Dodaj do ulubionych

Router z modemem ADSL + 4 portowy swich ADE4000

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.03, 10:38
czy jest gdzieś instrukcja dzielenia łacza,przyznaję ze jestem laikiem w
tych sprawach...
Pomózcie ,proszę!!!
Obserwuj wątek
    • magdulek76 Re: Router z modemem ADSL + 4 portowy swich ADE40 22.12.03, 14:10
      Ja też jestem laikiem, ale udało mi się podzielić łącze neostrady na 2. A można
      podłączyć się na 4 (skoro switch masz 4 portowy).
      Zrobiłam to tak:

najpierw zarejestrowałam się w neostradzie aby nadali mi nazwę urzytkownika i
      hasło. Po prostu odebrałam od nich ten ich fatalny modem i przez tydzień
      walczyłam z tym urządzeniem, które żarło tyle prądu z mojego USB, że mój sprzęt
      nie dawał rady:)) Możesz też dać radę bez tej resestracji więc w razie czego
      bez obaw.

zakupiłam sobie przyzwoitą kartę sieciową za jakieś 50 PLN, bo taka za 20 nie
      chciała mi działać.

No i zakupiłam sobie parę kabli sieciowych zwykłych (nieskrosowanych) o różnych
      długościach (po to aby używać sieci w różnych pokojach - tam gdzie aktualnie
      siedzę np z pracowym laptopem. Nie musisz wcale wiercic ścian. Moższe po prostu
      potykac się o te kable:)

Po zainstalowaniu sterownika z płytki w zestawie kabelek od telefonu (łącza
      neostrady)wciskasz do routera, kabel sieciowy nr 1 wciskasz do karty sieciowej
      i modemu. Robisz tak z każdym komputerem, który ma kartę sieciową (a możesz
      mieć ich 4.)

W zestawie ADE 4000 jest dołączony kabel USB (taki ze srebrną wtyczką). Olewasz
      go.

W zestawie ADE 4000 masz też instrukcję dotyczącą przygotowania ustawień sieci.
      Generalnie chodzi o to aby ustawić sieć na zasadzie "dynamicznej" Będzie tak
      jakby twój router był serwerem i przydzielał adres IP każdemu użytkownikowi.W
      przypadku WIN 2000 i np. XP otwierasz okno w Panelu Sterowania pt. Połączenia
      Sieciowe, potem wybierasz połączenie lokalne, wchodzisz we właściwości,
      wybierasz opcję protokół TCP/IP, znów klikasz właściwości a potem wybierasz
      opcję "Uzyskaj adres IP automatycznie".

Potem będzie jeszcze etap programowania tzw pamięci "flash" routera. Samemu
      raczej też nie powinno się nic popsuć, ale jest jeden moment ryzykowny.Tu
      proponuję zadzwonić pod nr tel pomocy technicznej producenta ADE4000 marki
      planet: (012) 254 69 85 lub (012) 254 69 83. Najlepiej dzwonić, ale jest też
      adres: www.planet.a.pl i mail: wsparcieplanet@a.pl

Ja jestem blądynką i mnie się udało! Prawie się popłakałam ze szczęścia! A
      teraz jak ktoś chce się wpiąć do sieci z laptopem to no problem.

Pamiętaj, że jeśli chcesz aby na tym samym łączu telefonicznym działał telefon,
      musisz kupić w TEPSIE specjalny microfiltr przeciwzakłóceniowy 20PLN + zwykły
      rozdzielacz sygnału (dostaniesz w sklepie elektronicznym 5 PLN). Rozdzielacz
      wciskasz do gniazdka. Do jednej odnóżki wpasowujesz kabelek telefoniczny od
      routera, do drugiej microfiltr a za nim telefon.

Pzdr, Wesołych Świąt!
      • Gość: SsMyK Re: Router z modemem ADSL + 4 portowy swich ADE40 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.03, 04:41
        DZiękuję Ci bardzo,dodałaś kilka rad które jak by mi poddały nowe
        pomysły,posiedziałem już trochę pod neo i routerem i stwierdzam ze podłączenie
        tego jest banalnie proste ale jak sie juz robi to raz kolejny.
        bardiej chodzi mi o opis podziału sygnału tzn czy moge w jakiś sposób
        kontrolować który komputer z ilu zasobów korzysta i czy trzeba w jakiś sposób
        konfigurować router by poza podziałem neo działał jako serwer.
        i jakie sztuczki mogę na nim robić...
        Pozdrawiam Serdecznie i zycze Zdrowych i wesołych

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka