Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Który rower wybrać ? Fahrradstar czy Longway?

IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.05.13, 18:08
    Witajcie,
    jestem totalnym rowerowym amatorem. Chce sobie kupić rowerek troche dla zaoszczedzenia kasy na paliwie (dojazdy do pracy - 6 km.w jedną stronę - 4 razy w tygodniu) , trochę dla poprawy kondycji. Nie bede go katowal- głównie bede jeżdził po mieście, wiosna/lato/ wczesna jesień, sporadycznie pewnie jakiś wypad do lasu, ale bez szaleństw - mam 30 lat i planuję dołożenie później fotelika dla dziecka dla wspólnych wypraw z moim szkrabem. Chciałbym markowy sprzęt, ale mnie nie stać. Używany rower odpada - kilka widziałem i się zniechęciłęm. chce nowy rower - może być makrokesz - nie jestem wymagającym użytkownikiem, Ma jako tako jeździć. budżet ok. 600-700 zł.
    co myślicie o tych dwóch opcjach:
    1) Fahhradstar - ma go tylko jeden sprzedawca na Alledrogo, ale mieszkam niedaleko i mogę go osobiście odwiedzić. Produkt niemiecki,( więc liczę na solidność), ale w sklepie niemieckiego producenta niedostępny (wyprzedany). Nie mogę znaleźć o nim żadnej opinii. SPrzedawca na Allegro ma dobre opinie - sprzedał wiecej takich rowerów. Minus taki, że rower jest stalowy, choć nie wiem czy koniecznie muszę mieć aluminiowy tu link do aukcji:
    allegro.pl/nowy-rower-miejski...238702776.html
    niemiecki makrokesz -> ale NIEMIECKI

2) makrokesz z Auchan - koszt 699 zł. - jest aluminiowy, ma wiecej przerzutek, 100 zł droższy i jak na moje oko gorzej wykończony. tugazetka.pl/auchan/2013.04.0...er,trekkingowy

co myślicie - szczególnie proszę o opinie o pierwszym rowerze Fahrradstar - bo skłaniam sie do wyboru tego rowerka.
    dzieki za odpowiedzi!
    Obserwuj wątek
      • Gość: r Re: Który rower wybrać ? Fahrradstar czy Longway? IP: *.226.195.12.dormar.net.pl 13.05.13, 10:54
        Dziwny gościu jesteś. Masz samochód a nie stać na rower... W dodatku wolisz wydać kasę na nową miernotę niż na porządną używkę. Ponadto przy dojazdach na trasie 6 km kompletnie nie poprawisz kondycji gdyż taki dystans na rowerze pokonasz w ciągu 15 minut w tempie średnim a do wypracowania kondycji potrzeba przejechać 10 razy więcej km.
        Moim zdaniem w tym temacie jesteś kompletnie zielony więc najpierw co nieco poczytaj bo szkoda czasu na uświadamianie cie.
        • kindofmagic Re: Który rower wybrać ? Fahrradstar czy Longway? 13.05.13, 11:57
          Chyba przesadzasz. Każda aktywność ruchowa jest dobra, a pokonanie 6km dwukrotnie w ciagu dnia jak najbardziej poprawi kondycje kogos, kto ma malo ruchu.

W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu to żaden luksus, więc nie zakładaj, że nasz przedmówca może lekką ręką wydać 1500 czy więcej na rower. Osobiście doradzałbym lepszy używany niż tani nowy ale kto co lubi. Markowy tani rower nie rozpada się wcale po miesiącu używania i może służyć latami.
      • gom1 Re: Który rower wybrać ? Fahrradstar czy Longway? 13.05.13, 11:00
        Linki niestety nie działają. Longwaya znalazłem na stronie Auchan, ale Fahrradstara na Allegro nie, więc o nim się nie wypowiem. Ale podejrzewam, że będzie podobnej jakości jak Longway, w tym przypadku na niemiecką solidność bym nie liczył. Często widuję ludzi na Longwayach, ale najczęściej w weekendy.Jeśli rower ma Ci służyć jako narzędzie do codziennego pedałowania, poszukałbym jednak czegoś używanego wyższej klasy. Rzuć okiem na ten rower:
        www.gieldarowerowa.pl/union-patriot-ns1054-p-1236.html
        Skoro jesteś amatorem, to zamiast samemu szukać "używki", warto skorzystać z pomocy firm, które trudnią się sprzedażą rowerów używanych. W odróżnieniu od osoby prywatnej, sklep daje gwarancję, że sprzęt jest sprawny i posłuży przez kilka sezonów.
      • bimota Re: Który rower wybrać ? Fahrradstar czy Longway? 13.05.13, 12:14
        GWARANCJA... HA HA... JAK COS SIE ZEPSUJE, TO POWIEDZA, ZE NATURALNE ZUZYCE ALBO NIEPRAWIDLOWA EKSPLOATACJA... :)

ROCZNIE NA PALIWIE OSZCZEDZISZ OK. 900 ZL, WIEC MOZE WARTO SIE JEDNAK TROCHE BARDZIEJ SZCZYPNAC...

A CO CIE ZNIECHECA NP DO TEGO:

tablica.pl/oferta/rower-gorski-26-cycletool-static-deore-ID2JNKJ.html

?
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka