Dodaj do ulubionych

Bezpieczeństwoi rozwój Płocka

22.02.20, 16:56
=== DROGA EKSPRESOWA S10 I KOLEJ DLA PŁOCKA I REGIONU === UDOSTĘPNIJ POST NA FB, TT itp.

UWAGA płocczanie i mieszkańcy regionu płockiego! Zgłaszamy uwagi W SPRAWIE PRZYBLIŻENIA DROGI EKSPRESOWEJ S10 DO PŁOCKA I W SPRAWIE KOLEI w konsultacjach społecznych!

Poniżej podaję instrukcję jak w łatwy i szybki sposób można zgłaszać w tym celu uwagi. Na jednym z załączonych do postu obrazów znajduje się także instrukcja graficzna, opisująca krok po kroku zgłaszanie uwag.

Uwagi można zgłaszać w terminie od 10 lutego 2020 r. do 10 marca 2020 r. włącznie w ramach konsultacji społecznych, dotyczących m.in. drogowych i kolejowych inwestycji towarzyszących projektowi Centralnego Portu Komunikacyjnego „Solidarność” przez zgłaszanie uwag w formularzach na podanej poniżej stronie internetowej.

=== INSTRUKCJA ZGŁASZANIA UWAG ===

STRONA STARTOWA (Można ją pominąć i od razu przejść dalej do wypełnienia formularzy. Dokładny opis jak to zrobić, znajdziemy niżej w części zatytułowanej „WYPEŁNIANIE FORMULARZY”)

Wchodzimy na stronę cpk.pl/pl/inwestycja/ssl , gdzie możemy zapoznać się z krótkim opisem, dotyczącym konsultacji społecznych, a następnie przewijamy stronę w dół, aż ukaże się tytuł „KONSULTACJE SPOŁECZNE”, a pod nim trzy zakładki z formularzami do zgłaszania naszych uwag.

Interesujące nas zakładki to druga od góry (po wejściu w nią otworzy się formularz do zgłaszania uwag dotyczących inwestycji kolejowych) i trzecia od góry (z formularzem do zgłaszania uwag dotyczących inwestycji drogowych.

=== WYPEŁNIANIE FORMULARZY ===

Poniżej podane są bezpośrednie linki do formularzy: FORMULARZ INWESTYCJI KOLEJOWYCH i niżej FORMULARZ INWESTYCJI DROGOWYCH, a pod linkami dokładny opis wypełniania poszczególnych pól i gotowe teksty do skopiowania i wklejenia ich we wskazane miejsca.

=== FORMULARZ INWESTYCJI KOLEJOWYCH ===

Link do formularza dotyczącego inwestycji kolejowych:
cpk.pl/pl/inwestycja/ssl/formularz-kolej

• W pierwszym polu od góry formularza z rozwijanego menu wybieramy opcję „Ciąg nr 1, linia kolejowa nr 5”

• W drugim polu od góry, zatytułowanym „Nr arkusza, do którego odnosi się uwaga” wpisujemy tylko sam numer arkusza: 2

• W trzecim polu od góry zatytułowanym „Teść uwagi lub proponowana zmiana”, kopiujemy poniższy tekst oddzielony gwiazdkami i wklejamy go w to pole.

=

* *
* * * *

Wnioskuję o wybór wariantu jasnoniebieskiego przebiegu linii kolejowej nr 5, zamieszczonego w arkuszu nr 2, ukazującym Płock i jego rejon.

* * * *
* *
=

• W czwartym polu od góry zatytułowanym „Uzasadnienie uwagi lub proponowanej zmiany” również kopiujemy poniższy tekst oddzielony gwiazdkami i wklejamy go w to pole. Pod wklejonym tekstem możemy podać swoje dane.

=

* *
* * * *

Wariant jasnoniebieski jest optymalny ze względu na funkcjonalność i układ przestrzenny Płocka oraz jego rejonu.

* * * *
* *
=

W tym polu (czwartym od góry) możemy podać swoje dane.

• W sekcji znajdującej się między czwartym, a piątym polem od góry, widoczne są dwie opcje: „jako osoba fizyczna” i „w imieniu organizacji”, zaznaczamy opcję „jako osoba fizyczna”.

• Piąte pole od góry, zatytułowane „Nazwa organizacji”,
możemy pozostawić puste.

• Sekcję znajdującą się pod piątym polem od góry, zatytułowaną „Dodawanie załącznika (opcjonalnie)” również możemy pominąć.

• Na koniec po upewnieniu się czy wypełniliśmy wszystkie pola i sekcje klikamy w widoczny na samym dole przycisk WYŚLIJ w celu wysłania formularza.

=== FORMULARZ INWESTYCJI DROGOWYCH ===

Link do formularza dotyczącego inwestycji drogowych:
cpk.pl/pl/inwestycja/ssl/formularz-drogi

• W pierwszym polu od góry, zatytułowanym „Nr arkusza, do którego odnosi się uwaga” wpisujemy tylko sam numer arkusza: 3

• W drugim polu od góry zatytułowanym „Teść uwagi lub proponowana zmiana”, kopiujemy poniższy tekst oddzielony gwiazdkami i wklejamy go w to pole.

=

* *
* * * *

Wnioskuję o wybór wariantu jasnoniebieskiego przebiegu drogi ekspresowej S10, zamieszczonego w arkuszu nr 3, ukazującym Płock i jego rejon.

* * * *
* *
=

• W trzecim polu od góry zatytułowanym „Uzasadnienie uwagi lub proponowanej zmiany” również kopiujemy poniższy tekst oddzielony gwiazdkami i wklejamy go w to pole. Pod wklejonym tekstem możemy podać swoje dane.

=

* *
* * * *

Wariant jasnoniebieski przebiegu drogi ekspresowej S10, najlepiej komunikuje Płock z główną siecią drogową kraju i uwzględnia bezpieczeństwo płockiego ośrodka przemysłu rafineryjno-petrochemicznego.

* * * *
* *
=

W tym polu (trzecim od góry) możemy podać swoje dane.

• W sekcji znajdującej się między trzecim, a czwartym polem od góry, widoczne są dwie opcje: „jako osoba fizyczna” i „w imieniu organizacji”, zaznaczamy opcję „jako osoba fizyczna”.

• Czwarte pole od góry, zatytułowane „Nazwa organizacji”, możemy pozostawić puste.

• Sekcję znajdującą się pod czwartym polem od góry, zatytułowaną „ Dodawanie załącznika (opcjonalnie)” również możemy pominąć.

• Na koniec po upewnieniu się czy wypełniliśmy wszystkie pola i sekcje klikamy w widoczny na samym dole przycisk WYŚLIJ w celu wysłania formularza.

===============================================

Dla osób zainteresowanych szczegółami, podaję linki w serwisie z konsultacjami społecznymi do arkuszy (i objaśnień do nich) z mapami i zamieszczonymi na nich wariantami przebiegów drogi ekspresowej S10 w rejonie Płocka oraz wariantami przebiegów linii kolejowych, przechodzących przez Płock i region płocki.

Link do arkusza nr 2 z wariantami przebiegów linii kolejowej nr 5 w rejonie Płocka:
cpk.pl/webimages/uploads/media/5e2f665d5ac18/ciag-1-linia-5-arkusz-2-z-8.jpg?fit=max
Objaśnienia do arkusza nr 2:
cpk.pl/webimages/uploads/media/5e3098802662f/ciag-1-linia-5-legenda.jpg?fit=max
Link do arkusza nr 3 z wariantami przebiegów drogi ekspresowej S10 w rejonie Płocka:
cpk.pl/webimages/uploads/media/5e2f77b3b42a9/s10-oaw-arkusz-3-z-8.jpg?fit=max
Objaśnienia do arkusza nr 3:
cpk.pl/webimages/uploads/media/5e30af3c447db/s10-oaw-legenda.jpg?fit=max
Wszystkie tego typu materiały (arkusze z mapami) znajdziemy na stronie startowej cpk.pl/pl/inwestycja/ssl po przewinięciu jej do samego dołu.

Po zapoznaniu się z nimi można wybrać własne warianty i zgłosić własne uwagi oraz ich uzasadnienia.

Mając jednak na uwadze fakt, iż nie wszyscy interesują się tymi kwestiami, a które mają niebagatelny wpływ na rozwój Płocka oraz bezpieczeństwo jego mieszkańców, pozwoliłem sobie na zaproponowanie moich wariantów i podanie łatwej instrukcji w celu masowego oddziaływania płocczan i mieszkańców regionu przez zgłaszanie niniejszych uwag w konsultacjach społecznych. Liczy się każdy głos!

Sam interesuję się tymi kwestiami już od lat i jestem autorem licznych stron internetowych, poświęconych konieczności realizacji infrastruktury transportowej – drogowej i kolejowej - dla Płocka i regionu.

Poniżej załączona jest instrukcja, jak w łatwy i szybki sposób można zgłaszać w tym celu uwagi. Na jednym z załączonych
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka