Dodaj do ulubionych

Marta śle do nas sms-y z Hellady:-) Dziś z Aten

16.10.06, 21:12
Dziś, w poniedziałek, o godz. 20.27 czasu polskiego napisała tak:

"Kalispera. Ateny powitały mnie słonkiem, co odebrałam jako radość ze
spotkania. Z lotniska pojechałam autobusem E95 na Syntagmę, bilet 3,20e. Z
walizką poszłam obejrzeć zmianę warty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza -
tak ślicznie wyglądali w granatowych ubrankach. Po południu pochodziłam po
Ogrodach Narodowych, poszłam też na pobliski Stadion Panatenajski (nie
wiadomo dlaczego był zamknięty na kłódkę).
Odwiedziłam i powiedziałam "Giasas" Świątyni Zeusa, którą odwiedzę za kilka
dni. Zwiedzanie na dziś Aten zakończyłam na Place, jakże bym mogła nie
odwiedzić tych uroczych zakątków, jej sklepików. Popatrzyłam stamtąd na
Likavitos, ulubioną Świątynię Hefajstosa, na obie Agory (grecką i rzymską).
Ależ ja uwielbiam włóczyć się po tym mieście!
Jutro jadę do Koryntu autobusem z Aten.
Kalinichta dla wszystkich".
Obserwuj wątek
    • tomaszkozlowski1 Re: Marta śle do nas sms-y z Hellady:-) Dziś z At 16.10.06, 23:51
      Oj, właśnie dziś Narodowa Służba Meteorologiczna Grecji wydała nadzwyczajne
      ostrzeżenie przed gwałtownym załamaniem pogody,które dzisiejszej nocy
      rozpocznie się nad zachodnim Peloponezem a jutro obejmie cały
      Peloponez,Cyklady,Kretę i Dodekanez...sad
      Miejmy nadzieję,że Martę najgorsze ominie.Na szczęście już od środy poprawa
      pogody.
        • bebiak Muszę podbudować Maraskę :-))) 17.10.06, 17:04
          Marasko droga, kiedy byłam pierwszy raz w Atenach a było to w 1989 roku,
          mieszkałam tam od września do grudnia (w Wigilię zjechałam do kraju). Z
          własnych doświadczeń donoszę, że w listopadzie chodziłam po Atenach w krótkich
          spodenkach (ku przerażeniu Greków ofkors, dla których listopad jako taki to już
          zima, choćby było ciepło... no ale to listopad!!), a w grudniu robiłam sobie
          zdjęcia z Mikołajami na ulicach - ubrana w bluzkę z krótkim rękawkiemsmile
          Ofkors w tym samym grudniu marzłam czasem niesamowicie, bo lało dziko i wiało
          tak, że przeszywało do szpiku kości - też się zdarzało, ale nie było to żadną
          regułą!

Marasko moja, głowa do góry: gdzie Twoje pozytywne myślenie, co?
          Uściskismile
          • bebiak Marta śle sms-y: dziś z Koryntu 17.10.06, 17:07
            Dziś, we wtorek, o godz. 14.33 polskiego czasu napisała tak:

"Jassas. Dziś miałam możliwość dotrzeć do starożytnego Koryntu, pogapiłam się
            zadowolona z faktu, że mogę tu być.
            Wdrapałam się na Akrokorynt, piękne miejscesmile "
          • bebiak Muszę podbudować Maraskę :-))) 17.10.06, 17:13
            bebiak napisała:

> w listopadzie chodziłam po Atenach w krótkich spodenkach (...)

Doskrobię Ci jeszcze, że tamtego listopada raczej do końca swego żywota nie
            zapomnę, bo w Atenach było tak ślicznie, tak ciepło, a ja myślałam tylko o tym
            jak w Polsce ludzie marzną stojąc na cmentarzach na przykład - pierwszy dzień
            listopada był bajeczny.. Ten dzień pamiętam doskonale: bliscy moi w Polsce na
            cmentarzach, gdzie było tak zimno, śnieg, wiatr, a tam u mnie, w Atenach...
            Ech, uwielbiam ciepełkosmile
        • grecja-ellada Marta o pogodzie do Maraski 23.10.06, 16:35
          Pomyślałam sobie, że ocenie Ci pogode tak jak ja ją widziałam i odczuwałam.
          Pierwszego dnia (poniedziałek) było słonko takie nieśmiałe troche i ciepło,
          chodziłam w sweterku cienkim.
          Następnego dnia było już szaro lecz ciepło, krótki rękawek i cienka kurteczka
          ochraniająca przed wiatrem, który w górach panował stanowiły fajne rozwiązanie.
          środa też była szara, ubiór miałam podobny do tego z wtorku.
          Czwartek był już słoneczny prawie cały smile
          I taka pogoda utrzymywała się do dziś, poniedziałek też w Helladzie jest
          słoneczny. Wczoraj było naprawde ciepło, aż nie mogłam uwierzyć, że takie
          temperatura może być w połowie października w Atenach.
          Dlatego mówię Ci nie martw się, wierze że trafisz na śliczną pogode.
      • tomaszkozlowski1 Re: Marta śle do nas sms-y z Hellady:-) Dziś z At 17.10.06, 22:39
        Marta chyba ma szczęście,bo najgorsza niepogoda poszła nie na Peloponez a na
        Kretę.Jak czytam, w Chania lało jak z cebra przez 8 godzin bez przerwy
        (Bartku,Małgosiu, prawda to?)-a w rejonie wylały potoki i w kilku miejscach
        wprowadzono stan wyjątkowy.Gwałtowna ulewa podtopiła też na krótko sklepiki w
        Rethimno.W południowej Grecji nie działa większość portów i lotnisk.
        Marasko,nie martw się- w Grecji załamania pogody są zwykle krótkotrwałe- ta
        niepogoda już jutro się skończy.
        smile
        • bebiak Marta śle do nas sms-y z Hellady:-) Nadal wtorek 17.10.06, 23:09
          We wtorek, o godz. 22.52 czasu polskiego napisała tak:

"Jassu, dziś był piękny, pełen duchowych wrażeń dzieńsmile Rano z Terminalu A
          pojechałam do Nowego Koryntu, cena 6,60 euro, po drodze widziałam piękny jak
          zwykle Kanał Koryncki. Drugim autobusem 1,10 euro pojechałam do Antycznego
          Koryntu, wstęp 6 euro. Niesamowite wrażenie zrobiła na mnie Świątynia
          Apollina. A następnie wiecie gdzie mnie poniosło? Otóż postanowiłam, że pójdę
          na Akrokorynt. Droga niesamowicie malownicza, pod górę, z jednej strony
          widziałam Zatokę Koryncką, a z drugiej wzgórze. Twierdza położona pięknie,
          widziałam całą okolicę z góry.
          PS. Informacja dla Maraski: klasztor w Dafni zamknięty dla zwiedzających z
          powodu renowacji. Wiadomość mam z Informacji Turystycznej (GNTO).
          Uciśki Wam przesyłam z Athina by night. Kalinichta. Filakia."
          • bebicka Re: Marta śle do nas sms-y z Hellady:-) Nadal wto 18.10.06, 14:17
            Dzieki bardzo bebiaczku za podbudowanie, ach zamarzyly mi sie te krotkie
            spodenki, ojejejejsmile))
            pozytywne myslenie na chwile mnie opuscilo, ale uszy do gory i juz! bedzie
            dobrze...tak czy siak nie moge sie doczekacsmile
            Tomku to tez pocieszajace ze zalamanie pogodowe trwa krotko, gorzej kiedy akurat
            to "krotko" zbiegnie sie z moimi 3 (!!) dniami w Atenach, cosmile hihihi
            i Marto dzieki za infomacje odnosnie Dafni, jeden problem mam z glowy

pozdrawiam serdecznie ide sie zabrac za kupe prasowanie, echhh przyziemnoscsmile
            Maraska
            • bebiak Marta śle do nas sms-y z Hellady:-) Środa 18.10.06, 18:54
              O godz. 11.15 czasu polskiego napisała dziś tak:

"Kalimera. Przybyłam dziś drogą, jaką przebywały procesje w drodze do Eleusis.
              Wyszłam z muzeum i patrzę na wyspę Salamina, gdzie przed wiekami Grecy stoczyli
              bitwę z Persami. Pięknie popatrzeć na archiea starożytnego Eleusis. Tą wyprawę
              nazwałam Zwiedzaniem Antycznej Hellady.
              A dziś koncert wieczoremsmile a teraz pojadę do Pireusu pogapić się na promy"
                  • amigo50 Re: Marta śle do nas sms-y z Hellady:-) Środa 18.10.06, 19:19
                    Przekaż Bebiaczku Marcie podziękowania za pamięć i życz jej samych cudownych
                    kontaktów z tą wyspą, których, jak mniemam, i Ty doświadczyłaś w tym roku.
                    Szkoda tylko, że nie będzie miała chyba możliwości skorzystania z tamtejszych
                    fantastycznych plaż. A może się mylę...?
                    • bebiak O Naxos ----> do Amigo 18.10.06, 19:29
                      amigo50 napisał:

> Przekaż Bebiaczku Marcie podziękowania za pamięć i życz jej samych cudownych
                      > kontaktów z tą wyspą, których, jak mniemam, i Ty doświadczyłaś w tym roku.
                      > Szkoda tylko, że nie będzie miała chyba możliwości skorzystania z tamtejszych
                      > fantastycznych plaż. A może się mylę...?

Posłuchaj, myślisz, że Marta wybiera się na Naxos? Eee, coś mi się nie wydaje
                      chyba - miała takie plany? Zrozumiałam jej sms-a w ten sposób, iż wspomina o
                      Naxos jako że akurat przed nią prom, który tam płynie... Cholercia, sama już
                      nie wiem jak boom....
                      Nic to - jak Marta będzie słała dalsze sms-y to poczytamy gdzie wywędrowałasmile

Uściski Amigo moy - dobrze, że już jesteśbig_grinDD
                      [
                      [
                      [
                      [
                      [
                      Ale ze mnie egoistka!!!! big_grinD
                      • bebicka Re: O Naxos ----> do Amigo 18.10.06, 22:03
                        hej
                        no troche sie naszukalam, ale wiedzialam ze Marta gdzies pisala, co chce
                        zobaczyc, Oto jej wpis

"Wczoraj nasunął mi się pomysł, by Dafni, Eleusis, Sunion, Korynt i Delfy i
                        Ateny zobaczyć zwiedzić mieszkając w Atenach. Natomiast Mistre i Mykeny
                        chciałabym poznać zatrzymując się na jeden nocleg na peloponezie, by z rana móc
                        od razu wyruszyć na zwiedzanie tych miejsc. Ciekawa czy uda mi si,ę zrealizować
                        w praktyce ten plan a wydaje mi się on bardzo fajny (nie chwaląc się)."

nie wiem czy ostatecznie na tekije wersji stanelo, ale to tyle odnosnie jej planow
                        pozdrawiam
                        maraska
                        Bebiaczku zazdroszcze butowsmile chcoiaz ja szukam zupelnie czegos innego, na
                        obcasiesmile mam nadzieje ze tez mi sie uda...w Atenach...?lalalala
                        I pozdrow Marte rowniez ode mnie
                        na razie
                        • bebiak Re: O planach Marty i butkach ----> do Maraski 18.10.06, 23:16
                          bebicka napisała:

> no troche sie naszukalam, ale wiedzialam ze Marta gdzies pisala, co chce
                          > zobaczyc (...)

Hmm, i bez wysp jakoś - mnie się wydaje, że myślała bardzo bardzo wstępnie
                          kiedyś tam o wyspie, ale potem się poddała.. Tak mi się wydaje.

> Bebiaczku zazdroszcze butowsmile

Rozumiem, że gratulujesz mi sukcesusmile
                          Butki miały być takie:
                          www.martensy.pl/pokaz.php?but=169

a są takie:

www.martensy.pl/pokaz.php?but=678

>w chcoiaz ja szukam zupelnie czegos innego, na obcasiesmile mam nadzieje ze tez
                          >mi sie uda...w Atenach...?lalalala

Jakby Ci to powiedzieć: jakieś 2-3 tygodnie temu nabyłam czarne długie pod same
                          kolana buty na 11-centymetrowym obcasie - stwierdziłam, że mi wystarczy
                          obcasów, zwłaszcza, że zamierzam chadzać jeszcze w zielonych zimowych na 8-
                          centymentrowym obcasiesmile
                          Koleżanka wysyłała mnie jeszcze na Allegro celem podpatrzenia, ale te jakoś mi
                          tak nie bardzo pasowały:
                          allegro.pl/item134979337_cudowne_czerwone_kozaczki_jedyne_na_allegro.html
                          Uściski smile
                            • bebicka Re: O planach Marty i butkach ----> do Maras 19.10.06, 11:33
                              bebiaczku oczywiscie ze gratulujesmile!!!
                              tak myslalam, ze podobne nabylas, ogladajac wczesniej stronke sklepu...
                              a tez Allegro to moze nawet anwet...wiesz brzy braku wymarzonych inne tez sie
                              podobaja, ale cena...HA! taaaaak, zeby mnie maz ukatrupil hehehe

no ale nam sie na greckim forum obuwiowo zrbilo ostatnio...coz sezon za nami:-9
                              szkoda, ale ja jeszcze jade...jade... a potem musze cos na wiosne zaplanowac...i
                              na lato oczywiscie ach... w miedzyczasie sie troche popracuje buuu
                              szkoda ze zima na wyspach nie jest za cieplo.. jakie temperatury moga byc np na
                              Korfu, czy gdziez bardziej na polnoc, peloponez? w polowie lutego? Na pewno
                              wiecie, co?

pozdrawiam
                              maraska
                              • bebiak Marta śle do nas sms-y z Hellady :) 19.10.06, 11:58
                                W środę późnym wieczorem bo o godz. 1.45 (to już nawet noc) napisała do nas tak:

"Powiem Wam, że to był iście piękny wieczór z typowo grecką muzyką, która nie
                                leci w radio, jednakże słuchałam muzyki, na którą tego wieczoru i podczas tego
                                wyjazdu miałam ochotę. Kalinichta".
                                • chiara76 Re: Marta śle do nas sms-y z Hellady :) 19.10.06, 12:05
                                  bebiak napisała:

> W środę późnym wieczorem bo o godz. 1.45 (to już nawet noc) napisała do nas
                                  tak
                                  > :
                                  >
                                  > "Powiem Wam, że to był iście piękny wieczór z typowo grecką muzyką, która nie
                                  > leci w radio, jednakże słuchałam muzyki, na którą tego wieczoru i podczas
                                  tego
                                  > wyjazdu miałam ochotę. Kalinichta".

super, cieszymy się , że Marta zadowolona i że Ci o tym donosi, a Ty zatem namwink
              • bebiak Marta śle do nas sms-y z Hellady:-) Czwartek 19.10.06, 18:43
                O godzinie 18.21 napisała dziś tak:

"Jassu, weszłam po schodkach, tych, których tak wiele jest na Likavitos. Jakże
                to miasto stąd bajecznie wygląda, same punkciki światełek i ja gdzieś tu.
                Właśnie dostrzegłam pięknie oświetlony Akropol i stadion panatenejski".
                • grecja-ellada Marta śle do nas sms-y z Hellady:-) Czwartek 19.10.06, 21:13
                  uzupenienie poprzedniej wiadomoci: idc od metra w zla ulice skrecilam i w
                  efekcie znalazlam sie na starej drodze prowadzacej na wzgorze. I tak zamiast
                  pojechac kolejka linowa wdrapywalam sie po schodach, a widok ze wzgorza
                  przepiekny !!!
                  A moj zachwyt wynika z tego, ze pierwszy raz bylam na tym wzgorzu i mysle, ze
                  nie ostatni big_grin
          • bah77 Re: Marta śle do nas sms-y z Hellady:-) Nadal wto 19.10.06, 22:13
            > Otóż postanowiłam, że pójdę na Akrokorynt. Droga niesamowicie malownicza, pod
            > górę, z jednej strony widziałam Zatokę Koryncką, a z drugiej wzgórze.
            > Twierdza położona pięknie, widziałam całą okolicę z góry...

Marto, a czy udało Ci się znaleźć na terenie akropolu górne źródło Pejrene?
            Może zrobiłaś fotkę?

Pozdrawiam

bah77
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka