Dodaj do ulubionych

Czy plazma odejdzie w zapomnienie?

17.02.11, 13:54
W zbliżonych przedziałach cenowych i wielkości matrycy, LCD może plaźmie co najwyżej robić za podstawkę. Przepaść w jakości obrazu, chyba że kogoś stać na LCD >4000zł
Obserwuj wątek
    • fumanczu Re: Czy plazma odejdzie w zapomnienie? 17.02.11, 15:21
      kto kupuje plazmę do oglądania programu tv (z fajnym kolorowym logo w rogu ekranu non stop) lub do grania na konsoli (z różnymi fajnymi rzeczami na ekranie non stop), a nie do filmów dvd, blueray itd - nie rozumie, co kupił i po co. sam może mieć do siebie pretensje. i dobrze. trzeba było wcześniej pomyśleć.
    • mariohudds Re: Czy plazma odejdzie w zapomnienie? 17.02.11, 15:58
      Kupiłem edge LED Panasonic i teraz denerwuje mnie poświata w rogach ekranu. Oczywiście w sklepie o tym ani słowa i widać nie było.
      Chciałem kupić tak zachwalaną neo plazmę Panasonica ale denerwował mnie mrugający obraz - oraz sprzedawca, który jak debil wmawiał mi, ze nic nie mruga chociaż stałem przed TV i mrugało tak, ze głowa mnie rozbolała.
      Powoli przyzwyczajam się do poświaty w moim LED'zie.
      Dokupiłem ble-ray panasonica i teraz szlag mnie trafia, bo mechanizm wydaje odgłos jak świerszcz. W cichych scenach czuję się jak na łące.
      Ludzie - nie kupujcie Panasonica...
    • dawid_kp Re: Czy plazma odejdzie w zapomnienie? 17.02.11, 16:28
      cóż za bezczelność. Wypomniałem wam ewidentny błąd w filmiku - źle podajecie tam liczbę linii w HD-ready i Full HD: powinno być 720 i 1080, a nie 1366 i 1920 oraz bzdury opowiadacie o 1080i. Co z tym robicie - kasujecie mój post, który był na 3 miejscu. WSTYD.
    • single_malt Re: Czy plazma odejdzie w zapomnienie? 17.02.11, 16:43
      Troche malo fachowej wiedzy w tym artykule.
      Pioneer sprzedal techologie black-Kuro Samsungowi czyli nie zginela ona bezpowrotnie.
      Plazma zawsze byla lepsza od LCD ale dlugo byla zedecydownia drozsza w produkcji malych paneli: dopiero duze panele produkowane na mother-glas Gen11 do Gen13 odwrocily sytuacje. Zwroccie uwage ze praktycznie tylko Panasonic oferuje dzis TV-plazmowe ponizej 50cali. Wszyscy inni od 50 cali.
      Dobra plama 50 cali ze sterowaniem subpola 600Hz kosztuje dzis poniej 800 Euro (Samsung, LG).
      Nic sie juz nie "wpala" a zuzycie energii jest ok. 20% wyzsze lub poziomie LCD. Obraz plazmy jest o niebo lepszy niz LCD/LED - LCD to po prostu sterowany elektrycznie witraz z kolorowymi miniszybkami i lampami z tylu:-)
      Do OLED jeszcze daleka droga - ich jedynym masowym producentem jest Samsung Diplays ktory obecnie buduje kolejna druga fabryke wiekszych matryc OLED i planuje kolejne . Njapierw OLEDy dostanie iPad, dopiero potem TV.
    • single_malt Re: Czy plazma odejdzie w zapomnienie? 17.02.11, 17:37
      tak malvision, licecje oficjalnie ma Panasonic ale nieoficjalnie ma ja tez Samsung (testowal technike i zrezygnowal z licencji) i... stosuje ulepszona wersje bez nazwy. Za licencje i logo trzeba zaplacic, tzn klient musi doplacic....
      Technologicznie Samsung wyprzedzil juz dawno Panasonica ale wielu ludzi o tym nie wie i kieruje sie starymi przyzwyczyjeniami - sa jeszcze w Polsce naiwni ktorzy kupuja nawet TV-Grundig!
      Podobnie jest z formatem HD camcordera tzw. AVCHD - Samsung nigdy nie umieszcza logo AVCHD (chyba jeden raz bylo ono na odtwarzaczu BlueR) ale Samsung TV odtwarza pliki .mts i .ts z USB - po "kosmetycznej" konwersji pliku...;.)
    • malvision Re: Czy plazma odejdzie w zapomnienie? 17.02.11, 17:54
      @single_malt:
      > licecje oficjalnie ma Panasonic ale nieoficjalnie ma ja tez Samsung (testowal technike i zrezygnowal z licencji) i... stosuje ulepszona wersje bez nazwy.

A wiesz, jedna baba drugiej babie...

Panas też nie stał w miejscu, bo dawne Kuro to teraz Infinite Black Pro...
      No i certyfikat THX daje jednak gwarancję jakiejś jakości.

Poza tym patrząc nawet na suchą specyfikację np. P50-VT20 vs. PS50C7000, to jednak specyfikacja Panasa robi większe wrażenie. Poza tym jak coś mam certyfikowane i w specyfikacji, to mam prawo wymagac tego od producenta, a bez... Wiesz, raz się uda, drugi nie. A producent powie goń się, nic nie obiecywałem.

> Technologicznie Samsung wyprzedzil juz dawno Panasonica ale wielu ludzi o tym nie wie

a jakiś link potwierdzający te rewelacje?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka