Dodaj do ulubionych

Dlaczego spada prędkość neostrady, wyjaśnia TP

IP: *.acn.waw.pl 19.07.09, 13:51
W sieci ASTER transfer jest także niższy niż wynikałoby to z
parametrów łącza, np. 4 mbps to transfer max 486 KB/s zamiast 512
KB/s
Obserwuj wątek
      • Gość: Aro Re: Nie lubie tpsa, ale tu sa same glupoty IP: *.compower.pl 19.07.09, 18:51
        Większość użytkowników neo dzwoniących na infolinię to ... pionki nieznające
        podstawowych pojęć tak jak np ten z artykułu.. mam 110,5 KB/s i to jest źle..
        1024/8 = 128 KB/s MAX.. Wiadomo, że maxymalny transfer nie jest prawie nigdy
        osiągany :) to raz, dwa, że w umowie faktycznie jest wyraźnie napisane, że nie
        ma gwarancji prędkości - jeśli ktoś podpisał umowę to znaczy, że zapoznał się z
        jej treścią i zgadza się na jej warunki... Jak czasem słucham tych ludzi to ręce
        opadają.. "Adres strony piszemy przez 2 W czy 3 W" :D hahahaha - jak słyszę
        takiego delikwenta to myślę sobie - chłopie odbij i nie kompromituj się dalej.
        Większość opinii pisanych jest przez 14 latków bądź ludzi niemających zielonego
        pojęcia o komputerach, którzy swą złość wynikającą z niewiedzy wylewają na
        infolinii.. Tak jak napisała osoba wyżej MAM NEO 1 MEGA!! dlaczego nie mam
        transferu 1 MEGA!!!!
        • manhu Re: Nie lubie tpsa, ale tu sa same glupoty 19.07.09, 20:45
          !!!Zamilcz lamerze!!!

> Wiadomo, że maxymalny transfer nie jest prawie nigdy osiągany :)
          Wiadomo, że masz tragiczne łącze. W neostradzie do grudnia 2008 maksymalny transfer był osiągany przez 99,999% czasu bez awarii, a ponieważ awarii mają dużo więc średnio przez ok.95% czasu. U mnie w testach półgodzinnych robiłem takie wyniki jak 31,98 KB/s na upload (max 32), podobnie download niemal idealnie równy max.

> Większość opinii pisanych jest przez 14 latków bądź ludzi niemających zielonego
          Czyli piszesz o sobie:) Nie masz pojęcia o masowym zaniżaniu synchronizacji (powoduje to że prędkość max NIGDY nie jest osiągana, to nie jest prędkość do 1024, ale do ok.850-900) przez TP i ustawianiu interleaved bez powodu.
            • manhu Re: lacza o gwarantowanej przepustowosci sa kilka 20.07.09, 14:28
              > lacza o gwarantowanej przepustowosci sa kilka razy drozsze
              Bzdura, a ponadto nikt ich nie kupuje!!! A wystarczy monitorować transfer, jak się obciążenie zbliża do 100% rozbudowywać sieć i nie podłączać.
              A TP ładuje klientów do wora dotąd aż 50% wpada w szał i dzwoni (nie wystarczy 3 osoby z dowodami, to musi być masówka, o co trudno bo większość nie zna się lub nic im nie przeszkadza), a wtedy robią rozbudowę i po 3 miesiącach jest OK.
        • Gość: :) Re: Nie lubie tpsa, ale tu sa same glupoty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.09, 09:22
          to ty sie nie kompromituj pracujac w tej firmie "pionku":P

nie kazdy musi wiedziec co to jest megga -bajt/bit......

ja pracuje nad grafika i wqrza mnie to ze w miescie wojewodzkim na dobrym laczu
          sa zrywane polaczenia.......komp chodzi 24h/dobe bo jest mi to
          potrzebne....system sprawny .....a wasza neo lubi sie rozlaczac w najmniej
          odpowiednim momencie:/....ja trace pieniazki i mnostwo czasu .....dlatego juz
          nigdy z wami nie podpisze umowy bo macie marna usluge:/
      • Gość: nexen marketing a prawda IP: *.chello.pl 19.07.09, 19:04
        Producenci dysków twardych już dawno odkryli że tylko profesjonalistów IT,
        zapaleńców, hobbystów - krótko mówiąc tylko dla zorientowanych Mega (albo jak
        kto woli "okrągła liczba w informatyce) oznacza 1024. Przywykliśmy do tego że
        dysk z nalepką 20GB miał ich mniej, i nikt się już nie dziwi temu że jego nowy
        1TB dysk mieści danych coś sporo mniej. Producentom udało się sprzedać mniej za
        więcej przy niezmienionym zadowoleniu konsumentów. Biznesowy raj :)
        Podstawą projektowania wszelkiej maści infrastruktury sieci komputerowych do
        dystrybucji łącz jest "oversale" - nad sprzedaż. Teoretycznie niemożliwa jest
        sytuacja w której wszystkie komputery podłączone gdzieś dalej do "jednej głównej
        rury" wykorzystywały w tym samym momencie maksimum udostępnionej (wykupionej
        przez abonenta) przepustowości... Mając nawet małą żyłkę do interesu łatwo
        wyczuć oszczędność jaka z tego wypływa. Niektóre firmy stosując praktykę "nad
        sprzedaży" są w stanie sprzedać nawet trzy razy więcej niż mają. Statystycznie
        nikt nie powinien tego zauważyć. Statystycznie ja i mój pies mamy trzy nogi.
        Inną sprawą jest jakość kabli jakimi dysponują operatorzy. Zwłaszcza operator
        dominujący - według posiadanej przeze mnie wiedzy - posiada największą
        różnorodność owej jakości. A sprzedaż musi wykazywać wyniki...
        Konkludując: łącza abonenckie zazwyczaj naprawdę nie posiadają czegoś takiego
        jak "transfer gwarantowany" co pozwala operatorom na dość szerokie manewry w tym
        temacie. Niezależnie od tego firma nie powinna sprzedawać abonentowi usługi
        której nie jest w stanie świadczyć. Mamy kolejny przykład gdy prawo nie dogania
        rzeczywistości - a "trudnych czasach kryzysu" takie nieścisłości mogą prowadzić
        do nadużyć że strony - jak by nie patrzeć - wielkich, często międzynarodowych firm.
    • Gość: Barbara Tabor Dlaczego spada prędkość neostrady, wyjaśnia TP IP: *.dyn.optonline.net 19.07.09, 18:58
      Czesc! chce zapytac dlaczego tak sie dzieje moj siostrzeniec ma
      neostrade wiec moze ze mna rozmawiac przez telefon niestety niedosyc
      ze ma problemy to jego mama ma zwoj kabli za kanapa i nie moze
      rozmawiac przez telefon bvo buczy dopiero kiedy wyjaczy te kable to
      telefon dziala. Computer jest na gorze a kable na dole co to ma
      znaczyc chcialabym by ktos mi to wytlomaczy? - pozdrowienia
      barbaraj23@optonline.net - dziekuje prosze o wyjasnienia
      Telekomunikacji Polskiej
      • Gość: greg090 Re: Dlaczego spada prędkość neostrady, wyjaśnia T IP: 213.199.238.* 19.07.09, 20:22

Gość portalu: :-) napisał(a):

> mam neo 512 na wiosze zabitej dechami i dziala jak trza :)
        >
        > Standard ADSL G992_1_A
        > Szybkość wysyłania 192 wysysa >16KB/s
        > Szybkość pobierania 640 zasysa >66KB/s

No to współczuje,ja też mieszkam w małej dziurze,mam net radiowy z anteną na zewnątrz,umowa podpisana na 1024 a filmy zasysa mi z prędkością między 300KB/s a 500KB/s,zależy od godziny pobierania,strony też otwierają się bez żadnego problemu.
        Jeżeli dostawca netu dba o klienta to prędkość zawsze będzie taka jak w umowie albo wyższa,tak jak w przypadku mojego dostawcy.
    • Gość: marek Bzdury i ściema. A sieć szkieletowa to co? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.09, 19:43
      Każdy wie, że głównym problemem jest tylko i wyłącznie ewentualna niewydolność
      sieci szkieletowej TP. Oczywiście tutaj nawet słowem nie wspomniano o takiej
      możliwej przyczynie :). Kiedyś nie było problemu z prędkościami Neostrady,
      więc niech TP nie wciska kitu, że są jakieś problemy z łączami - po prostu
      zwiększa się liczba użytkowników i ruch w sieci, a odpowiedzią TP na to
      powinna być odpowiednia rozbudowa sieci, co najwidoczniej nie jest robione w
      wystarczającym zakresie.
      • Gość: kaczor Re: Bzdury i ściema. A sieć szkieletowa to co? IP: *.adsl.inetia.pl 19.07.09, 20:18
        zgłoście reklamacje do UKE, jeszcze trochę i monopolista padnie. p. ania z UKE
        obniży ceny a wraz upadkiem tp skończy się modernizacja sieci (dostępowa sama
        zgnije a atm/ip zdemontuje frans telekom). nie będzie usługi powszechnej także
        nikt wam nie pociągnie przyłącza do domku, a o internecie szybszym niż gprs/edge
        wieśniacy będą mogli pomarzyć.

>a odpowiedzią TP na to
        > powinna być odpowiednia rozbudowa sieci, co najwidoczniej nie jest robione w
        > wystarczającym zakresie.

a ty byś inwestował przy tak niesprzyjającym otoczeniu regulacyjnym? to co
        wybuduje tepsa musi oddać poniżej kosztów operatorom alternatywnym + dopłacać
        świadczonych przez nich usług (utrzymanie wszystkich warstw sieci w tp to
        naprawdę gigantyczne pieniądze)
    • Gość: franek Dlaczego spada prędkość neostrady, wyjaśnia TP IP: *.chello.pl 19.07.09, 20:07
      Neostrada nie jest taka zła. Miałem opcję 1 Mbit i cały czas prędkość
      była w okolicach ~130kb/s. Bez żadnych zwisów, bez problemów z
      modemem czy jakimiś spadkami transferu (to był Livebox)

Teraz mam neta w UPC - niby też 1Mb, ale gorzej to działa - realnie
      to jest jakieś 99kb/s albo i gorzej. WiFi też znacznie gorzej działa
      niż to z Liveboxu - trzeba czasem odświeżyć strone, żeby sie
      połączyć.

Ogólnie, Neo to bardzo dobra usługa (i tańsza) w porównaniu choćby z
      UPC - przynajmniej z mojego doświadczenia.
      • Gość: Ali Re: Dlaczego spada prędkość neostrady, wyjaśnia T IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.09, 20:29
        Ja mam neo 6MB i chyba też złożę reklamację, bo praktycznie wcale mi się strony
        szybciej nie wczytują niż jak miałem neo 2MB.
        Prawda jest taka, że polski internet jest do tyłka, jak na razie nie trafiłem na
        polską stronę, gdzie różnica byłaby odczuwalna, po prostu serwery nie są w
        stanie tak szybko zapodawać danych jak ja jestem w stanie je ściągnąć. Co
        najwyżej filmiki na YouTube w HD idą szybciej, ale to już nie polski serwis.
        Teoretycznie ściągam 750 kilo / sekundę, a w praktyce do 350 są w stanie serwery
        przesyłać do mnie, stąd w Polsce nie ma sensu mieć więcej niż 4MB.

Kupić musiałem 6MB bo mi potrzebny jest szybszy upload (jest 0,5MB - nie wiele,
        ale na razie wystarczy).
        • Gość: gość mam w domu i neo i upc. IP: *.chello.pl 19.07.09, 21:09
          > Ja mam neo 6MB i chyba też złożę reklamację, bo praktycznie wcale mi się strony
          > szybciej nie wczytują niż jak miałem neo 2MB.

Neo ma 2Mb a UPC z kablówką 5 Mb. Czy 2Mb czy 5Mb , to przy otwieraniu zwykłych
          stron nie odczujesz żadnej różnicy :). Te prędkości do zwykłego chodzenia po
          necie są aż nadto wystarczające. Tak samo do grania online - pingi średnie na
          poziomie 20ms - czyli super.
          Między 2 a 5 poczujesz różnicę dopiero ( i to sporo) przy ściąganiu, czyli download.
        • Gość: WinNieT neostrada 1M i DSL 15M na tym samym drucie IP: *.ip.netia.com.pl 19.07.09, 21:41
          Na neostradzie transfery 20-30 kB/s, po przejściu na DSL 1.7MB/s, na tym samym
          łączu. Jak to wytłumaczyć inaczej niż sprzedawaniem marzeń jako usługi
          powszechnej? Co do wydajności serwerów. Tych, z których można ciągnąć 1.5-1.7
          MB/s jest sporo.
          Ma rację każdy użytkownik neostrady, który czuje się nabijany w butelkę. W wielu
          miejscowościach "godziny szczytu" trwają od 8 przed południem do 2 w nocy.
          Tak na koniec o pomiarze prędkości. Większość testów zalecanych przez błękitną
          linię (niebieski wywołuje u mnie agresję, a cała linia błyskających niebieskich
          lampek...) polega na pomiarze transferu między modemem i najbliższym urządzeniem
          tpsa. W rozmowie z bl zawsze podkreślam że nie używam Windows i nie mam na
          urządzeniu podłączonym bezpośrednio do internetu powłoki graficznej, w związku z
          tym nie mogę przeprowadzić testów zaleconych przez konsultanta. Test taki wykaże
          prędkość wyższą niż do każdego innego urząszenia w internecie. Test mogę
          przeprowadzić jedynie korzystając z wget, który w miarę dokładnie pokazuje
          chwilowy transfer. Można pobierać przez ftp coś np z icm.edu.pl, nigdy nie z
          zasobów tpsa.
    • Gość: xx Dlaczego spada prędkość neostrady, wyjaśnia TP IP: *.adsl.inetia.pl 19.07.09, 20:43
      Ludzie, narzekacie a nie macie porównania. Proponuję, aby każdy spróbował użyć
      Netii a dopiero potem się wypowiadał.

TPSA w porównaniu z Netią to wzór jakości usługi a błękitna linia to ideał
      kompetencji.

W Netii normą są losowe przerwy w połączeniu do netu. Występują w losowych
      porach i trwają od 10 minut do kilku godzin. Rozmowa z konsultantem jest zawsze
      taka sama, czyli a jaki ma Pan system, a jaki ma Pan modem, proszę wył. i wł.
      kompa, proszę wył. i wł. modem, hmmm nadal nie działa, to ja przekażę problem do
      techników, po czy nic się nie dzieje i po losowym czasie (niezależnym od tego
      czy problem został zgłoszony czy nie) sieć wraca.

Miałem przez 3 lata Astera, przez rok neostradę i przez 2 lata Chello. Mam
      porównanie. Marzyłbym, aby u mnie była możliwość założenia netu z TPSA.
      • manhu Re: Dlaczego spada prędkość neostrady, wyjaśnia T 19.07.09, 21:03
        No to wracaj do TP (skoro miałeś neo), tam jest tak samo na infolinii.
        > W Netii normą są losowe przerwy w połączeniu do netu. Występują w losowych
        > porach i trwają od 10 minut do kilku godzin.
        Wątpię, zapewne to brak synchronizacji, po prostu TP podmieniła ci kable na poreklamacyjne (żeby zmotywować do powrotu), ewentualnie wziąłeś w Netii za dużą prędkość (i są problemy z synchronizacją). Masowe oceny w necie nie kłamią (nie powiem gdzie, żeby nie mogli sfałszować) i obie firmy mają niemal takie same oceny.
      • Gość: AOLI Re: Dlaczego spada prędkość neostrady, wyjaśnia T IP: 213.199.238.* 19.07.09, 21:04
        Gość portalu: xx napisał(a):

> Ludzie, narzekacie a nie macie porównania. Proponuję, aby każdy spróbował użyć
        > Netii a dopiero potem się wypowiadał.
        >
        > TPSA w porównaniu z Netią to wzór jakości usługi a błękitna linia to ideał
        > kompetencji.
        >
        > W Netii normą są losowe przerwy w połączeniu do netu. Występują w losowych
        > porach i trwają od 10 minut do kilku godzin. Rozmowa z konsultantem jest zawsze
        > taka sama, czyli a jaki ma Pan system, a jaki ma Pan modem, proszę wył. i wł.
        > kompa, proszę wył. i wł. modem, hmmm nadal nie działa, to ja przekażę problem d
        > o
        > techników, po czy nic się nie dzieje i po losowym czasie (niezależnym od tego
        > czy problem został zgłoszony czy nie) sieć wraca.
        >
        > Miałem przez 3 lata Astera, przez rok neostradę i przez 2 lata Chello. Mam
        > porównanie. Marzyłbym, aby u mnie była możliwość założenia netu z TPSA.

Pracujesz w Tepsie?
        Jakie przerwy w Netii,było już jakieś inne kłamstwo wymyslić.Netii używa moja siostra,koledzy i bardzo ją chwalą i nie ma żadnych przerw.
        Miałem też doczynienia z tepsą u kolezanki i po godzinie pracy miałem dość tego netu,do dzisiaj nie usiadłem przy kompie który jest podłączony do tepsy i nie usiadę,zdrowie jest ważniejsze.
    • Gość: Tier3_BSKYB Dlaczego spada prędkość neostrady, wyjaśnia TP IP: *.easynet.co.uk 19.07.09, 21:53
      Witam,
      czesc konetarzy tutaj jak widze bazuje na informacjach wyszukanych gdzies w google, raczej nie wydaje mi sie aby ktokolwiek z Was mial bezposrednia stycznosc z technologia DSL.
      Po pierwsze, musicie wziasc pod uwage, ze predkosc synchronizacji routera z DSLAMem, czyli faktyczna predkosc lacza jaka otrzymujecie od TP S.A. czy innego providera DSL zalezy od wielu czynnikow, sa to miedzy innymi: odleglosc od lokalnej centrali, inaczej dlugosc Waszej linii telefonicznej, jakosc linii oraz rowniez to w jaki sposob podlaczone sa urzadzenia telefoniczne w Waszym domu i do ktorego gniazdka. Jesli znajdujecie sie dosyc daleko od centrali i wasza linia jest dosyc slabej jakosci (np. atenuacja 63dB) to nie mozecie sie spodziewac cudow i predkosci pelnego 6Mbps na przyklad. To tak na wstepie.

Ponadto wazny jest tez wspolczynnik wspoldzielenia lacza, tzw. contention ratio. Jak przypuszczam, patrzac na technologie jakiej uzywa TP.S.A. wynosi on 50:1, czyli oznacza to ze w najgorszym z przypadkow, na przyklad wieczorami, mozecie dzielic transfery z innymi piedziesiecioma uzytkownikami podlaczonymi do Waszej lokalnej centrali, co za tym idzie - spadek predkosci pobierania.

TP S.A. z pewnoscia uzywa jakiegos systemu zarzadzania transferami (Traffic Management) ktory naklada odpowiednie ograniczenia transferow na przyklad wieczorami.

BRAS (inaczej IP Profile, lub CLR - Current Line Rate) - jest odpowiednio ustawiany na podstawie predkosci synchronizacji routera oraz stabilnosci lacza. Jesli na przyklad lacze zrywa dosyc czesto, BRAS zostanie ustawiony na dosyc niskim poziomie. Przykladowo, predkosc synchronizacji to 4096kbps, BRAS ustawiony na 2272 kbps i tak w zasadzie macie ciut ponad 2Mbps lacze.

TP.S.A. swoja droga powinna juz dawno zmodernizowac swoja infrastrukture, ale nie wiem czy kiedykolwiek sie tego doczekamy.

Przy okazji: Wlasnie Onet.pl podal ze jest awaria Neostrady i tysiace ludzi bez internetu. Cytuje za Onet:Do tej pory logujący się do sieci na monitorach swych komputerów będą widzieli okno z napisem: Błąd "691" lub "721"

Maja problem z radius serverem. Nie autoryzuje nazw uzytkownikow i hasel dlatego nie mozna sie polaczyc :)
      • Gość: blablabla Re: Dlaczego spada prędkość neostrady, wyjaśnia T IP: *.adsl.inetia.pl 19.07.09, 22:45
        > Witam,
        > czesc konetarzy tutaj jak widze bazuje na informacjach wyszukanych gdzies w goo
        > gle, raczej nie wydaje mi sie aby ktokolwiek z Was mial bezposrednia stycznosc
        > z technologia DSL.

podobnie jak i twoj komentarz

> Po pierwsze, musicie wziasc pod uwage, ze predkosc synchronizacji routera z DSL
        > AMem, czyli faktyczna predkosc lacza jaka otrzymujecie od TP S.A. czy innego pr
        > ovidera DSL zalezy od wielu czynnikow, sa to miedzy innymi: odleglosc od lokaln
        > ej centrali, inaczej dlugosc Waszej linii telefonicznej, jakosc linii oraz rown
        > iez to w jaki sposob podlaczone sa urzadzenia telefoniczne w Waszym domu i do k
        > torego gniazdka. Jesli znajdujecie sie dosyc daleko od centrali i wasza linia j
        > est dosyc slabej jakosci (np. atenuacja 63dB) to nie mozecie sie spodziewac cud
        > ow i predkosci pelnego 6Mbps na przyklad. To tak na wstepie.

bzduuury, akurat prędkość synchronizacji zależy tylko i wyłącznie od tego na ile
        jest ustawiony zegar na porcie DSLAMowym. jak ci złapie synchro na tlumieniu
        63dB to prędkość będzie identyczna jak przy 5dB (a że mogą np. wystąpić błędy
        CRC lub FEC, czy zrywanie synchro to już zupełnie inna bajka).

> TP S.A. z pewnoscia uzywa jakiegos systemu zarzadzania transferami (Traffic Man
        > agement) ktory naklada odpowiednie ograniczenia transferow na przyklad wieczora
        > mi.

sprawę QoS'u załatwia ATM - VP i VC. priorytetyzacja wg usług: HDSL,
        InternetDSL, Neostrada/BSA. ATM/DWDM w tepsie jest na dzisiejsze usługi raczej
        pojemny, owszem, na zadupiach zdarzają się historie typu 10 węzłów podpiętych
        kaskadowo pod STM-1 (155Mbit/s) ale to raczej wyjątki. większość DSLAM były
        stawiane z dużym zapasem. także jeśli chodzi o transfery nie ma jeszcze
        konieczności podcierania dupy szkłem.
      • manhu Re: Dlaczego spada prędkość neostrady, wyjaśnia T 20.07.09, 14:17
        > TP S.A. z pewnoscia uzywa jakiegos systemu zarzadzania transferami (Traffic Man
        > agement) ktory naklada odpowiednie ograniczenia transferow na przyklad wieczora
        Grubo się mylisz! Nie używa! W efekcie jak jest przeciążanie to ten najbliżej centrali - wiadomo z 6 Mb/s ma pełne 6 Mb/s, a ci dalej centrali mają tyle ile farta, ja miałem 1024 i zwykle 10 KB/s, a sąsiedzi 512 i zwykle 20 KB/s (a w nocy oczywiście odpowiednio 128 i 64). Zatem nawet przeciążenie o 10% powoduje spadek prędkości np.10-krotny.
    • Gość: szkoda gadac w tym kretynskim kraju nikt za nic nie ponosi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.07.09, 22:32
      odpowiedzialnosci, i ludzi robia w konia na kazdym kroku az milo!!
      Dlaczego neostrada zwalnia???? BO na te sama pojemosc sieci i laczy
      do miedzynarodwego internetu przypads WIEKSZA I WIEKSZA ilosc
      abonentow. Z tego samego tortu zamiest jest lazkami teraz mozna
      nawyzej luzeczka. To jest robienie z ludzi cymabalow, bo oni i tak
      to kupia!! W tym kraju jest pelno klamstwa i oszustwa!!
    • Gość: irek Dlaczego spada prędkość neostrady, wyjaśnia TP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.09, 22:46
      Te tlumaczenia to kompletne brednie. TP leje pseudo fachowa wode probujac tym
      zaslonic oczywiste fakty. Mam 512 kb/s i przed tym calym dostrajaniem,
      modernizacja neostrady pobieralem pliki z predkoscia przewaznie powyzej 60
      KB/s. Obecnie jak dobrze idzie to gora 55 KB/s. Wedlug mnie, moich obserwacji
      jako codziennego uzytkownika neostrady nastapil faktyczny spadek predkosci
      neostrady. TP zanizyla predkosc neostrady. Ta niedawna modernizacja neostrady
      ktora chyba sie jeszcze nie skonczyla w moim przypadku skutkuja zanizeniem
      predkosci oraz tym ze kiedys logujac sie do internetu poprzez modem nie mialem
      problemow. Jezeli byly to bardzo rzadko i po 2 czy 3 probie byl doste Teraz to
      trwa znacznie dluzej. Chociaz ostatnio jakby bylo latwiej. Ostatnie pol roku
      to bylo nieciekawie.
    • Gość: Prosta sprawa Dlaczego to jasne, podczepiają inwigilację. IP: *.ists.pl 19.07.09, 22:51
      Polska to państwo agentów i złodziei.

Podczepiają inwigilację, po prostu dodatkowe niejawne łącze do każdego łącza.
      To jak ma prędkość nie spadać. Tłumaczą to bzdetem - rzekomą optymalizacją.
      Nonsens. Nie potrzeba nijakiej optymalizacji.

Oczywiście naruszanie prywatności i tajemnicy korespondencji jest
      przestępstwem, ale ponieważ Polacy zachowują się jak banda naiwnych idiotów,
      no to są bezkarnie inwigilowani.
    • ludwikowiec Oprócz tego na prędkość 19.07.09, 23:16
      ma wpływ rodzaj gniazdek elektrycznych do których podpięty jest modem, grubość
      ścian i podłogi, ilość ramu na karcie graficznej komputera, długość kabla
      myszki i czy biurko jest wykonane z drewna czy sklejki.
      • patthecat W dupie cię mamy... 20.07.09, 00:55
        ...nie nie pracuję w TP, tylko wiem jak monopoliści myślą. We wrocu
        ok, masz do wyboru operatorów. W Krapkowicach liżesz dupę TP, żeby
        w ogóle kabel dociągneli? Panimaju już?
    • Gość: HH Tłumaczenie TPSA jest kłamstwem. IP: *.comarch.com 20.07.09, 07:19
      Oczywiście na linii o standardzie Ethernet 100Mbit nigdy takiej transmisji się
      nie uzyska, zakłócenia, błędy w transmisji, narzuty związane z protokołami itp.
      Jednak, jeśli klientowi sprzedaje się prędkość 1MBit/s to już całkiem inna
      bajka. Klient ma uzyskać na końcówce stały 1MBit/s!
      Co klienta obchodzą wszystkie inne aspekty związane z zapewnieniem 1MBit/s?
      Sprzedawca powinien ustawić takie parametry dla danego połączenia aby prędkość
      nigdy nie spadała poniżej prędkości zamówionej, w tym przypadku 1MBit/s.
      To tak, jakby sprzedawca energii elektrycznej sprzedając nam w umowie prąd o
      napięciu 230V tłumaczył się, że 230V nigdy się nie osiągnie, bo straty, stara
      instalacja itp. Jednak każdy z nas wie, że jeśli sprzedawca energii nie
      spełnia warunków umowy, czyli nie spełnia parametrów zamówionego "towaru" to
      może wystąpić o zwrot pieniędzy a nawet o odszkodowanie.
      Najwyższy już czas, aby parametry, który podaje dostawca internetu był
      wartością gwarantowaną (minimalną).
      • Gość: gość Re: Tłumaczenie TPSA jest kłamstwem. IP: *.gemini.net.pl 20.07.09, 08:18
        W umowie masz BARDZO WYRAŹNIE NAPISANE ze ta prędkość jest maksymalna i
        może spadać oczywiście w zakresie zdrowego rozsądku , to to już nie
        wina tp czy też innego operatora że użytkownik mieszka 6km od DSL i
        utraty pakietów ma na poziomie na 15% . Jak można porównywać sieć
        elektryczną do internetu ,to tak jakbyś porównywał działanie radaru i
        komórek
        • Gość: HH Re: Tłumaczenie TPSA jest kłamstwem. IP: *.comarch.com 20.07.09, 09:31
          Dobrze, że w sklepie mięsnym nie napisali, że kilogram mięsa to maks. waga jaką
          możesz kupić zamawiając 1 kg mięsa... jednak po odjęciu wielu niesprzyjających
          parametrów występujących podczas sprzedaży, możesz dostać 10 dkg mięsa i będzie OK!
          Sposób w jaki ustanawia się zasady sprzedaży łączy internetowych to po prostu
          oszustwo. I najlepsze, że stara się ludziom wmawiać, że tak ma być! Dobrze, że
          sieci tel. komórkowej nie zaznaczyły, że Twoje 100 darmowych minut rozmowy to
          tylko ilość teoretyczna, ponieważ czas jest względny i ICH zegarki mierzą go 2
          razy szybciej niż Twoje.
          Klienta nie powinny interesować parametry techniczne - i osiągi teoretyczne, a
          jedynie to co za swoje konkretne (nie teoretyczne) pieniądze uzyska.
          BTW. Sieć komórkową można wykorzystać jako specyficzny radar.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka