Dodaj do ulubionych

Ewa.Mila pozdrawia nas z Zakynthos :)

17.07.11, 21:28
Wczoraj tj w sobotę Ewa napisała, że wyspa jest gorąca i zielona, a pierwsze wrażenie - bardzo pozytywne.
Dziś popołudniem dodała w nawiązaniu do spaceru po stolicy, że cisza i bez tłumów a miasto ma w sobie coś z miasta Rodossmile
I pozdrowienia dla Was/dla nas teżsmile
Obserwuj wątek
  • bebiak Re: Ewa.Mila pozdrawia nas z Zakynthos :) 21.07.11, 00:05
   Dzis tj w środę ok15-tej naszego czasu Ewa napisała:

   Niesamowite widoki, cuda! Kolor morza zadziwia i zachwyca. Skaliste plaże, zatoka wraku, błękitne groty, klify - tak się cieszę ,że mogę tu być.

   A później jeszcze:
   Zatoka wraku widziana z góry, z klifu za platformą - zgodnie ze wskazówkami - robi naprawdę wrażenie. Ale miejsc widokowo pięknych tak jak Limnionas Beach gdzie właśnie jestem , jest sporo. Wyspa taka inna, kolory inne, roślinność...
   Pozdrowienia dla wszystkichsmile

   • ewa.mila już jestem .... 01.08.11, 09:58
    Witajcie
    wróciłam przepełniona nowymi doznaniami i wrażeniami. W oczach jeszcze te kolory!
    Wyspa inna - brakowało w niej klimatycznych, uroczych miasteczek, miejscowych w tawernach (bo tych tawern jakoś mało), zabudowy takiej, na jaką cekałam ... miałam wrażenie - choć wielkim ekspertem nie jestem - że ta wyspa mało grecka ... ale widoki, przyroda, roślinność, klity i kolory morza - to budziało zachwyt i rekompensowało brak tych klimatycznych miasteczek.
    Wyspa zniszczona trzęsieniem ziemi i widać nikt się do odbudowy nie pali. Monastyry - albo czynne w dziwnych godzinach, albo w ogóle zamknięte.
    Winnice - pięknie zaaranżowane, jak z włoskich filmów - większość czynna od 10 do 13.
    Chwilami miałam wrażenie, że sporo włoskich elementów widzę - te winnice, cyprysy, płaskie dzwonnice kościołów (weneckie).
    Sporo pojeździliśmy. Widoki z każdej strony wyspy podziwialiśmy i plaże ... tak różne, piasek, żwir, kamienie i skały ... i każda miała swój urok.
    Roślinność wszechobecna, miałam wrażenie, że ciągle jestem w gaju oliwnym albo wśród winorośli. Cóż za uczucie ... a widok i niektóre drzewa oliwne takie stare.
    Liczę, że trochę słońca przywiozłam ze sobą ..............
    • nchyb Re: już jestem .... 01.08.11, 19:51
     za słońce przywiezione bardzo dziękujemy smile
     U mnia właśnie dziś pierwszy raz od kilku dni się pojawiło...

     A po takim pobycie w greckich stronach - jak plany, kiedy ponownie do Hellady?...
    • barbelek Re: już jestem .... 01.08.11, 20:33
     Cześć Ewa.
     Widzę, że mamy podobne wrażenia z Jońskich. Jak tylko znajdę czas i opanuję bieżące problemy zamierzam skrobnąć coś ze swoich odczuć i wspomnień. A na razie poczekam z tym na Ciebiesmile Witamy w Polsce.
     PS do Gd. słońce dziś nie zawitało niestetysad
      • bebiak Witaj Ewciu:))) 01.08.11, 23:53
       Jak dla mnie jońskie słoneczko przywiezione: widziałam przez okno jak mi świeciło w ciągu dniasmile I zakładam, ze już tak zostanie!
       Cieszę się, że mimo pewnej odmienności wyspy - wakacje uznajesz za udanesmile Nie chcę he he po raz n-ty wchodzić w słowne potyczki w wielbicielami Wysp Jońskich, ale moja opinia zbliżona do Twojej i uwielbienie moje daleko mniejsze niż dla Cyklad czy Dodekanezu, mimo, żem w sumie na chyba pięciu Jońskich spędziła fantastyczne wakacjesmile
       Witaj w domuwink
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka