Dodaj do ulubionych

Apple udostępnia dane użytkowników

28.08.10, 20:43
Czy ktoś może mi przetłumaczyć na polski to zdanie: "Cameron zwrócił uwagę, że jeśli Apple kilkukrotnie udostępni czyjś GUID razy lokalizacją osobom (lub firmom) trzecim, to szybko będzie można zidentyfikować najczęściej pojawiającą się lokalizację jako adres domowy."
Obserwuj wątek
    • zifcio Re: Apple udostępnia dane użytkowników 28.08.10, 21:04
      To dla mnie jasne,jak nie raz w czasie przeglądania stron wyskakuje mi prośba o wypełnienie ankiety i w polach jest pytanie o :zarobki,kod pocztowy, miasto,a nawet numer telefonu to mnie szlag trafia,że szukają na siłę frajera.Powinno się wyciągać konsekwencje prawne za nadużycie,a w skrajnych przypadkach zamykać do więzienia
    • indesign.art Re: Apple udostępnia dane użytkowników 29.08.10, 00:03
      Typowe dla krawaciarzy z Microsoftu, zawsze kiedy Apple
      goni ich w pięte ze sprzedażą ( a ostatnimi czasy mocno wyprzedza ) zaczynają szukać dziury w całym. Na temat wyłudzania danych osobowych przez koncern ,,okienek" można napisać kilka tomów.Przy okazji zaś bzpieczeństwa ogólnie, to windows w porównaniu z mac os wypada bardzo blado, o czym wiadomo powszechnie.
    • xp17 Re: Apple udostępnia dane użytkowników 29.08.10, 00:09
      arcadio wystukal ze swojego aluminiowego, potrojnie przeplaconego skladaka(ale z ogryzkiem):
      "zyjemy w swiecie korporacji - widza i wiedza o nas wszystko "
      To twoja sprawa, ze sie z tym pogodziles i jestes owca. Nie przeszkadza ci to, ze twoj? telefon wysyla do kazdego kto zaplaci Jobsowi, twoje dane? Zdradza twoja pozycje, informuje jak dlugo siedzisz w pracy i co robisz w weekend? Moj telefon tego nie robi, ty tez mozesz miec np. Nokie. ;) Nigdy nie kupie niczego od Appla, zygam na nich.
    • remo29 Re: Apple udostępnia dane użytkowników 29.08.10, 00:42
      Śmieszni jesteście... Spieracie się, ten jest ok, tamten fuj, a każda duża firma wie o was wszystko. Nie tylko Microsoft, Google czy Apple, ale Centertel czy Polkomtel też. Nawet jeśli cukiernia "U Janka" będzie miała kasę i chęci, wejdzie w posiadanie waszych danych, żeby zadzwonić do was i zapytać czy wpadniecie na pączka... Cała ta gadka o ochronie prywatności jest śmieszna, bo nawet idąc rano na przystanek widzą nas setki kamer miejskich z czego wiele z nich nadaje na żywo do netu...
      Chcecie prywatności? To jedźcie w Bory Tucholskie bez telefonu i laptopa.
      --
      Już krążą...
    • pamejudd Re: Apple udostępnia dane użytkowników 29.08.10, 23:12
      @arcadio: moj zlom jest tytanowo-gumowo plastikowy. Z szacunkiem prosze, bo przynajmniej sie nie grzeje tak jak zlomBooki.

@remo i arcadio: dopoki zbiory naszych prywatnych danych sa zdywersyfikowane, dopoty jest git. Niech mi ktos wytlumaczy - na cholere producentowi telefonow geolokalizacja uzytkownikow?
      • user0001 Re: Apple udostępnia dane użytkowników 29.08.10, 23:52
        > Niech mi ktos wytlumaczy - na cholere producentowi telefonow
        > geolokalizacja uzytkownikow?

Ten producent telefonów jednocześnie prowadzi sklep z oprogramowaniem, aplikacja
        przed umieszczeniem w tym sklepie musi uzyskać imprimatur Jobs.

Może za kilka tygodni pojawi się API do umieszczania geolokalizowanych reklam w
        grach?
        Może przeglądarka www dostanie możliwość podmieniania reklam i zacznie wstawiać
        reklamy zależne od danych użytkownika i miejsca pobytu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka