Dodaj do ulubionych

W którym szpitalu w Płocku lepiej jest rodzić?

03.07.07, 14:02
Planuję ciążę i od odpowiedzi na to pytanie zależy, którego lekarza wybiorę do jej prowadzenia. Pierwsze dziecko urodziłam na Winiarach, ale to bylo dawno temu. Chciałabym poznać opinię mam, które niedawno przeszły porod. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • kasiakl3 Re: W którym szpitalu w Płocku lepiej jest rodzić 03.07.07, 16:05
      ja rodziłam półtora roku temu w Św Trójcy. Było ok, dziecko po porodzie dostaje
      ubranka, rożek i chyba z tego co pamiętam to 3 albo 5 pieluch Happy na dobę. A
      podobna na Winiarach wszystko trzeba mieć swoje...
      Opieka pielęgniarek do mam jest super natomiast do pielegniarek od
      noworodków "bez kija nie podchodz" ale to chyba wszędzie tak jest....
    • madziunka26 Re: W którym szpitalu w Płocku lepiej jest rodzić 03.07.07, 16:48
      ja rodziłam na Winiarach w kwietniu.Gdybym miała wybierac ponownie
      zdecydowałabym sie na Winiary po raz drugi.Fakt,ze dla dziecka trzeba miec
      swoje rzeczy(oprócz rożka),w zasadzie ciuszki też dają ale wiadomo,że i tak
      każdy woli swoje.Z tego co konsultowałam z koleżankami, na starym szpitalu
      stawiaja na porody naturalne i nawet jak poród bardzo sie przedłuża to nie
      decyduja się na cesarkę.Na Winiarach,po 5 godz. stwierdzono,że mój poród będzie
      b.długi i dano mi mozliwość wyboru.Lekarka przedstawiła mi wszystkie za i
      przeciw.Po podpisaniu zgody zrobiono cc.Jestem lekarzom wdzięczna,za szybką
      decyzję.Mój dzidzius dzięki temu dostał 10 pkt. a było zagrożenie
      niedotlenienia.Poza tym Winiary mają lepszy sprzęt i jak cos poważnego dzieje
      się z dzieckiem to i tak wiozą na Winiary.Życie mojego dziecka ważniejsze od
      kolorowych ścian.Położne na porodówce wspaniałe.Bardzo mi pomagały i wspierały
      ciepłym słowem (nikogo nie opłacałam).Nie narzekałam też na opiekę na sali po
      porodzie.Połozne od noworodków chodziły po salach i pytały czy w czymś przy
      dziecku nie pomóc,czy nie dokarmić.Połozne od mam pilnowały czy nie mam
      problemu z piersiami i nawałem laktacyjnym.Także ja polecam Winiary.
      • joanka1704 Re: W którym szpitalu w Płocku lepiej jest rodzić 03.07.07, 21:12
        hejka - zgadzam sie w zupełnosci z madziunka26 - ja rowniez rodzilam w kwietniu.
        Opieka na porodówce - rewelacja - poród choc ciezki wspominam z sympatia.
        Lezałam dwa dni na przedprodowym, rodzilam kilka godzin ale maluch zle sie
        wstawiał głowka , bylo takze ryzyko niedotlenienia wiec zrobiono dosc szybko
        bardzo delikatne vacum. Maluch miał 9 pkt. w skali. Połozne na porodówce sa
        naprawde super przyjazne i pomocne - tak jak przedstawiano to w szkole
        rodzenia: pomagaja w przyjmowaniu dogodnych pozycji, kontroluja przebieg porodu,
        w poczatkowej fazie porodu nie zostawiaja na pastwe losu - czesto zagladaja do
        rodzacej - dodam ze nie opłacałam ani połoznej ani lekarza. Na połoznictwie i
        noworodkowym mogłoby byc troche bardziej uczuciowo jesli chodzi o personel ale
        nie narzekałam - najwazniejsze to przezyc tych kilka dni i wracac ze zdrowym
        maluszkiem do domku - joasia z szymkiem :)
      • gosikka Re: W którym szpitalu w Płocku lepiej jest rodzić 04.07.07, 16:40
        Jakbym siebie słyszała :))
        Zgadzam się w 100%, co więcej wszystkim podaję te same argumenty :))
        - mają sprzęt do ratowania noworodków (cały oiom noworodkowy)
        - "kolorowe ściany mi niepotrzebne" - to była moja odpowiedź na pytanie
        rodziny, dlaczego nie Trójca, skoro sama się tam urodziłam :)
        - Sama leżalam na położnictwie z dziewczyną, którą w Św. Trójcy trzymali na
        fenoterolu 2 tyg (coraz większe dawki), mimo cieknących wód i bardzo silnych
        skurczy. Dotrwała tak od 29 do 31 tyg. i jak już nie wiedzieli co robić, a
        właściwie nikt nie chciał wziąć odpowiedzialności (ordynatora, dr. Juhnowicza
        nie było, miał urlop, a nikt inny nie miał "jaj", aby coś zrobić), to chcieli
        podrzucić ją na Winiary. I dzięki bogu, że Winiary ją przyjęły. Zajęli się nią
        i urodziła synka. Z dzieckiem było w miarę ok, tyle, ze przez te wody obydwoje
        byli na antybiotykach, a mały w inkubatorze.Nie pamiętam, co było z dzieckiem w
        macicy nie tak, ale jak go położne zobaczyły po urodzeniu to powiedziały, ze
        nie dożyłby do 38 tyg. bo by się udusil :(

Jako ciekawostkę dodam jeszcze, ze dziewczyna była wieloletnią pacjentką
        prywatnego gabinetu dr. Sabatowskiej, a jak zadzwonila do niej w 29 tyg., że
        ciekną jej wody, ma skurcze i chyba musi przyjechać na oddział (była spoza
        Płocka), to dr. najpierw powiedziała, ze za chwile oddzwoni, a po chwili
        rzeczywiście oddzwoniła, zeby powiedzieć, że...."niestety, jej nie będzie, bo
        wyjeżdża na wczasy" :| Nawet nie pofatygowała się, żeby przekazać pacjentkę w
        takim stanie jakiemuś koledze :| Po prostu zostawiła dziewczynę na lodzie.
        Smutne to, ale piszę ku przestrodze. Nie tylko, co do tej konkretnej lekarki.
        Oprócz fajnych pomocnych lekarzy zdarzają się i takie sytuacje...
        • monteusz_wwa Re: W którym szpitalu w Płocku lepiej jest rodzić 04.01.08, 15:00
          Podpisuję się pod Winiarami rękami i nogami, chociaż nie mam
          porównania ze Św. Trójcą a jedynie z warszawskim Orłowskim - tylko
          na Winiary;) Urodziłam na "dopalaczu" jeszcze w starym roku, nie
          znałam tam żadnych lekarzy ani położnych bo zjawiłam się tam tylko
          na poród, położne i pielęgniarki po prostu super mimo że trochę się
          chyba bały bo strasznie wierzgałam;) i nie usłyszałam złego
          słowa...;) tylko jedna pani z noworodków przy kąpaniu była jakaś nie
          w s osie, ale widziałam ją tylko raz i dobrze że się pojawiła, bo
          inaczej bym chyba nie uwierzyła że istnieją takie oddziały;)
    • gosiazpitusiem Re: W którym szpitalu w Płocku lepiej jest rodzić 04.07.07, 18:44
      Ja rodziłam na Winiarach, 1 poród, 1 dzieciątko, ale powiem Wam, że zadowolona
      jestem praktycznie z całego pobytu w szpitalu. Dr położył mnie w nim w Boże
      Ciało, bo miałam za mało wód płodowych i kazał czekać. CZekałam, bo przy każdym
      badaniu (przez innego lekarza) słyszałam: jak nie dziś to najpóźniej w nocy
      pani urodzi. W piątek wieczorem jescze miałam duży brzunio, ale kazali mi być
      na czczo, bo rano schodziłam na dół, na oksytocynę. Na szczęście był akurat na
      dyżurze mój prowadzący, zbadał mnie i zapytał: rodzimy?! i przebił pęcherz
      płodowy-pomyślałam zaczęło się i zadzwoniłam po męża. Powiem wam,że gdyby nie
      mój Marcin to bym uciekła z tej porodówki :-) bolało jak cholera. Ale miałam na
      prawdę 2 super położne p.Iwonkę i p. Basię (nazwisk nie znam), które także
      wiele pomogły. Monitorowały małego cały czas, badały mnie nie za często i
      żartowały z moim mężem. Synuś mój urodził sie w 1 skurczu partym, miał 4 kg i
      55cm, byłam nacinana ale chyba za malo, bo szycie zajęło lekarzowi ponad
      godzinę. Ale było warto się pomęczyć.
      Na oddziale położniczym pielęgniarki jak dla mnie ! klasa, może te od dzieci
      troszkę niesympatyczne, ale...już jestem w domciu i cieszę się moim o
      przepraszam NASZYM szczęściem
      zapomniałam dodać,że położnej opłaconej nie miałam, a na oddziale wieczorem
      przyszła pielęgniarka, pomogła mi wstać z tego niskiego :-) łóżka, obmywała mi
      twarz wodą i doprowadziła do łazienki (wiadomo po co).
      • monteusz_wwa Re: W którym szpitalu w Płocku lepiej jest rodzić 09.08.07, 16:31
        Witam - niedawno sprowadziłam się pod Płock na wioski i rozglądam
        się za jakimś szpitalem - termin mam na grudzień co prawda a le
        wolałabym się rozejrzeć i popytać wcześniej. Pytanie pierwsze, może
        głupie - gdzie jest ten szpital na Winiarach?? ;) Poród rodzinny,
        znieczulenie - płatne? Ile? Co z opieką nad dziećmi - pytam o takie
        rzwcz jak kąpiel maluchów na przykład, oraz co z porami odwiedzin -
        sztywne? Wypędzają odwiedzających o określonej porze? Wbrew pozorom
        są to bardzo ważne dla mnie kwestie, szczególnie wspominając swój
        pierwszy "warszawski" poród... Będę wdzięczna za odpowiedzi,
        pozdrawiam - Monika.
        • gosikka Re: W którym szpitalu w Płocku lepiej jest rodzić 09.08.07, 21:35
          Nie ma głupich pytań :D
          - Szpital na Winiarach jest w Płocku od strony Włocławka, Dobrzynia
          nad Wisłą. Kierunek Maszewo n/W, Brwilno.
          - Poród rodzinny nie jest płatny (dokładnie nie był rok temu :) ,
          ale myślę, że nic się nie zmieniło)
          - Znieczulenie płatne (ok. 500zł)ale nie na życznie w czasie porodu.
          Trzeba się wcześniej umówić z anestezjologiem (nie wszyscy robią to
          dobrze - wiem od pielęgniarek).
          - Maluchy są kąpane przez pielęgniarki, ale myślę, że gdybyś chciała
          sama, to pomogą. Możesz wytrzeć i ubrać sama - mnie pytały, czy
          chcę, potem już szło "z biegu". Raz zdarzyło się, że pani się chyba
          strasznie spieszyła i umyła mi małego bardzo szybko i w moim
          odczyciu niedelikatnie (choć fachowo) - więcej się to nie
          powtórzyło ;)
          - pory odwiedzin są dość luźne - nikt nie robił problemów.
          Oczywiście poza obchodem - wtedy goście są chyba wypraszani na
          zewnętrzny hol. Uważam, że to akurat dobrze :)
          Coś wiem od 3 koleżanek o "warszawskich" porodach(Karowa)... ;)
          Pozdrawiam.
    • gosia_so Re: W którym szpitalu w Płocku lepiej jest rodzić 05.07.07, 15:26
      Ja w przeciwieństwie do dziewczyn rodziłam na "Starym" i jestem bardzo
      zadowolona. Bardzo miłe pelęgniarki a w szczególności Panie ze szkoły rodzenia
      p. Małgosia i p. Basia są po prostu cudowne. U mnie skończyło się cesarką i
      chyba większość dziewczyn, które ze mną leżały tak konczyły - nie wiem z czego
      to wynikało - ale to nie prawda, że stawiają na porody naturalne. Nie wiem jak
      jest teraz ja rodziłam rok temu i nie wyobrażam sobie rodzenia na Winiarach.
      Wystarczy, że raz leżałam tam na ginekologii brrrrr nigdy więcej bród, smród i
      tłok a te łazienki ... Ja stawiam na czystość a to jest na Starym POLECAM ten
      szpital.
    • monia4545 Re: W którym szpitalu w Płocku lepiej jest rodzić 05.07.07, 18:26
      no a ja niestety wolę poleżeć w niekolorowych pokojach i korzystać z szarych
      łazienek (a na pewno nie są brudne) a mieć prawdziwą opiekę i moje dziecko też.
      Niestety szpital Sw. Trójcy może i jest kolorowy i pachnący, ale opieka dla
      dziecka średnia, ponieważ wszystkie "ciężkie" przypadki są natychmiast
      przewożone na Winiary. Mam porównanie, ponieważ sama rodziłam na Winiarach a pół
      roku później siostra rodziła w Sw. Trójcy. Różnica jest duża, były problemy z
      dzieckiem i jak się urodziło zostało przewiezione na Winiary, a matka została w
      Sw. Trójcy. To niezbyt przyjemne.
      Poza tym opinię słyszałam taką, iż na Winiarach nastawiają się na porody
      naturalne, a w Sw. Trójcy na cesarki, ale to tylko opinia od osób trzecich.
      • mlemaniak Re: W którym szpitalu w Płocku lepiej jest rodzić 06.07.07, 12:08
        Ja rodziłam dwa razy w szpitalu Św.Trójcy. Ogólne moje wrażenie było
        pozytywne,czysto, ładnie itd, niestety w kilku punktach lekarze się nie spisali.
        Pierwszy poród zakończył się vacum, a kobieta po takim porodzie niestety jest
        tak samo traktowana jak po zwykłym naturalnym, szycie bez znieczulenia, potem
        nie dostałam żadnych środków przeciwbólowych, a rana bolała potwornie:( Drugi
        poród to była od razu cesarka ze względu na to vacum właśnie, które tak
        naprawdę może się skończyć fatalnie dla dziecka. Niestety cesarka nie była
        zrobiona zbyt fachowo, bo rana się otworzyła i spędziłam w szpitalu 2 tygodnie
        (w tym święta wielkanocne).Tam trzeba mieć kogoś "swojego" (czyt. opłaconego),
        bo można trafić dobrze i lekarze się zajmą, a nie daj Boże jak rodząca trafia
        np. w nocy do szpitala i zastaje na dyżurze nieodpowiedzialnego lekarza, i co
        wtedy robić? A wiadomo że tacy tam też pracują niestety:(
        Poza tym po cesarce wypisują już po 5 dobach, sądzę że to za krótko, przecież to
        jest normalna operacja

• angela_07 Re: W którym szpitalu w Płocku lepiej jest rodzić 08.07.07, 13:44
          mlemaniak napisała:

> Ja rodziłam dwa razy w szpitalu Św.Trójcy. Ogólne moje wrażenie było
          > pozytywne,czysto, ładnie itd, niestety w kilku punktach lekarze się nie
          spisali

Jak się bardzo chce to się do wszystkiego można przyczepić i na winiarach i na
          starym, tak to już jest, że człowiekowi się nie dogodzi..
          > Pierwszy poród zakończył się vacum, a kobieta po takim porodzie niestety jest
          > tak samo traktowana jak po zwykłym naturalnym, szycie bez znieczulenia, potem
          > nie dostałam żadnych środków przeciwbólowych, a rana bolała potwornie:( Drugi
          > poród to była od razu cesarka ze względu na to vacum właśnie, które tak
          > naprawdę może się skończyć fatalnie dla dziecka. Niestety cesarka nie była
          > zrobiona zbyt fachowo, bo rana się otworzyła i spędziłam w szpitalu 2 tygodnie
          > (w tym święta wielkanocne).Tam trzeba mieć kogoś "swojego" (czyt.
          opłaconego)

Nie zgadzam się!! Ja nie miałam żadnych lekarzy opłaconych tym bardziej
          pielęgniarek. A przyjechałam rodzić w środku nocy w dodatku w Niedzielę ;-) i
          nie spotkałam się ani z lenistwem czy to lekarzy czy innych osób tam
          pracujących. Fakt, że przeleżałam tam praktycznie całą ciążę wszystkich juz
          znałam wcześniej( szpital Św. Trójcy) to nie mogę narzekać na personel jeśli
          chodzi o porodówkę
          inna sprawa z Pania dr. Beker od noworodków okropne podejście do matek dzieci,
          które potrzebowały jej opieki( akurat mnie to spotkało ;() inni lekarze są ok

> bo można trafić dobrze i lekarze się zajmą, a nie daj Boże jak rodząca trafia
          > np. w nocy do szpitala i zastaje na dyżurze nieodpowiedzialnego lekarza, i co
          > wtedy robić? A wiadomo że tacy tam też pracują niestety:(

wszędzie pracują nieodpowiedni ludzie na nieodpowiednich stanowiskach....

POzdrawiam
    • pati1609 Re: W którym szpitalu w Płocku lepiej jest rodzić 10.07.07, 11:09
      Ja wolałabym na Kościuszki. Jest bardziej przytulnie, dobrzy lekarze i opieka
      również. Jednak w czasie porodu wszystko zależy na kogo się trafi i jak będzie
      przebiegał poród.Koleżanka rodziła na Winiarach-lekarz przez cały poród spał.
      Dobrze,że rano dyżur miała przemiła pani doktor i zajęła się nią.
    • wiola.p29 Re: W którym szpitalu w Płocku lepiej jest rodzić 26.09.07, 11:27
      16 miesięcy temu rodziłam swoją córeczkę na Winiarach, niestety zakończyło się
      cesarką. ogólnie chwalę położne i prawie wszystkie pielęgniarki od noworodków,
      były naprawdę pomocne. Sadzę jednak że lekarze zbyt długo czekają z podjęciem
      decyzji o cięciu, u mnie to było po 6 godzinach buli partych, po traceniu tętna
      zarówno mojego jak i mojego skarba, więc sam poród nie był ok. naszczęście
      wszystko dobrze się skończyło i teraz każdego dnia mogę patrzeć na moje maleństwo

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka