Dodaj do ulubionych

iPhone jako pilot do telewizora

08.09.10, 11:08
Hyymmm. Te rozwiązanie to serio jest taka nowość? Na swoim smartphonie mam podobny program od ponad pół roku.
Obserwuj wątek
    • xp17 Re: iPhone jako pilot do telewizora 08.09.10, 13:00
      To jest nowosc bo wymaga dodatkowego urzadzenia. Taka proteza dla ajfona, ktory nie posiada nadajnika podczerwieni. Takie programy na Nokie istnieja od 10 lat.
      A ja czekam na program na ajfona do podcierania sobie nim du...
    • kretynofil Re: iPhone jako pilot do telewizora 08.09.10, 13:43
      @bezy:

Najwyrazniej nie rozumiesz, wiec Ci wytlumacze powoli: xp17 ma racje, takie koncepcje jak sterowanie telewizorem przy uzyciu smartfona maja ponad 10 lat. I nie, xp17 nie domaga sie instalacji portu IR w srajfonie. XP17 tylko zwraca uwage na wtornosc tego pomyslu.

A co do montowania rs-232 w srajfonie i zapotrzebowania na porty IR - wybacz, to do srajfona ktos zbudowal zewnetrzny nadajnik IR...

I na marginesie: chcialbym przypomniec fanbojom 'najbardziej innowacyjnej firmy technologicznej' ze do najnowszej konsoli Sony, PS3, juz od ponad trzech lat mozna kupic pilota opartego na Bluetooth.

I w tym kierunku powinno to zmierzac - bo komfort uzytkowania tego jest nieporownywalnie wiekszy niz rozwiazan opartych na podczerwieni...
    • qpnqp Re: iPhone jako pilot do telewizora 08.09.10, 14:06
      Naprawdę nie macie o czym pisać?
      Czy po prostu dawno nie było żadnego artykułu, który by mógł być przyczyną kolejnej wojnych na forach gw?

Mnóstwo podobnych aplikacji istnieje od dawna (wliczając w to ip). Pramientam zegarek casio kolegi, którym zmieniał programy w szkolnych telewizorach podczas oglądania filmów dokumentalnych.

Nic nowego, nic odkrywczego... zajmijcie się wreszcie czymś poważnym!
    • family_guy Re: iPhone jako pilot do telewizora 08.09.10, 14:20
      Nareszcie prawdziwa killer app na rynku na eyephona! Teraz to go po prostu musze miec! Ale czy takie zdalne sterowanie oby nie troszke ciut za drogie? A co tam, jak dokupie wiecej zdalnie sterowanych urzadzen to sie w mig zwroci ta inwestycja.
    • kretynofil Re: iPhone jako pilot do telewizora 08.09.10, 14:28
      @qpnqp:

Popieram. Naprawde bylbym wdzieczny jakby srajtechnologie przestaly pisac (albo chociaz troche zmienily proporcje) o srajgadzetach dla gimnazjalistow i burakow z prowincji robiacych "kariere"* "handlowca"** w Pierdziszewie Dolnym.

* - polegajaca na wylizywaniu odbytu szefa za sluzbowe auto
      ** - akwizytora/domokrazcy
    • bezy2008 Re: iPhone jako pilot do telewizora 08.09.10, 14:31
      @kretynofil - owszem rozumiem, miałem, testowałem na PDA.
      W artykule nie ma informacji, że to hiper super nowość, rewelacja, rewolucja i odkrywczy pomysł. Niestety wasza paranoja i skrzywienie na punkcie jabłek nie pozwala wam obiektywnie traktować żadnych informacji.
      BTW - od dawna istnieje aplikacja służąca do sterowania telewizorami Samsunga. Podobny program ma Pioneer. Apple Remote do sterowania iTunes.
    • kretynofil Re: iPhone jako pilot do telewizora 08.09.10, 14:38
      @bezy:

Nasze skrzywienie? A czemu artykul nie wspomina ani slowem na temat poprzednich rozwiazan tego typu?

Ano dlatego ze dla typowego sraplofanboja nie istnieje zadna technologia oprocz tej z jablkiem na obudowie.

I wlasnie przez takie kretynskie artykuly czytamy takie smetne wypociny o tym jak to apple jest "najwieksza firma technologiczna swiata" albo "najbardziej innowacyjna firma technologiczna swiata"...

I to naprawde, nie jest nasze skrzywienie - to jest kolejny artykul sponsorowany przez sraple, pisany dla technologicznych troglodytow ktorzy nadal sa w epoce pralek frania...
    • pocalujta_wujta Re: iPhone jako pilot do telewizora 08.09.10, 15:34
      Myli sie Wam, przyjaciele. Tu chodzi o zdalne sterowanie TELEWIZORA telefonem a nie iTunes oraz AppleTV. Do iTunes i AppleTV to ja tez mam program "Remote" od dawna. Zreszta nie tylko ten bo wersje "remote" SongBird'a tez mam.

Do tego by sterowac telewizorem potrzebna jest przejsciowka realizujaca kody sterowania w podczerwieni uzywane przez klasyczna remotke i urzadzenia AV.
    • kretynofil Re: iPhone jako pilot do telewizora 08.09.10, 15:43
      @pocalujta:

A Ty skad sie urwales? No przeciez to jasne ze chodzi o kontrole urzadzen AV przez dodatkowa przejsciowke IR...

Chodzi o to:

pocketpccentral.net/software/remote1.htm

Lub o cos takiego:

www.pocketgear.com/en/usd/135924,product-details,NoviiRemote-Classic-fuer-Serie-60.html
    • qpnqp Re: iPhone jako pilot do telewizora 08.09.10, 17:14
      @kretynofil
      > Popieram. Naprawde bylbym wdzieczny jakby
      > srajtechnologie przestaly pisac (albo chociaz
      > troche zmienily proporcje) o srajgadzetach.

Ja bym uściślił tutaj jedną rzecz (moje odczucie).
      Nie przeszkadzają mi artykuły o produktach Apple o ile wnoszą one coś ciekawego. Dawno jednak z takimi artykułami się nie spotkałem. Wszystko przeklejone i okrojone. Na ten serwis wchodzę częściej by poczytać sobie jak ludzie siebie opluwają nawzajem, a nie by dowiedzieć się czegoś nowego/ciekawego. Powiedzmy sobie szczerze, tyczy się to produktów nie tylko Apple. Jabłka dostają jednak tutaj wyjątkowo po tyłkach, ale nie może być inaczej gdy tylu yntelygentów i szpecialystuf tyle/tak o nich pisze. Możnaby przesiać zebrane informacje z pół roku i tak nie uzbierałby się jeden nawet średniej jakości artykuł.

Poniżej patrzę i widzę kolejny "Mozilla namawia do aktualizacji" - come on!
      po pierwsze - już bardziej opłacałoby się przeglądać codziennie windows update i wyszukiwać krytycznych (ważnych dla użytkownika) poprawek! ktoś może by skorzystał!
      po drugie - nie chce mi się, bo słów szkoda...

Zacznijcie pisać od siebie, coś co ma więcej niż kilka zdań i wymaga czegoś więcej niż ctrl+c, ctrl+v (cmd+c, cmd+v), zawiera rzetelną analizę i obiektywną opinię.
    • blastit Re: iPhone jako pilot do telewizora 08.09.10, 19:33
      Fajnie fajnie, tylko w Polsce za smartphone'a czy produkt Apple musimy zapłacić horrendalne pieniądze. No, chyba, że ktoś ma łeb na karku i nie daje się okradać polskim pożal-się-boże sklepom i kupuje za granicą (np. Ja :) )
      Zwłaszcza, że dolary można kupować taniej niż w złodziejskich kantorach, ja znalazłem instrukcję jak tutaj - tnij.org/instrukcja_online
    • stayrudee Re: iPhone jako pilot do telewizora 08.09.10, 21:34
      o moi ulubieni "eksperci" :) kret i xp17 ... panowie, włączcie na chwilę myślenie i skupcie się - ten artykuł jest o firmie X, która postanowiła wypuścić jakieś dziadostwo i apple ni jak się do tego ma, więc może piszcie o firmie X i o tym nędznym artykule, który nic nie wnosi. Równie dobrze można krytykować Mercedesa za to, że jakiś chińczyk sprzedaje do niego kołpaki.
    • xp17 Re: iPhone jako pilot do telewizora 08.09.10, 23:11
      "panowie, włączcie na chwilę myślenie i skupcie się"
      staycostam, przeczytaj jeszcze raz mojego posta, najlepiej popros kogos zeby ci wytlumaczyl o co w nim chodzi. Kogos madrzejszego, to nie powinno byc trudne, znalezc kogos takiego.
      Gdzie napisalem, ze ta przystawka to produkt apple?
      Odpowiadalem na post powyzej i tyle.
    • iv-ey Re: iPhone jako pilot do telewizora 09.09.10, 16:14
      @ balstic
      wcale nie jest tak źle z tymi cenami iPhone'a w PL.
      Jak dobrze się rozejrzeć, można trafić jakieś okazje np. na Allegro, koło 2 tys. Poza tym, polscy operatorzy komórkowi, zwłaszcza ci oficjalni dystrybutorzy produktów Apple'a ( Era, Orange) też dali w miarę przystępne ceny smartfona (np. w planach optymalnych Orange). Tragedii więc nie ma.

• charliefrown Re: iPhone jako pilot do telewizora 09.09.10, 17:28
      z tego co pamiętam Palmy (Piloty i nowsze) miały IR w już w połowie lat 90. i program do sterowania różnymi urządzeniami. Dzięki palmowi z softem remote control dokonałem wiekopomnego czynu, a mianowicie udało mi się zmienić soft w odtwarzaczu DVD Philips 710 na region free!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka