Dodaj do ulubionych

10 najlepszych aplikacji dla miłośników fotografii

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.08, 18:02
Ja używam XnView. Przeglądarka zdjęć do każdego formatu, po polsku... Naprawdę
super.

www.xnview.com
Obserwuj wątek
      • Gość: mileyski no przecież nie można być takim ignorantem IP: *.toya.net.pl 05.07.08, 11:19
        Artykuł w większości poprawny, ale co jest w tych ludziach, że wszędzie, gdzie tylko mogą wypisują bzdurną formułkę, mówiącą o tym, że "gimp może śmiało konkurować z Photoshopem". To jest tak, jakby ktoś facetom z Adobe, robiącym najlepsze na świecie programy bez przerwy, bez dania racji, dawał po gębie. Autor nie ma widocznie pojęcia o czym pisze, lepiej więc byłoby, gdyby ograniczył się do przedstawienia programu i oszczędził sobie porównań (zapewne nie jest grafikiem).
        Działa to jak kamyk wzniecający lawinę i w kazdym momencie wykorzystuje tego rodzaju bzdury sekciarski odłam uzytkowników wiadomego, nie-windowsowego systemu, który w swym religijnym zapale juz nazbyt często przedstawia gimpa jako juz nie "odpowiednik", ale coś, co photoshopa zostawia daleko w tyle.
        To tak jak z maluchem i mercedesem. Obydwa to samochody. I na tym porównania nalezałoby zakończyć.
        I wkurza mnie to osobiście. Bo nie po to wydaję kupę kasy na to, co w oprogramowaniu graficznym najlepsze, by ze spokojem przełykać takie bzdury.
        Żeby była jasność - nie mam nic do gimpa, sam kiedyś używałem. Sprzeciwiam się jedynie dyletanckim wypowiedziom, które mieszają ludziom w głowach.
          • Gość: Iks Re: no przecież nie można być takim ignorantem IP: *.acn.waw.pl 10.07.08, 08:22
            > Oczywiście, że może. Dla użytkownika liczą się tylko te opcje z
            > których korzysta i skoro Gimp je ma to jak najbardziej konkuruje z
            > Photoshopem.

Idąc tym tokiem rozumowania - Paint tez może konkurować z Photoshopem bo
            niektórym wystarcza.

> Co mnie obchodzi jakiś CMYK jak chce sobie zrobić grafikę na
            > stronę lub poobrabiać zdjęcia.

To rób. Porównanie programów polega na porównaniu funkcji i możliwości
            obiektywnie a nie tego co komu potrzeba. W tej kwestii gimp jest daleko za
            photoshopem. I nawet nie chodzi tu o cmyk.
        • Gość: mm Re: no przecież nie można być takim ignorantem IP: 149.156.67.* 10.07.08, 08:14
          To tylko narzędzie ... liczy się efekt... i nie ma co porównywać płatnego Photoshopa do darmowego programu jakim jest GIMP bo to zupełnie inna liga.
          Ja tam nie wdaję się w dyskusję co lepsze, wiem jedno - dobry grafik i w GIMPie zdziała cuda, bez narzekania jaki to darmowy syf, a kiepski spartoli pracę w Photoshopie aż miło. Wszystko zależy od osoby, która z tych programów korzysta.
            • hrabia.mileyski Re: no przecież nie można być takim ignorantem 10.07.08, 11:13
              Nie w tym rzecz, aby sie licytować co kto potrafi i za pomocą jakiego programu.
              Chodzi mi o to, by nie powtarzać bzdurnych porównań. Tworzy to sytuację, w
              której dochodzi do idiotycznych przekłamań i zrównywania nieba i ziemi.
              Gdyby obydwa programy były porównywalne, to jasne jest, że nie szarpałbym
              budżetu, by kupować drogie oprogramowanie. Wystarczyłby przecież darmowy
              "odpowiednik", czyż nie?
      • Gość: ycbo Re: 10 najlepszych aplikacji dla miłośników fotog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.08, 17:15
        Drugim produktem wartym uwagi jest oczywiście GIMP, który może
        zadowolić nawet zawodowców. Lista możliwości programu jest bardzo
        długa, co czyni z GIMP-a świetne narzędzie dla tych, którzy chcą
        bezpłatnie skorzystać z programu, który może śmiało konkurować z
        Photoshopem, mimo iż jest całkowicie darmowy.

Czy ja nie potrafię zrozumieć prostego tekstu = nigdzie nie znajduję
        stwierdzenia że jest taki sam lub lepszy.
        Poprostu może konkurować bo dla pospolitego użytkownika wystarcza w
        zupełności i on wykorzystuje GIMP-a w 10% a to czyni zakup innego
        programu bezzasadnym, fachowcy potrafia zrobić nim bardzo dużo bo
        widziałem profesjonalną prezentację.
        Konkurować nie znaczy wygrywać ani nawet równac się, GIMP wygrywa
        natomiast stosunkiem możliwości do ceny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka