Dodaj do ulubionych

Sony rozważa wycofanie się z iTunes Music Store

12.02.11, 23:29
> Jeśli Sony wycofa się z iTMS, będzie to spory cios w podstawowe źródło dochodu Apple.

iTMS podstawowym źródłem dochodu Apple? W ostatnim kwartale obrót iTunes Store wynosił raptem 5%.

Sony Music może sobie postraszyć, ale z iTMS raczej nie wyjdzie, bo to się nie opłaca, bo o ile sprzedaż piosenek Sony Music nie jest jakimś poważnym biznesem dla Apple, to sprzedaż przez iTMS jest poważnym biznesem dla iTMS.
Obserwuj wątek
    • xp17 Re: Sony rozważa wycofanie się z iTunes Music Sto 13.02.11, 01:42
      Wyobrazcie sobie, ze firma Sony albo Samsung kaze cyfrowemu polsatowi albo canal + odpalac sobie 30% abonamentu. Za sam fakt, ze ludzie ogladaja te platformy na odbiornikach ich produkcji,
      Zabilibyscie ich smiechem?
      A Apple ma takie wklasnie wymagania. Jakakolwiek aplikacja uruchomiona na WASZYM sprzecie ma w cenie podatek Apple.
      Dlatego nigdy nie kupie niczego od Apple.
    • olim Re: Sony rozważa wycofanie się z iTunes Music Sto 13.02.11, 10:20
      cvbyui napisał:
      > Sony Music może sobie postraszyć, ale z iTMS raczej nie wyjdzie, bo to się nie
      > opłaca, bo o ile sprzedaż piosenek Sony Music nie jest jakimś poważnym biznesem
      > dla Apple, to sprzedaż przez iTMS jest poważnym biznesem dla iTMS.

Jestem za, a nawet przeciw - tako rzecze cybyui.
    • cvbyui Re: Sony rozważa wycofanie się z iTunes Music Sto 13.02.11, 11:38
      @olim
      Jestem za, a nawet przeciw - tako rzecze cybyui.
      Sorry, na końcu miało być "to sprzedaż przez iTMS jest poważnym biznesem dla Sony Music".

@xp17
      Za sam fakt, ze ludzie ogladaja te platformy na odbiornikach ich produkcji

Nieporównywalne. Słuchać muzyki na iPhonie mogę w taki sposób, że Apple nie dostanie z tego złamanego centa (poza tym, co wydałem na urządzenie). Mogę na przykład kupić w Empiku płytę CD, następnie włożyć ją do peceta marki składak, a potem przy pomocy darmowych iTunesów wrzucić na iPhone'a czy iPoda i odsłuchać. Myślisz, że to się bardziej opłaca Sony Music? Skądże, bo choć Apple nie zabrało ani centa, to sporo zabrał Empik, który jest detalistą ze swoją niemałą marżą. Przy kupnie przez iTMS takim detalistą jest Apple, który też zabiera swoją marżę.

@xp17
      Jakakolwiek aplikacja uruchomiona na WASZYM sprzecie ma w cenie podatek Apple

Można tworzyć iPhonowe aplikacje w HTML5, całkowicie z pominięciem AppStore. Aplikacje na Maka można kupować poza Mac App Store, ale o dziwo często jest tak drożej i na gorszych warunkach (np. płatne aktualizacje).
    • ffamousffatman Re: Sony rozważa wycofanie się z iTunes Music Sto 13.02.11, 20:56
      Wielu, patrząc na sukces przedsięwzięcia innych, zamiast myśleć, czy da się zarobić w tym modelu (a ma on tą przewagę, że istnieje), myśli, że potrafi to zrobić lepiej od Apple czy Google'a. I potem wiszą w sieci potworki beta, dla których dalszego rozoju zabrakło serca i kon... koncepcji i serca, z których prawie nikt nie korzysta, ku chwale byłego zarządu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka