sata, gniazdo hdmi, 3-USB, 4GB RAM DDR3 (2x2GB DDR3 ELPIDA Memory 7-7-7-20@533), Intel Icore i3 DualCore 2,3Ghz, Ati Radeon-HD5470 512MB, 500GB HDD WesternDigital, Blu-ray Disc combo writer (Optiarc), bluetooth, wifi...zero problemów z kodekami na świeżutkim windowsie działa wszystko od MPG-AVI-XVID-DIVX i nawet HD-WMVD :) sam w to nie wierze ale to fakty..rakieta laptop jak mercedes wkońcu vaioooo!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka