Dodaj do ulubionych

Która domena?

21.01.11, 12:45
Zakładam stronę www i mam dylemat związany z wyborem domeny. Mam 2 wersje:
- nazwisko.com.pl
- nazwa kojarząca się z dziedziną, którą się zajmę.waw.pl
Mi się wydaje, że lepsza ta, która kojarzy się z branżą - mimo że regionalna. Bo kto będzie mnie szukał po nazwisku?
Obie nazwy są krótkie, po 5 znaków. Pytanie, co jest lepsze...
Obserwuj wątek
    • mirmil38 Re: Która domena? 21.01.11, 22:01
      Domeny funkcjonalne typu net.pl, com.pl itp są zawsze nienajszcześliwszym rozwiazaniem. Polecam domene dziedzina-nazwisko.pl - i cacy, zwlaszcza, jesli jedno i drugie ma 5 liter.

• zaplanujurlop Re: Która domena? 23.01.11, 19:23
      Domena musi być łatwa do zapamiętania.
      Jeżeli firmę chcesz prowadzić pod nazwiskiem to właśnie taką domenę wykup, szczególnie, że domeny w waw.pl są rzadko wykorzystywane i przez to trudniejsze do zapamiętania.

---------------
      noclegi w Pucku - Puck.ZaplanujUrlop.pl
    • 6re6 Re: Która domena? 25.06.11, 11:06
      Prawie zawsze lepszym wyjściem jest wykupienie domeny, która kojarzy się z Twoją branżą. Zainteresuj się pozycjonowaniem jeszcze zanim wykupisz domenę. Będziesz wiedzieć pod jakie słowa kluczowe chcesz pozycjonować stronę, by była wysoko w Google. Kiedy już będziesz wiedzieć, wykup domenę zawierającą co najmniej jedno słowo kluczowe w nazwie.

Staraj się też, by domena kończyła się na .pl, gdyż większość Polaków automatycznie wpisuje w nazwie .pl, a jeśli będzie tam np waw.pl, to przy wpisaniu samego .pl może zostać wyświetlony błąd wczytywania strony lub internauta po prostu wejdzie na witrynę innej osoby/firmy. A tego nie chcesz :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka