Dodaj do ulubionych

sanatorium Rabka Zdrój

IP: 91.212.223.* 30.10.09, 12:30
chciałabym pojechać z dzieckiem do sanatorium w Rabce. Może któraś z
mam była i może podzielić się opinią, które sanatorium wybrać -
jakie są warunki, zabiegi. Proszę o wszelkie informacje.
Obserwuj wątek
      • Gość: Hoga Re: sanatorium Rabka Zdrój IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.11.09, 10:35
        Ja byłam w tym roku w czerwcu w Sanatorium w Rabce imienia Szabesty
        pokoje dopiero co wyremontowane czysto z łazienkami ale trzeba było
        być jak najszybciej przyjechać bo niektóre mamy nie załapały się na
        pokój z łazienką. I te co mieszkały na parterze bez łazienek to tam
        było nie za bardzo małe klitki i ciemno.
        Ogólnie było fajnie tylko wszystkie dzieciaki się pochorowały.
        Bardzo fajne przedszkole w tym sanarorium było.
        • Gość: Zbyszek Re: sanatorium Rabka Zdrój IP: *.adsl.inetia.pl 01.07.13, 10:23
          Sanatorium Szebesty???? Chyba byłaś na marsie a nie w Szebeście w Rabce tam czas się zatrzymał w 70 latach. Remont przeprowadzano tylko w pokojach dla osób dorosłych, dzieci mieszkają w takim syfie że głowa boli. Jedzenie okropne ( nie dogotowana kasza, robaki w pulpetach, porcja głodowe) Przykładowe menu z 1.07.2013 śniadanie 1 łyżka sera z czymś nie znanego pochodzenia. 1/2 pomidora koktajlowego, 1 łyżeczka do deserowa (mniejsza niż do herbaty) miksa do smarowania. Kadra opiekunek nadrabia miną bo nie chcą stracić pracy ale tak dłużej nie można pozwolić oszukiwać ludzi oraz NFZ-tu my płacimy za uzdrowisko z naszych składek jest refundowane przedsięwzięcie a Prezes tego bałaganu udaje że jest wszystko OK. Mam zamiar poinformować o tych kary godnych poczynaniach samą górę oraz odpowiedzialne służby. Tego tak nie zostawię.
            • Gość: ewa Re: sanatorium Rabka Zdrój IP: *.blokowe.pl 02.07.13, 18:46
              Wybierzcie inne sanatorium a nie im.Szebesty. Pokoje wogóle nie dostosowane dla dzieci małe pościel złochana bez telewizora dla dzieci łazienka na zewnątrz.Można tam czuć się jak zamkniętym w szafie coś okropnego a zabiegi jak na lekarstwo żadnych atrakcji dla dzieci pomieszczenia dla dzieci starszych to sale szpitalne obskurne jak za czasów wojennych a jedzenie gdyby nie swoje to dziecko tam głoduje.Zabrałam dzieci zaraz na drugi dzień i wyjechałam. To nie sanatorium nawet nie wiem jak to nazwać bo tam dzieci mogą nabawić się jedynie choroby i przygnębienia
            • Gość: Monia Re: sanatorium Rabka Zdrój IP: *.30.93.119.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 30.11.13, 19:22
              Sanatorium beznadzieje. Jestem obecnie w nim i odliczam już dni kiedy wyjadę do domu!!! Jedzenie beznadzieje. Dzieciaczki chorują ogólnie ktoś przywiózł rotawirusa! Pokoje niezdezynfekowane po chorobach!!. Nasłaliśmy sanepid i dopiero coś się ruszyło. Pani oddziałowa naburmuszona ogólnie robi łachę że musi odpowiadać na jakieś pytania. Ehhhh szkoda gadać. Nigdy więcej nie przyjadę tutaj!!!
              • Gość: Ola Re: sanatorium Rabka Zdrój IP: *.play-internet.pl 01.12.13, 10:21
                Popieram.Wszyscy wszystko maja w dupie. Czas wolny dla dzieci niezorganizowany,przedszkole czynne tylko do 13 w czasie trwania zabiegów które są porozwalane przez cały dzień.Jedzenie jest ohydne,o nic się nie można doprosić.Płacimy kupę kasy a i tak trzeba wszystko dokupować samemu.Wszyscy srają i zygają na potęgę.
                Porcje na obiad wydzielone nawet dziecko jajka sadzonego nie dostało na dokładkę bo nie było-niby.
                • Gość: gościówka Re: sanatorium Rabka Zdrój IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.12.13, 10:42
                  Byłam w tym sanatorium z dzieckiem w listopadzie 2013. Powiem tak: jak na 3 tyg. "wczasy " za ok. 1500 zł nie było źle. Nie można oczekiwać eleganckich wnętrz, ani hotelowej opieki. Jedzenie średnie, ale z tego co wiem ok. 19 zl. na dzień - nie wymagajmy wykwintnych dań. Do posiłków nie dodawano na potęgę maggi, było jabłko czy paczek na podwieczorek. Bynajmniej nie brakowało go. Generalnie wnętrza szpitalne, ceraty na stołach, brak papieru toaletowego w wc. Pokoje małe, ale w miarę czyste- sprzątanie niby co 2 dni, w rzeczywistości wychodzi to 2 razy w tygodniu. Największą wadą jest personel - przeważnie (choć były wyjątki) nieżyczliwy, spięty i nieprzyjemny. Całodobowy dyżur lekarza to fikcja - lekarz zresztą niechętnie zachodził w ogóle na odział- trzeba się specjalnie umówić i nie daj Boże nie przyjść o innej godzinie niż umówione. Lekarze generalnie na ciepłych, państwowych posadach pijący kawę i niezbyt pracowici i kompetentni. Co innego przedszkole - świetne wychowawczynie, miła atmosfera. Bar u Jędrusia lata świetności ma już za sobą, ale gospodarz miły i dla dzieci zabawę zrobi:) Najgorsza wada- harmonogram zabiegów rozbijających cały dzień. Zalety: fajne mamy, duuużo dzieci, piękny park zdrojowy z placami zabaw. Jako matka byłam zadowolona, że posiłek mam podany i nic robić nie muszę:). Każdą wolną chwilę spędzałyśmy na dworze. Był to też sposób, by żadna choroba się nie przyplątała. Drogie mamy to nie hotel! nie nastawiajcie się na super warunki. Za wczasy w porządnym ośrodku trzeba by było zapłacić dużo więcej:)
    • Gość: ada Re: sanatorium Rabka Zdrój IP: *.kopnet.pl 26.10.14, 22:11
      Witam, naczytalam sie na forach duzo zlych opini na temat sanatorim w rabce. Opinie te spowodowaly ze zastanawialam sie czy poslac tam moje dziecko. Stwiedzilam, ze zaryzykuje i pojechalismy.
      Jestem mile zaskoczona. Pokoje w sanatorium sa male, ale przytulne. Lozka maja wygodne materace. Wpokojach sa telewizory oraz wi-fi -platne dodatkowo. Nie sa to pokoje hotelowe z wykladzina dywanowa na ziemi. Jedzenie - jest ok. Nie jest to zimna plyta hotelowa ale jest lepsze niz szpitalne. Moj syn nie marudzil jadl wszysko. Oczywiscie dokarmialam go dodatkowo ale jest wystarczajaco duzo i smacznie. Uwazam ze jak ktos jedzie tam i oczekuje hotelu na wypasie to moze byc rozczarowany ale jesli jedzie swiadomy tego ze to sanatorium to bedzie zadowolony tak jak my. Obsuga mila i pomocna. Wszedzie mozna sie czegos doczepic jak sie chce ale najwazniejsze jest to aby dziecko zyskalo zdrowie. Jestem zadowolona z wyjazdu.
      • Gość: aaa Re: sanatorium Rabka Zdrój IP: *.kolporter.com.pl 06.11.14, 09:27

Witam,
        właśnie wróciłam 3 dni temu z tego sanatorium. Od początku: Zameldowana zostałam szybko. W zależności ile osób przyjechało przede mną tyle czasu czekamy na poczekalni. Potem idziemy na drugie piętro i tam pielęgniarki przyznają pokój. Drugie piętro tam gdzie jest gabinet lekarski i dyżurka pielęgniarek pokoje porażka, zimno i grzyb na ścianach. Kaloryfer rozkręcony na 5 a zimno i jest 18,19 stopni w pokoju. Nie pomagają żadne skarki. Ponieważ wyjechał poprzedni turnus poprosiłam o przeniesienie piętro niżej. I tam cieplutko, ładne pokoje, czysta łazieneczka. Śniadania i kolacje cały czas takie same: 2 plastry sera i szynki i pół malutkiego pomidorka. Na obiady nie można było narzekać. dobre i dużo. Były dokładki jak poprosiłaś.
        Zajęcia od 9 do około 11. Ja miałam zabiegi od 9 do 10 potem zaprowadzałam dzieciaczka do przedszkola i był tam do 12.30 i szliśmy na obiad. Potem spacer 2,3 godziny i wracaliśmy do pokoju. Codziennie wieczorem dyskoteka dla dzieci, jakieś zabawy, przedstawienia, teatrzyk itd. Ale odradzałabym tam pobyt. To nie sanatorium dla dzieci. Trochę wyremontowane trochę PRL. Jak macie pytania piszcie a chętnie odpowiem. Zabrać jakieś polarki dla dzieci bo w piwnicy jak się idzie na zabiegi zimno i szybko można się przeziębić. Za oglądanie telewizora w pokoju o ile tam jest płacimy za pobyt 21 dni 79 zł :
    • Gość: Zuza Re: sanatorium Rabka Zdrój IP: *.adsl.inetia.pl 12.07.16, 09:16
      Moje dziecko jest obecnie w sanatorium ma 16 lat i co mogę powiedzieć to to że personel medyczny zachowuje się wobec nich bardzo źle.Padają nawet wyzwiska.Kiedy rodzic przyjezdza opowiadaja jak to jest cudownie,jakiej to dziecko nie ma opieki i co one tu nie robią dla naszych dzieci.W pierwszej chwili myslalam że moje dziecko kłamie ale miało nagrane panie pielegniarki jak się wobec nich zachowują.Nie polecam nikomu ,kto ma wysłać tam dziecko samemu. Jeśli chodzi o wychowawcę to jak do tej pory jest ok
    • heca7 Re: sanatorium Rabka Zdrój 08.02.17, 16:18
      Podłączę się , jeśli można z pytaniem do tego wątku ;)
      Moja córka jedzie 11-tego lutego do Rabki, do sanatorium. Ma prawie 15 lat więc zostanie sama na cztery tygodnie. Jak wygląda taki pobyt nastolatka uczącego się w sanatorium. Napiszcie cokolwiek bo nigdy nie byłam, mój tata był raz ale w Ciechocinku ;) Czy dzieci są cały czas w ośrodku? Dać dziecku kasę, będzie miało gdzie dokupić sobie, nie wiem, coś do picia czy choćby kartkę wysłać dziadkom (strasznie by chcieli). Może wziąć laptopa? byłoby jej łatwiej nadgonić z nauką. Długo czeka się w dzień przyjęcia?
      Jestem głodna każdej wiadomości ;) Z góry dziękuję za informacje.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka