Dodaj do ulubionych

silniejszy nadajnik = mocniejszy sygnal wifi?

16.10.12, 08:43
Czy zmiana nadajnika internetu bezprzewodowego na mocniejszy moze/powinna przelozyc sie na mocniejszy sygnal wifi w domu? Mam sprzeczne informacje wiec prosze o rozstrzygniecie. Pytanie dot dowolnego routera (w chwili obecnej mam TP-Linka WR-543G).
Obserwuj wątek
    • manhu Re: silniejszy nadajnik = mocniejszy sygnal wifi? 16.10.12, 13:06
      Pytanie absurdalne, przecież to oczywista oczywistość, że tak!

Tyle że jest kwestia co to takiego ten "mocniejszy sygnał", bo możliwa jest zmiana charakterystyki nadajnika, a wtedy słabszy nadajnik nadający bardziej "pionowo" szybciej przebije się na górne piętro, niż mocniejszy nadający "płasko".
    • wariant_b Re: silniejszy nadajnik = mocniejszy sygnal wifi? 16.10.12, 19:20
      Powinna, z tym że w otwartym terenie, a w domu już niekoniecznie.
      W klientach do WiFi masz zwykle soft, który potrafi dokładniej pokazać
      siłę i jakość sygnału, w ostateczności możesz skorzystać z Windowsów.
      Nadto, maksymalna moc nadawania jest określona przepisami i większość
      urządzeń się do nich stosuje. Co najwyżej używa się sprawniejsze anteny.
      Obrazowo mówiąc - urządzenia są mocniejsze inaczej, niż tylko nadajnikiem.

Ale czy ty aby nie masz internetu dostarczanego drogą radiową?
      Wtedy zwykle sygnał od dostawcy, a sygnał w domowej sieci WiFi to różne sprawy.
        • wariant_b Re: silniejszy nadajnik = mocniejszy sygnal wifi? 16.10.12, 20:50
          Nie wiem, czy miał rację. Zapewne mówiąc o mocniejszym sygnale miał na myśli
          przechodzenie ze standardu 802.11g na 802.11a przez dostawców internetu radiowego
          - w pierwszym nadajniki bez specjalnych zezwoleń mogą mieć 100mW, w drugim 1W,
          a co więcej nadajnik może obsłużyć większą liczbę klientów pracujących przy
          ograniczonym paśmie dostępu.

Ty natomiast masz w sieci domowej urządzenia dla częstotliwości 2.4GHz,
          czyli zupełnie inną sieć radiową i zapewne nie chcesz tego zmieniać.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka