Dodaj do ulubionych

Cebit 2009: nvidia geforce 3d vision zyskuje po...

05.03.09, 16:41
no ładnie!

brakuje jeszcze gier:P
Obserwuj wątek
      • tetlian Ehhh 05.03.09, 22:40
        Ehhh, a ja niedawno za ponad tysiaka kupiłem monitor 24'', ale niestety nie
        nadaje się on do tych okularów. Gdyby wiedział, że takie cudo powstanie, to bym
        kupił inny monitor :(
    • ssamiec Monitor > 120Hz 05.03.09, 17:17
      Czyżby należało używać do tego monitorów w starej technologii CRT? (tych
      kineskopowych)? Wszystkie panele LCD które oglądałem w sklepach mają 60 -
      75(max) Hz.

Ktoś zna przykłady monitorów, na których to zadziała?
    • Gość: none Poziom artykułu jak zwykle żałosny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.09, 19:19
      Idąc po kolei:
      1. tytuł na stronie głównej: "NVIDIA GeForce 3D zyskuje..." - nie ma czegoś
      takiego, jak GeForce 3D.
      2. Pierwsze zdanie: "GeForce 3D Vision, pierwsze na świecie, domowe rozwiązanie
      do wyświetlania stereoskopowego 3D" - wierutne kłamstwo. Już jakieś 10 lat temu
      istniało takie rozwiązanie (okulary stereoskopowe) - np. ASUS dodawał je do
      swoich kart graficznych. Potem były okularki ELSA Revelator.
      Dalej już nawet nie chciało mi się czytać.
      • Gość: nex sprzedac staroc... IP: 94.254.181.* 05.03.09, 23:31
        no jakoś trzeba ludzi pobudzić do zmiany ich niedawno zakupionego sprzętu na
        nowszy. A że wciska im się jako 'nowość' technologię pamiętającą descent 2...
        Tak naprawdę nie ma logicznego powodu na produkcję/zakup monitora lcd z
        odświeżaniem większym niż circa 60-75hz w związku z brakiem znanego z crt
        migotania w związku z filozofią działania lcd.

Jeśli masz ochotę na pełne 3d - śmiało możesz kupić monitor 3d który nie wymaga
        takiej "gimnastyki" w postaci dodatkowych okularów - i ta przyjemność dostępna
        jest już od około 1000USD (za sam monitor, bez dodatkowych wymagań!). Sharp
        swego czasu oferował laptopa(!) z takim właśnie monitorem lcd 3d (oczywiście
        można go było kupić - ale za oceanem za niewygórowaną cenę oscylującą w
        okolicach 2k USD).

Do tego pamiętajmy że "nowa" technologią musi mieć odpowiednią cenę ;)
      • kretynofil Analfabeto, wracaj do szkoly ;) 06.03.09, 07:44
        2. Troszeczke przyciales to zdanie, naucz sie czytac:

"GeForce 3D Vision, pierwsze na świecie, domowe rozwiązanie do wyświetlania
        stereoskopowego 3D w rozdzielczości HD"

I w tym HD jest caly myk - karta ASUSa z okularami (mialem taka) nie pozwalala
        na uzyskanie obrazu 3D w rozdzielczosci FullHD.

Zasadniczo sie jednak zgadzam - nic specjalnego w tej technologii nie ma, moze
        tylko to, ze teraz to dziala "wstecz", a z okularami ASUSa praktycznie nic nie
        dzialalo poza kilkoma demami dolaczonymi do zestawu.
        • Gość: none Re: Analfabeto, wracaj do szkoly ;) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.03.09, 09:24
          Ad 1. Przepisałem to, co było na stronie głównej - nie było tam nigdzie słowa
          "Vision". W pełnym tytule już było. Jeśli ktoś potrzebuje nauczyć się czytać, to
          raczej Ty.
          A co do HD to trochę racja - 10 lat temu nikt nie myślał jeszcze o HD. Dodatkowo
          nie było wtedy praktycznie dostępnych monitorów, które mogłyby wyświetlać obraz
          w rozdzielczości 1600x1200 czy 2048x1536 przy odświeżaniu rzędu 120-160Hz. Ja
          grałem w Porsche w rozdzielczości 640x480, ale przy odświeżaniu 200Hz, żeby mnie
          oczy nie bolały.
    • yez.hodowca Cebit 2009: nvidia geforce 3d vision zyskuje po... 05.03.09, 23:34
      "NVIDIA 3D Vision to najbardziej zaawansowana technologia konsumencka 3D ze wszystkich, jakie kiedykolwiek testowałem - powiedział Niklas Westberg, dyrektor techniczny w firmie Massive Entertainment, oddziale Ubisoft Company."

Jak dla mnie bardziej zaawansowana jest technologia stosowana w IMAXach, a polegająca na różnej polaryzacji światła. Pomysł NVIDII jest banalny (to jego plus!), tylko implementacja, póki co, jest zbyt skomplikowana. Nie zaawansowana, tylko skomplikowana :)
      Ale przyszłość tej konkretnej technologii zapowiada się ciekawie.
    • Gość: www Cebit 2009: nvidia geforce 3d vision zyskuje po.. IP: *.slowianin.pl 06.03.09, 00:37
      zastanowmy sie jeszcze nad tym do czego do wszystko zmierza? kiedys dzieciaki biegaly po podworku, sam takim bylem choc mialem kompa od wieku kiedy skonczylem 4 lata - amstrad 464. Gralo sie wkosza, siatke, noge. Trzeba bylo samemu zbudowac kosz, znalesc obrecz albo ja pospawac, uplesc siatke itp itd. Zmuszoalo to do wysilu, kreatywnosci, czlowiek latal za pila pol dnia to i kondyche mial, i nadwagi zero. A i zakombinowac w pozytywnym sensie tego slowa, trzeba bylo sie czegos nauczyc, a pozniej jeszcze to ochronic zeby jakies lepki z innego osiedla nie zbraly, nie zniszczyly. A teraz sciaga jeden z drugim grubasek co fikolka nie umie zrobic z neta za ktorego placa rodzice giere i sleczy calymi dniami i mysli ze to jest to oco chodzi. Nie mam nic przeciwko gra. sa super, sam uwielbiam pograc choc mam 29 lat. ale teraz to wszystko jest moim zdaniem przynajmniej postawione na glowie. Nie mowie to o hikiko mori, ale to wszystko wlasnie tak do tego zmierza zeby nas wydoic z kasy i uzaleznic - mechanizm prawie jak z narkotykami. Kazdy oczywiscie decyduje sam, zaraz ten kto to przeczyta powie przestan piperzyc dziadek, tylko jak bedzie za pozno to przyjdzie z placzem i bedzie prosil o pomoc, a jak sie otrzepie to ani dziekuje ani pacaluj mnie w du... nie powie. Az do nastepnego razu. Tak wiec wszystko fajnie ale trzeba wszystko robic z glowa. A nie tak zachlystywac sie ze 3d itp itd. Fajnie ale trzeba to wszystko wpierw ogranac i pomyslec a nie slepo isc bo to nowa technologia wiec trzeba korzystac. Moim zdaniem nie tedy droga.
      • tetlian Re: Cebit 2009: nvidia geforce 3d vision zyskuje 06.03.09, 17:51
        > zaraz ten kto to przeczyta powie prz
        > estan piperzyc dziadek

Przestań pieprzyć dziadek ;)

No dobra, sam jestem w podobnym wieku :) Ale nie potrzebnie dramatyzujesz i
        wymyślasz jakieś dziwne teorie.

Ja uważam, że jeśli jakaś forma rozrywki sprawia komuś przyjemność i jeśli tą
        formą rozrywki nikomu się nie szkodzi i jeśli stać kogoś na taką formę rozrywki,
        to ma do niej pełne prawo. Po co ograniczać sobie dostęp do przyjemności?

Jeden lubi cały dzień biegać za piłką, a drugi woli cały dzień grać na
        komputerze. Ich wybór. Co więcej, ten który będzie grał na komputerze lepiej na
        tym wyjdzie. Dowiedziono, że dzieci, które mają dostęp do gier szybciej
        rozwijają swoją inteligencję od tych, które tego dostępu nie mają. I w zasadzie
        nie ma w tym nic dziwnego. Gry zmuszają do wysiłku umysłowego (szczególnie
        strategie). A takie tępe latanie za piłką raczej tego nie robi.

Poza tym to nawet teraz widać. Obecne pokolenie jest o wiele inteligentniejsze
        od poprzednich, które nie miały dostępu do gier.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka