Dodaj do ulubionych

Który net bezprzewodowy: Orange, IPlus czy Era?

25.03.08, 22:17
Witam
Pytanie jak w temacie, tyko poprosiłbym o prostą odpowiedź. Na
kompach sie specjalnie nie znam, wymagań też wielkich nie mam:
byleby w miarę bezkonfliktowo współpracował (przy normalnym domowym
korzystaniu - przeglądanie stron i poczta). Zdaję sobie sprawę, że z
prędkościami jest różnie i nawet w różnych godzinach potrafi być
różnie. Jak jest w rzeczywiśtości? Ktoś ma porównania (albo chociaż
własne doświadczenia)?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • starveling Re: Który net bezprzewodowy: Orange, IPlus czy Er 26.03.08, 20:16
      W Poznaniu Orange (nawet na zdrapkę) + modem Merlin XU870 + 1,5 Mb/s down = bez zarzutu. Ale oczywiście wiele zależy od warunków lokalnych. Pamiętaj też, że obecnie transfer zależy nie tyle od abonamentu (opłaty), co od możliwości lokalnej sieci BTS'ów i operatora oraz od parametrów modemu.

Najlepiej byłoby, gdybyś u siebie znalazł użytkowników i sprawdził, jak chodzi I-net u różnych operatorów. Tu, na forum, przeważnie każdy będzie zachwalał swoje (chyba że nie wie, na jakich zasadach i jak działa wykupiona usługa, co w efekcie daje głosy frustratów). Ja wiem, że w Poznaniu dobrze sprawuje się też iPlus (znajoma ma i porównywałyśmy jakość usługi - transfer, sygnał, utrzymywanie połaczenia itp. - różnic nie było).
    • Gość: pan_na_włościach Re: Który net bezprzewodowy: Orange, IPlus czy Er IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.08, 13:17
      Zdecydowanie Orange. Często jeżdżę po Polsce, więc miałem okazję przekonać się jak to działa w trasie i jak do tej pory nie zdarzyło mi się, żeby nie odpalił. Z transferami wiadomo, bywa różnie, zależa od pogody i zasięgu, więc raz są lepsze raz gorsze, ale generalnie w miastach działa bez zarzutu. Poza miastami słabsze.
      Sory, że tak zachwalam akurat Orange, ale z innych operatorów nie korzystałem, wiec nie wiem jak z nimi. Z Orange tak, wiec spokojnie mogę polecic. Tylko oczywiscie sprawdz sobie najpierw zasieg.
    • Gość: Gość Re: Który net bezprzewodowy: Orange, IPlus czy Er IP: *.it-net.pl 18.04.08, 21:50
      Internet po GSM to żadna rewelacja. Radzę dobrze sprawdzić jakość usług w miejscu, w którym będziesz używał internetu.

Po pierwsze zadzwoń do BOK-u każdego z operatorów z pytaniem o zasięg w twojej okolicy. Ewentualnie sprawdz zasięg na stronach www.

Po drugie...
      Większość nowych telefonów jest wyposażona w moduł EDGE (sprawdzisz swój na GSMARENA.COM), czyli obsługuje transmisję danych umożliwiającą swobodne serfowanie po necie. Zainwestuj kilka złotych w kartę prepaidową operatora, który wg. informacji z BOK-u oferuje najlepsze usługi. Plus ma specjalną ofertę prepaidową do netu, SIMDATA. W Orange to się nazywa Orange Free na kartę. Era chyba nic podobnego nie oferuje. Taką kartę wkładasz do swojego telefonu, aparat podłączasz za pomocą kabla lub bluetoth do komputera i testujesz przez kilka dni.

Po trzecie do transmisji czasami lepsze są telefony niż karty modemowe za 1pln, np. Motorola V3xx. Jeśli będziesz kupował modem proponuję wybrać obsługujący nie tylko EDGE, ale też i 3G oraz HSDPA.

ps. Orange i Plus oferują internet na próbę. Kilka dni po złożeniu podpisu można zrezygnować z umowy bez konsekwencji, tzn. kar umownych.
      • Gość: stef Re: Który net bezprzewodowy: Orange, IPlus czy Er IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.08, 17:41
        Moi znajomi z Częstochowy mieli internet bezprzewodowy z Orange i okazało się że
        chodził bardzo wolno więc zrezygnowali z niego i zapłacili 1000 zł kary. Ja
        chciałam z Plusa (komórkę mam w Plusie), ale po nauczce moich znajomych
        zażądałam gwarancji że iplus u mnie będzie dobrze chodził (też mieszkam w
        Częstochowie tylko w innej dzielnicy niż moi znajomi), ponieważ Plus nie chciał
        mi dać gwarancji (kara też 1000 zł) zrezygnowałam. Sprawdzili mi tylko że nie ma
        u mnie tego najszybszego zasięgu. Kupiłam neostradę z liveboxem ponieważ
        chodziło mi o bezprzewodowy dostęp. Mam 1 mega i chodzi różnie. Zależy od pory i
        dnia. W weekendy najgorzej.
    • Gość: ameba555 Re: Który net bezprzewodowy: Orange, IPlus czy Er IP: *.gprs.plus.pl 02.12.08, 00:31
      witam
      mój net
      nr 1. netia kilka lat temu raczkowała ale było coraz lepiej

nr 2. neostrada po wielkich bólach i problemem z utrzymaniem linni
      (dodatkowa kasa za damski ch...)

nr 3. era i blue conect -szybki ale czasami się "przycinał"

nr 4. plus gsm IPLUS NAJWIĘKSZA PORAŻKA I MÓJ BŁĄD
      po kliknięciu na przeglądarkę (strona startowa wp.pl) najszybciej
      odpala explorer czas między 35 a 40 sekund
      transfer w pierwszym i drugim dniu sprawdzałem na www.dsl.cz
      wysył: 119kb/s odbiór: 19kb/s
      kompa mam w miarę nowego więc nie ma mowy tu o złym sprzęcie z mojej
      strony
      pozatym przez około 3-4 godziny używania netu potrafi mi zerwać
      połączenie od 3 do około 15 razy (sraczka totalna)
      dodam że 3 razy naprawiali modem w kkońcu za 4 razem dali nowy
      efekt jest trochę lepszy prędkość taka sama zrywa około 5-6 razy
      dziennie połączenie zasięg jest ok mam zawsze fuul
      mieszkam w dużym mieście więc nie mam problemów i mam każdy możliwy
      rodzaj zasięgu .
      ustawienia kompa już przez telefom zmieniali mi 3 razy i dalej dupa
      na maxa
      zapomniałem dodać że w trakcie napraw modemu okres około 3,5
      miesiąca nie miałem modemu zastępczego no ale rachunki trzeba płacić
      sumienie ( oczywiście reklamacji operator nie uwzględnił do dziś
      tak więc podsumowując jeśli musisz mieć neta stacjonarnego wybieraj
      operatora kablówki
      jeśli nie możesz pozostaje neostrada i hamy w BOK
      mobilny net hm... chyba era jest najlepsza (z orange nie spróbuje
      miałem sporo kłopotu z telefonem więc mam uprzedzenie
      IPLUS zdecydowanie polecam :D ale MOJEMU WROGOWI :D
      na szczęście w lutym kończy mi się umowa z iplusam ....więc chyba
      pora na play-a

pozdrawiam wszystkich którzy poświęcili troszkę czasu na
      przeczytanie tych moich wypocin jak ktoś chce to chętnie mu wyślę
      screny z transferami po rozpoczęciu nowego miesiąca i po
      przekroczeniu transferu nawet nie pisze ile bo zawał na dwie komory
      murowany :D
      chętni na screnny pisać do mnie ameba555@wp.pl

na koniec mój ranking

!. play ( bo nie znam i biorę pod koniec grudnia)
      2. era (trochę cena za modem odstrasza ale warto)
      3. pozostaje orange
      4. net w komórce z play-a :D trzeba jakoś trawiana i ogame odpalać
      w pracy :P
      5 iplus (bo są wspaniali cudowni itp.
      święta się zbliżają więc niech zamykają moją listę

pozdrawiam wszystkich

janusz
      • Gość: stary Re: Który net bezprzewodowy: Orange, IPlus czy Er IP: 83.220.123.* 20.12.08, 21:49
        Na pytanie:Który net bezprzewodowy: Orange, IPlus czy Era?,odpowiedź zależy od pewnych kryteriów:
        1.zasięg - to najważniejsze(bez tego nie zadziała)i tu jak wiadomo,nie można mieć wszystkiego w życiu tak samo nie wszędzie można mieć zasięg;
        2.warunki finansowe - czyli cena usługi(ważne),po drugie czy domownicy ,znajomi ,rodzina korzysta z tej samej sieci kom.(ważne ponieważ swoją kartę można włożyć do telefonu i będzie on nam służył jako nasz telefon kontaktowy i jednocześnie modem do neta,odpada więc jeden abonament lub prepaid a wiemy ze to koszty:)i mamy neta w komórce stale ze sobą a ta sama sieć - niższe ceny.
        Należy pamiętać,że net bezprzewodowy (komórkowy) to najwspanialsze rozwiązanie jakie mamy do dyspozycji lecz moim zdaniem powinno być tym super dodatkiem do posiadanego stacjonarnego internetu i stosowane w warunkach mobilnych lub w sytuacjach awaryjnych kiedy net stacjonarny pada i pozostaje nam co najmniej nerwowa atmosfera:).Aby mieć tak dobrze,trzeba znaleźć też optymalne rozwiązanie -znowu dwa kryteria dostępność usług oraz ekonomia:).
        Techniczne rozwiązania na pewno są podobne we wszystkich wspomnianych firmach,ceny się różnią a każdy odbiorca posiada indywidualne możliwości,które powinien rzetelnie przemyśleć zanim podejmie decyzję.Moje rozwiązanie? :) Proszę:ERA
        1.blueconnect 39 ,(karta w telefonie)
        2.ERA internet stacjonarny 1M ( plus plan socjalny w TP)
        3.ERA domowa(stacjonarny z którym można biegać po mieście)
        pozdrawiam i Wesołych Świąt a w Nowym Roku nowych trafnych decyzji:).
    • Gość: użytkownik Re: Który net bezprzewodowy: Orange, IPlus czy Er IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 30.04.09, 22:53
      chcialbym przestrzec wszystkich ludzi ktorzy maja zamiar zakupic bezprzewodowy
      internet w erze bo to najgorsze gowno jakie kiedykolwiek widzialem!!!!mam u nich
      internet juz rok i to jest poprostu totalna porazka,strony otwieraja sie po
      kilka minut,niewiadomo czemu.przez pierwsze 3 dni od terminu rozliczeniowego
      jest ok i pozniej nagle internet ni z tego ni z owego ''zamula sie'' i tak juz
      zostaje do konca miesiaca;| era internet to
      shit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • lemari Re: Który net bezprzewodowy: Orange, IPlus czy Er 30.04.09, 23:51
        Gość portalu: użytkownik napisał(a):
        przez pierwsze 3 dni od terminu rozliczeniowego
        > jest ok i pozniej nagle internet ni z tego ni z owego ''zamula sie'' i tak juz
        > zostaje do konca miesiaca;|
        a "użytkownik" czytał umowę? jaki masz limit danych? np.1GB to SUMA pobieranych i odbieranych danych. Po przekroczeniu owego limitu nakładają "lejek" 56kb i... strony wczytują się w nieskończoność.
        Przy takim internecie należy pamiętać o aktualizacjach (oprogramowania i systemu) Te odbierane dane też są wliczane do limitu. A potem lejek...
    • Gość: Oszukany klient Re: Który net bezprzewodowy: Orange, IPlus czy Er IP: *.146.92.26.nat.umts.dynamic.eranet.pl 27.02.10, 18:24
      OTO wielka przestroga dla tych którzy chcą brać internet bezprzewodowy
      Nigdyyyyyyyyyyy nie bierzcie internetu z ERY!!!!!
      Bo wkopiecie się w wielkie bagnooooo tak jak ja wziąłem umowe na 2 lata, modem
      który mniał według ery 7,2 mb/s, w punkcie sprzedaży powiedziano mnie że
      najmniej to będe miał 1mb/s, a ja mam 236kb/s i to jeszcze z limitem 500mb
      WYSTARCZY ŻE PRZEZ 10 DNI BĘDZIECIE UŻYWAĆ NETA TYLKO DO stron WWW to transwer
      spadnie do 2kb/s.
      NIGDY NIE BRAĆ INTERNETU Z
      ERY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: maggi Re: Który net bezprzewodowy: Orange, IPlus czy Er IP: *.satfilm.net.pl 01.05.10, 22:54
        od 10 miesięcy mam PLAY jako abonent 10 GB za 45zł. Plusy: działa -
        pozwala na ogladanie filmów w godz. od 14,30 do 18,30, pozwala na
        ściąganie filmów w czasie 4godzin w godzinach jak wyżej, bez
        problemu GG,, poczta i proste gierki. Minusy : niespodziewanie
        przerywa połączenie czasem pozwala je natychmiast przywrócic często
        trzeba wielu prób z odłączaniem modemu włącznie aby odzyskac dostęp
        do netu, przegladanie "muzodajni"tj.czekanie na załadowanie kolejnej
        strony -trwa wieki ,po godzinie 19 olądanie filmów czy ściąganie
        czegokolwiek jest prawie niemożliwe. Jako jedyna alternatywa dla
        internetu kablowego nie jest najgorszy ale znalezienie czegoś w
        sieci zajmuje dużo więcej czasu
    • Gość: Karolina Re: Który net bezprzewodowy: Orange, IPlus czy Er IP: 80.48.174.* 07.01.11, 12:13
      Definitywnie odradzam IPlus. Podpisałam umowę mniej więcej rok temu, skorzystałam z internetu może 3 razy, później zaczęły się problemy z zasięgiem z połączeniem w rezultacie nie nadaje się do użytku, po wielokroć sprawa była zgłaszana do operatora ale nie przyniosło to poprawy. Haczyk jest taki że do końca lipca muszę go spłacać w innym wypadku 800zł kary. Nie polecam
      • eustachyxxx Re: Który net bezprzewodowy: Orange, IPlus czy Er 07.01.11, 16:31
        Może jesteś na granicy zasięgu przekaźnika, wtedy nawet od pogody może zależeć czy będzie transmisja czy nie. Albo od tego czy modem jest przy oknie czy w głębi pokoju. Przed zawieraniem umowy najlepiej kupić starter operatora z którego chce się korzystać i sprawdzać czy wszystko jest OK. Lepiej stracić kilka złotych na starter niż potem przez rok albo dwa płacić za coś z czego się nie da korzystać.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka