Dodaj do ulubionych

Sony straszy sądem

12.01.11, 19:54
"...firmie nie uda się zniknąć z internetu informacji..." - polska język trudna być
Obserwuj wątek
    • cinsson Re: Sony straszy sądem 15.01.11, 16:26
      Zauważyliście że im bardziej bogaci sie spoleczenstwo tym mniej piratów się kupuje? Także jak Sony bedzie angazowalo sie w rozwój uboższych rynków sprzedaży to bedzie mniej piratow. Co do konsoli wydaje mi sie ze cena jest atrakcyjna, bo to nie tylko urzadzenie do grania.
    • roar Re: Sony straszy sądem 15.01.11, 16:53
      @"tym mniej piratów się kupuje"

...a więcej ściąga.

Łamanie zabezpieczeń wbudowanych w będący twoją własnością sprzęt jest legalne nawet w świetle DCMA; jest już precedens z Apple, Sony może się wypchać.
    • user0001 Sony straszy sądem 15.01.11, 17:09
      Sony jest winne sobie same.

Przez długi czas istniało status quo, konsola miała opcję innego systemu operacyjnego, więc zaawansowani użytkownicy nie mieli motywacji do łamania zabezpieczeń systemu do grania.

Na początku 2010 roku, Sony naruszyło to status quo. Aktualizacja uniemożliwiająca korzystanie z innego systemu operacyjnego zmniejszyła funkcjonalność urządzeń już sprzedanych.

Takie działanie skłoniło zaawansowanych użytkowników do rozpoczęcia prac nad odzyskaniem tej funkcjonalności. Okazało się, że system zabezpieczeń wytrzymał nie cały rok intensywnych prac. To wynik podobny jak XBoxa360 czy Wii.

Sony nie może liczyć na zniknięcie z sieci informacji o sposobie uwolnienia konsoli. Proces może dotyczyć tego tylko z nazwy. Faktycznie chodzi o doprowadzenie badacza bezpieczeństwa który ujawnił klucz do ruiny finansowej. To ma posłużyć odstraszeniu innych od przeprowadzenia podobnych badań na PS4.
    • troque Re: Sony straszy sądem 15.01.11, 17:33
      A najciekwszy jest fakt, ze to nie jest zadne 'zlamanie' lecz inteligentne wykrzystanie fundamentalnego bledu popelnionego przez Sony. Poces nie polega bynajmnieja na 'lamaniu' ale na dosyc trywialnym wyliczeniu klucza - zwykla algebra binarna
    • soth3d Re: Sony straszy sądem 15.01.11, 21:50
      Jednak nawet jeśli dojdzie do procesu, firmie nie uda się zniknąć z internetu informacji o treści "wytrychów" i odzyskać pełnej kontroli nad tysiącami konsol.

Janusz A. Urbanowicz

Co to, ogolnopolski dziennik czy gazetka szkolna?
    • papa_s Re: Sony straszy sądem 16.01.11, 01:05
      Czy do PlayStation dostaje się jakiś papierek, że coś jest Sony i firma udziela licencji na oprogramowanie do konsoli? Jeśli nie to całe oprogramowanie jest własnością tego kto kupił to pudełko. Wolno mu robić z tym oprogramowaniem wszystko co mu się podoba. Może je dla przykładu sprzedać razem z konsolą. Jak lubi to może bawić się w łamanie zabezpieczeń na WŁASNEJ konsoli.
    • sailor50 Re: Sony straszy sądem 16.01.11, 07:08
      Pytanie - gdzie tutaj jest piractwo programow?
      To raczej ograniczenie swobod w otwarzaniu innych legalnych programow.
      Hmmm- jednak amerykancy maja sporego jebla. Coz - w sumie fastfod to tez ich wynalazek, a nie pomaga w mysleniu. :)
    • jacekzwawy Re: Sony straszy sądem 16.01.11, 08:02
      Droga Redakcjo! Jest chyba jakaś granica w oszczędzaniu na pensjach autorów tekstów. Na litość boską, kto pisze takie artykuły jak ten?!

Już od dłuższego czasu obserwuję stale obniżanie się poziomu tekstów na gazeta.pl. Jeśli nadal będziecie dopuszczać do tak rażących błędów, to w końcu dojdzie do tego, że ludzie przestaną was traktować poważnie i czytać!
    • manhu Re: Sony straszy sądem 16.01.11, 12:17
      "Badacze bezpieczeństwa"
      Nie żadni badacze, ale hakerzy. Ja też mogę zbadać bezpieczeństwo czyjegoś domu wybijając szybę cegłą - czy to znaczy, że wykryłem pożyteczną dziurę?

To co obciąża hakera to, że natychmiast w odpowiedzi na groźbę procesu upublicznił wszystko w internecie. No i hakerek się skończył, bo Sony mu dokopie, tak jak kiedyś dokopało twórcom emulatora PSX na DC. Tam straty były wydumane, tu są gigantyczne, więc Sony zażąda od niego paru mld $ i będzie walczyć, nie ważne że w przypadku emulatora nie mogli wygrać, samą walką zniszczyli rywali.
      • user0001 Re: Sony straszy sądem 16.01.11, 13:38
        Ciekawy jestem czy przed początkiem procesu zdążą wydać dystrybucję Linuksa na PS3 korzystającą przy ładowaniu z wykrytej luki, tak by wykazać "substantial non-infringing use".
    • mol_chemiczny Re: Sony straszy sądem 16.01.11, 12:32
      "Co to, ogolnopolski dziennik czy gazetka szkolna?"

Ogólnopolskim dziennikiem jest "GW", tylko że ona stronę WWW ma pod innym adresem: Wyborcza.pl. I przy okazji inne standardy niż popularny portal.
    • farmer_mendoza Re: Sony straszy sądem 16.01.11, 14:52
      "Ogólnopolskim dziennikiem jest "GW", tylko że ona stronę WWW ma pod innym adresem: Wyborcza.pl. I przy okazji inne standardy niż popularny portal."

Nigdy nie byłem w stanie dojrzeć różnicy między nimi, poza fasadą.
    • farmer_mendoza Re: Sony straszy sądem 16.01.11, 14:58
      Geohot nie zbankrutuje, bo stanie za nim EFF, która weźmie na siebie koszt procesu. EFF to fundacja, której Amerykanie zawdzięczają m. in. ostatnie zmiany w DMCA? choćby to, że od kilku miesięcy można już legalnie "jailbreakować" swój telefon i instalować na nim dowolne oprogramowanie.

Hack Geohota pozwala robić dokładnie to samo z konsolą.

SONY błaźni się, jeśli liczą na powstrzymanie publikacji. Powstają kopie strony Geohota, publikowane m. in. przez akademickie autorytety w dziedzinie IT.
    • tenare Re: Sony straszy sądem 16.01.11, 16:36
      Ja kupiłem konsolę PS3 na której odpaliłem pięknie dystrybucję Linuxa. I kupiłem sobie nawet fajną klawiaturkę pod to za 2 stówy.
      Z kolejną aktualizacją fw przy nowej gierce Sony bezprawnie zablokowało mi możliwość odpalania innych systemów dając wybór: nowe gry albo linux i stare gry.
      Więc czuję się oszukany, orżnięty, wydymany przez SONY.
    • tenare Re: Sony straszy sądem 16.01.11, 16:38
      Dlatego mając na uwadze powyższe co napisałem:
      niech sku...synom z SONY te różne jailbreaki wyjdą bokiem, niech się udławią, niech stracą zyski ze sprzedaży gier i niech zdechną.
    • hardy01 Re: Sony straszy sądem 27.01.11, 22:49
      @tomalamas
      > Niedługo koncerny motoryzacyjne zaczną sądzić się z
      > producentami akcesoriów do samochodów... :-)

A myślisz, że czym są podchody pod zlikwidowanie dyrektywy UE pozwalającej na produkowanie nieoryginalnych części do samochodów i w ogóle podważenie istnienia nieautoryzowanych stacji obsługi.

Zatem to już się dzieje od dawna w świecie automotive...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka