Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Zakaz wjazdu rowerow nie dotyczacy rowerow?

    IP: *.accel.de 28.07.06, 14:07
    widzeli juz kiedys taki znak???
    macbox.ru/~jarsson/zakaz.jpg
    --> forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=154&w=46002802
    Obserwuj wątek
      • Gość: Sławek Rz. Re: Zakaz wjazdu rowerow nie dotyczacy rowerow? IP: *.zeo / *.zeo.pl 28.07.06, 14:39
        3.07.2006 Piotr Rościszewski na pl.rec.rowery. wyjaśnił to dość dokładnie:
        [cytat]

        Dokładnie to jest tak:

        PoRD
        Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
        47) rower - pojazd jednośladowy lub wielośladowy poruszany siłą mięśni osoby
        jadącej tym pojazdem;

        czyli w żadnym przypadku motorower

        ROZPORZĄDZENIE w sprawie znaków i sygnałów drogowych
        § 18.10. Znak B-9 "zakaz wjazdu rowerów" oznacza zakaz ruchu na jezdni i
        poboczu rowerów.

        czyli wszystkich, jednośladowych i wielośladowych

        Dalej w tym Rozporządzeniu
        Tabliczki do znaków drogowych
        27) T-22 tabliczka wskazująca, że znak nie dotyczy rowerów jednośladowych,

        czyli w opisanej sytuacji konkretną drogą mogą jeździć tylko rowery
        jednośladowe.

        Tak czy siak zestawienie znaków B-9 i T-22 wygląda komicznie.

        Po prostu należy powiesić znak C-13, co zgodnie z Rozporządzeniem oznacza
        § 37. 1. Znak C-13 "droga dla rowerów" oznacza drogę przeznaczoną dla
        kierujących rowerami jednośladowymi, którzy są obowiązani do korzystania z tej
        drogi.

        o ile jadą w zadanym kierunku.

        Gwoli ścisłości Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych
        dla znaków i sygnałów drogowych w załączniku nr 1, pkt. 3. zmienia zakres
        stosowania tabliczek T-22 i podaje, że można zamiast roweru umieścić na niej
        dowolny symbol pojazdu, którego nie dotyczy ograniczenie ruchu.
        • Gość: Jar Re: Zakaz wjazdu rowerow nie dotyczacy rowerow? IP: *.accel.de 28.07.06, 15:08
          > ROZPORZĄDZENIE w sprawie znaków i sygnałów drogowych
          > § 18.10. Znak B-9 "zakaz wjazdu rowerów" oznacza zakaz ruchu na jezdni i
          > poboczu rowerów.
          >
          > czyli wszystkich, jednośladowych i wielośladowych
          >
          > Dalej w tym Rozporządzeniu
          > Tabliczki do znaków drogowych
          > 27) T-22 tabliczka wskazująca, że znak nie dotyczy rowerów jednośladowych,
          >
          > czyli w opisanej sytuacji konkretną drogą mogą jeździć tylko rowery
          > jednośladowe.
          >
          > Tak czy siak zestawienie znaków B-9 i T-22 wygląda komicznie.

          Czyli kombinacja B-9 + T-22 oznacza "zakaz wjazdu rowerow wielosladowych"
          a istnieje znak B-11 o dokladnie takim znaczeniu:

          eduseek.interklasa.pl/multimedia/znaki/znakidrogowe/znaki/b11.htm
          Wedlug rozporadzenia o znakach B-11 oznacza "zakaz ruchu rowerów wielośladowych"
          (Por. §18 punkt 12 w:
          eduseek.interklasa.pl/multimedia/znaki/znakidrogowe/znaki/ustawa.htm#18 )

          (albo czegos nie rozumiem?)

          Jar
          • Gość: Sławek Rz. Re: Zakaz wjazdu rowerow nie dotyczacy rowerow? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.06, 20:15
            Jar napisał(a):
            > Czyli kombinacja B-9 + T-22 oznacza "zakaz wjazdu rowerow wielosladowych"
            > a istnieje znak B-11 o dokladnie takim znaczeniu:
            >
            > eduseek.interklasa.pl/multimedia/znaki/znakidrogowe/znaki/b11.htm
            > Wedlug rozporadzenia o znakach B-11 oznacza "zakaz ruchu rowerów
            > wielośladowych"
            > (Por. §18 punkt 12 w:
            > eduseek.interklasa.pl/multimedia/znaki/znakidrogowe/znaki/ustawa.htm#18)
            >
            > (albo czegos nie rozumiem?)


            Dobrze rozumiesz.
            Widocznie ci co postawili ten znak + tabliczkę nie mieli na stanie znaku B-11 :-)

    Nie pamiętasz hasła

    lub ?

     

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

    Nakarm Pajacyka