Dodaj do ulubionych

Sztuczne ludzkie wątroby

01.11.10, 14:04
Tytuł jest moim zdaniem mylący - sztuczna kojarzy się bardziej z mechaniczną (w sensie z tworzyw sztucznych), a ona jest przecież wyhodowana z komórek.
Jest to z pewnością bardzo ważny krok naprzód, stawiam głowę, że w ciągu najbliższych 6 lat będą pierwsze przypadki udanych przeszczepów wątrób wyhodowanych w laboratoriach do człowieka.
Obserwuj wątek
  • maciejkozlowski Re: Sztuczne ludzkie wątroby 01.11.10, 14:30
   Oczywiście tytuł jest głupi, ale chodzi o sensację pt "sztuczna wątroba" Jako lekarz nie wierzę w sztuczną wątrobe, sztuczny mózg, sztuczny szpik. Dlaczego ?
   Bo znam sie na tym ! I tyle. Sztuczne serce to jest prymityw w powównaniu z w/w narządami. One mają miliony razy trudniejsze funkcje, ale to trzeba skończyć medycynę ...i jeszcze trochę, aby rozumieć odrobinę z tego o czym piszę.
  • zilos Re: Sztuczne ludzkie wątroby 01.11.10, 18:32
   @kynareth5 "stawiam głowę, że w ciągu najbliższych 6 lat będą pierwsze przypadki udanych przeszczepów wątrób wyhodowanych w laboratoriach do człowieka"

   Ja stawiam głowę, że ty swoją głowę stracisz :)
  • aqwa5 Re: Sztuczne ludzkie wątroby 02.11.10, 01:59
   @maciejkozlowski
   Przecież napisane stoi, że to ludzkie komórki wątrobowe osadzone w odzwierzęcą marskość. Potencjalnie coś w stylu autoprzeszczepu.
   Poziom studentów akademii medycznych nie odbiega specjalnie od poziomu studentów politechnik.
   Ew. późniejsza różnica - 1 ubity pacjent w porównaniu do n ofiar zawalonego mostu lub czegokolwiek...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka