Dodaj do ulubionych

Vista najmniej popularnym systemem wśród Windowsów

IP: 212.67.149.* 06.02.09, 16:48
No czemu tu się dziwić... systemy Małegomiekkiego nie robią już na nikim
żadnego wrażenia...:-(( a Vista to totalny niewypał pod każdym względem...
szkoda nawet gadać...
Obserwuj wątek
      • Gość: krm Re: Vista najmniej popularnym systemem wśród Wind IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.09, 12:56
        cos te badania im nie wyszły, może wśród firm, a te wiadomo, ze niechetnie
        przechodza zmiany,
        według statystyk stron www, którymi administruję (po kilkanascie tysięcy
        odwiedzin dziennie):

lp system użytkownicy
        1 Windows XP 84.657%
        2 Windows Vista 11.561%
        3 Windows 2000 1.482%
        4 Windows 98 1.424%
        5 Linux 52 0.334%
        6 Windows 2003 Server 0.193%
        7 Windows ME 0.18%
        8 Windows NT 0.09%
        9 MacOS X 0.058%
        10 Windows 95 0.02%
        11 SunOS 0.007%

i wygląda to zupełnie inaczej, zwłaszcza jeśli chodzi o pozycje Visty i 2000
        oraz Linuksa i MacOS, skąd oni brali te dane

a co do jakości Visty, niech ktoś zanim zacznie krytykować najpierw sobie to
        zainstaluje na współczesnym sprzęcie nie na złomie z przed 5 lat
        • Gość: tomek Re: Vista najmniej popularnym systemem wśród Wind IP: *.chello.pl 07.02.09, 12:59
          > a co do jakości Visty, niech ktoś zanim zacznie krytykować najpierw sobie to
          > zainstaluje na współczesnym sprzęcie nie na złomie z przed 5 lat

Dokładnie, jak ktoś posiada biedny komputer z hipermarketu to niech instaluje system operacyjny sprzed 6 lat. To raczej obrazuje jakość sprzętu z mediamarktu, ale najłatwiej jest zwalić na microsoft.

Jakimś cudem gdy ktoś usiłuje grać w najnowszą grę na słabym sprzęcie, to nie zrzuca niegrywalności na grę, tylko ma świadomość ze posaida złom. Z systemem operacyjnym jest podobnie.

• Gość: cat jak ktoś jest pryszczatym onanistą IP: *.kimsufi.com 07.02.09, 13:29
            Gość portalu: tomek napisał(a):
            > Dokładnie, jak ktoś posiada biedny komputer z hipermarketu to
            > niech instaluje system operacyjny sprzed 6 lat.

jak ktoś jest pryszczatym onanistą, chcącym pochwalić się przed kumplami, nowymi
            kolorowymi ikonkami, niech instaluje system pełen nic nie wnoszących,
            zasobożernych wodotrysków.
            • Gość: kretek_bladzi Re: jak ktoś jest pryszczatym onanistą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.09, 00:17
              Gość portalu: cat napisał(a):

> Gość portalu: tomek napisał(a):
              > > Dokładnie, jak ktoś posiada biedny komputer z hipermarketu to
              > > niech instaluje system operacyjny sprzed 6 lat.
              >
              > jak ktoś jest pryszczatym onanistą, chcącym pochwalić się przed kumplami, nowym
              > i
              > kolorowymi ikonkami, niech instaluje system pełen nic nie wnoszących,
              > zasobożernych wodotrysków.

Jeśli ktoś nie wie co pisze, to lepeij niech się onanizuje.
          • kat.2 Re: Vista najmniej popularnym systemem wśród Wind 07.02.09, 14:53
            nie wiem ile masz lat! Problem że jeżeli chodzi o gry to może i racja- ważna
            pamięc RAM, mocna karta ale... akrtykuł dotyczy firm. Już widzę jak większość aż
            przebiera nogami aby wymienić sprzęt by jakiś gó...erz mógł w wolnych chwilach
            pograć. Komputer w firmach ma służyć do pracy. Dlatego wiele firm, dla
            poważniejszych prac używa jabłuszko. Zresztą system oparty na unixie. Jedyny
            dobry windows to 2000. Reszta to tandeta i kicz rozprowadzana dzięki pracy
            marketingowców z MS. Zresztą chylę czoło przed ich pracą. Vistę miałem wgraną w
            laptopie. Mimo że "zgodne z Vista" praca laptopa to była tragedia! Wolny,
            zabierał całą pamięć, wymagał ciągłej pracy bo zawsze coś poprawiał i skanował.
            Zresztą właśnie Vista wpędziła mnie w SUSE i dzięki jej za to!
            • Gość: xxx Re: Vista najmniej popularnym systemem wśród Wind IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.09, 15:04
              kat.2 napisał:

> nie wiem ile masz lat!

ja tez nie wiem ile masz lat, ale gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie to byś wywalił viste z syfem od producenta laptopa i zainstalowała gołą na tym samy numerze seryjnym, wtedy bys sie przekonał, jakiego dostaje kopa, że po starcie zamiast 1,5GB RAM Vista zabiera 700MB, może i dużo, ale zauważcie, że w laptopach standardem stało sie juz 3GB RAM,

nie wiem co ci ciagle skanowało ale raczej nie vista tylko penie jakiś syfny anty vir albo firewool
              • Gość: Kain W życiu nie widziałeś laptopa chyba IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.09, 17:45
                Gucio da Ci taka instalacja, bo windows od producenta jest "docięty" do
                konkretnego laptopa. Więc na dzień dobry powiedz "pa pa" wszystkim skrótom
                klawiszowym typu Fn+cośtam, dodatkowym przyciskom na obudowie a jak dobrze
                pójdzie to i karcie dźwiękowej albo sieciowej. I życzę powodzenia w szukaniu
                sterowników w internecie na kompie bez sieciówki (bo mało kto ma dom zastawiony
                komputerami).
                  • cwancyk1 Re: W życiu nie widziałeś laptopa chyba 07.02.09, 19:51
                    Rezygnacja ze standardowego odtworzenia systemu (czyt. instalacji
                    całego crapware, które temu towarzyszy) kończy się na przeciętnym
                    notebooku polowaniem na stery, które niby są, ale ich nie ma (czyt.
                    są niedostępne bez udziału instalatora producenta lapa). I kółko się
                    zamyka. Próba instalacji XP'ka to horror już na poziomie sterów do
                    podstawowych układów płyty. Albo więc godzisz się na Głupiego Jasia
                    z fabryczną Vistą albo masz zabawę lepszą niż kompilowanie jądra w
                    Linuksie. W sumie da się zrobić, ale nie każdy jest hydraulikiem,
                    który taką rurę odetka.
                • Gość: qaz Re: W życiu nie widziałeś laptopa chyba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.09, 21:29
                  Gość portalu: Kain napisał(a):

> Gucio da Ci taka instalacja, bo windows od producenta jest "docięty" do
                  > konkretnego laptopa. Więc na dzień dobry powiedz "pa pa" wszystkim skrótom
                  > klawiszowym typu Fn+cośtam, dodatkowym przyciskom na obudowie a jak dobrze
                  > pójdzie to i karcie dźwiękowej albo sieciowej. I życzę powodzenia w szukaniu
                  > sterowników w internecie na kompie bez sieciówki (bo mało kto ma dom zastawiony
                  > komputerami).

a miales kiedys takiego laptopa?
                  wiesz co producenci tam wgrywaja?
                  antyvir, firewall, sterowniki do wszystkiego ze swoim logiem, demo gier, demo office i masę innych rzeczy, po instalacji ściągasz tylko to co potrzebne, i to niekoniecznie ze strony producenta laptopa, do sieci bezprzeodowej np. ze strony intela, do grafiki z nVidii, zreszta wszystko jest tez na stronie producenta, tylko wtedy instalujesz to jest ci potrzebne bez dodatkowgo gówna
                  • Gość: Zenio Re: W życiu nie widziałeś laptopa chyba IP: *.acn.waw.pl 08.02.09, 06:05
                    > wiesz co producenci tam wgrywaja?
                    > antyvir, firewall, sterowniki do wszystkiego ze swoim logiem, demo gier, demo o
                    > ffice i masę innych rzeczy, po instalacji ściągasz tylko to co potrzebne,

A słyszałeś o czymś takim jak odinstalowywanie?
                    To taka magiczna czynność która pozwala sie pozbyć tych antywirów, firewall'i i
                    całego badziewia którym "uszczęśliwia" nas producent. Jest to o tyle lepsze od
                    nowego systemu ze w razie jak byśmy chcieli cos z tego "badziewia" sobie
                    zostawić to możemy.
              • Gość: kretek_bladzi Re: Vista najmniej popularnym systemem wśród Wind IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.09, 00:24

Gość portalu: xxx napisał(a):

> kat.2 napisał:
                >
                > > nie wiem ile masz lat!
                >
                > ja tez nie wiem ile masz lat, ale gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie to byś wywal
                > ił viste z syfem od producenta laptopa i zainstalowała gołą na tym samy numerze
                > seryjnym, wtedy bys sie przekonał, jakiego dostaje kopa, że po starcie zamiast
                > 1,5GB RAM Vista zabiera 700MB, może i dużo, ale zauważcie, że w laptopach stan
                > dardem stało sie juz 3GB RAM,
                >
                > nie wiem co ci ciagle skanowało ale raczej nie vista tylko penie jakiś syfny an
                > ty vir albo firewool

Vista ma to do siebie, że bez względu na to ile masz RAM zawsze korzysta z co
                najmniej jego połowy. I dobrze, bo w szybkiej pamięci ma to, z czego
                najczęściej korzustasz dostępne od razu. To duży plus dla M$. Co do ciągłego
                skanowania, to też duzy plus dla visty - komputer wiele zabiegów konserwacyjnych
                automatycznie wykonuje w czasie krótkiej nawet bezczynności. Wystarczy leeki
                ruch myszą i te "dziwne skanowania" od razu zanikają
          • Gość: wojciech Re: Vista najmniej popularnym systemem wśród Wind IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.02.09, 11:04
            Główny problem Visty to nie same wodotryski, ale to, że domyślnie wszystko jest
            gdzie indziej niż w takim XP. Ja się pytam, na ch.. mam się męczyć i szukać i
            zmieniać? To tak jakby mi ktoś poprzestawiał w domu kwiatki, ciapcie, książki,
            itp. itd... Co to wnosi!? I nie chrzańcie mi o ergonomii... Podstawową rzeczą
            jak się robi jakiś nowy soft to dostosowanie układu do przyzwyczajeń użytkownika.
        • rorio2 Re: co robic?? 07.02.09, 19:59
          Gość portalu: pedro napisał(a):

> wlasnie ME byl dopiero szajsem, takim szajsem ze go juz nikt nie wlicza nawet.
          > Co robic teraz jak sie ma laptop z Vista czekac na 7 czy wracac do dobrego XP?
          > ?
          Proponuję przeczekać na xp.
      • Gość: wojtek Re: Ja używam Vistę i bardzo sobie ja chwalę. IP: *.eastwest.com.pl 07.02.09, 15:43
        czy ta wersja windows nie ma już problemów z dwoma równolegle zalogowanymi
        użytkownikami?
        czy lepiej zarządza pamięcią?
        czy potrafi wyłączyć błędnie działający sterownik, czy dalej wywala BSOD-a?
        czy system wspiera procesory ARM?
        czy system jest już skalowalny (tzn czy potrafi dopasować się do klasy sprzętu
        na jakim pracuje, czy wymaga aby sprzęt dostosował się do niej)?
        czy usunięto już DRM?
        czy mogę odpalać już na niej programy zgodne z POSIX? (poza konsolowymi)
        czy można już konfigurować system z dowolnego, wybranego przeze mnie shella?
        czy mogę planować DOWOLNE zadania wprzód (np niech komputer się wyłączy po
        pobraniu pliku - po co ma grzać się całą noc) ?
        czy mogę już wykonywać zadania administracyjne dla systemu z poziomu ssh?
        czy mogę swobodnie usuwać i dodawać składniki systemu?
        czy wreszcie będzie to profesjonalny system dla zaawnasnowanego użytkownika?
        • go_bsh Re: Ja używam Vistę i bardzo sobie ja chwalę. 07.02.09, 16:56
          czy ta wersja windows nie ma już problemów z dwoma równolegle
          zalogowanymiużytkownikami?

>> na serii NT nigdy z tym nie było problemów

czy lepiej zarządza pamięcią?

>> co oznacza lepiej? wg. mnie Vista nie ma z tym żadnych problemów
          robi to lepiej niż XP lub OpenSuse 10.0

czy potrafi wyłączyć błędnie działający sterownik, czy dalej wywala
          BSOD-a?

>> to jest problem o wiele bardziej skomplikowany. Niektórych rzeczy
          po prostu nie da się zidentyfikować - czasem dostaje się kernel
          panic.

czy system wspiera procesory ARM?

>> a ile komputerów klasy PC jest w pełni zbudowanych na tych
          prockach? Dla serwerów jest Windows HPC, który chyba obsługuje lub
          ma obsługiwać...

czy system jest już skalowalny (tzn czy potrafi dopasować się do
          klasy sprzętu
          na jakim pracuje, czy wymaga aby sprzęt dostosował się do niej)?

>> vista jest adresowana do nowych rozwiązań, które in natura
          powinny mieć odpowiednie zasoby.

czy usunięto już DRM?

>> DRM jest w orbicie zainteresowań zbyt wielu korporacji, więc
          trudno znaleźć komercyjny system dla desktopów, który by nie miał
          zaimplementowanego. Twoje pytanie sugeruje, że masz zamiar używać
          nielicencjonowane kopie filmów i muzyki - choć nie jest to wsazane
          to jest to możliwe.

czy mogę odpalać już na niej programy zgodne z POSIX? (poza
          konsolowymi)
          czy można już konfigurować system z dowolnego, wybranego przeze mnie
          shella?

>> shell - jest jeden Power Shell oraz CYGWIN, czyli emulacja tego
          czego Ty oczekujesz. Jest podsystem POSIX dla tego typu zadań (ale
          to jest cecha całej linii NT).

czy mogę planować DOWOLNE zadania wprzód (np niech komputer się
          wyłączy po
          pobraniu pliku - po co ma grzać się całą noc) ?

>> nie widzę przeszkód

czy mogę już wykonywać zadania administracyjne dla systemu z poziomu
          ssh?

>> hmm nie próbowałem, bo nie miałem takiej potrzeby. Wiem, że można
          się podłączyć zdalnie MMC, RemoteDesktop, nie ma problemu z VPNami a
          więcej mi nie było potrzebne.

czy mogę swobodnie usuwać i dodawać składniki systemu?

>> lol - nie nie można to konglomerat!! Takie rzeczy już można było
          od Win95

czy wreszcie będzie to profesjonalny system dla zaawnasnowanego
          użytkownika?

>> nie rozumiem pytania. Windows NT od początku był systemem dla
          profesjonalnych zastosowań o czym świadczy jego popularność wśród
          użytkowników korporacyjnych.

Drogi Wojtku!
          Twoje pytania są z natury nastawione na NIE. Założę się, że z
          pewnością uważasz systemy *nix za jedyne prawdziwe
          i "profesjonalne". Otóż żeby nie było tak łatwo powiem Ci, że Świat
          systemów jest heterogeniczny - może spotkać Linuxy, Unixy, Windowsy
          i jeszcze inne, w różnych architekturach sprzętowych i systemowych.
          Więc nie ma co się obruszać na Windows.
          • Gość: Romano74 Dla mine jesteś wielki jak VISTA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.09, 19:43
            I takich userów nam potrzeba. Sam kończyłem asministrowanie systemami komputerowymi i jako "fachowiec" oceniam VISTĘ na 4+ (moja subiektywna ocena). Odpowiedzi, które udzieliłeś są zgodne z filozofią ostatniego pytania: czy VISTA jest profesjanalnym systemem. Na to pytanie zawsze odpowiadam, że TAK, tylko profesjonalnych użytkowników brakuje (tych do grania w gry jest niestety zbyt wielu by móc docenić walory PROFESJONALNEGO oprogramowania!!!
            • Gość: Juzek Re: Dla mine jesteś wielki jak VISTA IP: 194.183.33.* 07.02.09, 23:19
              A ja się zapytam - co jest lepszego w Viście niż w dobrze
              zarządzanym, korporacyjnym, domenowym XP, gdzie userzy nie mają
              standardowo praw admina?

Bo ja nie widzę tam nic, co by mi pomogło administrować tymi 5000
              kompów, które mam pod opieką. Poza tym biorąc pod uwagę czas życia
              komputera w firmie, to dopiero za jakiś czas będziemy mieli
              wszystkie komputery, które by ją udźwignęły.

I jeszcze jeden aspekt - oprogramowanie - mamy sporo własnego
              oprogramowania, które może sprawiać problemy na innym systemie.

Działy developerskie nie mogą robić testów na dwóch systemach, bo by
              to kosztowało 2x drożej - stąd przejście z 2000 na XP musiało odbyć
              się w 1 miesiąc na 5000 kompów. Podobnie musi być z Vistą, a na
              razie sprzęt jest jeszcze za słaby.
    • Gość: Chris Vista i jej czarny PR IP: *.elknet.pl 07.02.09, 12:55
      Vista od początku miała czarne recenzje opinie, oceny. Każdy kto pracuje na tym
      systemie i na nowoczesnym (XXI-wiecznym) komputerze wie, że to normalny,
      stabilny, dobry system.
      Jeżeli chodzi o przedsiębiorców to LOGICZNE, że nie będą wyrzucać XP-ka z
      komputerów na których chodzi bez problemów i wydawać forsę na VISTĘ bo byłoby to
      nieekonomiczne i głupie (a do tego szkolenie pań sekretarek i kadrowych...,
      które już jako tako radzą sobie z tym XP-kiem po tych kilkunastu latach).
      • Gość: Zenio Re: Vista i jej czarny PR IP: *.acn.waw.pl 07.02.09, 16:13
        > Vista od początku miała czarne recenzje opinie, oceny. Każdy kto pracuje na tym
        > systemie i na nowoczesnym (XXI-wiecznym) komputerze wie, że to normalny,
        > stabilny, dobry system.

Problem polega na tym ze jest troszkę mniej "stabilny i dobry" niż XP. Który
        dodatkowo chodzi dobrze również na starszych komputerach.
    • Gość: bazzyl Re: Vista najmniej popularnym systemem wśród Wind IP: 212.160.172.* 07.02.09, 13:05
      Ja was kompletnie nie rozumiem, próbowałem działac na Linuxie, były
      problemy ze sterownikami, tydzień walczyłem żeby zainstalować głupi
      modem i nic z tego, poszło w końcu na innej dystrybucji gdy
      przeczesałem wszystkie możliwe fora ale co sie nerwów najadłem to
      nie wspomnę. Linux jest pewnie dobrym systemem, ale nie dla kogoś
      kto od czasów 3.11 pracuje na Windzie. A Vistę mam od października
      2007 r., nie reinstalowałem systemu od tego momentu i chodzi jak
      zaraz po instalacji. Żadnego wieszania się systemu, nie mam
      problemów z programami, wszystko chodzi cacy, jestem bardziej
      zadowolony niż z XP, którego wcześniej miałem parę lat. Mój kumpel
      tak samo pracuje na Viście, na początku się dziwnie zachowywała ale
      tylko do instalacji SP1. Teraz też nie narzeka. Dla mnie to
      dotychczas najlepszy system na jakim pracowałem. Mówię tu z punktu
      widzenia zwykłego użytkownika, nie obchodzi mnie że XP chodziłoby na
      tym samym komputerze szybciej, mam odpowiednio mocny sprzęt żeby
      Vistę udźwignąć, nie brałbym się za jej instalacje na słabym
      pececie. Vista jest wygodniejsza i bardziej stabilna. Dziwi mnie, że
      system jest krytykowany przez taką liczbę użytkowników skoro jest
      tak mało popularny, czy wszyscy krytycy korzystali z tego systemu???
        • Gość: bazzyl Re: Vista najmniej popularnym systemem wśród Wind IP: 212.160.172.* 07.02.09, 13:23
          Nie no faktycznie przekonałeś mnie teraz że linux jest lepszy...
          usuwam Vistę. A poważnie to nie jest problemem instalacja Linuxa,
          która jest obecnie tak samo prosta jak Windy. Chyba nie czytałeś co
          napisałem. Nie ma też problemu aby nauczyć się obsługi Linuxa. Tylko
          po co? Mam tracić czas na szukanie sposobu na instalację modemu,
          który pod Vistą instaluję dwoma kliknięciami myszy? To sorry, ale
          mam lepsze zajęcia.
        • Gość: Jurek Re: Vista najmniej popularnym systemem wśród Wind IP: 67.159.44.* 07.02.09, 13:36
          Mam kolegę, linuksiarza. Wszystkich przekonuje o wyższości swego systemu. Jeździ
          też polonezem (szczerze powiedziawszy - nie dziwota). I również przekonuje
          wszystkich o jego wyższości:
          1. Jego polonez jest szybszy od mojego A6, on to wie, bo kiedyś objechał
          Ferrari. Jak mu kiedyś powiedziałem, że kiedyś jeździłem przecież polonezem i
          wiem, jaki to muł - on na to, że nie potrafię jeździć.
          2. Jego polonez jest bardziej pakowny od Berlingo mojego kolegi. On wie, bo
          kiedyś zapakował więcej niż na pakę Stara. Kiedy mówię mu, że Polonez jak na
          auto tej wielkości ma żenująco mały bagażnik odpowiada, że nie umiem pakować.
          3. Jego polonezem łatwiej się parkuje, niż Smartem mojej koleżanki. Oczywiście
          ma wersję bez wspomagania. Jak mu mówię, że polonezem się beznadziejnie parkuje,
          to twierdzi, że ja nie umiem parkować.
          4. Jego polonez jest najprostszy w naprawie. Jak mu mówię, że polonez psuł mi
          się co chwila, a moje Audi jeździ bezawaryjnie, to mówi, że nie umiem jeździć
          swoim Audi, bo prawidłowo eksploatowany samochód musi się psuć. Bez przerwy.
          • Gość: gość O to to, śmiesznie go znokautowałeś.. IP: *.ists.pl 07.02.09, 13:48
            Ja bym jeszcze dodał, że przejdę na linuxa, czemu nie. Ale niech kolega
            zachęcający napisze kod, który umożliwi mi korzystanie na linuksie ze WSZYSTKICH
            moich programów które działają na windowsach. A ponadto sterowniki do urządzeń.
            Bo jak nie, to po co instalować coś, na czym nic nie idzie... Tacy głupi, to my
            na razie jeszcze nie jesteśmy.
            • Gość: Haxor Re: O to to, śmiesznie go znokautowałeś.. IP: *.tbcn.telia.com 07.02.09, 14:01
              Jesli sie oczekujesz mozliwosci istalacji np Photoshop na Linuxie, to proponuje
              napisz list z prosba do Adobe. Ludzie, jestecie nierealni. Polskie pojecie - Ma
              byc za darmo, i umozliwiac obsluge WSZYSTKICH "moich programow", hahaha. Sam
              sobie napisz kod. W Linuxie nikt ci nie zabrania.

A jak juz napiszesz do Adobe, to skontaktuj sie z VW i zapytaj sie dlaczego twoj
              Golf z silnikiem diesla nie moze jechac na benzynie. Powiedz ze my Polacy tacy
              glupi jeszcze nie jestesmy ze bedziemy kupowac diesle co na benzyne nie moga
              jezdzic. :)
          • Gość: Haxor Re: Vista najmniej popularnym systemem wśród Wind IP: *.tbcn.telia.com 07.02.09, 13:53
            Zenujaca riposta z twojej strony.
            Kazdy niech uzywa na co go stac. Wiekszosc ludzi w Polsce jednak nie stac na
            Windows, dlatego jada na nieleganym oprogramowianiu. :)

Niestety jesli ktos sie "meczy" nad Linuxem czy BSD to ma male pojecie o tych
            systemach. Tlumaczenie ze sie nie ma "czasu" na nauke, no coz... Pozostaje
            legalna kopia Windows, tylko z doswiadczenia wiem ze takim osobnikom rowniez
            "nie chce sie" placic za Windows, bo przeciez mozna sciagnac torrenta.
          • Gość: lustro bezsensu Re: Vista najmniej popularnym systemem wśród Wind IP: *.eastwest.com.pl 07.02.09, 15:19
            Mam kolegę, windowsiarza. Wszystkich przekonuje o wyższości swego systemu. Jeździ
            też polonezem (szczerze powiedziawszy - nie dziwota). I również przekonuje
            wszystkich o jego wyższości:
            1. Jego polonez jest szybszy od mojego A6, on to wie, bo kiedyś objechał
            Ferrari. Jak mu kiedyś powiedziałem, że kiedyś jeździłem przecież polonezem i
            wiem, jaki to muł - on na to, że nie potrafię jeździć.
            2. Jego polonez jest bardziej pakowny od Berlingo mojego kolegi. On wie, bo
            kiedyś zapakował więcej niż na pakę Stara. Kiedy mówię mu, że Polonez jak na
            auto tej wielkości ma żenująco mały bagażnik odpowiada, że nie umiem pakować.
            3. Jego polonezem łatwiej się parkuje, niż Smartem mojej koleżanki. Oczywiście
            ma wersję bez wspomagania. Jak mu mówię, że polonezem się beznadziejnie parkuje,
            to twierdzi, że ja nie umiem parkować.
            4. Jego polonez jest najprostszy w naprawie. Jak mu mówię, że polonez psuł mi
            się co chwila, a moje Audi jeździ bezawaryjnie, to mówi, że nie umiem jeździć
            swoim Audi, bo prawidłowo eksploatowany samochód musi się psuć. Bez przerwy.
        • Gość: RubyGloom Re: Vista najmniej popularnym systemem wśród Wind IP: *.19.165.86.osk.enformatic.pl 07.02.09, 14:55
          Omłot jesteś i tyle. Ściągnij sobie Linux4MentallyRestricted. Linux rzeczywiście
          instaluje się sam, i to w niecałe 10 minut, ale co z tego? Tak jak ludzie piszą,
          instalacja sterowników w Windows (dowolnym) to dwa kliknięcia myszą, pod
          Linuksem godziny szukania na forach. Że nie wspomnę o tym że jak mam XP od
          półtora roku, zapaprany różnymi śmieciami, i BSODa jeszcze nie widziałem, to
          pod Linuksem już kilkukrotnie miałem przeróżne zwisy - nie całkowite, ale jednak.
            • Gość: wojtek Re: Vista najmniej popularnym systemem wśród Wind IP: *.eastwest.com.pl 07.02.09, 16:13
              aktualnie Linux wymaga mniej wiedzy niż windows. Jedynym mankamentem jest
              słabsze wsparcie od producentów sprzętu. Po przejściu przez etap instalacji nie
              musisz wiedzieć co to wirus,firewall, nie musisz znać na pamięć nazw programów
              do czego który służy, nie musisz się bać że nie będziesz potrafił dostać się do
              tzw kosza, jeśli usuniesz skrót na pulpicie, nikt nie każe zgadzać ci się na co
              chwila inną i bardziej restrykcyjną licencję, nie musisz umieć nawet obsługiać
              instalatorów. Do tego masz znacznie prostszy interfejs graficzny - np w Ubuntu
              (podaję ten przykład gdyż jest ostatnio najpopularniejszy):
              -> jeśli chcesz uruchomić program użytkowy, naciskasz: programy
              ->kiedy chcesz cokolwiek zrobić na plikach wciskasz: Miejsca
              -> kiedy chcesz zmienić/sprawdzić ustawienia systemu klikasz na: System
              Co do dostępnego oprogramowania, to ja jestem studentem informatyki, więc mi
              ciężko oceniać liczbę dostępnego oprogramowania (tego co do dotyczy mojego
              kierunku właściwie mam ogromną liczbę na Linuksie).
      • Gość: realista eee tam vista IP: *.smgr.pl 07.02.09, 13:20
        a niby w czym Vista się lepiej zachowuje od XP? Wyłączając wszystkie dodatki i wodotryski dostajemy krowiastego Windowsa który wolno działa (nie wsyzscy mają core quad) i użyteczny jest tak samo jak XP (użyteczny dla przeciętnego użytkownika).

Ludzie nie lubią zmian i tyle - a zwłaszcza jeśli te zmiany niczego nie wnoszą.
        • Gość: bazzyl Re: eee tam vista IP: 212.160.172.* 07.02.09, 13:31
          Właśnie w tym rzecz, że Vista zachowuje mi się bardziej stabilnie
          niż XP. Nie wyobrażam sobie pracy ponad rok na XP bez reinstalki
          systemu. W końcu coś by mi się już sypało. Nie twierdze też że Vista
          jest taka doskonała, a XP nie, po prostu nie rozumiem tej krytyki
          Visty, gdzie wszyscy twierdzą że XP jest lepsze. Dla mnie Vista jest
          porównywalna lub lepsza od XP. Tylko tyle. Trzeba jeszcze wiele w
          niej poprawić, po testach bety mam pewne nadzieje co do Windy 7, ale
          to się jeszcze okaże czy to nie będzie tylko odświerzona Vista.
          Wiem, że nie każdy ma quada, ale Vista jest nowym systemem
          przeznaczonym dla nowych kompuerów, a czytając fora internetowe to
          miałem wrażenie że niektórzy próbują ją instalować na czym się da, a
          potem narzekają że wolno chodzi.
      • Gość: meg Re: Vista najmniej popularnym systemem wśród Wind IP: 86.46.56.* 07.02.09, 22:37
        "Dziwi mnie, że
        system jest krytykowany przez taką liczbę użytkowników skoro jest
        tak mało popularny, czy wszyscy krytycy korzystali z tego systemu???"

Nie dziw się. Tak mówią śmieszni ludzie, którzy sa na tym samym sprzęcie od 10
        lat, lub mają pirackie oprogramowania i marzy im się coś nowego ale ich nie stać.
        Gdyby Vista działała na "atari" przeciętnego Polaka to 90% użytkowników by ją
        miało i nawet zachwalało, taka prawda!
        Ale oczywiście nikt nie będzie robił systemów pod sprzęt z czasów XP. 2 letnie
        sprzęt to już przeżytek.
    • q_vw Dziwne wyniki... 07.02.09, 13:23
      Firmy najwięcej mają sprzętu z XP, ale niekoniecznie już z SP 3,
      taki już urok firm, że dopóki się coś sie posypie, to nic nie robią.
      Nie jest jednak tak, że Win 2000 czy Linux, w jakiejkowliek
      dystrybucji, są widoczne, tego nie ma, to sladowe ilości, wręcz
      można pisać, że hobbystyczne. A XP jest popularny tylko dlatego, że
      firmy nie inwestują w systemy operacyjne, to się zmienia tylko przy
      zakupie nowego komputera.

Sam to obserwuję, współpracując z wieloma firmami i mając dostęp do
      ich komputerów oraz znając politykę zakupową.

Miałem XP tak długo, jak długo nie zmieniałem komputera, zmieniłm i
      mam z Vistą. Nie rozumiem narzekań, nie ma się czym zachwycać, ale
      nie ma czego ganić, ot kolejny system operacyjny.

Wszystko jest więc kwestią pieniędzy i przyzwyczajenia.
      • Gość: gość XP jest znacznie szybszy i żre mniej pamięci. IP: *.ists.pl 07.02.09, 13:32
        Od zakończenia II wojny światowej w Polsce do władzy dochodzą głównie debile.
        Prawdopodobnie wynika to stąd, iż padlina przyciąga sępów.

Albo z demokracji, czyli stąd:

UKAZ CARA PIOTRA I Z 9 GRUDNIA 1708r. /nieodwołany - obowiązuje/:

"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty,
        tak by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszył przełożonego".
      • Gość: lendo Re: Dziwne wyniki... IP: 195.90.102.* 07.02.09, 15:02
        niby ze malo jest W2K - u mnie we firmie ;) jest ( globalnie) jakies
        119 TYSIĘĆY PC z W2k. Jest tez sporo sprzetów w małych firmach które
        chodzą na starym sprzecie z max 128 MB RAM gdzie XP nie ma czego
        szukać. Natomiast ja uzywam Visty - ale zachwycony nie jestem
        sprawdzałem 7 i wydaje się być lepszym rozwiązaniem.
      • Gość: IT manager Re: Dziwne wyniki... IP: *.adsl.inetia.pl 07.02.09, 16:17
        >Nie rozumiem narzekań, nie ma się czym zachwycać, ale
        >nie ma czego ganić, ot kolejny system operacyjny.

Mylisz sie i nie rozumiesz roznic miedzy architekturami systemów
        oraz kosztów zwiazanych z niekompatybilnoscią i zmianą a wlasciwie
        uwstecznieniem GUI i User Experience.

Microsoft niedlugo nie bedzie bronił już VISTY , po prostu przyzna
        ze to byl niewypał. I wypusci natrualną kontynuację XP.

Pracuję w 600 osobowym zespole ludzi (programowanie wdrozenia
        wsparcie)- wszyscy XP.
        Z cala odpowiedzialnoscią mowie ze nie ma ŻADNYCH szans byśmy
        przeszli na XP - to jest niemozliwe.
      • rorio2 Re: Dziwne wyniki... 07.02.09, 19:58
        q_vw napisał:

> Firmy najwięcej mają sprzętu z XP, ale niekoniecznie już z SP 3,
        > taki już urok firm, że dopóki się coś sie posypie, to nic nie robią.
        > Nie jest jednak tak, że Win 2000 czy Linux, w jakiejkowliek
        > dystrybucji, są widoczne, tego nie ma, to sladowe ilości, wręcz
        > można pisać, że hobbystyczne. A XP jest popularny tylko dlatego, że
        > firmy nie inwestują w systemy operacyjne, to się zmienia tylko przy
        > zakupie nowego komputera.
        >
        > Sam to obserwuję, współpracując z wieloma firmami i mając dostęp do
        > ich komputerów oraz znając politykę zakupową.
        >
        > Miałem XP tak długo, jak długo nie zmieniałem komputera, zmieniłm i
        > mam z Vistą. Nie rozumiem narzekań, nie ma się czym zachwycać, ale
        > nie ma czego ganić, ot kolejny system operacyjny.
        >
        > Wszystko jest więc kwestią pieniędzy i przyzwyczajenia.

Ów hobbystyczny Linux stoi na większości serwerów. Ściągnij sobie Server Spy i
        przeprowadź własne badania.
        Vista jest zła. Polityka bezpieczeństwa jest upierdliwa, po miesiącu system
        nadaje się do reinstalacji i czemu to zajmuje 150GB? Wirusy, dziwne sposoby
        konfigurowania... Przesiadka z xp na vistę jest jak przesiadka na linuksa.
        Polecam raczej to drugie. Zwłaszcza firmą. Stawia się system, a on działa. I
        tyle. Vista nie. Opiekuję się 5 maszynkami(biuro w domu). Jedna maszyna z
        Frugalware linux i xp, jedna z xp, jedna z vistą, jedna z vistą i Frugalware, i
        jedna tylko z Frugalware.
        Najmniej problemów mam z linuxem. Nikt przy nim nie grzebie, instalacja i
        konfiguracja zajmuje 1h, od czasu do czasu pacman -Syu i działa. XP trzeba
        przeinstalować przeciętnie co 6 miesięcy, antywirus zwykle wypełnia swe zadanie,
        podkreślam zwykle. Konfiguracja zajmuje koło 5h. Moja ukochana vista jest
        zainstalowana na netbooku(jakieś nieporozumienie), po zainstalowaniu antywirusa
        komputerek praktycznie nie nadaje się do użytku. Z instalacją i konfiguracją
        męczyłem się dwa dni. Druga vista(ta razem z Frugalware) po miesiącu nałapała
        tyle syfu, że nawet jakiś tajemniczy program do optymalizacji systemu nie
        potrafił jej pomóc. Fakt faktem, że jej user zainstalował ogromną ilość jakiegoś
        badziewia. Jakieś wspomagacze transferu i tego typu duby smalone. Reinstalka i
        znowu użeranie się z tym badziewiem. No.
        Osobiście polecam posiadanie dwóch systemów. Pingwin do przeglądania netu(na
        początku), xp do grania i aby uniknąć szoku związanego z przesiadką. Po pewnym
        czasie okaże się, że windows właściwie nie jest nam potrzebny. Ale to tylko moja
        opinia.
        • Gość: Zenio Re: Dziwne wyniki... IP: *.acn.waw.pl 07.02.09, 23:29
          > Osobiście polecam posiadanie dwóch systemów. Pingwin do przeglądania netu(na
          > początku), xp do grania i aby uniknąć szoku związanego z przesiadką. Po pewnym
          > czasie okaże się, że windows właściwie nie jest nam potrzebny. Ale to tylko moj
          > a
          > opinia.

XP do grania jednak sie przydaje. Natomiast nie wiem po diabła trzymać Linuxa do
          netu jak ktoś ma XP do grania. Rozumiem ze jak ktoś nie gra to ma tylko Linuksa
          ale poco posiadać 2 systemy jak można mieć tylko jeden ?
    • Gość: Zaki Vista najmniej popularnym systemem wśród Windowsów IP: 194.29.137.* 07.02.09, 13:32
      Używam Windowsa Vista codziennie od 1,5 roku. Bardzo go sobie chwalę, czemu? o tym poniżej:

-Przywracanie systemu
      -odporność na zagrożenia
      -nie ma potrzeby ciągłej reinstalacji systemu, co w XP było dla mnie zmorą (wirusy, mimo oprogramowania antywirusowego, zamulanie straszne komputera)
      -bardzo ładny wygląd systemu
      -wbrew niepochlebnych opiniom - intuicyjność systemu

Minusy?
      -Potrzebna dość silna maszyna - stąd taka niewielka popularność systemu, szczególnie na Polskim rynku..
      -trzeba się czasem trochę naklikać, przy włączonej funkcji ochrony użytkownika (UAC), mimo to jest to ochrona, z której nie warto ryzykować
      -problemy z kompatybilnością z starszymi programami, chociaż w 90% da się to rozwiązać poprzez uruchamianie jako administrator lub w trybie zgodności z systemem XP

Na sam koniec:
      www.youtube.com/watch?v=igSlM3tl2zE
      Proszę darować sobie flamy..
    • Gość: Skorpion Re: Vista najmniej popularnym systemem wśród Wind IP: *.dip.t-dialin.net 07.02.09, 14:22
      ... prawie rok temu kupilem nowy komputer z zainstalowany systemem operacyjnym
      MS Vista - Home Prof. i jestem b.zadowolony - nie mialem najmniejszych
      problemow. Najbardziej cieszy mnie czas potrzebny do wystartowania PC-ta ...
      okolo 40 sekund. Na wylaczenie potrzebuje okolo 30 sek. Wszystkie gry, programy
      wchodzace w sklad MS Office prcuja wystarczajaco szybko (system ma 4 GB RAM).
      Automatyczny update przez internet funkcjonuje b. dobrze. Nie widze zadnego
      powodu aby przechodzic na cos innego.
    • Gość: Użyszkodnik Vista najmniej popularnym systemem wśród Windowsó IP: *.ostnet.pl 07.02.09, 14:31
      Pytania do wszystkich pijących do Linuksa:
      1. Od kogo dostałeś sterowniki do drukarki? Dostarczył je Microsoft czy np. HP?
      Więc dla czego masz za złe ludziom związanym z Linuksem, że nie robią
      sterowników do sprzętu, skoro to jest w geście producenta. Oczywiście
      programiści Linuksa starają się tę lukę załatać poprzez wypuszczanie własnych
      sterowników, jednak bez pełnego dostępu do informacji na temat tego jak działa
      sprzęt często jest to problematyczne.

2. Czy części z motocykla Harleya pasują do Ferrari?
      Linux a Windows to dwie różne platformy. Ich cel jest taki sam, jednak w środku
      jest wiele różnic. To producent oprogramowania musi je wykonać tak aby było
      działało na obu systemach. Istnieje oprogramowanie "emulujące" Windowsa, jednak
      jest to pewna prowizorka nie kompletne rozwiązanie.
      • furry Re: Vista najmniej popularnym systemem wśród Wind 07.02.09, 15:18
        Gość portalu: Użyszkodnik napisał(a):

> Pytania do wszystkich pijących do Linuksa:
        > 1. Od kogo dostałeś sterowniki do drukarki? Dostarczył je Microsoft czy np. HP?
        > Więc dla czego masz za złe ludziom związanym z Linuksem, że nie robią
        > sterowników do sprzętu, skoro to jest w geście producenta. Oczywiście
        > programiści Linuksa starają się tę lukę załatać poprzez wypuszczanie własnych
        > sterowników, jednak bez pełnego dostępu do informacji na temat tego jak działa
        > sprzęt często jest to problematyczne.

Gościu, mnie jako użytkownika nie interesuje, kto jest winien, sprzęt ma
        działać. I tyle: nie działa na tym os-ie, biorę inny.

Dlaczego w ogóle piszę? Otóż wczoraj chciałem podłączyć monitor do laptopa, coby
        obejrzeć film na większym ekranie. I co? Nie działa, szkoda w ogóle pisać jak
        Ubuntu próbuje sklonować obraz z laptopa (1280x800) na monitor (1280x1024).
        Karta Intel, nie jakieś tam ATI.

Kurna, dalej nie działa! 2 lata temu ludzie psioczyli i dalej nie działa! Ale za
        to KDE4 wyszło, ze ślicznymi efektami 3D :-)
    • Gość: Logan Vista najmniej popularnym systemem wśród Windowsó IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.09, 14:48
      Prezes MS po ośmiu latach w końcu przyznał że nie zaleca używania Windows XP,
      ciekawe po ilu latach to samo powie o Viście?
      A na poważnie, moim systemem jest Fedora, Visty używam gdyż jej potrzebuję do
      pracy, ma swoje plusy i minusy, jednak więcej ma minusów. Dla wszystkich
      posiadaczy laptopów, którzy mają płytkę instalacyjną, pierwszą rzeczą jaką
      polecam to wywalenie gotowej instalki i zainstalowanie czystej Visty z płyt.
      Co do przyszłości, wcześniej czy później XP odejdzie, jednak wątpię by Vista
      miała być następcą.
    • Gość: jam jest Vista najmniej popularnym systemem wśród Windowsó IP: *.debica230.tnp.pl 07.02.09, 15:05
      Jestem użytkownikiem windows xp ale czy gazeta w końcu mogła by więcej pisać o
      linuksach niż zajmować się stronniczo tylko i wyłącznie systemami MS? Czas
      najwyższy troche otworzyć oczy na alternatywne rozwiązania. Im szybciej linux
      zdobędzie popularność tym lepiej dla użytkowników zarówno systemów Microsoftu
      ale zwłaszcza dla użytkowników linuxa. Nie jestem fanatykiem linuxa ale drażni
      mnie już nagminne robienie wała z klientów Microsoftu, który odbiorców swoich
      produktów traktuje jak kretynów.
    • Gość: Hutch Vista - niepotrzebny system IP: *.radom.pilicka.pl 07.02.09, 15:06
      Czytam te wszystkie opinie i występują tu dwie z którymi się kompletnie nie
      zgadzam.
      1. Vista na nowoczesnym (mocnym) kompie chodzi tak samo albo i lepiej niż pod XP
      2. Vista jest stabilniejsza od XP

Mam na jednym komputerze dwa OS-y, XP i Vista Home Premium 64. Komputer
      zamawiałem dokładnie rok temu w Komputroniku (nie zestaw). Ogólnie to: C2D
      3GHz, GF 8800 Ultra K.O., płyta DFI Lan Party 680 sli, 2 gb Ram. Na dzień
      dzisiejszy dalej jest to mocna konfiguracja. Kompa używam przede wszystkim do
      gier i do pracy w Photoshopie. Na XP gram, a na Viście pracuję. Próbowałem grać
      na Viście: gry chodzą ok. od 15 do 30 % wolniej. Po zainstalowaniu jakiejkolwiek
      gry na partycji innej niż systemowa i tak z C znika ok. 300 MB. Vista po
      zainstalowaniu SP1 raz na 5 uruchomień dostaje zwiechy. Pod XP wszystko śmiga,
      nie mam żadnych zwisów, nie muszę szukać specjalnych sterowników. Xp używałem
      również na wcześniejszych komputerach i nigdy nie musiałem robić reinstalacji, a
      bałagan miałem naprawdę spory (nie robiłem defragmentacji)
      Może za rok czy dwa z Visty byłyby ludzie (komputery będą o tyle szybsze, że jej
      niczym nieuzasadniona "zasobożerność" będzie kompletnie niezauważona) ale za rok
      dwa to będzie już Seven.
      XP jest na rynku od 2001r. 8 lat do dzisiaj, 6 do Visty. Vista ma dwa lata a już
      mamy betę jej następcy. To chyba "najlepiej" o niej świadczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka