Dodaj do ulubionych

Przedszkole Kolorowe Kredki

IP: *.026.c73.petrotel.pl 17.10.11, 09:39
Witam,
Mam pytanie, czy któraś z Was posyła dziecko do przedszkola Kolorowe Kredki?
Ja mojego synka tam posyłam. Jest w grupie trzylatków. Ciekawa jestem, jakie są Wasze pierwsze spostrzeżenia i wrażenia. Jak Wasze dzieci się tam czują. Chętnie nawiążę kontakt z tymi mamami. Przedszkole działa dopiero dwa tygodnie, ale to chyba już wystarczająco czasu na pierwsze wnioski.
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
  • Gość: mama Re: Przedszkole Kolorowe Kredki IP: *.plock.mm.pl 17.10.11, 18:05
   Moje dziecko też chodzi do przedszkola kolorowe Kredki. Jak na razie jestem zadowolona. Synek płakał przez dwa dni. natomiast później już nie. Teraz jest bardzo zadowolony i chce chodzić do przedszkola. Mówi że jedzenie mus smakuje. Ja na razie odpowiada nam to przedszkole.
   Pozdrawiam. Iwona
    • Gość: mamaprzedszkolaka Re: Przedszkole Kolorowe Kredki IP: *.026.c73.petrotel.pl 17.10.11, 21:28
     jak nietrudno poznać po IP poprzedni wpis nie jest mój czyli osoby, która rozpoczęła wątek. Z przykrością stwierdzam, że większośc wypowiedzi na tym forum to piszą chyba kobry jadem plujące albo bardzo nieszczęśliwe kobiety. Smutne to. Dziękuję za odpowiedź Pani Iwonie. Moje dziecko jest w grupie Las i też jest bardzo szczęśliwe, chętnie chodzi. Jedzonko tez chyba dobre, bo mój niejadek całkiem nieźle sobie radzi. Pozdrawiam.
     • ola162 Re: Przedszkole Kolorowe Kredki 20.10.11, 09:57
      Moja córka też chodzi do grupy trzylatków. Jest zadowolona, podoba jej się.
      Pierwsze dni płakała w przedszkolu a teraz płacze jak trzeba do domu wracać :)
      Według mnie jest tam trochę chaotycznie, dopiero wczoraj widziałam kartkę z informacją co dzieci jedzą. Nie ma jakiegoś konkretnego harmonogramu dnia.
      Mam porównanie z państwowym przedszkolem do którego chodziła starsza córka.
      Mam nadzieję ze to tylko kiepski początek a dalej będzie ok.

      Fajnie ze zrobili dużą szatnię na dole.
      • Gość: mamaprzedszkolaka Re: Przedszkole Kolorowe Kredki IP: *.038.c93.petrotel.pl 20.10.11, 15:52
       To prawda z tym chaosem. Na początku byłam tym trochę zaniepokojona, ale myślę sobie, że skoro to nowo powstałe przedszkole to trzeba troszkę czasu na rozruch. Oczywiście wolałabym, żeby już wszystko było na tiptop, ale w końcu najważniejsze, że dzieci tam są szczęśliwe. A swoją drogą, to mam nadzieję, że wkrótce zostanie zorganizowane jakies ogólne zebranie dla rodziców i będzie można popytać o różne sprawy, jak np o monitoring, który obiecano.       • ola162 Re: Przedszkole Kolorowe Kredki 21.10.11, 10:04
        kamery już są zainstalowane i czekają na podłączenie bo najpierw chcieli się skupić na otwarciu parteru. Tak się dowiedziałam. Podobno lada chwila kamery będą działały.
        Jakieś zebranie by się przydało.
        Trochę mnie dziwi ten chaos ponieważ maja już 2 przedszkola w płońsku więc nie sa nowicjuszami.
        Najważniejsze ze dzieciom się podoba.
         • Gość: tata Re: Przedszkole Kolorowe Kredki IP: *.245.c79.petrotel.pl 07.11.11, 18:33
          Witam Wszystkich :) Jesteśmy na etapie wyboru przedszkola dla naszej córki - prawie 3-latki. Ze względu na wiek państwowe na razie odpada, czyli zostają Kolorowe Kredki, Gucio albo Promyczek. O Promyczku są różne opinie, do tego koszt to 500 zł miesięcznie - podobnie jest w Guciu. Z kolei Kolorowe Kredki są nowe ale szczególnie zastanawia mnie cena - 290 zł. To nie wiele więcej niż państwowe przy pełnej - w naszym przypadku 9 godzinnej opcji - z rytmiką, angielskim itd. Patrząc na płocki rynek "przedszkolny" wygląda to jak naprawdę fajna okazja - tylko czy na pewno nie ma tu gdzieś haczyka ? Może za kilka miesięcy ceny wystrzelą w górę albo grupy nie będą przeładowane ilościowo ?
          Żeby było jasne - 210 zł miesięcznie mniej to w prostym rachunku 2 520 zł w skali roku - całkiem spora kwota ale to dobro Małej jest najważniejsze i dlatego proszę o Wasze opinie Drodzy Rodzice.
          • Gość: mamaprzedszkolaka Re: Przedszkole Kolorowe Kredki IP: *.plock.mm.pl 07.11.11, 22:26
           Witam, w grupie mojego synka jest na liście 22 dzieci, ale z tego, co wiem, to maksymalna liczba obecnych to w porywach do 20. A jeśli chodzi o opiekę, to na początku były dwie panie wychowawczynie. Teraz jest też pani do pomocy, jak to zwykle pwinno być. Czesne jest na razie takie, może pozostanie takie do końca pierwszego roku. Ale w umowie jest punkt, że może wzrosnąć. Nie sądzę jednak, aby kwota ostateczna była wyższa niż w Guciu czy Promyczku. Ja jestem na razie zadowolona, przedszkole wciąż się rozkręca, mają w formie zabaw trzy języki. Ale to akurat dla mnie najmniej ważne. Synek czuje się dobrze i chętnie chodzi.
           • Gość: marta Re: Przedszkole Kolorowe Kredki IP: *.191.c92.petrotel.pl 08.11.11, 20:54
            oferta jest bardzo ciekawa biorąc pod uwagę resztę przedszkoli zwłaszcza cena i od początku się zastanawiałam jak tylko promowali je w galerii wisła gdzie tu jest haczyk jeśli w umowie jest że może wzrosnąć cena pewnie pójdzie do góry ale nie sądzę by tak drastycznie podskoczyła a jak wiadomo prywatne to i opieka lepsza nie ma co porównywać do państwowego ja będę obserwowała wątek i od przyszłego roku swego szkraba tam zapisze!
  • Gość: Jolka Re: Przedszkole Kolorowe Kredki - odnalazłam wątek IP: *.c153.petrotel.pl 24.11.11, 09:33
   Ten wpis umieściłam przy innym wątku, ale odnalazłam tematyczny, więc go powtarzam. Mój synek chodzi do Kolorowych Kredek i oto czym się martwię: Ma 2 lata i 7 miesięcy. Jest zadowolony. Gorzej ze mną. Przedszkolanki od godziny 15 zaczynają sprzątanie. Sprzątaja przy dzieciach zamiast się nimi zajmować. Synek był chory, pomimo, że wychowawczyni i szefowa miały do mnie dwa numery telefonów, adres i maila, nikt nie poinformował mnie o zebraniu. Panie chcą wprowadzić katechezę dla 2,5 latków. Jestem temu przeciwna. Nawet zalecenia MEN, mówią o wieku 5 lat. Gdy powiedziałam, że się nie zgadzam, pani odpowiedziała: to maluszek będzie siedział sam przy stoliku? Matko! W piątek jest otwarcie, ale nie jest dla nas. Kartka na drzwiach informuje, że rodzice mają zabrać dzieci do 16.00, bo uroczystość rozpoczyna się o 17.00. Jestem bardzo zła, bo mój syn polubił to przedszkole. Są tu jego koledzy i koleżanki. Mam zgodzić się na to, by dziecko tak małe było traktowane jak autsider i wyprowadzane z sali podczas katechezy? Zajęcia ma prowadzić ksiądz. Co za pomysł. Ma grać na gitarze i śpiewac piosenki. Przez 30 minut? A jego przygotowanie pedagogiczne? To prywatne przedszkole, kadra miała być świetna. I co z tym sprzątaniem? Kobiety jeżdżą na szmacie, a dzieci upchniete w jednej sali czekają aż panie sprzątną? I kto będzie na otwarciu przedszkola? Właściciele i kadra? Zrobią sobie parapetówkę? Martwię się, że źle wybrałam.
   • Gość: ja Re: Przedszkole Kolorowe Kredki - odnalazłam wąte IP: *.094.c76.petrotel.pl 26.11.11, 12:01
    A dostrzegłaś coś pozytywnego czy widzisz tylko negatywy?
    A co masz do religii? To właśnie zaszczepianie od najmłodszych lat wiary, wszczepienie małemu człowiekowi pozytywnych wartości może spowodować, że Twoje dziecko przekraczając próg dojrzewania pomyśli dwa razy zanim sięgnie po narkotyki, seks, alkohol.
    Zresztą brak słów, że ludzie widzą tylko pewne niedociągnięcia a nie widzą tego ze dziecko jest zadowolone
    • Gość: Jolka Re: Przedszkole Kolorowe Kredki - odnalazłam wąte IP: *.181.26.61.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.11.11, 16:41
     Masz racje. Pozytyw największy: mój syn lubi to przedszkole. Wychodzi zadowolony i chętnie do niego idzie. Religia: chciałabym żeby te piękne przesłania chrześcijańskie były przekazywane odpowiednio do wieku. Przedszkolakom można mówić o dobrych uczynkach: dzieleniu się, niesieniu pomocy. Dziecko 2,5 letnie niewiele rozumie. Łatwo je zniechęcić mówiąc jedynie o karze. Ksiądz nie musi pisać konspektów zajęć, rozliczać się z treści. Stąd moja obawa. Tak małemu dziecku ja chcę przekazywać wartości. Może też zŁe doświadczenia ze starszą córką, której w wieku 5 lat katechetka poleciła kolorować rysunek Jezusa na Krzyżu - zniechęciła mnie. Na wszystko jest czas. Jeśli przedszkole nie opowiada się jako: katolickie, buddyjskie, mariawickie to powinno trzymać się rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, który zaleca katechezę od 5 roku życia.
     • ola162 Re: Przedszkole Kolorowe Kredki - odnalazłam wąte 29.11.11, 10:56
      Ja byłam na otwarciu razem z córką bo śpiewała piosenkę.
      Szczerze mówiąc nie ma czego żałować bo dla tego kawałka tortu i przemówień kilku osób zmarnowałam 2,5 godziny. Mnie takie imprezy nie kręcą a musiałam się zamieniać w pracy itd.
      A co do sprzątania to mam doświadczenie z państwowego przedszkola i tam tez tak było.
      po 15.30 w przedszkolu zostawała garstka dzieci i panie sprzątały sale. Ja nie widzę w tym nic dziwnego.
      Z przedszkola zadowolona jestem chociaż z komunikacją z rodzicami trochę mają problem.
      Miały być wysłane informacje na temat kamer a do mnie nic jeszcze nie dotarło.
      • Gość: mama Re: Przedszkole Kolorowe Kredki - odnalazłam wąte IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.12.11, 11:21
       mój syn również jest w przedszkolu Kolorowe Kredki i szczerze mówiąc nie jest tam dobrze panie z sali mają kiepską komunikacje trzeba wszystko od nich wyciągać jak chcesz się czegoś dowiedzieć albo zapytać ciężko z tym mają poza tym niektóre panie nie są wykwalifikowane bo po resocjalizacji to raczej nie można zajmować się dziećmi więc radze to niektórym mamą sprawdzić bo może waszym dzieckiem zajmuje się ta pani a i kwestia jak olali rodziców gdzie mamy nie pracują nie raczyli o tym powiadomić tylko tzreba było wydzwaniać i się dopytywać powiadomili tylkotych rodziców gdzie oboje rodziców pracuje
       • georgia83 Re: Przedszkole Kolorowe Kredki - odnalazłam wąte 06.12.11, 23:01
        a ja mam pytanie do mam dzieci ktore chodza do Kolorowych Kredek. Czy Wasze dzieci lezakuja? I czy lezakowanie jest obowiazkowe? Pytam, bo moj syn (obecnie 2 lata i dwa miesiace) nie spi juz w ogole w dzien i zastanawiam sie czy jak pojdzie do przedszkola za rok to czy bedzie musial lezakowac czy bedzie mogl sie wtedy pobawic. W niektorych przedszkolach podobno dzieci nie musza spac jak nie chca, ale co z tego jak musza lezec, nie odzywac sie, i nie bawic zadnymi zabawkami bo obudza inne dzieci. Czy w Kolorowych Kredkach sa osobne sale dla tych dzieci ktore nie spia w dzien?
       • Gość: mamaprzedszkolaka Re: Przedszkole Kolorowe Kredki - odnalazłam wąte IP: *.plock.mm.pl 07.12.11, 21:23
        Drogie mamy posyłające dzieci do kolorowych kredek:
        W poniedziałek potwierdziła się moja wcześniejsza informacja związana z jedzeniem w tym przedszkolu. Miało byc zdrowo i specjalnie dla dzieci w specjalnie do tego celu przygotowanej kuchni poza terenem przedszkola. Tymczasem nasze pociechy są karmione daniami z baru Krokiet, powszechnie znanego. Ja nie miałam przyjemności tam jadać, słyszałam dobre opinie od koleżanek. Ale czy tego spodziewali się Rodzice? Ja nie wiem czy jedzenie jest jakoś inaczej przygotowywane, mój synek nic tam nie jadł i w efekcie ma początki anemii. Mnie chodzi tylko i wyłącznie o kłamstwo ze strony właścicieli przedszkola. Miała być specjalna kuchnia i nikt nie wspomniał o Krokiecie. Bo czy wtedy posłalibyście tam swoje dzieci?
        Jestem bardzo rozczarowana tym przedszkolem. Moje dziecko nagle przestało chcieć chodzić, panie nie widzą problemu. Ja wybieram się na rozmowę do dyrekcji. A Rodzicom radzę dobrze się przyjrzeć. No i co z monitoringiem? Dalej nie ma. Smutne to i tyle. Ja jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że mam inna pomoc dla dziecka. A co z Rodzicami, którzy nie mają innego wyjścia?
    • Gość: mama Re: Przedszkole Kolorowe Kredki - odnalazłam wąte IP: *.177.c69.petrotel.pl 10.12.11, 08:31
     Mi się podoba i co ważniejsze mojej córce też. Co do sprzątania - o 15 jest już bardzo mało dzieci i dla nich lepiej jeśli są w jednej grupie i mają co robić. W tym czasie panie mogą sprzątać.Pracując tam była byś z tego zadowolona,więc postaw się w ich sytuacji.
     Religia- ma być prowadzona na zasadzie zabawy i śpiewaniu, więc nie wiem co w tym złego że Twoje dziecko podczas świąt zaśpiewa kolędę???
     Wyluzuj i ciesz się ze Twoje dziecko ma opiekę i wyżywienie od 630 do 18 za 290 zł/mc.
     Pozdrawiam
     • Gość: inka12345 Re: Przedszkole Kolorowe Kredki - odnalazłam wąte IP: *.048.c79.petrotel.pl 01.03.12, 08:58
      zgadzam sie ,ze 290zł ale prosze dodac 220zl tzw. wyprawka (rocznia) plus pozostałe koszty. Poza tym kontakt z włascicielami placówki jest jednoznaczny z trafieniem trojki w lotto/ nie ma sekretariatu brak jakiejkolwiek informacji o przyjmowaniu petentów przez Zarzadzajacych Placówą a Postawa Pani Dyrektor jest bardzo optymistyczna i bez perspektywy rozwiazania jakiegokolwiek problemu (wszystko jest O.K.) ale nie jest...Dzieci maja zle zorganizowany czas, wiekszosc czasu spedzaja na samodzielnej zabawie (zabawek jest BARDZO mało) a postawa w NASZEJ GRUPIE Pani "opiekunki" tez daje duzo do myslenia...
      • Gość: Mama dziecka z KK Re: Przedszkole Kolorowe Kredki - odnalazłam wąte IP: *.zep.com.pl 15.05.12, 12:34
       Ja tez nie jestem zadowolona z tego przedszkola. Źle zorganizowane zajęcia, panie bardziej zajęte rozmową ze sobą niz dziećmi, młoda kadra nie posiadajaca jeszcze swoich dzieci, więc podejście do nich pozostawia wiele do życzenia. Ponadto niewłaściwie dopasowane menu (zamawiane z baru KROKIET), brak warzyw i owoców. Dzieci nie mają żadnego placu zabaw, nawet na spacery nie bardzo jest gdzie iść, bo brak dobrego dojazdu z dwóch stron przedszkola. I tak jak napisał ktoś wczesniej dla Dyrekcji nie ma to wiekszego znaczenia; spływa jak po kaczce.Takie są moje odczucia. A najlepszą wykładnia jest chyba zachowanie dziecka. Moje dziecko z niechęcią chce chodzić do tego przedszkola.
       • Gość: Margarita Re: Przedszkole Kolorowe Kredki - odnalazłam wąte IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.12, 18:06
        Moja córka chodzi do tego przedszkola, akurat do grupy gdzie jedna z pani, no jest wydaje mi dość młoda osobą, ale wiem ze jest to pani która skończyła studia z wychowania przedszkolnego, a nie jakąś słabą podypolomówke na której nie ma praktyk, poza tym widzę ze ma podejście do dzieci, jest kreatywna, zawsze uśmiechnięta, moja córcia ja uwielbia i dzięki niej przychodzi z uśmiechem do przedszkola:)) ja sama urodziłam córeczkę mając
        35 lat, wiec nie wszyscy muszą rodzic dzieci w wieku 20lat-pewnie pani wolałaby taka bez studiów ale z dwójka własnych dzieci, urodzonych w młodym wieku, a podejscie ma sie do dzieci-niezależnie czy są swoje czy nie.
        Jeśli chodzi o jedzenie to moim zdaniem ubogie jest menu, ale da sie przymknąć na to oko. Tylko najgorzej jest z panią dyrektor, która nawet na ostatnim zebraniu nie umiała, udzielić precyzyjnych informacji, nawet na błahe tematy...tak jak ktoś napisał spływa to wszystko po niej jak po kaczce.
        OGÓLNIE POLECAM PRZEDSZKOLE-kadrę pedagogiczna tez:)
        • georgia83 do Margarita 21.05.12, 22:17
         Moje dziecko tez chodzi od niedawna do Kolorowych Kredek i najlepszym dla mnie wyznacznikiem tego czy przedszkole jest dobre czy niedobre jest jego zadowolona mina gdy idzie do "kololowych kledek".
         Margarita, mam pytanie, co było na tym ostatnim zebraniu?
         Moje dziecko chodzi do "Łąki". Jeśli możesz odpisz tu lub na mojego maila georgia83@gazeta.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka