Dodaj do ulubionych

Polski szyfrator nagrodzony

20.11.10, 19:29
Bardzo ładny szyfrator. Mam nadzieję, że będzie można go rozwijać na zasadach open source.
Obserwuj wątek
  • zderzenie.szarych.komorek Re: Polski szyfrator nagrodzony 21.11.10, 01:08
   Gdyby "robot_z_gowna" miał zielone pojęcie o FPGA, to by nie pisał takich bzdur. W uproszczeniu, FPGA to takie cudo, w którym "programowanie" polega na UTWORZENIU POŁĄCZEŃ ELEKTRYCZNYCH pomiędzy bramkami logicznymi.

   Układ FPGA programuje się po to, by uzyskać funkcjonalność niemal dowolnie przez nas zaprojektowanego układu scalonego, bez konieczności produkowania takowego.

   Dzięki temu możemy, używając układów FPGA produkować niewielkie serie specjalizowanych układów (np. procesorów szyfrujących) które w dodatku możemy zmodyfikować bez konieczności wymiany całego układu scalonego w naszym urządzeniu.

   A teraz "robocie" - przeproś !
  • old_skull Re: Polski szyfrator nagrodzony 21.11.10, 01:42
   @robot: nie masz zielonego pojęcia o czym mowa. FPGA to taki układ w którym programujesz fizyczne połączenia elektryczne w środku. Bardzo fajne, bardzo szybkie (wielordzeniowce przy wielu zastosowaniach mogą się schować), nie zużywają dużo energii, czasochłonne przy przeprogramowywaniu. Można je spotkać np. w telewizorach plazmowych, gdzie jest potrzebna potężna moc obliczeniowa do dekodowania obraz, ale cały czas wykonuje się właściwie takie same obliczenia, tylko na różnych danych. Przy szyfrowaniu jest podobnie.
  • bruncio77 Re: Polski szyfrator nagrodzony 21.11.10, 14:16
   Tak ogólnie to powinno się mówić o KONFIGUROWANIU układu FPGA a nie o jego programowaniu. To częsty błąd popełniany również w polskojęzycznych książkach dot. FPGA. Programować to możemy później np. procesor softcore, który jest wynikiem konfiguracji układu FPGA.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka