Jest już nowy tablet HP Slate 500... wyłącznie ...

23.10.10, 02:24
Nareszcie, już nie mogłem się doczekać następcy TC1100 :)

Dziwne, że HP z takimi tradycjami w tej dziedzinie, tak późno wprowadziło nowy model tabletu, szczególnie dziwne, że gdy powstawał protoplasta iPoda (TC1000) to Apple jeszcze zielone wisiały na drzewach a Macintoshowcy posługiwali się drewnianymi tabliczkami i dłutem. ;)
    • dylesid Re: Jest już nowy tablet HP Slate 500... wyłączni 23.10.10, 10:07
      Jesli rysik, to rzeczywiscie raczej przekresla uzycie przez zwyklego uzytkownika. Wszystkie systemy sa konstruowane teraz tak, by obsluga byla palcem.
    • dexterek011 Re: Jest już nowy tablet HP Slate 500... wyłączni 23.10.10, 10:29
      @hans_close:
      Następcą Compaq TC1000 był HP TC1100. Wiem, bo go jeszcze mam :)
      Swoją drogą, sprzęt sprzed ponad 7 lat ma prawie takie same parametry wydajnościowe jak iPad. Jedyne czego mu brak, to ekran obsługiwany palcami (trzeba używać rysika)
    • dexterek011 Re: Jest już nowy tablet HP Slate 500... wyłączni 23.10.10, 10:31
      @dylesid:
      Slate będzie obsługiwany zarówno palcami, jak i rysikiem. Co było dotąd niemożliwe na dotychczasowych urządzeniach
    • adriani75 Re: Jest już nowy tablet HP Slate 500... wyłączni 23.10.10, 10:32
      Zauważyliście jedna mala roznice miedzy ipadem Gosciu powieksza zdjecie a ono skacze jak w komputerach z przed 15 lat. Ja dziekuje, uzywam 4 komputera typu tablet pc (w tym jeden hp) i zawsze cos sknoca. Mam teraz acera 1825 to po lewej i prawej obramowka na 0,5cm Nie ma jak tego trzymac O hp nawet nie pisze bo to porazka a nie komputery. Powoli zastanawiam sie nad ipadem moze przy nowej wersji bo nie bede po prostu czekal 10 lat
    • dylesid Re: Jest już nowy tablet HP Slate 500... wyłączni 23.10.10, 11:05
      @dexterek011: wiesz dlaczego? Bo windows 7 jest slabo przygotowany do obslugi palcem, tak jak kiedys Windows mobile, dlatego trzeba go wspierac rysikiem. Moim zdaniem rysik, to relikt przeszlosci.
    • hans_close Re: Jest już nowy tablet HP Slate 500... wyłączni 23.10.10, 13:37
      @dexterek011:
      Tablet to nie tylko sama tabliczka, ale również cały system akcesoriów i "filozofia" użytkowania. Przeszedłem już przez nieomal wszystkie Stylistyci Siemensa, serię U Sony i inne plastikowe wynalazki produkcji mniej renomowanych firm. Uznałem, że bezkonkurencyjny jest HP, głównie ze względu na idealny rozmiar, odpinaną klawiaturę/podstawkę i bardzo praktyczną stacje dokującą. TC1100 jak do tej pory jest bezkonkurencyjny a obsługa rysikiem jest zaletą (oprócz nawigacji w aucie). TC1100 pozwala postawić go na podstawce, lub powiesić go na ścianie i obejrzeć film, bez trzymania stale go w dłoniach. Umożliwia swobodna komunikacje za pomocą komunikatorów i stosunkowo szybkie pisanie. Głośniczki stereo są doskonałe (oczywiście zachowując skalę ;) )

      Jedyna wada TC1100 to brak obsługi nowoczesnych dysków SSD SATA i "tylko" 3,5 godziny na baterii (z dyskiem SSD ATA). Słaba jest również grafika (G-force Go 32MB), jest problem z płynnym wyświetlaniem FULL HD na zewnętrznym ekranie.

      ...po za tym to niedościgniony wzór dla innych. ;)
Pełna wersja