Dodaj do ulubionych

Południe Korfu?

31.05.11, 14:50
Witam,
Na początku września wybieramy się na Korfu do miejsowości Messonghi (2+1) na południu wyspy. Wiem ,że główne atrakcje wyspy znadują się na północy .
1.Prosżę o informację czy na południu wyspy są jakiej miejsca godne polecenia ( ciekawe widokowo lub miejscowości z fajnym kilmatem itp)
2. Czy ktoś był na wycieczce na wyspach Paxos i Antipaxos ? Czy warto tam się wybrać?
3. Jakie są plaże w okolicach Messonghi ? (czy konieczne są buty ochronne do wody)

Z góry dziękuję za pomocne wskazówki,
Irek
Obserwuj wątek
    • d.biel Re: Południe Korfu? 02.06.11, 18:26
      Witaj,
      jeśli chodzi o plaże w okolicach Messonghi to są to kamyczki, ewentualnie żwirek. Buty mogą się przydać. Jeśli ich nie masz, to nie kupowałabym w Polsce, tylko na miejscu oceniła czy faktycznie są potrzebne i kupiła w lokalnym sklepiku. Wybór na pewno spory a i ceny lepsze niż u nas.
      Co do ciekawych miejsc na południu, to super plaża w okolicach przylądka Asprokavos. Niestety prowadzi tam droga szutrowa a jej koniec jest raczej ekstremalny. My zostawiliśmy samochód w cieniu drzewek oliwnych i najtrudniejszy odcinek przeszliśmy na nogach. Spokojny spacer. Nasze dziewczyny (8 i 5 lat) nawet specjalnie nie narzekały. Bardzo fajne są też plaże w okolicach jeziora Korisson. Jadąc południowo-zachodnim wybrzeżem trafiliśmy na drogę, która osunęła się do morza. Niesamowity widok. Niestety, nie ma objazdu i trzeba było zawrócić. To było w drodze do zamku Gardiki.
      W sprawie Paxos i Antipaxos nie pomogę, bo nie byliśmy. Zabrakło nam czasu wink Bo te wycieczki są tylko raz lub dwa w tygodniu. Jest też w połączeniu z Pargą.
      Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam.
      Pozdrawiam i życzę cudownych wakacji na Korfu
      Dominika
      • iratravel Re: Południe Korfu? 03.06.11, 12:52
        Dziękuję bardzo ciekawe wskazówki i życzenia . Do wyjazdu zostało jeszcze trzy miesiące ale już nie mogę doczekać się przyjazdu na Korfu. Skoro wszyscy zamieszczają pozytywne opinie o tej wyspie, to coś w tym musi być. Najlepiej jednak byłoby pojechać tam w czerwcu , kiedy wszyskto kwitnie i nie jest wysuszone po lecie.

Pozrawiam
        Irek
    • sebask1 Re: Południe Korfu? 03.06.11, 13:08
      Moim zdaniem na Paxos i Antipaxos warto się wybrać. Trudno mi się wypowiedzieć na temat wycieczek sprzedawanych na Korfu bo wybrałem się indywidualnie promem z Korfu (przez Igoumenitsę) na Paxos (z noclegiem na Paxos). Zarówno Gaios jak i Lakka pa północy Paxos (poza sezonem) robiły miłe wrażenie. Plaże na Antipaxos (Vitoumi i Vrika) są rzeczywiście przepiękne (można się tam dostać szybką łódką z Gaios) - chociaż gdy przypływa kilka statków wycieczkowych z Korfu na raz to może być lekkie zamieszanie. Na Paxos są imponujące klify na zachodnim wybrzeżu i miejsca takie jak to :
      www.flickr.com/photos/k2pics/3762231973/
      • sebask1 Re: Południe Korfu? 03.06.11, 19:35
        Kamara Tripitos na Paxos z drugiej strony wygląda bardziej imponująco i jest to całkiem spore cudo natury:
        https://www.worldisround.com/articles/355721/photo14.html
        https://www.worldisround.com/articles/355721/photo15.html
        Chyba łódki wycieczkowe z Korfu tamtędy przepływają. Można też dojść ścieżką od strony lądu i sobie po tym pochodzić i ja miedzy innymi po to na Paxos pojechałem. smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka