Dodaj do ulubionych

Czy macie ulubione miejsce w Grecji?

16.02.06, 17:22
Ja zakochałam się w Krecie, aczkolwiek po zeszłorocznej podróży na Rodos
stwierdzam, że ta wyspa jest również piękna i też chcę tam kiedyś wrócić.
Obserwuj wątek
    • grecja-ellada Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 16.02.06, 20:53
      Ulubionym miejscem nadal dla mnie są Ateny, a szczególnie Plaka smile
      Gdybym miała stworzyć listę najciekawszych miejsc, w których byłam myślę, że
      wyglądałaby tak:

1. Hydra (wyspa sarońska) - śliczna wyspeka, w sam raz na wypad na jeden dzień
      z Aten lub weekend
      2. Ateny ze wszystkimi swoimi budowlami, plaką, Likavitosem i górującym nad
      miastem Akropolem (ja uwielbiam to miasto)
      2. Meteory - klasztory "zawieszone w niebie", gdy byłam w nich w 98r. otwarte
      do zwiedzania były 3. Cudowne widoki smile
      3. Elefsina (dawne Eleuzis) - a szczególnie muzeum z Demeter i Korą -
      miasteczko same w sobie nie ma nic niezwykłego; ale wystarczy pójść do muzeum i
      poczuć tą wspaniałą atmosferę tego miejsca.
      4. Korynt, Lutraki na Peloponezie
      5. Tinos - cykladka ze słynnym kosciołem, gdzie 15.08 przybywają pielgrzymi by
      modlić do Matki Boskiej

Zastanawiam się, gdzie na liście teraz znajdzie się Rodos smile

Pozdrawiam serdecznie
      Marta
      www.grecja-online.pl
      www.hellada.sns.pl
      • netaxxx Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 19.02.06, 22:33
        Witam a dlaczego nie ma Krety,jest przepiekna,ale przyznaje Plaka w Atenach jest
        super,a najbardziej uwielbiam Akropol gdy mialam wolna chwile wybieralam sie pod
        Akropol uwielbiam tam przesiadywac to chyba jedyne miejsca ktore lubie w stolicy
        Grecjii
        Pozdrawiam wszystkich
      • garantzia Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 21.02.06, 19:33
        Ja mam dwa ulubione miejsca w grecji- pierwsze to półwysep Halkidiki, a w
        szczególnosci sithonia ze swoimi pieknymi plażami! Drugie miejsce znajduje się w
        maswie Olimpu- jest to mała wioska o nazwie Paleos Panteleimonas! Filakia gia
        olun pou agapoun i Ellada!
    • lk20000 Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 20.02.06, 13:46
      Peloponez, właściwie nie ma znaczenia gdzie.
      • chiara76 Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 20.02.06, 13:54
        ja właśnie w tym roku się wybieram. Słyszałam, że jest tam pięknie.

A możesz trochę więcej napisać, czemu tak Ci się tam podoba??
        Pozdrawiam.
        • molo000 do Chiary76 21.02.06, 11:48
          A gdzie się wybierasz na Peloponez Chiaro?
          • chiara76 Re: do Chiary76 21.02.06, 21:19
            jedziemy do miejscowości Kyllini.
            • molo000 Re: do Chiary76 22.02.06, 09:31
              Chiaro,
              pytam ponieważ tak jak napisałam w powitaniu i wątku na "grecja i Cypr" mstoimy
              obecnie przed wyborem Rodos (kolymbia hotele sieci atlantica) bąź Pelponez
              Kyllini hotel grecotela. Wylot 18 czerwca (Rodos) albo 20 (Peloponez).
              Podejrzewam, że Ty też do Grecotelasmile)
              pozdrawiam,
              molo
              • chiara76 Re: do Chiary76 22.02.06, 09:42
                no zgadza sięwink
                Wiesz, my już na Rodos byliśmy (w zeszłym roku). Mój Mąz bardzo chciał
                Peloponez i jak przeglądaliśmy katalogi i wyszło, że w tym roku są wyloty z
                Polski, to już wiedzieliśmy, dokąd lecieć.
                Trudny macie wybór bo oba miejsce piękne.
      • meisser Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 20.02.06, 15:08
        Witam na nowym forumsmile Jesli pozwolicie,bede tu zagladał czasem jako miłosnik
        wszystkiego co greckie.
        Do moich ulubionych miejsc w Helladzie zaliczyłbym:
        1-Peloponez-"serce" Grecji
        2-Cyklady,z których najwiekszym uczuciem darze Sifnos,Paros i Naksos
        3-Kefalonia
        4-Południe Krety
        5-ze wzgledów "wspomnieniowych" Skopelossmile
        Kalimera!
        • chiara76 Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 20.02.06, 15:30
          meisser napisał:

> Witam na nowym forumsmile Jesli pozwolicie,bede tu zagladał czasem jako miłosnik
          > wszystkiego co greckie.
          > Do moich ulubionych miejsc w Helladzie zaliczyłbym:
          > 1-Peloponez-"serce" Grecji
          > 2-Cyklady,z których najwiekszym uczuciem darze Sifnos,Paros i Naksos
          > 3-Kefalonia
          > 4-Południe Krety
          > 5-ze wzgledów "wspomnieniowych" Skopelossmile
          > Kalimera!

Południe Krety jest piękne, jednak ja jako "kretomanka" nie jestem obiektywnawink
          Tam została część mojego serca, na Krecie właśnie i chyba wszędzie mi się tam
          podoba.
          • smyk_99 Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 20.02.06, 19:38
            Witam!
            W tym roku zmieniłam kierunek z Turcji na Rodos mam więc prośbę napiszcie co
            tam warto zwiedzić?jako miłośnicy Grecjii poradzcie czego mogę się tam
            spodziewać, czego unikać a jeżeli jechać na wycieczki fakultatywne to gdzie
            najlepiej?. Czy ponują tam jakieś zasady czy tradycje o których warto wiedzieć
            jadąc na wakacje i mieć jak najmilsze wpomnienia...
            Wielkie dzięki
            Pozdrawiam
            • chiara76 do Smyka_99, o Rodos , długie;) 20.02.06, 22:10
              Po pierwsze,przyznam Ci się, że ja nie korzystam z wycieczek fakultatywnych,
              kiedy jestem w Grecji, ale napiszę Ci, co my zwiedzalismy i co warto zwiedzić,
              a Ty sobie coś wybierzesz, co Cię zainteresuje.
              Po pierwsze jadąc na Rodos trzeba wiedzieć, że są dwie strony wyspy. Po jednej
              z nich jest dość wietrznie (to wszak raj dla surfingujących) , po drugej
              stronie wyspy jest nieco spokojniej i wiatr nie jest tak dokuczliwy. Południowo
              wschodnia część (tam między innymi jest Faliraki), to ta spokojniejsza część
              wyspy pod względem wiatru.
              Polecam zwiedzenie miasta Rodos z jego wspaniałą Starówką i murami, właściwie w
              mieście Rodos można śmiało można odbyć kilka wycieczek włócząc się po uliczkach
              starego miasta i zwiedzając Pałac Wielkich Mistrzów.
              Polecam wycieczkę zarówno za dnia, jak i wieczorem, kiedy Mury Starego Miasta
              są pięknie oświetlane.
              Następna "obowiązkowa" wycieczka, to Miasto Lindos, bardzo polecam. Jest to
              bardzo ładne, malownicze miasteczko, w którym nie sposób nie być, odwiedzając
              Wyspę Rodos. Do odwiedzenia Akropol i ruiny zamku, a także na szczycie,
              zwiedzając Akropol, do podziwiania przepiękna panorama i Zatoka Świętego Pawła.
              Następnie polecam Dolinę Motyli. Jest to przyjemne odetchnięcie od skwaru i
              upału, gdyż jest to zazielenione miejsce, w którym są mostki przewieszone nas
              strumykami wody , a przede wszystkim owe ćmy (bo właściwie to ćmy, a nie
              motyle ) stanowią atrakcję.
              Klasztor w Filerimos również jest interesujący. Niedaleko niego jest Droga
              Krzyżowa, i wielki Krzyż, który podobno w nocy oświetlony, widoczny jest nawet
              w Turcji na przeciwległym brzegu.
              Tsambika, to interesujące miejsce. Po pierwsze, są tam bardzo ładne plaże. Po
              drugie, można zwiedzić bardzo inetersujące miejsce. Klasztor, do którego
              pielgrzymują bezpłodne pary i proszą o dziecko. NA szczyt, gdzie jest
              klasztorek z cudowną Ikoną, prowadzi masa schodów, podobno kobiety greckie, 8
              września, w dniu Święta Maryjnego , z prośbą o dziecko pielgrzymują tam na
              kolanach wdrapując się po owych schodach!
              Nawiasem mówiąc, Ikona otoczona jest zdjęciami dzieciaczków, a więc , chyba to
              działa... a na pewno robi niesamowite wrażenie.
              Jest taki zwyczaj, że wyproszone w ten sposób dziecko ofiarowane jest Matce
              Boskiej i jeśli rodzi się dziewczynka, zostaje nazwana Tsambika, a chłopiec,
              Tsambikos. To tak , gwoli ciekawostki.
              Epte Piges, 7 źródeł, bardzo ciekawe miejsce, tu zaczyna się zbiornik wodny
              dla całej okolicy. Można przejść w podziemnym tunelu brodząc w wodzie do
              zbiorników wodnych, wiem, że cieszy się to zainteresowaniem.
              Koło Rodos jest Park Rodini, dość reklamowany w przewodnikach, ale jakoś nas
              nie zachwycił.
              Wspaniałe dla miłośnika archeologii (patrz: mniewink miejsce, jakim są ruiny
              starożytnego Miasta Kameiros. Wart obejrzenia i wyobrażenia sobie, jak też
              wyglądała ta dawna, starożytna Grecja.
              Niedaleko ruiny największego na wyspie Zamku Joannitów w miejscowości Kritini.
              Prassonisi, zwane mekką serferów, czyli najdalej wysunięte na południe miejsce
              wyspy, w którym plaża jest wąska a po jednej stronie patrzy się na Morze
              Egejskie, a po drugiej stronie na Morze Śródziemne.
              Wracając do Miasta Rodos, jeśli ktoś ma chęc, może zajrzeć tamże do małego
              Akwarium.
              Polecam także ruszenie w głąb wyspy i zwiedzenie wiosek i wioseczek , gajów
              oliwnych itd.
              Między innymi warto zboczyć i oglądać stare Kościółki, jak Kościół Świętego
              Mikołaja zdaje się w Elousie, albo pod tą miejscowością.

Rodos jest piękną wyspą i warto ją zwiedzić.

Jeśli masz jakieś pytania, pytaj, w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.
              Pozdrawiam.
        • chiara76 Meisserze:) 20.02.06, 18:03
          gdzie moje dobre wychowanie?
          Jako współadmin tego forum serdecznie Cię witam i mam nadzieję, że się tu
          rozgościsz.
          Pozdrawiam.
    • jacek_1966 Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 20.02.06, 22:42
      -K R E T A ...!!!! -i to w calej je okazalosci: od chalasliwego i teniacego
      zyciem turystow-Hersonissos, poprzez ciche, w miare bezludne i wiecznie
      wspaniale zakatki poludnia wyspy, az do ostatniego klasztoru w jej gorach... !
      -my (-ja, moja zona i corka...) po prostu-kochamy Grekow, Grecje i grecka
      kuchnie, grecki styl zycia za wszystko, co ze soba niosa:
      -ich spokoj, goscinnosc, honor i dume, politykowanie w kafenio przy frappe/kafe
      elliniko i tsikudia/tsippuro, milosc do rodziny, ich gerkca "cekawskosc", gdy
      przybedzie mowy "xenos"(-obcy) do wsi, otwartosc ducha i szczerosc,
      hojnosc..........,- i juz chyba wystarczy, bo moglbym chyba tak dalej bez konca
      pisac...!

- pozdrawiam Was ...!-Jacek/-Niemcy/
    • skiathos_island Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 21.02.06, 00:23
      Takie najbardziej ulubione miejsce to słoneczna wyspa Skiathos. Zauroczyły mnie
      tam przede wszystkim małe białe domki z niebieskimi okiennicami, wąskie, kręte
      uliczki - to dla mnie elementy przeważające w tym pięknym krajobrazie, właśnie
      tak zawsze wyobrażałam sobie Grecję...a ta śliczna plaża otoczona lasem pinowym
      w pobliżu wyspy Skiathos to Koukounaries...równie piękna jak
      wyspa...krystalicznie czysta woda i piasek, ktory mieni się w promieniach
      słońca. Tam jest prześlicznie, przebywając tam masz wrażenie jakbyś trafił do
      maleńkiego raju na ziemi, a chwile relaksu spędzone na Koukounaries zapamiętuje
      się naprawdę na bardzo długo. Najbardziej urzekający zachód słońca nad Morzem
      Egejskim jaki kiedykolwiek widziałam...na długo w mojej pamięci pozostał zapach
      greckich potraw...oraz uśmiech i serdeczność mieszkańców pięknej Skiathos.
      Zachęcam wszystkich do odwiedzenia tej pięknej wyspy. Naprawdę warto !!!
      I oczywiście egzekwo piękna grecka metropolia - niesamowite, urzekające,
      niezmiennie przyciągające jak magnes - ATENY.
      Z miejsca naszego zakwaterowania - słonecznego Olympic Beach mieliśmy
      kawałeczek, ale było naprawdę warto. Najmilej wspominam spacer po Akropolu,
      zwiedzanie zabytków starożytnej Hellady i oczywiście zmianę warty przy Ateńskim
      Parlamencie. Trudno nie być zachwyconym. Dla mnie samej pojechać do Grecji, być
      w pobliżu i nie zobaczyć Aten to tak jak pojechać do Włoch i nie zwiedzić
      Rzymu. Wszystkie drogi prowadzą do ATEN smile
    • skiathos_island Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 21.02.06, 00:29
      Kochani, ja wiem, że zawsze trudno dokonać wyboru pomiędzy tak ekscytującymi
      miejscami jak wyspy RODOS i KRETA, smile ale jeśli miałabym wybrać jedną z Nich na
      spędzenie uroczego sierpniowego urlopu we dwoje, to w stronę której wyspy mam
      kierować się bardziej dokonując mojego wyboru ? Zaczytywałam się zarówno o
      Krecie jak i o pięknej Rodos...i mimo wszystko naprawdę trudno podjąć decyzję.
      Poradźcie proszę smile
      • jacek1f Kreta. Każde na niej miejsce... jeszcze tyle 21.02.06, 11:47
        do poznania.smile

• chiara76 Jacku, ile razy odwiedziłeś Kretę? 21.02.06, 14:28
          wiem, że byłeś sporo razy, ale ile dokładnie?
          Ja dopiero trzy i oczywiście mam wielką nadzieję znowu tam wrócić nie raz.
          • jacek1f 28.:-) n/t 21.02.06, 14:38
            • jacek1f szczegóły w Powitaniu opisąłem...n/t n/t 21.02.06, 14:39
              • chiara76 dopiero teraz przeczytałam;) 21.02.06, 14:43
                ale podziwiam, naprawdę!!
    • anka.olimpias Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 22.02.06, 19:40
      Dla mnie oczywiscie Afitos. To małe miasteczko strasznie mnie urzekło.
    • ewamalgorzata Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 22.02.06, 22:02
      Nie będę oryginalna: południowa i południowo - zachodnia Kreta. Za to, dla
      równowagi: wschodnia część dużo mniej mi się podobała.
      No i obawiam się poważnie, że jak mi się uda (moglibyście trzymać kciuki..?)
      pojechać wreszcie w tym roku we wrześniu na Karpathos - to się boję, że mój
      namberłan się zmieni...
      • amigo50 Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 23.02.06, 00:50
        Taaak! Kleftiko przede wszystkim (nie mylić z jagnięciną zapiekaną w ziołach i
        własnym sosie), a tuż za nim Delos, które powoduje, że za każdym razem czuję
        ciarki powodowane świadomością, że oto jestem w pępku starożytnego świata a to
        co mnie otacza było cywilizacją już ponad 4 tys lat temu. Tuż za nimi Mała
        Wenecja w Mykonos, Paroikia, wyspa Naxos - za całokształt i wyspa Santorini
        wraz z przyległościami za to, że początkowo nie podobała mi się nic a nic a
        teraz podoba mi się coraz bardziej i za to,że na Nea Kammeni widziałem
        najcudowniejszy zachód słońca (Czerwono zachodzące słońce barwiące na czerwono
        skały na uśpionym wulkanie, który przypominał o sobie ostrym zapachem
        siarkowodoru wydobywającego się ze szczelin)
        • amigo50 Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 23.02.06, 00:53
          ...a w Grecji lądowej Monemvasia. Jakaś szczególna magia tego miejsca, która
          powoduje, że nie Meteory, nie Olimpia, nie Navplion, nie Delfy, nie.... a
          właśnie Monemvasia i sam nie do końca wiem dlaczego...
          • bebiak Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 23.02.06, 01:20
            Bardzo trudno mi uszeregować miejsca w Helladzie, bo każde, które nawiedziałam,
            na swój sposób piękne i .. dla mnie (co dla niektórych dziwne): każde inne.

Ulubionym m moim miastem są z pewnością Ateny - mam do tego miasta z przyczyn
            osobistych bardzo wielki sentyment (po prostu kiedyś tam mieszkałam przez 3
            miesiące, to była moja wielka przygoda, która w silny sposób przyczyniła się do
            tego wszystkiego, co niejako widzicie: wielkiej miłości do Hellady).
            Ulubionym moim miejscem w Atenach jest szczyt wzgórza Likavitos - to miejsce
            dumania, rozważań o moim życiu, pewnych podsumowań, jakichś wizji/planów,
            miejsce absolutnie dla mnie szczególne - kiedy było mi źle 17 prawie lat temu,
            biegłam na szczyt Likavitos, patrzyłam na rozłożone wokół Ateny i .. było mi
            lepiej. Dziś, ilekroć jestem w Atenach, muszę tam wejść, choćby na chwilę, by
            podumać właśnie i nacieszyć oczy tym pięknym (i w dzień i w nocy) widokiem mego
            kochanego miasta.

Z Grecji lądowej .... hmmm, albo Mani na Peloponezie, albo Zagorohoria w
            Epirze - nie rozsądzę.

Z wysp - absolutnie Cyklady, a wśród nich? Od zawsze ukochaną była Syros, choć
            wydaje mi się (tak wewnętrznie czuję), że Amorgos ją wyprzedziła w ostatnich
            miesiącach.

Drugi archipelag to Dodekanez, a wśród tych wysp... ech.. Karpathos w
            zdecydowanej czołówce, choć mała Chalki i nieco większa Leros tuż obok.

A może to wcale nie tak?
            • matylda1010 Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 11.03.06, 18:06
              Amorgos. Amorgos. Amorgos.
              wink
              • pawelek1911 Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 11.03.06, 19:11
                chyba wszystkich zaskoczę-edessa i mały hotelik warosi
                • bebiak Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 12.03.06, 15:01
                  pawelek1911 napisała:

> chyba wszystkich zaskoczę-edessa i mały hotelik warosi

Edessa rzeczywiście nie jest na liście moich The Best jeśli chodzi o Helladę,
                  ale to bardzo sympatycznie miejsce, ze szczególnym uwzględnieniem parku, w
                  których bajeczne wodospadysmile
          • isia10 Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 15.03.06, 11:11
            Monemvasia i mnie urzekła i jeszcze Sparta. Byliśmy w zeszłym roku, a
            mieszkaliśmy u znajomych w Skali. Wszystkie miejsca przepiękne...
    • pietnacha40 Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 12.03.06, 07:55
      Po pierwszym wyjeżdzie do Grecji, myślałam ,że więcej tam nie pojadę. Ale coś
      zostało w środku i w tym roku jadę czwarty raz i wiem ,że podoba mi się tam
      wszystko , a najbardziej tęsknię za miejscami , w których jeszcze nie byłam.
      Grecja kojarzy mi się z kotem wylegującym się na słońcu. Cisza, upał, leniwe
      przeciąganie...A Greków lubię za ich dumę i przywiązanie do tradycji. Oraz za
      ich powolność,rozleniwienie,dyskusje,tańce,spotkania w knajpkach,kuchnię i wino.
    • mrs_robinson Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 12.03.06, 11:13
      Patmos
      Plaka w Atenach
      Grota,gdzie urodzil sie Zeus na Krecie
      Malutka plaza na Kos
      Soughia-plaza na poludniu Krety gdzie mieszkalam przez tydzien na plazy
      Taka malutka tawerna w okolicy Salonik (-ow!)

Tak na prawde nie podobalo mi sie tylko na Rodos-nigdy tam nie wroce..
      • chiara76 Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 12.03.06, 11:22
        nam się na Rodos baaaardzo podobało. Wiele ładnych zakątków, najmniej na
        słynnym Prassonissi, ale ciekawe było obejrzeć ten słynny raj surferów.
        No, ale dla każdego coś innegosmile
        • talestrin Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 14.03.06, 13:25
          Witam serdecznie wszystkich wspóółmiłośników tego pięknego kraju !
          Moim ulubionym miejscem są Ateny, w Atenach- Akropol, na Akropolu- Erechtejon,
          na Kory i zdobienia tej świątyni mogę patrzeć godzinami. Może to dziwne, ale
          bardzo lubię drogę metrem z Aten do Pireusu i widoczne szczątki budowli.
          Jedziesz, a za oknami migają starożytne ruiny. Lubię też Stadion Marmurowy i
          świątynię Zeusa Olimpijskiego- a raczej to, co z niej zostało uncertain
          W ogóle Ateny to dla mnie starożytność- obrady na Pnyksie i przechadzki przy
          Stoa Poikile.
          • bebiak Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 14.03.06, 16:47
            talestrin napisała:

>obrady na Pnyksie (...)

O, a po Pnyksie to lubię sobie połazić, albo gdzieś tam zasiąść: taki piękny
            stamtąd widok na Akropol i za nim Likavitossmile
            • gros-morne Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 17.03.06, 11:24
              Amorgos, Milos, Serifos, Sifnos. Dodam Naxos za wspaniałe widoki podczas jazdy
              skuterem w górzysty głąb wyspy.
              • joanna-goldman Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 17.03.06, 14:04
                A ja w tym roku dopiero jadę odkrywać uroki Grecji!!! Wybieramy się z moim
                narzeczonym (wtedy już mężem)w podróż poślubną na Thassos i mam nadzieję, że ta
                wyspa stanie się moim rajem na ziemi... Gdyby ktoś miał informacje na temat tej
                wyspy, to proszę napisać, będę wdzięczna smile
    • simera Re: Czy macie ulubione miejsce w Grecji? 18.03.06, 13:00
      Sunion, Hydra. W samych Atenach lubiałam wychodzic na Likavitos i siedziec tam
      wieczorami...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka