Dodaj do ulubionych

eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz?

IP: *.udn.pl 22.04.05, 20:00
Do dupy ten ebay, nawet sie zarejestrowac nie da bo im lacze sie sypie,
allegro jest 1000 razy lepsze.
Obserwuj wątek
    • Gość: aaa taka duża firma a nie potrafiła kupić serwera. wst IP: *.dyndns.org / *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.05, 20:07
      • Gość: Jankad Re: taka duża firma a nie potrafiła kupić serwera IP: *.mie5.1000lecie.pl 22.04.05, 23:09
        Adres IP serwery www.ebay.com to 66.135.208.90
        Adres www.ebay.pl to 66.135.213.62
        Obydwa serwery sa zdaje w tej samej serwerowni - oczywiscie s USA.
        Byc moze to nawet jest ten sam serwer z virtualem na osobnym IP.
        Pewnie ktos niedoszacowal ruchu jaki bedzie musial obslugiwac i stad problemy :-)

• Gość: życzliwy Re: taka duża firma a nie potrafiła kupić serwera IP: *.p.lodz.pl 23.04.05, 17:32
          (...)
          4 e-gw.man.lodz.pl (212.191.0.17) 2.211 ms 3.769 ms 3.076 ms
          5 z-lodmana.poznan-gw1.10Gb.pol34.pl (212.191.224.5) 6.364 ms 6.726 ms 7.193 ms
          6 hbg-b2-pos0-0-0.telia.net (213.248.77.213) 17.463 ms 25.950 ms 25.736 ms
          7 dtag-01697-hbg-b2.telia.net (213.248.103.234) 24.002 ms 19.658 ms 16.775 ms
          8 * paix-gw12.SFO.US.net.DTAG.DE (62.154.5.245) 188.265 ms 185.529 ms
          9 * paix-gw12.SFO.US.net.DTAG.DE (62.154.5.245) 184.483 ms 184.697 ms
          (...)

Niemcy, nie USA. To zresztą wynika
          • Gość: życzliwy Re: taka duża firma a nie potrafiła kupić serwera IP: *.p.lodz.pl 23.04.05, 17:33
            ...z tego, co napisano w artykule. (niechcący mi się post wysłał :).
        • Gość: ala Re: taka duża firma a nie potrafiła kupić serwera IP: *.nrockv01.md.comcast.net 24.04.05, 03:18
          problemy to sa z polskimi laczami a nie z ebayem polskim, ktory jest na takim
          poziomie jak amerykanski z ktorego korzystam,
          • rechott Re: taka duża firma a nie potrafiła kupić serwera 24.04.05, 09:34
            No chyba nie widziałeś tego polskiego ebay'a.
            - rozłożenie się na początku (m.in. brak możliwośći rejestracji) i to nie z winy
            polskich łącz,
            - brak weryfikacji sprzedających powoduje,
            - brak możliwości zgłoszenia (i usunięcia) aukcji niezgodnej z regulaminem
            - baaaaardzo mocno uproszczona obsługa to nie jest napewno zaleta,
            - brak możliwości importu komentarzy i aukcji z innych serwisów to już tylko
            konsekwencja uproszczenia.

To tylko niektóre "kwiatki" serwisu ebay.pl.
            Nie docenili tego, że Polski rynek nie potrzebuje prostego systemu aukcyjnego.
            Ja osobiście liczyłem na w pełni funkcjonalny serwis taki jak ebay.com -
            rozczarowałem się i to bardzo.
        • Gość: damian Re: taka duża firma a nie potrafiła kupić serwera IP: *.nrockv01.md.comcast.net 24.04.05, 03:22
          a ja walsnie bylam na polskej wersji ebaya tyle, ze mieszkam w USA i nie musze
          sie chrzanic z Tepsa , i powiem wam , ze ebay polski przez normalne szybkie
          lacze amerykanskie comcast odbiera znakomicie, wiec to na pewno nie jest ich
          serwer tylko polska "technologia" i dostep do internetu ( po zatym oczywiscie
          ze maja swoj serwer, hahaha, ze mozna [podejrzewac inaczej, heheh)
          • Gość: def Re: taka duża firma a nie potrafiła kupić serwera IP: *.47.76.83.cust.bluewin.ch 24.04.05, 12:04
            No server jest w USA i Ty jestes w USA. Ale chyba handel w USA to nie jest jego
            przeznaczenie. Probowalem uzywac ebaya w Szwajcarii, raczej nie wytrzymuje
            konurencji z lokalnym Ricardo...

Gość portalu: damian napisał(a):

> a ja walsnie bylam na polskej wersji ebaya tyle, ze mieszkam w USA i nie musze
            > sie chrzanic z Tepsa , i powiem wam , ze ebay polski przez normalne szybkie
            > lacze amerykanskie comcast odbiera znakomicie, wiec to na pewno nie jest ich
            > serwer tylko polska "technologia" i dostep do internetu ( po zatym oczywiscie
            > ze maja swoj serwer, hahaha, ze mozna [podejrzewac inaczej, heheh)
            • Gość: da Re: taka duża firma a nie potrafiła kupić serwera IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.05, 18:25
              Amerykanski e-bay otwiera się u mnie błyskawicznie, polski niestety nie. Tak
              więc to nie łącza są przyczyną powolnego działania tego portalu.
      • Gość: anty-tepsiuch Re: eBay na TP-Szmacie :-((( IP: HTTP1.* / 81.56.187.* 23.04.05, 12:38
        Z tepsiarzami Polska zmierza do.. Afryki :-(((
        Pogonic France-zlodzei i naciagaczy!
        • Gość: BuBu Re: eBay na TP-Szmacie :-((( IP: *.block.alestra.net.mx 23.04.05, 12:43
          Masz rację przjdzie Lepper rozgoni złodziejstwo, przegoni franzkich złodziei, i
          amerykańskich bezmuzgowców z ebaja :D
          • Gość: anty-tepsiuch Re: eBay na TP-Szmacie :-((( IP: HTTP1.* / 81.56.187.* 23.04.05, 12:50
            Gość portalu: BuBu napisał(a):

> Masz rację przjdzie Lepper rozgoni złodziejstwo, przegoni franzkich złodziei,
            i
            > amerykańskich bezmuzgowców z ebaja :D

Coz, nie jestem wyborca Leppera. Wlasciwie to wogole nie jestem chetny do
            wybierania - po co? Przeciez juz widac ze to z deszczu pod rynne i kazda
            partia tylko o kradziezy mysli. Popatrz na wyczyny ginacej wlasnie LSD..
            Mi chodzi o wreszcie Wolna Siec w Polsce - wolna i konkurencyjna w kazdym
            zakatku naszego kraju. Jak na razie mamy potezny MONOPOL okradajacy nas -
            bezsilnych biednych ludzi.
            Monopol TP SA to NAJWYZSZE CENY NA SWIECIE i najgorsza jakosc :-(.
            Powinni zdechnac.
            Pozdrowienia (nie z tepsa - to szczyt ponizenia od pedziow sie laczyc)
            • Gość: anty-tepsiuch Re: eBay - do <BuBu> IP: HTTP1.* / 81.56.187.* 23.04.05, 13:05
              Jesli piszesz realnie ze swego kraju (NM lub CA) o czym swiadczy naglowek
              to dowiedz sie ze w Polsce nie jest tak jak w Twojej nowej ojczyznie. Nie
              ma u nas dziesiatkow providerow, nie przebieramy w setkach ofert DSL-i jak
              Ty. Jest JEDEN (poza kilkoma miastami gdzie testuja kablowki) WYLACZNY
              MONOPOL - niejaka "Tekekomuna Polska" rodem z Francji - lupiaca najwyzsze
              ceny na swiecie. W Polsce platny jest nadal nawet.. dialup, ktory w USA od
              lat jest za darmo, bo blokuje telefon. w Polsce internet jest tylko dla
              burzujow, czego nie chca zmienic kolejne rzady. Choc moglyby.
              Bunt przeciwko monopolitom nie oznacza poparcia dla demagogow. Ty tego chyba
              nie pojmiesz. Zyjesz w sytym, bezpiecznym zamoznym kraju a nie na smietniku
              z roznymi takimi "TPSA" - jak ja :-(((
              (pisane via moja prywatna strona aby uniknac tp-oplaty)
              • Gość: ws_us Re: eBay - do <BuBu> IP: *.albyny.adelphia.net 24.04.05, 01:39
                anty-tepsiuch masz absolutna racje. Sam mieszkam od 20 lat w US i bylem
                totalnie zaskoczony ze po tylu latach w Polsce nadal TP charguje tak zwane
                impulsy!!!! Jest to zgroza wolajaca o pomste do nieba!!! Nie ulega kwestii ze
                TP to instytucja kriminalna...czyste zlodziejstwo. Wspojczuje wszystkim Polskin
                internautom
                • Gość: korn Re: eBay - do <BuBu> IP: *.akademik.ds.pw.edu.pl 24.04.05, 07:04
                  eBay kolejna zagraniczna firma olewająca rynek polski i Polaków.
                  Widze podobieństwo do francuzów z TPsy.
                  Potrzebne kolejne powstanie :-)
                • Gość: antytepsiuch Re: eBay - do <ws_us> IP: HTTP1.* / 81.56.187.* 24.04.05, 12:05
                  Gość portalu: ws_us napisał(a):

> anty-tepsiuch masz absolutna racje. Sam mieszkam od 20 lat w US i bylem
                  > totalnie zaskoczony ze po tylu latach w Polsce nadal TP charguje tak zwane
                  > impulsy!!!! Jest to zgroza wolajaca o pomste do nieba!!! Nie ulega kwestii ze
                  > TP to instytucja kriminalna...czyste zlodziejstwo. Wspojczuje wszystkim
                  > Polskin internautom

Czesc

Gdybym mogl, tobym juz dawno w z Polski wyjechal, ale zdrowie :-(. Nie dziw sie
                  ale glownie z powodu.. internetu. Skreca mnie gdy czytam w prasie jak burzliwy
                  jest jego rozwoj na swiecie. O darmowym dialupie w sieciach USA wiem od swoich
                  amerykanskich Przyjaciol. W Polsce wiekszosc nie ma o tym bladego pojecia -
                  media (niby cenzury nie ma) MILCZA na ten temat. Spojrz chocby tu, na GW jest
                  "usluga" PLATNEGO dostepu via modem. Z zablokowanym wtedy telefonem oraz z
                  "abonamentem" niby "oplata za gotowosc" (w tym za modem) jako bonusem dla tele
                  zlodziei. O obnizce ceny i rozwoju internetu w Polsce nie mamy co marzyc - o
                  ile nie zlikwidujemy TP SA - hamulca, oszusta i sredniowiecznej manufaktury.
                  PS. jestem klientem eBay z kontem PayPal aktywnym ale nie na polskim serwisie.
              • Gość: Jaso Re: eBay - do <BuBu> IP: *.hsd1.tx.comcast.net 24.04.05, 16:05
                W USA nie ma dialup za darmo . Stare wiadomosci
            • Gość: lukasz Re: eBay na TP-Szmacie :-((( IP: *.pool.mediaWays.net 06.05.05, 17:03
              No wlasnie niech te Monopole pozdychajom, ale wiecie co my jestesmy sobie winni
              ze tak sie dzieje bo ich wlasnie uzywamy za darmoche, a potem juz po palcach
              jak sie wybyczyli, albo plac albo Ty zdychaj! Tak to juz jest! Ja mam
              wszystkiego dosyc i postanowilem sam odworzyc Dom Aukcji, dla czlowieka ktury i
              tak malo w kieszeni ma! Tez bedzie za darmo, tylko za erotyke wezme pare groszy
              z czym bedzie w tym takrze system by sie utrzymac, ale nie zdzierac tak jak
              eBay albo Co.! Na wirtualnej Polsce chyba eBay juz dupe wcisnol, i pewnie z ich
              smiesznymi adwokatami pogrozil bo napisalem watka otwarcie, ale zostal zmazany.
              Co to za demokracja jak wolnego slowa niema! Dziady!!!
      • Gość: eb ebay-ki- nam opowiają IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.05, 16:18
        ebay-ki- nam opowiają serwis prymitywny do bólu nie dział mimo minimalnnej
        ilosci aukcji i kilientów , nie mozna się zalogować na swoje dane z ebay.com,
        brak opcji kup teraz, aukcji wieloprzedmiortowych, weryfikacji dobrze ze nie
        proponuja zapłaty paciorkami - ta jawne lekcewazenie polskich użytkowników -
        nie spodziewałem się takiego fajansu - i samozadowolenia wprowadzajacych
        globalny serwis na polski rynek - zachowuja sie równie bytnie jak ci
        fajansiarze z Allegro
        • Gość: ws_us Re: ebay-ki- nam opowiają IP: *.albyny.adelphia.net 24.04.05, 01:44
          Przykro to slyszec. Cos nie zostalo zapiete na ostatni guzik. W stanach uzywamy
          EBay bardzo czesto i wszystkie mozliwosci zakupu sa do dyspozycji kupujacych
          jak i sprzedajacych. Miejmy nadzieje ze usprawnia servis w jablizszym czasie.
        • polished mozna sie zalogowac na dane z ebay.com !!! 25.04.05, 12:31
          co ty piszesz eb! ja sie loguje na swoje konto z us.

T
      • Gość: zyczliwszy :) Re: eBay na TP-Szmacie :-((( IP: HTTP1.* / 81.56.187.* 24.04.05, 12:08
        Najwieksza hanba dla Polaka to telefon-internet z TP SA :-(((
    • Gość: obivanzenobi Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: 83.71.7.* 22.04.05, 20:11
      To są jakieś jaja. "lekko uproszczona.." kogo oni chcą edukować???
      brak podstawowych możlowości jak w innych krajach, bzdet totalnyten ebay.pl -
      krotko mowiąc -DO DUPY!!!!!!
    • Gość: lisa Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 20:12
      też się zawiodłam... o 10am nie dostałam maila zwrotnego =\
      • Gość: Internauta Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.radom.cvx.ppp.tpnet.pl 22.04.05, 20:25
        Coz, brak tak podstawowych narzedzi, jak filtr ograniczajacy oferty do wojewodztwa czy mozliwosc zgloszenia podejrzanych aukcji na ebay.pl poraza.
        W koncu szlachectwo zobowiazuje.
        W tej chwili wydaje mi sie ze pod wzgledem interfejsu i narzedzi typu filtry, mozliwosc podejrzenia historii kontrahenta przoduje www.legano.pl, a za nim dopiero jest www.allegro.pl.
        Gdyby tylko Allegro.pl nauczylo sie tego od Legano, a takze obnizylo prowizje do 2%, a takze ograniczylo sie do pobierania stalej, niskiej oplaty za wystawienie (w koncu nie usnmiecha sie placic okolo 5-6% wartosci przedmiotu w przypadku jednej czy dwoch nieudanych aukcji ) oraz zrezygnowalo z pobierania oplat za dodatkowe obrazki czy planowe wystawienie, to mozna by mowic o jego nie zagrozonej pozycji.
        Szkoda tylko ze Legano jest tak malo rozreklamowane i w zwiazku z tym stoi jeszcze przed progiem masy krytycznej (obrotow i ilosci uzytkownikow), zeby ten biznes zaczal sie krecic. To wymaga czasu, pieniedzy i dobrego marketingu.
        Pozyjemy, zobaczymy jak sie dalej rozwinie ten rynek.
        • Gość: Tentacle@allegro Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.hell.pl 22.04.05, 21:19
          Popatrz sobie na stawki ebay.com. I procentowo i kwotowo allegro jest tańsze.
          • Gość: HerrPTAk Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: 80.68.236.* 23.04.05, 08:58
          • Gość: HerrPTAK Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: 80.68.236.* 23.04.05, 09:01
            Pomijając juz wszytko ta wypowiedź to demagogia.
            nie wiadomo jeszcze jakie stawki ebay wystawi w Polsce a porównywanie rynku USA
            czy Wielkiej Brytani do Polski jest nieporozumieniem
            • Gość: es Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.05, 16:37
              Gość portalu: HerrPTAK napisał(a):

> "a porównywanie rynku USA
              > > czy Wielkiej Brytani do Polski jest nieporozumieniem"

Chyba Twoja wypowiedz jest nieporozumieniem
              Jak jest np. 3% od 500$ to to moze byc i 3% od 100zł
              A 3%x100zł jest wieksze niż 2%x100zł, jakbys tego nie liczyl
        • Gość: radek z NY Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.ny325.east.verizon.net 23.04.05, 03:57
          milo widziec, ze ktos potrafi pisac po polsku bez wtracania chamskich uwag w
          jezyku spod budki z piwem. Mieszkam w Stanach od 30 lat; jestem na eBay od 5
          lat i nidy nie mialem problemu. Dajmy eBay Poland szanse.
          • Gość: BuBu Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.block.alestra.net.mx 23.04.05, 11:11
            Radek... widze że sie tak samo stumaniłeś jak amerykańskie kierownictwo ebaya.
            Dalej sądzisz, sądzisz że w polsce są czasy kiedy zwiewałeś stąd (zamiast
            budować). Chcę cie grzecznie poinformować że w polsce od kiludziesięciu lat już
            budek z piwem nie ma. Może w ameryce są, bardzo mozliwe, albo twoja edukacja
            zatrzymała się na tym etapie. Jaką ty chcesz dać sznse ebay'owi :D
            to przecież kompromitacja na całej linii. Tak to jest jak patrzy sie tylko
            przez pryzmat $$$, ebay miał szane ale ją zaprzepaścił z pazerności, a mógł w
            tydzień przejąć trzy miliony uzytkowników.
            • Gość: maras z 3miasta Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: 62.233.169.* 23.04.05, 11:36
              Nie ma budek z piwem? HEHE :D
              • Gość: CC Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.choszczno.sdi.tpnet.pl 23.04.05, 12:13
                A co w gdańsku są ????
                U nas nawet pod sklepem czy na ławeczce stówka dla niebieskich od reki albo kredytowy :D
            • majeczkaa Re: eBay GDZIE MOŻNA ZROBIC KUP TERAZ????? 23.04.05, 11:46
              MOŻECIE MI POWIEDZIEĆ GDZIE ZROBIĆ NA EBAY.PL "kUP TERAZ"

Widzę ze inni mają, a ja jakoś nie wiem jak to mam zrobić :((

Da się kończyć aukcje przed czasem? Bo też nie zauważyłam !

Będę wdzięczna za wszystkie mądre wskazówki.
              • Gość: gość Re: eBay GDZIE MOŻNA ZROBIC KUP TERAZ????? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.04.05, 13:39
                musisz mieć 5 pozytywów by opcja była aktywna
                Pozdro
          • Gość: bb jaką szansę ? toć oni sami ja zaprzepaszczają IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.05, 16:58
            toć oni sami nie chcą tej szansy ! polski rynek mają podany jak na tacy -
            ludzie maja dość zdzierstwa Allegro wystarczyło zamiast jakiejś prowizorki
            sprzed 8 lat zaprezentować normalny (jak na całym swiecie) i dopracowany
            serwis + oczywiście to co dobre było na Allegro (Cafe, podział kategorii
            dostosowany do polskiego rynku, PayPala )i 3 miesiące by mieli połowę udziałów
            na polskim rynku - a tak to tylko lekceważenie wykazali oferując niedorobioną,
            niedziałającą prowizorkę i jeszcze wciskając kit jakie to dobrodziejstwo
            zsyłają - sami marnotrawią kapitał jaki mieli za froko na wejsciu
            • Gość: ASD Re: jaką szansę ? toć oni sami ja zaprzepaszczają IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.05, 18:03
              Dokładnie bb - zgadzam sie w 100% - jeszcze mówią, że "chcą nas wyedukować".
              Weszli na polski rynek nie mając o nim zielonego pojęcia, z serwisem z
              ubiegłego wieku - Allegro może się tylko cieszyć z takiego "konkurenta".
      • Gość: TicTac Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 21:44
        A może warto dać im szansę, oni chyba chcą jednak konkurować z Allegro.pl
        Przecież to dopiero skromne ich początki. Wprawdzie dali plamę, bo uznali, że
        nas Polaków najpierw trzeba edukować, a potem dopóścic do handlu. Powszechnie
        wiadomo, że amerykanie noszą nosy w chmurach, ale jak sie przekonają, że to oni
        są "100 lat za murzynami-z afryki) to rurka im szybko zmięknie.
      • Gość: zwolennik allegro Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.icpnet.pl 22.04.05, 22:27
        Uffff. a ja myślałem , że komp mi się popsuł , a to tylko jebay ma serwer z
        plasteliny.
    • Gość: zielona herbatka Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.tele2.pl 22.04.05, 20:16
      totalna porażka, zostaję w Allegro......
      ..a słyszeliście te pouczanki, jak to bedą nas, ciemniaków w aukcjach
      internetowych szkolić....
      ...nie lubię być traktowana jak frajer, któremu można chłam bezkarnie wciskać -
      nawet jak ktoś się nazywa eBay
    • Gość: obivanzenobi ebay.pl dla kogo? IP: 83.71.7.* 22.04.05, 20:20
      dziadostwo, poza grafiką oryginału-nędza z biedą...o kant dupy za przeproszeniem.
      na pewno nie będę z niej korzystał bo nie mam czasu siedzieć i czekać aż serwer
      coś puści, brrrryyyyyyyyyyyy, niewypał. To chyba ktoś się zeszczał w
      gacie..nawet nie mżawka...pozdrawiam polskich ebajowcow
    • krzysztof_lodz Nieciekawie 22.04.05, 20:21
      Przepraszamy. System, do którego próbujesz uzyskać dostęp, jest obecnie
      nieosiągalny lub nie mógł zrealizować Twojego żądania. Możesz spróbować ponownie
      zgłosić swoje żądanie lub wybrać jedną z następujących opcji.
      • Gość: si Re: Nieciekawie IP: *.wroclaw.mm.pl 22.04.05, 21:03
        Zapomnieli zatrudnić obsługę

--
        forever

.
        • Gość: lukasz Re: Nieciekawie IP: *.pool.mediaWays.net 06.05.05, 19:13
          Albo im bezplatnych praktykantuw brak, hadziaje habrujom kupe kasy od ludzi a
          nic zarobic niedajom!
    • Gość: idźta se same się wyedukujcie moski zanim sie same IP: *.szuwarowa.krakow.pl / 62.233.211.* 22.04.05, 20:22
      wydutkacie.
    • Gość: obivanzenobi eBay po polsku - ?????????????? IP: 83.71.7.* 22.04.05, 20:27
      od dwoch lat smigam po ebay-u ale takich jaj jeszcze nie widziałem he he, serwer
      chyba plasteliny.
      A tak na marginesie -to wsadźcie se tego e(-wy-je)-bay-a we w dupe
    • Gość: robert Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: 81.15.254.* 22.04.05, 20:27
      poraz kolejny polske traktuja jak bysmy byli zacofani o 50 lat , shit , zero ,
      zapchane serwery sprzedaz tylko na terenie poslki to wstyd ....... nic innego
      jak poczeka jak uruchomia pay pal , zatrudnia iwecej niz 5 osob , no i ziweksza
      liczbe serwerow aby dzialo OKI i w tedy do dziela ...... na ebay.pl bo teraz
      tylko allegro .................... wielki minus dla ebaya !!!!!
    • Gość: Marcin Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.ima.pl / *.ima.pl 22.04.05, 20:33
      Uśmiać się można z amatorszczyzny, widać na pierwszy rzut, że weszli na nasz
      rynek bez żadnego przygotowania. Myśleli, że skoro są tacy popularnie na świecie
      to u nas sobie wejdą i pstryk... cały rynek ich. A tutaj dupa...
      No można się kulać ze śmiechu jak cielska dali z PayPalem. Przeca właśnie PayPal
      jest systemem, który dałby im przewagę, bo, jak mi się wydaje, umożliwiłby
      bezpiecznie transakcje międzynarodowe bez horrendalnych narzutów, jakich żądają
      banki za przelewy międzynarodowe. I jednocześnie uwiarygadniałby sprzedających.
      Śmiech, nie wiem jakich analityków wynajęli. Chyba chcieli kasy zaoszczędzić i
      wynajęli jakąś firemkę nie za bardzo zorientowaną w temacie. Klapa na maxa...
      przy takim wejściu Allegro będzie panowało niepodzielnie. Po prostu jest to dla
      mnie niewyobrażalne że poważna niby firma tak położyła laskę na rozeznanie
      rynku. Dopóki PayPala nie wdrożą, to nie ma co się z nimi bawić. Konkurencja na
      rynku powinna być bo to jest dobre dla wszystkich ale z takim wejściem to oni
      nie będą żadną konkurencją.
      • grenka1 Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? 22.04.05, 20:40
        Śmiech na sali. Taki potentat, a nie można się po polsku zalogować. Nie
        wszyscy muszą znać jęz. angielski. Ja mam w nosie taki (j)ebaj.
      • Gość: Rozczarowany JESZCZE SIE BEZCZELNIE TLUMACZA, ZE TO JP II IP: *.i.pppool.de 22.04.05, 20:41
        IM PRZESZKODZIL SWOJA SMIERCIA- ZEBY JA USZANOWAC O 2 TYGODNIE
        PRZESUWAJA SWOJA OFERTE. Prawdziwa przyczyna jest zas skapstwo
        , glupota i niechlujstwo BAY , BAY Ebey.
        • Gość: kancgab Re: JESZCZE SIE BEZCZELNIE TLUMACZA, ZE TO JP II IP: *.compromis.pl 23.04.05, 00:15
          miales na mysle 'bye, bye e-bay'??
    • Gość: entuzjasta Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.autocom.pl 22.04.05, 20:44
      powinni Polakom rozesłac poczta instrukcje obsługi klawiatury i jak unikac w
      czsie aukcjii białych niedżwiedzi
      • grenka1 Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? 22.04.05, 20:48
    • jk wejście śmiechu warte :))) 22.04.05, 20:45
      brak opcji "obserwuję" (!!!)
      brak formatu "kup teraz" (!)
      brak wizualnego edytora podczas wystawiania przedmiotu (!)
      marna pomoc, niczego sie z niej nie dowiedziałem - musiałem przeszukać forum,
      żeby poczytać o ww. "kup teraz"

mogę przeżyć bez PayPal, do sprzedawania/kupowania w Polsce nie jest to ani
      troche potrzebne, ale serwis mógłby chociaż oferować zupełnie _podstawowe_ funkcje!
      • profes79 Re: wejście śmiechu warte :))) 22.04.05, 21:00
        Zenada. Myslalem ze zrobia to jak ebay.com tylko w [polskim tlumaczeniu. Na
        razie allegro gora!
        • Gość: eBayer Re: wejście śmiechu warte :))) IP: *.sanarb01.mi.comcast.net 22.04.05, 21:13
          No, troche dali dupska, ale Allegro pierwszego dnia wejścia chyba nie do końca
          było doskonałe ;-) Jest jeszcze kilka pozytywnych stron medalu - po pierwsze
          dane transakcji są w Szwajcarii i USA, czyli POZA Unią Europejską i żaden
          popier...dolony fiskus nie będzie miał do nich dostępu, a jak chłopaki zapuka
          do waszych drzwi Izba i wezwie na przesłuchanie skąd mieliście uzywane gacie
          które sprzedaliście rok temu to trochę przestaniecie chwalić Allegro. To że
          dali im WSZYSTKIE dane i pan Szambelan kłamał na temat tego co im udostępniają
          jest niewiarygodne po prostu. Po drugie - kwestia infrastruktury jest do
          poprawienia. Natomiast brak PayPala - to głupota, po prostu. No i zobaczcie na
          kwestie gadki z klientami - eBay jak chce robić zmiany to konsultuje to ze
          społecznością użytkowników, natomiast Allegro cenzuruje tych co chcą coś
          zmienić !!! Poza tym - będzie dobrze, zobaczycie - chociażby z tego powodu że
          będzie wreszcie RÓWNOWAGA na rynku, a nie monopol Alledrogo i przecieki
          informacji. Pozdrawiam wszystkich.
          • Gość: il nie masz racji - ebay tez bedzie im musial to dac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 23:30
            nie masz racji - ebay tez bedzie im musial to dac bo jest firma zarejestrowana na terenie polski ...wiec dalej zadbnego pozytku z nowego serwisu;/
          • Gość: lukasz Re: wejście śmiechu warte :))) IP: *.pool.mediaWays.net 06.05.05, 19:29
            buhahahaha ruwnowaga rynku? tak jak na zachodzie: najpierw za darmo potem
            cennik a potem wygurowane ceny i hejka, glupoty gadasz chyba niewidziales co na
            zachodzie ze rynkiem zrobili, kto sie niepoddal tego polkneli i nieistnieje!
            Wiadomo: poco konkurencja jak samemu mozna zarabiac i nad rynkiem panowac!
            Okupant eCommercu
    • Gość: PiWo Jestem zarej.w Ebay USA ale zadnego maila nie dost IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 21:14
      Zeczywiscie chlopaki troszke przeginaja. Ale to moloch, takim nic nie
      zaszkodzi. Za rok dwa wejda na calego i przejma rynek od allegro.
      • Gość: Paula Re: Jestem zarej.w Ebay USA ale zadnego maila nie IP: *.warlock.pl 22.04.05, 22:34
        Ja tez od 3 lat, i zadnego maila nie bylo, mimo ze lokalizacje wskazuje
        prawidlowa...Moze przy wysylaniu mail tez im sie serwer wysypal?
      • Gość: Lukasz Re: Jestem zarej.w Ebay USA ale zadnego maila nie IP: *.pool.mediaWays.net 06.05.05, 19:33
        Daje racje, glupi tylko klienci zostanom, bo podkrencom ceny zobaczycie!
    • Gość: allek Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.04.05, 21:18
      Jan na razie dno dna ale może będzie lepiej
    • Gość: krukos2 Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.range81-158.btcentralplus.com 22.04.05, 21:19
      Rzeczywiście bieda! Korzystam z ebaya angielskiego i to co zaprezentowali w
      Polsce to żenada. Niezbędny jest PayPal, podstawa żeby korzystać ze światowych
      zasobów, przedmioty które pomimo przeliczania na złotówki są 10-20% tańsze niż u
      nas! No to muszą tylko dociągnąć do normalnego poziomu! Co za brak ambicji!!!
      • Gość: Lukasz Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.pool.mediaWays.net 06.05.05, 19:35
        Co po taniej jak za przesylke dostaniesz ostro w dupe ;o)
    • Gość: Jeż Jerzy Wielka... kicha! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 21:33
      Drogi ebayu taką "ofertę" wsadźcie sobie w @#&%. Albo traktujcie klienta
      uczciwie, albo sp@%$#&%e stąd!!!!!!!! Jak zobaczyłem ja to Wasze "cudo" działa i
      co nam zaserwowaliście to długo tam nie zagląnę, chociaż jestem od dawna
      zarejestrowany. A szkoda bo na Was liczyłem :(
    • Gość: m1 "wedukowac uzytkownikow" IP: *.hsd1.il.comcast.net 22.04.05, 21:34
      co za ignorant!! Mysleli ze sie Polacy zlapia!! ebay po prostu spalil. Jestem
      zarestrowany uzyttkowik w usa i raczej nie wyobrazam sobie jak moze dzialc ebay
      bez paypala. okazuje sie ze moze.
      • Gość: ania Re: "wedukowac uzytkownikow" IP: 212.118.91.* 22.04.05, 22:02
        Moze, moze. W Niemczech swietnie dzialal bez paypala, dopiero w zeszlym roku
        wprowadzono ten system.
        • Gość: Marcin Re: "wedukowac uzytkownikow" IP: *.g3.pl 23.04.05, 10:11
          No.. tylko nie było tam takiego serwisu jak Allegro, doświadczonego i
          posiadającego 80% rynku...
    • Gość: Niespodzianka Re: eBay po polsku -arogancja i ignorancja!!!! IP: *.tirol.surfer.at 22.04.05, 21:39
      Mieszkam na zachodzie i czsto wystawiam na tamtejszych Ebay.
      I musze powiedziec ze to wejscie (nigdzie zreszta na innych stronach Ebayow nie reklamowane-
      normalnie to reklamuja i witaja serdecznie juz pare miesiecy przed wejsciem kraju) jest szczytem
      arogancji i ignorancji
      To ten wielki wujek z USA przychodzi w gosci z pustymi rekoma i bez butow !!! :-))))
      I mysli ze sama jego obecnosc juz wystarczy i rzuci wszystkich na kolana!
      Nie do wiary!!!!
      Wersja uboga, zle zrobiona, polozona na wolnym serverze, brak jakiejkolwieg weryfikacji (tzn kazdy
      oszust moze tu konto zalozyc bo nie sprawdzaja ani adresu ani karty kredytowej i zaznaczaja ze
      umywaja rece) Wiec kto tu ma kupowac??? Wstepne ofiary oszustow!!!!!
      Chyba sie nawet o tym kraju zbytnio nie informowali wiec mysla ze moze biale niedzwiedzie tu chodza
      po ulicach????
      I chca edukowac w zachowaniu na aukcjach i tlumacza jak one funkcjonuja :-)))))))
      Gdyby to nie bylo takie zalosne to byloby bardzo smieszne!!!
      Powinni sie wstydzic :-((((

• Gość: krytycznie Re: eBay juz dawno stracil na znaczeniu IP: *.arcor-ip.net 22.04.05, 21:43
      • Gość: Komentator Re: eBay po polsku -arogancja i ignorancja!!!! IP: *.chello.pl 23.04.05, 08:58
        Dodać trzeba (i grubo podkreślić), że ich polityka bezpieczeństwa (to taki żart)
        sprawia, że kwitnie już proceder "Komentarz za komentarz". Czyli udało im się
        ściągnąć szumowiny wyrzucone z innych serwisów.

Droga Gazeto! W imię ochrony uczciwych użtkowników aukcji powinniście szybko o
        tym napisać!
      • Gość: lukasz Re: eBay po polsku -arogancja i ignorancja!!!! IP: *.pool.mediaWays.net 06.05.05, 19:40
        Bo eBay to ignoranci i mafia legalna juz zawsze byla! i bedzie myslom ze ze
        kasom rozumu sobie dokupic umiom i na wszystko pozwolic! Na zachodzie takrze
        grorzom swoimi smiesznymi adwokatami, niech ich h.. strzeli. Niezaslugujom
        sobie ani na jedengo klienta hadziaje!
    • Gość: BuBu Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.block.alestra.net.mx 22.04.05, 21:46
      Przyjechali buszmeni z ameryki i myślą, że Polaczkom rzucą ochłapy :D.
      A może by tak jakąś instrukcję obsługi klawiatury wszystkim rejestrującym się
      na ebay przesyłać z mailem aktywacyjnym.
      Dobrze by było, aby parę miesięcy wcześniej jankesi najpierw do Polski na
      szkołę przejechali i nauczyli się o jak naprawdę powinny aukcje wyglądać.
      A tak nawiasem, czy już ktoś tam coś kupił ??
      Nie sztuką jest chwalić się że ludzie wystawili parę tysięcy aukcji (są darmowe)
      Ja założyłem parę kont i porobię sobie komentarze dalej pewnie trzeba będzie
      czekać na frajerów.
      Centrum bezpieczeństwa w ebay … buhahahahahaha….
    • Gość: Kuba Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.terminus.pl / 81.219.107.* 22.04.05, 21:47
      Kazda potwora znajdzie swego amatora
    • Gość: hollyhour a ja wole... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 21:58
      "z duzej chmury mały dzeszcz, z małej chury duży deszcz, nazywaj sobie to jak
      chcesz, a ja wolę marihuane" :)
    • Gość: grzesiektok1 Re: eBay po polsku - z dużej chmury mały deszcz? IP: *.chello.pl 22.04.05, 21:59
      Ale chala.... Nie dosc ze ledwo to to chodzi, to balagan... Telefony w
      motoryzacji.. Moze tam w USA telefony juz same jezdza za wlascicielami i nie
      trzeba ich nosic? Chyba znalezienie czegokolwiek bedzie wymagalo 23 godzin przy
      kompie (ta 24 pojdzie na otwieranie sie stroniczek :-)
    • Gość: BuBu Parodia z ibeiem IP: *.block.alestra.net.mx 22.04.05, 22:02
      popatrzcie tu:
      www.ebay.pl/listResults?browse=0&Query=komentarz&Submit=Znajd%C5%BA&SearchWorldWide=0
      • Gość: grzesiektok1 Re: Parodia z ibeiem IP: *.chello.pl 22.04.05, 22:05
        No sliczne :-))))))
        • Gość: Ulka Re: Parodia z ibeiem IP: *.warlock.pl 22.04.05, 23:01
          Slicznie! poziom autoryzacji uzytkownikow jest tragiczny, a tej chwili chyba juz
          stracili kontrole nad tym co sie dzieje :))) Totalny faulstart!!
      • Gość: wazari.. komentarz za komentarz... IP: *.echostar.pl 22.04.05, 22:07
        masakra. biorac pod uwage fakt ze nie ma komu za ibeju tego zglosic, totez
        prawdopodobnie nikt sie tym nie zajmie. na allegro zaraz zdjeli by taka aukcje.
        nie no, wstyd.
        i jeszcze to menu. wchodze do samochodow osobowych, a tam model bburago 1:18
        buhahahahaha..
        wstyd.
        • Gość: siekierka Re: komentarz za komentarz... IP: *.aster.pl / *.aster.pl 22.04.05, 22:19
          Zgadzam sie z moimi przedmówcami.
          AmerykanskaArogancja.
          I tyle
      • Gość: zielona herbata Re: Parodia z ibeiem IP: *.tele2.pl 22.04.05, 22:12
        no pięknie......

...można za złocisza komentarz zanabyć...
        • Gość: CC Re: Parodia z ibeiem IP: *.choszczno.sdi.tpnet.pl 22.04.05, 22:17
          nie za złocisza ale gratis, możesz wystawić ferrari za milion i je sprzedać (oczywiście dla komentarza) i nikt za nic nie płaci tak budują sie oszuści.
          Wszystkie aukcje są darmowe w tydzień mozna mieć setki komentarzy rzeczywiście parodia :)
          • Gość: zielona herbata Re: Parodia z ibeiem IP: *.tele2.pl 22.04.05, 22:27
            ..ale za to są uczciwi....mówią że za nic nie biorą odpowiedzialnosci i spoko,
            słowa dotrzymają...:))))

......
      • Gość: pewny 2005 ale bekkkkkkkka komentarz za komentarz IP: *.mlyniec.gda.pl 22.04.05, 22:18
        ale bekkkkkkkka komentarz za komentarz
    • Gość: Czerwona Papryka Re: eBayowi - mówię mu BAY :)) IP: 62.29.152.* 22.04.05, 22:25
      Zaszaleli Amerykańscy potentaci z serwerem z 1456 roku.
      Próbowałam się zarejestrować przez cały dzień.
      W końcu udało mi się z godz. temu. Ale com się namęczyła, to niech szlag trafi!

Amerykanie myślą, że zrobili PL łachę.
      Można sprzedawać i kupować. Bauahahhahaha
      A gdzie reszta funcji i mozliwości??
      Gdzie Paypal?
      Szablony, bo nie zauważyłam?

Widać, że nie mają pojęcia jak NAS traktować!
      Myślą, że PL zarośnięta jest krzakami, a ludzie dopiero teraz
      dorobili się pierwszych komputerów.

.W.S.T.Y.D.. JeBayu EBayu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka