Dodaj do ulubionych

Zwykły modem USB czy router?

25.08.10, 15:25
Witam,

Od prawie 4 lat posiadam internet stacjonarny w Neostradzie. Obecnie mam już czwarty z kolei modem i dość wiecznie wyskakujących problemów.
Pierwszy - SpeedTouch rozłaczał się czasami, miewał problemy z synchronizacją, aż w końcu padł.
Drugi - ZTE ZXDSL 852 synchronizował się,ale wywałał mi błąd "komputer zdalny nie odpowiedział", co skutkowało częstymi restartami komputera
Modem ten wymieniono mi na... kolejny TAKI SAM ;] który robił dokładnie tak samo, jak poprzednik...
Czwarty - Sagem 800, który dostałam "w spadku" od koleżanki, czasami się rozłączał, ale ogólnie dało się na nim pracować. Aż ostatnio przy próbach łaczenia z netem zaczął wywalać błedy o złym loginie i haśle. I tak mu już zostało.
Po wielu nieudanych próbach udało mi się uruchomić tego nieszczęsnego ZXDSL, ale coś czuję, że nie na długo.

Podsumowując - mam dośc tych szajsów, zbyt długo już się męczę.
No i nie wiem co zrobić. Bo gdy szukam na necie modemów ADSL wyskakują mi same routery, które tanie znowu nie są.
Mam tylko 1 komputer w domu, zakupu kolejnego nie planuję, więc nie wiem, czy jest sens kupować router, który służy do podziału łacza, a ja przecież nie mam czego dzielić ;/
Znowu nie wiem, gdzie miałabym szukać jakichś lepszych modemów przeznaczonych tylko dla 1 komputera, o ile lepsze w ogóle istnieją.
No a jeśli router, to jaki najlepiej?
Czy taki allegro.pl/tp-link-td-w8901g-adsl2-router-neostrada-netia-d2d-i1196180068.html będzie się opłacać?
Czy może któryś z tych jeszcze tańszych byłby godny polecenia? allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=router+adsl&change_view=1&order=p
Obserwuj wątek
    • Gość: 802.11n Re: Zwykły modem USB czy router? IP: 217.98.20.* 10.09.10, 08:45
      Skoro problemy były z czterema modemam, to podejrzewam, że jest to wina słabej linii telefonicznej. Ja z thomsonem na USB nie miałem większych problemów. Fakt, że niektóre modemy lepiej sobie radzą na słabszych liniach.

Za 60 zł możesz wyrwać nowy modem tp-link TD-8816, ale nie wiem, czy będzie lepszy od tych na USB (moim zdaniem powinien być lepszy).
    • smutas Re: Zwykły modem USB czy router? 11.09.10, 03:49
      agulek1990 przylaczam sie do opinii 802.11n - cztery modemy i wciaz problemy to raczej wina linii niz sprzetu. No moze jeszcze byc problem z karta DSLAM po stronie tepecji. Tak czy inaczej ja drazylbym TP by wyslali fachowca ( :-) ) by dokladnie przebadal linie. Nie chce cie zanudzac szczegolami ale jesli mieszkasz jakies 4km od centrali to twoje problemy sa raczej normalne. Jesli mieszkasz blizej a liniia jest wadliwa (np. stosunek sygnal / szum zmienia sie w zaleznosci od pory dnia) to FEC / CRC beda wariowac, to znaczy bledy i problemy z synchronizacja i logowaniem.
      cheers
    • Gość: jerzytojerzy Re: Zwykły modem USB czy router? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.10, 11:56
      A czy poza tym net działa sprawnie? Może przeanalizuj sobie jeszcze oferty, nie wiem jaką masz prędkość, skoro mówisz , że nie masz czego dzielić. Teraz jest tyle promocji , ze śmiało możesz sobie dobrać coś pod siebie. Np:w Orange przy zakupie routera do internetu stacjonarnego, otrzymujesz zestaw neta mobilnego. Tak więc można wszystko połączeń. Router, net stacjonarny i mobilny,a ceny chyba też się zmieniło, bo najwyższa prędkość to kwestia ok. 80 zł
    • trzeci_horsemen Re: Zwykły modem USB czy router? 13.09.10, 17:06
      Zdecydowanie router, i do tego wifi - nie ma co się męczyć. No i radzę zainwestować w np. jakiś produkt Linksysa - ja swój używam już od 5 lat i nie miałem nigdy ŻADNEGO problemu. Może teraz masz jednego kompa, ale kto wie co będzie za 2-3 lata... Jeżeli masz kase to inwestuj, się zwróci...jak mawiają Chińczycy - biednego nie stać na oszczędzanie ;-)
      Pozdr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka