Dodaj do ulubionych

Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji

IP: *.lodz.dialog.net.pl 01.03.05, 17:18
Kiedys w Harvard Business Review był artykuł na temat oszczędności w firmie i
okazało się po wieloletnich badaniach, że właśnie te spinacze, agrafki,
wizytówki, myszki itp stanowią ogromne sumy. Te koszty tez mozna roliczac,
usprawniac procesy, usprawnac komunikację. A jak się nie chce sprawować
nadzoru nad TVP to po co robic szum medialny.
Obserwuj wątek
    • Gość: michal Jaki abonament????? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.05, 17:28
      Do znudzenia pytam:kto ma podpisaną umowę na świadczenie usług z TVP??-
      definicja abonamentu wyraźnie tego wymaga-inaczej jest to podatek !!

• dozorca1 Re: Jaki abonament????? 01.03.05, 17:51
        dobre ! Trzeba to pytanie zadać jakiemuś rozgarniętemu prawnikowi.
        • Gość: . nie będziemy płacić za reklamy !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.05, 19:00
          absurd przymusowe reklamy i abonament
          jestem o krok od sprzedania telewizora którego z powodu reklam prawie już nie
          oglądam
          openmind.dsk.pl ekstrema dla każdego !
          • Gość: kixx czyli kolejny absurd IP: *.acn.waw.pl 01.03.05, 22:27
            placcie abonament,a my nawet go nie przekazemy telewizji
      • marbin Re: Jaki abonament????? 01.03.05, 19:53
        czytam i dziwię- zakupując radio czy telewizor zapłaciłem za niego w sklepie
        ponosząc rowniez dodatkową opłatę podatku zwanym VAT- czyli idąc do sklepu i
        kupując odbiornik Tv lub radiowy nikt nie pytając mnie o zgogę pobiera ode mnie
        podatek- następnie udaję się do domu i podłączając dany odbiornik do źródła
        energi (za które ma oddzielny rachunek też z dodatkowym podatkiem)już muszę
        wedłu prawa zapłacić opłatę abonamentową za korzystanie z TV lub RADIA- i tutaj
        ciśnie się na usta pytanie-DLACZEGO- jeśli jestem wyznania JEHOWE_nie oglądam
        telewizji tylko odbiornik TV wykorzystuję do celów wyznaniowych(czyli nagrywam
        nasze spotkania i odtwarzam na odbuiorniku TV)czy chcę czy nie i tak mam
        obowiązek zapłaty abonamentu za posiadanie odbiornika TV- ale za co??????????-
        przecierz za TV zapłaciłem w sklepie-------proszę o logiczną odpowiedź
        • Gość: bluntman Re: Jaki abonament????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.05, 00:21
          jezeli tv nie jest dostrojony a tylko sluzy jako monitor dla dvd/vhs/pc to nie musisz nic placic...
      • marbin Re: Jaki abonament????? 01.03.05, 20:25
        ponownie nie mogę zrozumieć pewnego problem- - idę do sklepu kupuję TV płacę za
        nigo w kasie i opłacam bez mojej zgody podatek VAT którego nie mogę odliczyć od
        zeznania podatkowego gdyż mam go tylko na rachunku kasowym już jestem
        szczęściażem- dodatkowo kupuję sobie antenę satelitarną ażeby oglądać tylko
        programy nie związane z naszą TV- i tak muszę zapłacić abnonament bo nasz TV
        wysyła programy na satelie(TV POLONIA)-i za co ja biedny odbiorca mam płacić-
        ja NIE MAM OCHOTY OGLĄDAĆ I SŁUCHJAĆ TVpl-ogarnia mnie ogromny krzyk POCAJUCIE
        MNIE W DUPĘ
        • Gość: tvmaniak Re: Jaki abonament????? IP: 195.205.11.* 02.03.05, 01:15
          Mam odbiornik, ale nie oglądam tv i nie mam zamiaru nic płacić... POCAŁUJCIE
          MNIE W DUPĘ RÓWNIEŻ
    • Gość: wojtek Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji IP: 213.226.132.* 01.03.05, 17:29
      Niby dlaczego nie można rozliczać spinaczy i długopisów? Każda normalna firma,
      objęta obowiązkiem sprawozdawczości, rozlicza się z każdej złotówki, to dlaczego
      TVP nie miałaby? Boją się przejrzystości, ot co.
    • Gość: zyga Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.05, 17:32
      Proponuję też abonament od sedesu( 5,50 sikanko, 8,50 kupa} itd.
      Cały ten rząd, sejm i partie polityczne są warte tyle co abonament RTV.
      • Gość: wami4 Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.05, 22:17
        Poczekaj jeszcze troche czlowieku, bedziesz mial i te inne podatki od sedesu,
        muszli klozetowej, kazdego komina itp. Nasi poslowie pracuja nad tym, maja
        jeszcze 203 gluty legislacyjne do przepchniecia. O! -1 ten o radio tv
        abonamentach juz przepchneli. Nie mam zamiaru placic zadnego abonamentu i niech
        mnie pocaluja w
    • Gość: emka Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.05, 17:35
      Może by jakiś poseł zgłosił poprawkę, że abonament jest nienależny jeżeli TVP
      nie umożliwi bez dodatkowych opłat odbioru sygnału cyfrowego. Odbieram tv za
      pośrednictwem polsatu cyfrowego i nie mam TVP 1 ani TVP 2. Do odbioru
      analogowego nie mam nawet anteny i rozważam czy nie odmówić oficjalnie
      płacenia abonamentu tv.
    • Gość: ja Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji IP: *.gw-ssm.lama.net.pl 01.03.05, 17:36
      Mogę płacić jeśli nie będą szumnie nazywać misją wkładanie pieniędzy do
      kieszeni takim miernotom jak Młynarska czy Dowbor czy inne
      podstarzałe 'elegantki' na to pieniędzy nie dam.
    • brynk PRECZ Z ABONAMENTEM ! TO JEST ZŁODZIESTWO ! 01.03.05, 17:39
      Jest wolny rynek , wiec i w tym temacie równiez . Narzucanie komuś tego ,
      czego sobie nie zyczy jest wręcz przestepstwem ! w takiej sytuacji winno
      równiez narzucic sie społeczenstwu kupowanie gazet , chodzenie do teatru ...
      wiec brak konsekwencji . ABONAMENT RTV JEST" INSTYTUCJA" NIEDEMOKRATYCZNA .
      SEJM ŁAMIE PRAWO .
      • vontomke racja, kto pokaże że ma jaja i zlikwiduje TVP? 01.03.05, 17:43
      • Gość: wami4 Re: PRECZ Z ABONAMENTEM ! TO JEST ZŁODZIESTWO ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.05, 22:20
        Niespodzianka, Sejm lamie prawo. Pierwszy raz to zauwazyles? Poszukac Ci wiecej
        USTAW sejmowych ktore lamia prawa konstytucyjne obywateli?
      • Gość: Sloneczko Re: PRECZ Z ABONAMENTEM ! TO JEST ZŁODZIESTWO ! IP: *.onlink.net 01.03.05, 22:37
        dlaczego ?????????? Na calym swiecie placi sie abonament TV. Wolne sa tylko
        podstawowe kanaly TV publicznej.
        • Gość: bez_abonamentu Re: PRECZ Z ABONAMENTEM ! TO JEST ZŁODZIESTWO ! IP: *.ri.ri.cox.net 01.03.05, 23:20
          Za program dochodzacy do radia/TV z nadajnika/przekaznika naziemnego nie placi
          sie abonamentu w USA, kablowa telewizja, satelitarna, itp - owszem, ale prosto
          do firmy ktora doprowadza sygnal zakodowany (kablowy, satelitarny) plus
          dodatkowo za specjalne platne kanaly, malo tego, placi sie extra za kazdy
          dodatkowy TV w domu - ale programy prosto z "powietrza" (niekodowane) sa bez
          abonamentu. To bzdura z czasow komunizmu (wtedy do prowadzenia ewidencji kto
          jest w stanie np. sluchac Wolnej Europy lub ogladac TV z Berlina Zach) -
          obecnie zrodlo dodatkowege dochodu dla dofinansowania budzetu
    • vontomke abonament TV to relikt komunzimu? 01.03.05, 17:42
      Dlaczego muszę płacić za coś czego nie chcę oglądać? Dlaczego muszę karmić te
      mordy z Woronicza, skoro dostaję od nich propagandową papkę przeplataną
      reklamami? Jakoś TVN24 radzi sobie bez abonamentu, chociaż za reklamy dostają o
      rząd wielkości mniej, a poziomem są 20 lat przed TVP.
    • brynk OGLADAJCIE TVN24 . TO PERFEKCJA . 01.03.05, 17:45
    • dozorca1 Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji 01.03.05, 17:59
      Czy ktoś może mi wytłumaczyć na czym polega ta "misja" TVP i czy w zasadzie
      niczym nie różniący sie program np. TVN nie niesie tej "misji" ? Co stanowi
      różnicę ?
      • Gość: terminus Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.05, 18:06
        Obawiam sie, ze ta misja polega na wyciaganiu od nas pieniedzy. Kazdy kto chce
        ogladac TVP powinien podpisac z ta stacja umowe i placic abonament
        • Gość: Ździchu Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji IP: *.chello.pl 01.03.05, 19:31
          misją TVP jest tworzenia gówna typu "Klan" do robienia papki z mózgu milionom
          "warzywek" zasiadających do tego "misterium".

nie mam zamiaru za to płacić.
          • Gość: bluntman Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.05, 00:23
            klan jest passe.. teraz rzadzi m4love ;-)
      • Gość: luk Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji IP: 212.130.22.* 01.03.05, 18:09
        tvn nie ma dodatkowo podatku i jakos ma sie niezle
        innych roznic nie ma
      • Gość: Eliasz Misja to nadawanie wartościowych filmów o 23.30 IP: *.icpnet.pl 01.03.05, 19:16
        pozdrawiam
    • Gość: me Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.05, 18:07
      • Gość: re-na Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.05, 20:56
        Kupiłam telewizor i nie mam zamiaru iść na pocztę i dobrowolnie się
        opodatkować,nie ma przymusu płacenia abonamentu . Jaki przepis prawny to
        reguluje?
    • Gość: za mało Re: coraz więcej dla komunistycznej instytucji IP: *.233.233.94.devs.futuro.pl 01.03.05, 18:14
    • Gość: Kropotkin Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile wlezie IP: *.zgora.dialog.net.pl 01.03.05, 18:17
      Po co nam telewizja publiczna, która puszcza "glodne kawalki" albo glupe
      amerykanske fylmy, a nie ma promowania polskiej kultury. TV1,2,3 to jest
      prywatne ranczo polityków, którym taki uklad "niby publiczna telewizja za
      prywtne pieniadze, sciagane z tego Quasi podatku". I to po to aby jakis tam
      Ryfin czy inna "dobra polaka" bral gesta kase za glupawa kaszane dla idiotów.
      Kogo my koorva w rzeczywistosci finansujemy jakas nowa zydo-komune czy cwane
      gapy z uwlaszczenia majatku PRL-u. Dlaczego w dobie elektroniki nie produkuje
      sie teletokenów, za pomoca których moznaby ustalic czy sie ogladalo te szmire
      zwana tv publiczna, czy nie.Byloby tak jak z placeniem za ogladanie internetu.
      Ale wiadomo, ze nikt na to z polityków nie pójdzie, bo nagle zaczelaby kasa
      swiecic pustkami i klapa. A jest tyle etatów dla krewnych i znajomych królika,
      ze az strach pomyslec gdyby tego nie bylo. Przeciez za te sowite wynagrodzenia
      stawia sie wille, kupuje co roczek drogie samochody, jezdzi sie za granice
      czyli nakreca sie koniunkture.Kto ma moc panowania nad mediami, panuje nad
      stanem naszego ducha. Stajemy sie pozeraczami kitu i jak barany idziemy na
      kazda rzez jaka nam wskarza. I jeszcze za to zaplacimy jak za koszt egzekucji w
      Chinach placi rodzina skazanca.
      • Gość: Ludwik TELEWIZJĘ PUBLICZNĄ - SPRZEDAĆ!!!! IP: *.chello.pl 01.03.05, 19:15
        I NIE BĘDZIE ABONAMENTU - PO CO TO KOMU I TAK TVN24 JEST LEPSZA OD TP.
    • Gość: barba Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji IP: 5.3.* / *.proxy.aol.com 01.03.05, 18:19
      Nie rozumiem tego, dlaczego niby mam placic dwa razy za ogladanie telewizji!
      Place juz abonament tzw.kablowki i mam placic jakis drugi abonament? Pytam sie
      za co! Za to ze mam w domu telewizor,na ktory i tak juz wywalilam kupe forsy?
      • Gość: mada Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji IP: *.ie.com.pl 01.03.05, 18:30
        dokladnie za to placisz, za posiadanie odbiornika.
        Wiec to zwykle jawne oszustwo. Gdyby zlikwidowac abonament zaraz okazaloby sie
        ile jest warta publiczna i jej produkcja. Oraz jej dziennikarze dorabiajacy
        prowadzeniem chaltur, o czym wczoraj pisala Gazeta. To jest ich cala misja.
      • Gość: q ... jasna mam w d.... tvp IP: *.promax.media.pl 01.03.05, 18:31
        to jest Polska własnie , masz płacic na złodzieji i koniec ,
    • Gość: Technokrata Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.05, 18:25
      Tak jest tyle pieniędzy ile misji.Ale to wcale nie chodzi o misje ale o
      pieniądze.W każdym sklepie najpierw towar a potem pienądze.To nie sklep? to
      gdzie są propozycje?.Słyszałem słyszałem wypowiedzi prezesa"olimpiady, europa
      da się lubieć" inych też słyszałem ,kompromitacja tych co o tym mówili.A
      zarobki ,tajemnica? o tym się nie mówi? tojest telewizja publiczna.A
      zatrudnienie?która komercyjna telewizja pozwoliła by sobie na tyle nazwisk po
      każdej audycji czy orogramie.Potem zamiast stwożyć coś noweg to psują stare
      dobre programy;zaczynając od dziennika ,do szału doprowadza ten niebieski
      kolor,kawa czy cherbata przez te zmiane stała się super nudna,a tak zepsuć
      jaka to melodia to trzeba mieć naprawdę zdolności.Nie bendę juz wybrzydzał bo
      są osiągnięcia,awłaszcza te misyjne; msza ,tylko kto tak wcześnie się
      modli,propagowanie hip hopu,to faktycznie są misyje sprawy , kultura
      zwysokiej półki,Pospieszalskiego w Pusie nikt niesłuchał to trzeba go do
      pucznej.Bardzo dobry pomysł z autorskim przeglądem prasy , teraz jak mogą
      pisać żle o telewizji,a brylowali Wołek , Wildstajn.Jeszcze jeden doskonały
      pomysł to stołówki dla pracowników,pewnie redaktorzy robią ściepke na
      towary,za to mają super kucharzy ,teraz już w obu programach,tak tak wiem to
      dla telewidzów tylko telewidzom nie można wszystkiego pokazać.ZATEM LUDZIE
      RÓBCIE PŁAĆCIE ABONAMENTY.
    • Gość: biedny polaczek TVP I OBECNY SEJM ZAORAĆ ! sld tez hihihi IP: *.promax.media.pl 01.03.05, 18:27
    • Gość: realista tak ale nie dla takiej TVP IP: *.bait.pl / *.bait.pl 01.03.05, 18:34
      telewizja publiczna szalenie sie skomercjolizowała. Tam rządzi niepodzielnie
      pan Gaweł. Max reklam minimum treści. Oferuje się nam ciągłe powtórki
      programów. Łata dziury programowe zapowiedziami. Coraz częstsze nudne pseudo
      romowy prezenetrów z nizbyt ciekawymi gościami. No i jednostronny chrakter
      programów publicystcznych i informacyjnych. wyraźne podlizwywanie sie przyszłej
      władzy. Jedynie Kamil Durczok. zachowuje jeszcze resztki obiektywizmu. Czy z na
      to ma iśc abonament?
      • Gość: qwertyuiop[';lkjhg Re: tak ale nie dla takiej TVP IP: *.promax.media.pl 01.03.05, 18:42
        Durczok ? - a kto to taki ? - acha to ten dziennikarz co sie podlizywał
        komuchowatym i wykreowany został na gwiazdę , wstret czuje jak go widuję
      • Gość: tvmaniak Re: tak ale nie dla takiej TVP IP: 195.205.11.* 02.03.05, 01:31
        Durczok obiektywny? Pheh... A oglądałeś może niedawno debatę na tvp nt. projektu
        zmian w ustawie antynarkotykowej? To był prawdziwy popis "obiektywizmu" durczoka...
    • Gość: msp1 Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.05, 18:35
      A co będą robić misjonarze?
    • Gość: stój , bo strzelam teraz nie mówi sie podatek , tylko ABONAMENT ... IP: *.promax.media.pl 01.03.05, 18:39
      ABONAMENT !!!!! W RTV -ABONAMENT , TPSA -ABONAMENT , ZA ENERGIE ELEKTR. -
      ABONAMENT , AZ TELEFON KOMÓRKOWY -ABONAMENT , INNI OPERATORZY TELEFONICZNI -
      ABONAMENT ..... POLSKA ABONAMENTEM STOI
    • renek.z abonament dla TVP to w chwili obecnej to świństwo 01.03.05, 18:42
      ja mam płacić za transmisje mszy świętej i na pensje wysokości 60 tys zł dla
      pana Durczoka ? Kto podpisuje te kontrakty wydając na pensje sięgające
      kilkudziesięciu tys zł miesięcznie ,łatwo wydawać pieniądze emerytów.Znam inną
      taką TY i Radio żerujące na emerytach, które nie zapłaciło za koncesje bo mjało
      być społeczne .TYP zachowuje sie podobnie .Jestem zdecydowanie przeciw
      abonamentowi .
      • Gość: 34-r5 ooo.rp.-guw Re: abonament dla TVP to w chwili obecnej to świń IP: *.promax.media.pl 01.03.05, 18:46
        faciu - mylisz sie . Polska nie "składa" sie tylko z takich prymitywów jak ty ,
        wiec wiecej obiektywizmu .Jestem za likwidacją tvp
        • renek.z Re: abonament dla TVP to w chwili obecnej to świń 01.03.05, 18:49
          gościu oglądaj TY "Trwam " to chyba twój poziom
      • Gość: IzoldaS Re: abonament dla TVP to w chwili obecnej to świń IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.05, 20:56
        renek.z napisał:
        > ja mam płacić za transmisje mszy świętej i na pensje wysokości 60 tys zł dla
        > pana Durczoka ? Kto podpisuje te kontrakty wydając na pensje sięgające
        > kilkudziesięciu tys zł miesięcznie, łatwo wydawać pieniądze emerytów.Znam
        inną taką TY i Radio żerujące na emerytach, które nie zapłaciło za koncesje bo
        mjało być społeczne. TYP zachowuje sie podobnie. Jestem zdecydowanie przeciw
        abonamentowi.

Masz rację. Też uważam, że wysokość wynagrodzeń dziennikarzy (nie wiem ile
        zarabiaja inni pracownicy telewizji) jest niemoralna. Mnóstwo ludzi musi
        pracować 2-3 lata na tyle, ile dostaje np. p. Durczok za miesiąc. I
        rzeczywiście nie musi być tyle programów religijnych - zwłaszcza wtedy, kiedy
        np. dzieci mogłyby obejrzeć jakiś program edukacyjny.
        A tzw. misja to polega chyba na podnoszeniu poziomu intelektualnego nocnych
        dozorców, bo przeważająca część społeczeństwa śpi wtedy, kiedy publiczna
        telewizja oferuje coś interesującego. A później twierdzi, że "nie ma
        oglądalności". Fakt, coraz mniej nocnych stróżów.
    • Gość: bartekz1 Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji IP: *.devs.futuro.pl 01.03.05, 18:45
      Pomysł niezły, z jednym zastrzeżeniem: KRRiTV mogłaby TYLKO obniżyć wysokość
      abonamentu, a nie np. obciąć pieniądze TVP przeznaczając je zamiast tego na
      wynagrodzenia dla członków KRRiTV. Bo wtedy na pewno natychmiast to zrobi. Wiara
      w uczciwość członków KRRiTV nie poparta ich kontrolą byłaby wielką naiwnością.
    • Gość: pankracy spójrz IP: *.promax.media.pl 01.03.05, 18:51
      kataryna.blox.pl/html
    • renek.z telewizor za 1 zł najlepiej plazma 01.03.05, 18:56
      tel komórkowy za 1zł pójdzmy za tym przykładem ,plazma za 1zł i abonament.
      • embart Re: telewizor za 1 zł najlepiej plazma 01.03.05, 19:31
        zastanawia mnie kto to i tak będzie sprawdzał...
        Listonosz jak z poleconym ma choćby wejść na pierwsze piętro to już dupy nie
        ruszy tylko zostawia awizo. Wniosek: wszyscy mieszkający powyżej parteru i tak
        mogą bezpiecznie nie płacić abonamentu ;)
        • Gość: Kaja Re: telewizor za 1 zł najlepiej plazma IP: *.gdynia.mm.pl 01.03.05, 23:41
          Nikt nie ma prawa sprawdzać. Bez nakazu rewizji od prokuratora nie ma obowiązku
          wpuszczać takiego sprawdzającego do domu.
    • ya_bolek Czemu qrva nie sfinansuja publicznej TV z podatkow 01.03.05, 19:25
      Po yakiego chooya vprovadzac osobny, kosztowny w sciaganiu podatek jak mozna
      uzyc istniejacych znacznie efektywniejszych mechanizmow do finansowania
      telewizji puvlicznej. Yak yuz musimy lozyc kase na TV to robmy to przynajmniej
      efektywnie, z glowa. Bedzie to nas duzo mniej kosztowac.
      • Gość: Ździchu Re: Czemu qrva nie sfinansuja publicznej TV z pod IP: *.chello.pl 01.03.05, 19:35
        po 1. naucz się pisać.
        po 2. widzę, że Ty jeszcze nie płacisz podatków. z moich ciężko zarobionych
        pieniędzy państwo ściąga (czytaj: w większości marnotrawi) jakieś 30% sumy. nie
        widzi mi się łożenie pieniędzy na ten relikt komunizmu i trybunę dla
        skretyniałych polityków.
    • losiu4 Re: Abonament rtv: tyle pieniędzy, ile misji 01.03.05, 19:35
      a ja bym chętnie poleciał po KRRiTV.

Pozdrawiam

Losiu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka