Dodaj do ulubionych

Polacy wolą telewizory LCD od plazmy

09.04.09, 08:34
60" LCD w gierkowskim apartamencie i można zrezygnować z żyrandoli.
Obserwuj wątek
      • Gość: plazma plazma panasonic 37 cali IP: 83.238.137.* 09.04.09, 09:48
        a ja kupiłem taką plazmę, głównie do oglądania tv. nie gram w żadne
        konsole z tym ekranem, film z płyty może obejrzałem z jeden i nie
        wiem czy plazma nie lepsza od lcd? w media wydawało się, że na
        antenie analogowej ma lepszy kontrast i jakość obrazu niż lcd, choć
        tak naprawdę jakość była porównywalna. skoro mam full hd, to i jak
        będę miał kiedyś fantazję to i jakieś ps3 też chyba pod to podłącze?
        ogólnie telewizor spoko i w dobrej cenie. lcd byłoby lepsze?
    • Gość: jaro Polacy wolą telewizory LCD od plazmy IP: *.sileman.net.pl 09.04.09, 09:29
      Dobre dane wejściowe i oczywiście bzdurne wnioski. Jak można
      porównywac lcd i plazme. Drogi dziennikarzu ile sprzedano plazm 32
      cale( zdaje się lider wśród paneli lcd). A może takiej plazmy nie
      ma? Ile cali ma najmniejsza plazma full hd? Jeśli porównywac to
      tylko panele z tego samego segmentu. Patrząc w ten sposób na
      sprzedaż samochodów łatwo stwierdzic, że Polacy nie szanują merca i
      bmw, za to kochają skode i fiata. ;)
      • Gość: dc99 Plazma jest skończona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.04.09, 10:28
        > Dobre dane wejściowe i oczywiście bzdurne wnioski. Jak można
        > porównywac lcd i plazme. Drogi dziennikarzu ile sprzedano plazm 32
        > cale( zdaje się lider wśród paneli lcd). A może takiej plazmy nie
        > ma? Ile cali ma najmniejsza plazma full hd?

I właśnie dlatego plazma jest skończona, będzie co najwyżej jeszcze jakiś czas
        wegetować w gettcie audiofilów dla których "nie ma to jak winyle". Producentom
        zawsze bardziej będzie się opłacać rozwijanie technologii uniwersalnej (LCD)
        której można użyć zarówno do 8 calowego ekraniku w netbooku jak i do 80 calowej
        tapety na ścianę niż inwestować w technologię taką jak plazma która ma tylko
        jedno handlowe zastosowanie, więc LCD będzie rozwijał się szybciej. Z tego
        samego powodu ceny LCD będą zawsze niższe niż plazmy bo większy wolumen
        sprzedaży pozwoli szybciej zwrócić koszty linii produkcyjnych i badań.

A rzekoma "lepsza jakość"? A ilu kilentów którym pokazano by obok siebie plazmę
        i LCD potrafiłoby rozróżnić które jest które? Zresztą porównanie sprzedaży MP3 i
        SACD jasno wskazuje że powyżej pewnego poziomu różnice jakości przestają być
        zauważalne dla klientów więc nikt nie będzie za nie płacił.
        • ventus_historicus Tak, niestety wygrywa LCD czyli gorsza jakość 09.04.09, 11:28
          Zdecydowana większość telewizorów LCD jest produkowana z wykorzystaniem matryc
          reprodukujących jedynie 72% przestrzeni barwnej NTSC. To olbrzymi krok wstecz,
          norma barwna NTSC została opracowana dla telewizji w latach 50 ubiegłego wieku!
          Na dodatek, jak wiadomo system NTSC miał najniższą jakość wśród systemów
          nadawania (PAL, SECAM, NTSC). Stosowana obecnie technologia LCD jest tym samym
          dla reprodukcji kolorów czym format mp3 dla muzyki.
          • Gość: dc99 Zawsze tak było IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.04.09, 11:41
            > Stosowana obecnie technologia LCD jest tym samym dla reprodukcji
            > kolorów czym format mp3 dla muzyki.

Owszem, ale z punktu widzenia uzytkownika lepiej jest kupić tani telewizor o
            przeciętnej jakości i wymienić go na nowy za 5 lat (bo nie szkoda), niż kupować
            super-hiper jakość za wygórowaną cenę i trzymać go potem 15 lat bo tyle się
            zapłaciło że szkoda wyrzucić. Za 5 lat najtańszy szajs będzie miał lepszą jakość
            niż dzisiejsza górna półka, więc po co przepłacać żeby potem patrzeć 10 lat w
            minioną chwałę?

Zawsze zresztą tak było i tak będzie że produkt gorszy ale tańszy wygrywa z
            produktem lepszym ale droższym.
    • Gość: Mario Wszyscy wiedzą, że Polacy wolą badziewo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.09, 09:32
      Kupują najgorsze rzeczy i odnosi się to również do telewizorów LCD.
      Telewizory LCD mają okropne przejskrawione kolory jak by ktoś
      porozlewał plakatówkę, smużą i po ruchomych obiektach zostają na
      ekranie slady jakby z komina dym leciał, mają obrzydliwą jarzeniówę
      z tyłu, która świeci trupim światłem i jak się stanie z boku to
      obraz znika. Ale dla Polaka to wszystko jest OK, byle tylko płaska
      patelnię w pokoju postawić.
      • Gość: xxx Re: Polacy wolą telewizory LCD od plazmy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.09, 10:24
        Telewizor LCD:

Generowanie obrazu w tej technologii płaskich ekranów LCD działa następująco:
        mamy źródło światła, jest to świetlówka-zespół świetlówek, które następnie są
        zasłaniane przez ciekłe kryształy poddane polaryzacji (skręceniu). Kryształ
        niespolaryzowany - obraz biały. Kryształ spolaryzowany maksymalnie - obraz
        czarny. Wadą tego rozwiązania jest problem z maksymalnym zasłonięciem
        świetlówek. Otóż nigdy nie udaje się tego zrobić w sposób całkowity. Zawsze
        jakiś procent światła przedostaje się przez kryształy. Stąd wzięło się pojęcie
        "świecąca czerń". Przeciwdziałać temu zjawisku można pewnym trikiem, otóż w
        pomieszczeniu z takim telewizorem ustawiamy inne źródło światła. Źródło to
        niejako kompensuje się ze światłem świetlówki mieszczącej się za ekranem, tym
        samym osłabiając jej efekt, co w konsekwencji daje nam subiektywne odczucie
        większej czerni.

Wniosek - im więcej światła zastanego w pomieszczeniu, tym większe subiektywne
        postrzeganie czerni z ekranu LCD (mniejszy wpływ świetlówek).

Gorzej jeśli światła w pomieszczeniu jest mało, albo nie daj Boże nie ma go
        wcale. Wtedy świetlówka za ekranem z kryształami, staje się jedynym źródłem
        światła w pomieszczeniu i jej wpływ zaczyna być dominujący. Wtedy najdotkliwiej
        odczujemy problemy z czernią takiej matrycy. Zaczną wyłazić nierównomierności w
        podświetleniu, a o porządnej czerni będziemy mogli zapomnieć.

Wniosek ostateczny: ekrany LCD wymagają źródła światła w pomieszczeniu, im
        mocniejsze źródło światła, tym bardziej będziemy mieć wrażenie głębokiej czerni.

Telewizor plazmowy:

W przypadku takiej matrycy obraz generowany jest w całkowicie odmienny sposób. W
        tym przypadku każda komórka ekranu sama stanowi punktowe źródło światła. Oznacza
        to, że najgłębszej czerni odpowiada komórka zgaszona, a najmocniejszej bieli
        odpowiada komórka zaświecona na maksa. Można powiedzieć że pracuje wtedy jak
        mała żarówka.

Dodatkowo przed ekranem składającym się z wielu takich punktowych źródeł
        światła, umieszczony jest przeźroczysty ekran ochronny, najczęściej jest to
        jakiś rodzaj szkła, a to ze względu na jego małą podatność na naprężenia.

Przeanalizujmy zatem kwestię źródeł światła w pomieszczeniu i ich wpływu na
        postrzegany obraz, podobnie jak miało to miejsce w przypadku ekranu LCD.

Jeśli w pomieszczeniu jest silne źródło światła, to będzie ono znosić świecące
        działanie poszczególnych komórek. Obraz będzie nam się wydawał przytłumiony,
        wręcz szary. Dodatkowo im mocniejsze światło w pomieszczeniu, tym bardziej
        uwidoczni się efekt szyby przed ekranem, co dodatkowo pogłębi negatywne wrażenia.

Kolor czarny uzyskiwany jest przez wygaszenie piksela, ale wtedy źródło światła
        w pomieszczeniu osłabia postrzegany poziom czerni gdyż niejako oświetla ekran w
        zastępstwie świecących komórek. Światło zewnętrzne się od nich po prostu odbija,
        co daje nam wrażenie jakby one same świeciły. Jest to widoczne szczególnie w
        tańszych odbiornikach plazmowych. W droższych modelach producenci starają się
        temu zjawisku przeciwdziałać, instalując na szybie dodatkowe filtry
        przyciemniające, które zamiast odbijać światło zewnętrze, pochłaniają je.

Rozważmy drugi przypadek, ciemne pomieszczenie, albo nawet skrajność kiedy
        telewizor jest jedynym źródłem światła. Jak wtedy zachowuje się plazma?
        Otóż aby uzyskach kolor czarny, punkty są całkowicie zgaszone, ekran nie świeci
        w ogóle, czyli mamy zupełną ciemność w pomieszczeniu. Oznacza to, że wrażenie
        postrzegania czerni jest wyśmienite i sto lat świetlnych przed tym co mogą nam w
        tej kwestii zaoferować ekrany LCD.

Wniosek: Ekran plazmowy daje znacznie, znacznie lepszy obraz w ciemniejszym
        pomieszczeniu, w stosunku do analogicznego ekranu LCD. W oświetlonym
        pomieszczeniu jest dokładnie na odwrót. Ale trzeba jasno napisać, że różnica
        pomiędzy LCD i Plazmą w jasnym pomieszczeniu nie jest taka powalająca i
        upierdliwa, jak przepaść między tymi ekranami w pomieszczeniu ciemnym. W mocnym
        półmroku w skrajnym przypadku, możemy zostać pozbawieni całej przyjemności
        oglądania telewizji na ekranie LCD.

więcej na :
        hdtvpolska.com
        • Gość: jaro Re: Polacy wolą telewizory LCD od plazmy IP: *.sileman.net.pl 09.04.09, 10:37
          "Rozważmy drugi przypadek, ciemne pomieszczenie, albo nawet
          skrajność kiedy
          telewizor jest jedynym źródłem światła. Jak wtedy zachowuje się
          plazma?
          Otóż aby uzyskach kolor czarny, punkty są całkowicie zgaszone"

Nieprawda. Z powodu czasu dostępu , plazma w komórce musi
          byc "troche" zjonizowana i komórka nie jest całkowicie zgaszona. Co
          nie zmienia faktu, że czerń z plazmy jest dużo lepsza od czerni z lcd
        • maro29 Re: Polacy wolą telewizory LCD od plazmy 09.04.09, 10:46
          W słoneczny dzień plazmy normalnie nie da się oglądać. Czasami mam
          wrażenie jakbym oglądał czarnobiały telewizor.

W nocy czerń z LCD jest wystarczająca i nie czuję dyskomfortu
          oglądając TV nawet w zupełnej ciemności.

Jaskrawe kolory dotyczą tylko i wyacznie ustawień sklepowych. Ludzie
          lubią jaskrawe kolory więc takie się ustawia. W domu możesz ustawić
          tonację łagodną i zapomnisz o problemie.

Mam w domu 2 telewizory. Dużą plazmę w salonie i mniejszy 37 cali w
          sypialni. Kupowałem obydwa telewizory jednoczesnie jakiś rok temu.
          Dziś już plazmy bym nie kupił. Ale to moja prywatna opinia.
    • Gość: Oglądam mecze w TV Do TV LCD i Plazma są złe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.09, 10:42
      Naprawdę uważam że Kineskopy są o wiele lepsze w odbiorze TV z
      kablówki i inych sygnałów niecyfrowych. Oglądając mecz na 47 ' czy
      coś koło tego Sharpie mecz Polaków z Irlandią , przy oddaleniach
      piłarzy nigdy, słowem nigdy nie widziałem kto z Polaków znajac ich
      uczestniczy w akcji. Rozmyte sylwetki , o numerach na koszulkach nie
      wspomnę. To PR wmówił ludziom by kupowali LCD czy plazmy teraz gdy
      większość nie ma sygnału zdolnego wykorzystać możliwości tych TV.Na
      moim Sharpie 29' widzę o wiele lepiej , więcej , nie wspomijając
      nawet o braku bólu piekących oczodołów, które otrzymuję od
      przejaskrawionych smużących barw.
    • Gość: kecaj92 Polacy wolą telewizory LCD od plazmy IP: *.sky24.pl 09.04.09, 10:50
      I dobrze ze kupują LCD. Tylko z drugiej strony jakie to LCD wybierają bo np
      jestem w jakims MM i są dwa lcd sony 40 i 37 i chce wsiąść 40 ale jak patrze na
      37 to w 40 obraz jest tak do bani że brak słów...
      Jeżeli kupuje się LCD to trzeba naprawdę dużo pooglądać zanim się coś kupi. Mój
      ojciec chciał kupić philipsa ale siedział przez jakis tydzień nonstop na necie i
      szukał czegoś dobrego, aż w końcu znalazł. Jest to Samsung 37B650jedna z nowości
      tv napakowany jakimiś bajerami...
      Widząć w realu ten model w różnych rozmiarach to obraz za każdym razem był
      kryształ...
      Teraz ten LCD stoi w pokoju i sprawuje się świetnie od jakichś 2tyg
      Dodatkowo dlatego ze posiada on tuner mpeg4 można odbierać cyfrową tv naziemną.
      A u mnie odbiera świetnie z jednej anteny siatki na dachu...
      Po spotkaniu z Samsungiem nie polecam LCD philipsa no chyba że jakiś za 10tys zł...
      • Gość: Fixknor Re: Tylko projektor ! IP: 194.181.193.* 09.04.09, 11:29
        masz racje ale nie do końca. Projektor nadaje sie tylko do kina. Po co ogladać
        wiadomości na 150 calach ? a do tego żeby był dobry odbiór trzeba dokładnie
        zaciemniać pomieszczenie. No i z ceną też nie trafiłeś można kupić gniota za
        1500 pln ale dobry projektor powinien obsługiwać FHD a tu ceny zaczynają sie od
        około 6-8 kpln + ekran więc powiedzmy dyche trzeba szykować.
      • Gość: r Re: LCD to przyszłość PDP upada IP: *.kp.pl 09.04.09, 11:26
        widziales plazme Pioniera Kuro G9? Poziom bieli, o czerni nie
        wspominajac jest nieosiagalny dla zadnego LCD a co za tym idzie
        nasycenie kolorow rowniez. Z 50 HZ rowniez ktos ci tez glupot
        naopowiadal.
        Po kalibracji obrazu nie widzialem niczego co moze sie mierzyc z
        KURO. Niestety tez cena jest odpowiednio wysoka ...
        • Gość: Fixknor Re: LCD to przyszłość PDP upada IP: 194.181.193.* 09.04.09, 11:33
          mam w domu kuro 50' ale z panelem 8G no i cóż nie bede nawracał niewiernych na
          właściwą droge :D ja wiem, Ty wiesz i jeszcze kilka osób co oferuje taka plazma.
          Po co walczyć z wiatrakami niech chodzą i opowiadają jakie to sie dziury
          wypalają ile prądu żrą, hehe a garstka nas szczęśliwców będzie sie cieszyć chyba
          możliwie najlepszym obrazem dostępnym wśród tv ;)
    • Gość: r Polacy wolą telewizory LCD od plazmy IP: *.kp.pl 09.04.09, 11:22
      jak to zwykle bywa jakis pseudo specjalista to napisal.
      1. Oczywiscie, ze LCD sprzedaje sie ilosciowo wiecej, poniewaz sa
      dostepne w mniejszych rozmiarach. Jest oczywiste, ze wiecej
      sprzedaje sie 32cali niz 58-65 ...
      2. Dobra plazma - Pionieer daje nieporownywalnie lepszy obraz niz
      LCD jakiekolwiej firmy. Wiem bo sprawdzalem to w warunkach domowych
      porownujac na tym samym zrodle
      3. Plazma zdecydowanie lepiej radzi sobie z sygnalem SD, ktory nadal
      jest podstawa na 90% ludzi. Mniejsze smuzenie obrazu, itp.
      4. Tyle, ze plazma jest zazwyczaj drozsza niz odpowiednik LCD ...
      5
    • Gość: Fixknor bo ciemna masa zawsze kupowała masówke IP: 194.181.193.* 09.04.09, 11:23
      i kupować ją będzie bo takie jest parcie koncernów produkujących elektornike.
      Ten komu zalezy na jakości i nie moze sobie pozwolić na projektor z takich lub
      innych względów, wybiera plazme. Inną sprawą jest że Polacy nie kupują sprzetu
      kierując sie parametrami tylko ceną a kupując cene nie można być do końca
      zadowolonym z produktu. I to tyle.

• Gość: dzul Polacy wolą telewizory LCD od plazmy IP: *.184-82-b.business.telecomitalia.it 09.04.09, 11:52
      Czytajac komentarze dochodze do wniosku, ze ludziska maja strasznie przeprane
      mozgi przez marketingowcow.
      Czy naprawde sadzicie, ze to czy czern w waszym TV bedzie troche czarniejsza lub
      biel troche bielsza wplynie istotnie na wasze samopoczucie przy ogladaniu TzG
      lub 1567 odcinka Klanu? I, ze bedzie was mniej skrecac na widok Boruca nie
      trafiajacego w pilke? No chyba, ze bawi was chwalenie sie przed znajomymi, ze
      macie TV z taaakim kontrastem i predkoscia odswiezania.
      Jak ktos slusznie zauwazyl - od pewnego poziomu jakosci, ktos kto nie jest
      zboczonym TV-filem :) nie jest w stanie przy normalnym ogladaniu odczuc roznicy
      w jakosci obrazu wiec po co sie tak podniecac numerkami?
      • Gość: Fixknor Re: Polacy wolą telewizory LCD od plazmy IP: 194.181.193.* 09.04.09, 12:44
        tu nie chodzi o cyferki. Cyferkami zaprzątają sobie głowe Ci którzy bladego
        pojęcia nie mają o rynku tv. Cyferki służą sprzedawcom do wciskania towaru
        którego mają najwięcej w magazynach. Ktoś komu zależy na jakości patrzy na obraz
        i ocenia go pod kątem własnej percepcji i tu (nie) stety plazma bije na głowe
        lcd jakby nie patrzeć. I można mówić ze ktoś kto nie jest zboczony nie widzi
        różnicy. Owszem nie widzi bo jest jej nieświadomy. To jak z autami można jechać
        dacią logan a można mercedesem eską i to i to jedzie ale trudno mówić ze w obu
        przypadkach mamy do czynienia z tym samym poziomem komfortu.
        • Gość: dc99 Sam sobie przeczysz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.04.09, 15:00
          > I można mówić ze ktoś kto nie jest zboczony nie widzi różnicy.
          > Owszem nie widzi bo jest jej nieświadomy.

Różnica w jakości obrazu powinna być widoczna na pierwszy rzut nawet dla
          "nieuświadomionych". Jeżeli dostrzeżenie różnicy wymaga "uświadomienia" to
          znaczy że jest to zwykły efekt placebo, tzn. oglądający wmówił sobie (albo
          wmówiono mu) że plazma jest lepsza. Poczytaj sobie co to jest tzw. "podwójna
          ślepa próba" i dlaczego się ją stosuje.
          • Gość: Fixknor Re: Sam sobie przeczysz IP: 194.181.193.* 09.04.09, 15:22
            źle mnie zrozumiałeś. Pisząc "nie widzi bo jest nieświadomy" miałem na myśli że
            jemu wystarcza taki obraz jaki podaje ekran lcd. Można więc powiedzieć ze to czy
            wolimy lcd czy plazme jest kwestią gustu. A o gustach sie nie dyskutuje. Lcd
            świecą w bardziej jaksrawy sposób przekolorowują ale nie znaczy ze ten sposób
            świecenia komuś nie przypadnie du gustu.
            panele pdp są poprostu bardziej wiarygodne jeśli idzie o odwzorowanie kolorów,
            przejść tonalnych i skali szarości. I po tym względem tylko ktoś upośledzony
            wzrokowo nie zauważy różnicy. Pozostaje jeszcze jedna kwestia obecna w naszym
            społeczeństwie: choćbym nie wiem jakie gó..o kuił to sie do tego nie przyznam i
            bede zachwalał... ale to już insza inszość
            • Gość: dc99 Re: Sam sobie przeczysz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.04.09, 16:02
              To prawda że jak ktoś coś już kupił to stanie na uszach byleby udowodnić że
              "moja towara być najlepsza towara na świecie". :) Patrz dyskusje o wyższości
              Maka na Pecetem (i na odwrót) czy Nokii nad Ericssonem (i na odwrót). Rzecz w
              tym że artykuł jest o preferencjach KUPUJĄCYCH a nie posiadaczy, a w momencie
              zakupu ludzie łażą po sklepach w których na jednej półce wystawione są plazmy i
              lcdki i porównują na oko co daje lepszy obraz. To że wybierają lcdki jest
              dowodem że dla większości plazma nie daje zauważalnie lepszego obrazu.

Argument o wierności kolorów jest nietrafiony. W jaki sposób oglądający TV ma
              ocenić wierność odwzorowania kolorów? Przecież nie ma dostępu do miejsca
              pokazywanego w TV a więc nie wie i się nie dowie jakie kolory były w orginale.
              To samo przy przejściach tonalnych i liczbie odcieni - jeżeli tylko nie pojawią
              się widoczne gołym okiem "paseczki" to przeciętny oglądacz nie ma możliwości
              samodzielnej oceny tych parametrów.
              • Gość: gosc Re: Sam sobie przeczysz IP: 87.204.210.* 09.04.09, 17:32
                "w momencie zakupu ludzie łażą po sklepach w których na jednej półce
                wystawione są plazmy i lcdki i porównują na oko co daje lepszy
                obraz. To że wybierają lcdki jest dowodem że dla większości plazma
                nie daje zauważalnie lepszego obrazu"

Mało kto porównuje plazmę i lcd bo wszędzie słychać że lcd są
                lepsze, więc porównują od razu między lcd-kami, a plazmą przecież
                się nie da chwalić przed znajomymi
      • Gość: Fixknor Re: plazma ciągnie masę prądu, więc nie dziwi mni IP: 194.181.193.* 09.04.09, 12:30
        buahahahaha i to jest własnie głos przeciętnego polskiego konsumenta który swoją
        wiedze opiera na tej zasłyszanej w sklepie od "fachowca".

A nawiązując do tematu to słyszałeś o tym że plazma w odróżnieniu od lcd ma
        zmienny pobór prądu? Tzn w ciemniejszych scenach pobiera mniej a w jaśniejszych
        więcej energii. Pobór plazmy podany w instrukcji to wartość maksymalna przy
        wyświetlaniu białego tła. Reasumując faktyczny pobór prądu przez odbiornik pdp
        jest mniej więcej taki sam jak lcd. Wniosek jest prosty w zależnośc co sie
        ogląda moze wziąć mniej lub niewiele wiecej niż lcd w kazdym razie różnice są
        niezauważalne.
      • Gość: Al Re: do tv plazma potrzebna jest własna elektrowni IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.04.09, 13:59
        Nie mówiąc o przeciętnej forumorzynie, która o telewizorach plazmowych wie tyle, co przeczytała w ulotkach producentów lcd...

Żeby nie było - tv lcd miałem, mam monitory lcd, mam też plazmę, za to nie mam elektrowni, bo jeśli komuś działa lcd, to tej samej wielkości plazma będzie działała konsumując tyle samo energii. Ale o tym forumorzyna wiedzieć już nie musi, przeca i tak wszystkie rozumy zjadła...
      • Gość: pocalujta_wujta Chwilow jakoscia kolorow i cena IP: 204.153.88.* 09.04.09, 15:57
        Niestety nie trwaloscia. Nawet poprawiona plazma ustepuje trwaloscia LCD. Plazma
        z zasady (fizyka) "umiera" po mniej wiecej 7 latach. LCD umiera... przy
        wprowadzeniu nowszego standardu o lepszej rozdzielczosci gdy ta nie moze go
        obslugiwac dobrze. martwych punktow przy duzych rozdzielczosciach nie zobaczy
        sie (to nie to samo co grafika komputerowa).

Plazma jeszcze jedna wade ktora mozna zauwazyc - jest wolna. Dla kogos z dobrym
        wzrokiem ogladajacym pod pewnym katem bedzie bardzo denerwujacy efekt
        nieplynnego obrazu czyli "skaczacych obiektow". Niestety tego nie da sie
        poprawic tak jak w LCD przez 120Hz przetworzenie interpolacyjne.

Za moment LCD stanieja jeszcze bardziej a jakosc kolorow sie poprawi i plazma
        zniknie z rynku.

W sumie to jest kwestia decyzji bo jesli mamy zamiar i tak telewizor zmienic w
        przeciagu kilku lat to chyba lepiej zdecydowac sie na plazme.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka